Skocz do zawartości

Oleje


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to jest z tym olejem. Chcę kupić olej GM 10W40 5l, na stronie opla jest po 120zł , na dixi-car

> jest po 108zł , a na allegro po 46zł. Czy ten z allegro to napewno oryginał.

Zalewam takim od 3 lat i jest OK. Wymiana co 10 tys. Na tych tanich olejach GM są zazwyczaj metki po litewsku, estońsku lub w innym barbarzyńskim języku, może dlatego taki tani? Chociaz ja kupiłem tydzień temu bańkę za 60 zł, muszę sprawdzić, czemu tak drogo hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie każdy, kto ma Astrę z '95r, lub młodszą .

Aha, trochę mnie to zastanowiło bo ATF w porównaniu do typowej "przekładniówki" to woda. Ale skoro takim można zalać to sprezentuję skrzyni wymianę oleju na dobry początek sezonu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalewam takim od 3 lat i jest OK. Wymiana co 10 tys. Na tych tanich olejach GM są zazwyczaj metki

> po litewsku, estońsku lub w innym barbarzyńskim języku, może dlatego taki tani?

Raz zdarzyło mi się wlać kupiony na Allegro olej GM z pięknymi greckimi napisami. Żadnych anomalii nie zaobserwowałem (co oczywiście niewiele znaczy).

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualnie jezdze na :

SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5W-30

SAE: 5W-30

SPECYFIKACJE:

ACEA C2/C3, A3/B4,

Mercedes-Benz MB 229.51,

BMW Longlife-04

VW 504.00 / 507.00

Chrysler MS-11106

Zastanawiam sie na co moge zmienic.

Chcialem pozostac przy 5w30 ale wkurza mnie kupowanie 4+1 w shellu wole kupic juz banke 5l grinser006.gif

Zastanawialem sie nad GM :

SPECYFIKACJA:

ACEA: A3/B4, C3

API SM / CF

GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

BMW Longlife - 04

vw 502.00, 505.00, 505.01

MB 229.51

Ale jakos nie wiadomo co to i rozne byly opinie

Zastanawialem sie nad:

Motul Specific 504.00-507.00 5W-30

100% syntetyczny

albo:

CASTROL EDGE SPORT 5W-30 5 LITRÓW

Klasa jakości: ACEA A3/B3, A3/B4, C3

Co powiecie confused.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Motul nie jest 100% syntetykiem niezależnie co pisze na opakowaniu zlosnik.gif . Czysty syntetyk Motula ma klasę lepkościową 0W30 , normę VW 506.01 ale nie nadaje się do cyklu wymian long life i do silników z DPF .

Pozostając w klasie 5W30 zobacz oleje Lotos Quazar , które niektórymi parametrami fizykochemicznymi przewyższają inne markowe oleje idea.gif . Inne dobre marki to np. Fuchs czy Liqui Molly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

a co powiecie pomiedzy :

CASTROL EDGE SPORT 5W-30 5 LITRÓW

Klasa jakości: ACEA A3/B3, A3/B4, C3

Specyfikacje: BMW Longlife-04; VW 504 00/ 507 00; MB-Approval 229.51;

Spełnia wymagania specyfikacji VW 503 01

Klasa lepkości: SEA 5W-30

a

ELF EVOLUTION SXR 5W30 5 LITRÓW

SAE: 5W-30

SPECYFIKACJE:

API: SL/CF

ACEA: A5/B5 (najwyższe)

Renault - Nissan RN 0700 silniki benzynowe i bez turbodoładowania

GM-LL-A025 (Opel, Saab) nowa homologacja pozwalająca na przebiegi między wymianami 30 000km w silnikach benzynowych

Dzis musze wybrac hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawialem sie nad GM :

> SPECYFIKACJA:

> ACEA: A3/B4, C3

> API SM / CF

> GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

> BMW Longlife - 04

> vw 502.00, 505.00, 505.01

> MB 229.51

> Ale jakos nie wiadomo co to i rozne byly opinie

e tam, ASO Opla to sprzedaje a nawet leje, to znaczy, że można zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten Elf to jest to samo co olej GM/Opel ?

