Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. > noooo odpowiedź godna moderatora Jakie forum, taki moderator
  2. > Wszystko pieknie i sam bym bardzo chcial zeby u nas kolce byly dopuszczalne, a oczyszczanie ulic w > zimie ograniczalo sie do zgarniania nadmiaru sniegu (tak, ze jezdziloby sie po bialym)...ale > to nie ta mentalnosc. To nie jest kwestia mentalnści tylko klimatu. W PL zwykle mróz długo nie trzyma i w zimie często temperatura przechodzi przez zero. Nie da się w takich warunkach utrzymać drogi w stanie białym, zdatnym do jazdy.
  3. > w F miałem oryginalna kieszeń, taką szufladę na końcu z gniazdem i przewodami > w G mam luźną sporą kostkę z przewodami Ewidentnie było dłubane. W oryginale jest kieszeń ze złączem. K.
  4. > Po mojemu nic strasznego, u mnie nie lepiej wygląda niestety. Nie ma możliwości żeby te elementy nie miały powierzchniowej korozji. Zignoruj.
  5. > Jak zainwestujesz w auto powiedzmy więcej niż 50 - 60 k PLN Samochód to nie _inwestycja_ - użycie tego słowa to nieporozumienie. W większości przypadków można na tym tylko stracić. A posiadanie/użytkowanie samochodu to w zależności od sytuacji właściciela jest albo konieczność życiowa (praca, kiepski zbiorkom w okolicy itp.) albo luksus (pojadę sobie w niedziele do kościoła zamiast zasuwać z buta 500m). k.
  6. > Kolega ABM jest szefem wszystkich szefów i nazwie go OSZUSTEM (tak jak mnie ). Nie da się kupić > oryginalnych żarówek za 50% normalnej ceny a jeśli ktoś takowe kupuje musi się liczyć z tym, > że mogą być podróbkami. Jak to ktoś kiedyś powiedział: tanie mięso to psy jedzą To nie jest takie proste. Popatrz na cenny Channel nr 5 na znanym portalu aukcyjnym. Zaczynają się pewnie od 10pln (na 100% podróba) a kończą sporo powyżej ceny z dobrej perfumerii. I teraz pokaż mi próg cenowy od którego zaczynają się oryginały... Jeżeli w opisie aukcji mam napisane Channel/Philips/Casio czy cokolwiek, to mam prawo oczekiwać oryginału, niezależnie od ceny.
  7. > Od 1 stycznia 2014r sprzedaż płynu do spryskiwaczy opartego na alkoholu metylowym jest zabroniona > dla klientów detalicznych. Teraz płyn do spryskiwaczy kosztuje ok.20zł/5l zamiast 9 Taka różnica w cenie na pewno nie wynika z różnicy ceny etanolu i metanolu - przemysłowy alkohol kosztuje grosze. Metanol jest minimalnie tańszy. k.
  8. > Generalnie to ja staram sie jechac tak aby ESP nie mialo roboty. Niewielu rzeczy na drodze się boję. Ale boję się kierowców którzy myślą odwrotnie niż Ty, tzn. "Mam ESP, ABS, więc jestem nieśmiertelny"
  9. Przeszukałem garażowe zakamarki. Znalazłem żarówkę z Lidla, jeszcze firmowaną przez Teslę, trochę nowszą Wotan (ultimate speed) i normalną Osram. Dokładnie obejrzałem i ośmielę się stwierdzić że to identyczne żarówki (a Wotan i Tesla to marki należące teraz do Osram). Wnioski wyciągnijcie sami. k.
  10. > Bańka płynu hamulcowego kosztuje 10zł, to kup nowy dla czystego sumienia. > Chyba że chcesz dolać, to śmiało, nic mu się nie stało jak był zamknięty. A stary wylej do kibla. Albo do studzienki. Albo na trawnik
  11. > W podobnych pudełeczkach (jeżeli nie identycznych, tylko plastik czerwony chyba) były w Biedronce. > Ponieważ mam H7 a toto pali się raz na pół roku, to kupiłem jedno pudełeczko na próbę. > Jeszcze w sklepie 10 minut wybierałam takie, w których włókna na oko siedziały prosto, bo bywało > rozmaicie. > Pierwsza spaliła się po tygodniu, druga po miesiącu. > Szajs jakich mało. > Najlepsza opcja to jednak zwykłe szaraki np Narva. Nie wiem jaka jest ostatnia seria żarówek z Lidla. Może kiepska a może jeden z kolegów pechowo trafił na wadliwe (nawet u Boscha albo innego Osrama czasem się zdarzy). W każdym razie ze starszymi żarówkami z Lidla, najpierw Tesli, potem już Ultimate Speed mam dobre doświadczenia. Porównywałem ich wykonanie z markowymi - na oko nie do odróżnienia (w przeciwieństwie do taniej marketowej chińszczyzny gdzie od razu widać że badziew). Trwałość też była normalna. k.
  12. > Żarówki Ultimate Shit z Lidla Nieprawda. Kiedyś można było się doczytać że te żarówki produkowała Tesla - bardzo zacna firma. Potem coś się przebrandowało, ale żarówki chyba nadal pochodzą z tego zamego zakładu i są dobrej jakości
  13. kjk odpowiedział maaster na temat - Opel
    > 120 400 Ale te numerki to przebieg czy "stan licznika"? Pytam z ciekawości, bo trochę zaskakuje mnie taki apetyt na olej przy w sumie niewielkim przebiegu.....
  14. ... a czy ktoś z Was ma patent na zamontowanie Mobiusa w samochodzie (Astra G) spełniające poniższe warunki: - jak najmniej inwazyjne (w sensie wiercenia, klejenia), - estetyka i złodziejoodporność - kamera i kable możliwie mało widoczne, tak żeby można było zostawić sprzęt na stałe w samochodzie, - w razie niemożliwości spełnienia warunku nr 2, może jakaś "szybkozłączka" pozwalająca zamontować i podłączyć kamerę do zasilania jednym ruchem ręki? Mam już pod deską zamontowany na stałe zasilacz +5V do nawigacji - ma zapas mocy i pewnie dałby radę zasilić też kamerkę... k.
  15. > Pier****, wolę raz w tygodniu polatać godzinkę na odkurzaczu by swoje 140 m2 oczyścić.... Co kto lubi. Ja tam na Roombę nie narzekam. Na razie działa bezawaryjnie, dokładność sprzątania naprawdę niezła.
  16. > W 10 latku 100.000 jest realne. Mój ma 9 i 1/2 lat i przebiegu sto pare tysięcy. Realne, ale mało prawdopodobne, a w przypadku samochodu od handlarza niemożliwe Takie pojazdy rozchodzą się wśród rodziny i znajomych i nawet nie trafiają na portale ogłoszeniowe. Mam jako drugi/zapasowy 12-letni pojazd z przebiegiem 30tys. km. Przy okazji każdej wizyty w serwisie, na przeglądzie, w myjni dostaję oferty kupna Nie powiem jaki przebieg ma mój samochód nr 1.
  17. > Niedrogo naprawię za to sam zakup oscyluje w granicach wynajęcia na rok ukraińskiej sprzątaczki... Ceny zaczynają się od 1000zł - jak przyzwoity tradycyjny odkurzacz.... k.
  18. > Klima to nie tylko komfort ale i w znacznej mierze bezpieczeństwo bo klima daje choćby lepsze > samopoczucie podczas jazdy czy zdecydowanie lepszą widoczność gdy są tendencje do parowania > szyb. Przytoczyłeś argument, że klima jest od tego by ją nabijać, Otóż to. Dzięki klimie jestem w stanie latem bezpiecznie, bez dużego zmęczenia pokonać znacznie dłuższą trasę. Albo mogę z dwuletnim dzieckiem w wakacje spokojnie ruszyć na południe Europy, niekoniecznie nocą... Większość gadżetów, typu wyświetlacze, centralne zamki, grzane zydle mogłaby dla mnie nie istnieć, ale klimy dobrowolnie nie oddam
  19. > Ale jedna rzecz jest w tym aucie poniżej wszelkiej krytyki- reflektory. > Są tak beznadziejne, ze jazda w nocy to narażenie życia. Naprawdę, nie przesadzam. Wszystkie samochody w wersji USA jakimi jeździłem (kilka razy się zdarzyło i były to nowe pojazdy niezłej klasy) miały mniej lub bardziej kiepskie światła (żarówki, ksenon jest w USA mało popularny). Skręt w prawo o 90 stopni w nieoświetlonym miejscu to masakra - praktycznie na ślepo W tej kategorii moja astra wypada super
  20. Nie ma w seryjnej produkcji kominków, które dają kilkanaście kilowoltów k.
  21. > Taka sama "zaleta" jak "użytkowany przez kobietę". Co, niby poza ASiO drutem tylko się naprawia? Nie. Jest jeszcze guma do żucia, powertape i WD40
  22. kjk odpowiedział coenmz na temat - Motokącik
    > I to mnie przeraża w Polakach - zamiast jeździć zgodnie z przepisami wszyscy szukają sposobu na to > jak dokonać oszustwa. E, przesadzasz. Wbrew pozorom, różnice między narodami nie są w tej dziedzinie takie wielkie. No może Japończycy są trochę porządniejsi. k.
  23. Widzisz, człowiek musi w coś wierzyć. Tutaj niektórzy wierzą w cudowną moc magazynów opon, gdzie po 3 latach zimówka jest nadal nowa, inni znowu w "procedury ASO"
  24. > W moim przypadku zmieniał samą podkładkę i raz chyba stwierdził, że całą śrubę wymieni. Olej jakoś > przez wiele lat nie wyciekł. Po prostu trzeba zachować rozsądek. Niektóre procedury ASO są sensowne. Są też takie, których autorzy założyli że mechanik będzie idiotą
  25. Webasto

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.