> Jeździłem 3 lata i złego słowa nie powiem

No wlasnie nie wiem za pol w stosunku do ceny innych olei by wyrwal ale z tym olejem to nigdy nie wiadomo rozne opinie w sieci kraza....

Wlasnie wrocilem z zakupow udalo sie kupic 4+1 shell helix ultra extra 5w30 czyli pozostalem przy tym co mialem zalane hehe.gif

160zl wiec nie ma tragedii skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie nie wiem za pol w stosunku do ceny innych olei by wyrwal ale z tym olejem to nigdy nie

> wiadomo rozne opinie w sieci kraza....

> Wlasnie wrocilem z zakupow udalo sie kupic 4+1 shell helix ultra extra 5w30 czyli pozostalem przy

> tym co mialem zalane

> 160zl wiec nie ma tragedii

Skoro Opel ma w ofercie GM to znaczy, że można go lać.

A jaka jest różnica lejąc Shell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Chopy kupiłem właśnie dla "testu" olej Mobil Super 2000 (Diesel). Jednak zanim go wymienię chciałbym dowiedzieć się czy ktoś go używa i jaka ma opinię na jego tematu. Oczywiście opinia tylko dla informacji bo olej jaka by ona nie była i tak zaleję dla sprawdzenia jak to będzie u mnie. wink.gif

Poprostu jestem ciekaw czy ktoś go ma u siebie w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje GM i jest spoko.

2 razy z okazji braku GM raz kupiłem lotosa, a drugim razem też jakiś tego typu wynalazek.

Lotos i to drugie cudo do 10kkm bez zarzutu po czym do 15 wcięło 1.5l (tak jak by po 10kkm tracił coś w sobie)

Co do GM od wymiany do wymiany zjada jakieś pol litra co na autko z przebiegiem 230kkm to nic wink.gif

Ostatnio miałem dłuższą trasę i wymianę oleju robiłem po 20kkm.

Sam mechanik stwierdził, że niepotrzebnie wymieniam olej po 10kkm, bo jest jeszcze ładny (he he znawca po kolorze oceniał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lotos i to drugie cudo do 10kkm bez zarzutu po czym do 15 wcięło 1.5l (tak jak by po 10kkm tracił

> coś w sobie)

Ja jeżdżę na Lotosie i sobie chwalę, bez zarzutów, ładnie czyści silnik, ostatnio wymieniałem uszczelkę pod kapą zaworów i wszystko ładnie się błyszczało, pokryte jedynie cienką warstwą oleju, na GM znacznie brudniej było no i w zimę na GM stukały mi zawory a na lotosie znacznie ustało.

> Co do GM od wymiany do wymiany zjada jakieś pol litra co na autko z przebiegiem 230kkm to nic

Ja u siebie mam już prawie 260 kkm i ani grama oleju ubytku, wymieniam dla zasady co rok.

> Sam mechanik stwierdził, że niepotrzebnie wymieniam olej po 10kkm, bo jest jeszcze ładny (he he

> znawca po kolorze oceniał

U mnie to pewnie olej trzymałby ze trzy lata albo i dłużej, na LPG olej tak się nie brudzi, praktycznie jak zlewam co roku olej to ojciec mówi że jestem świr, że już olej zmieniam bo taki klarowny.

Przy spalaniu LPG nie wytwarza się tyle sadzy co przy spalaniu NoPb, a nie powiem już o ON, co jest przyczyną szybkiego zaczernienia oleju w silnikach diesla.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciemnienie" oleju zależy również od wartości TBN - im wyższa tym to zjawisko zachodzi szybciej co oznacza, że zanieczyszczenia rozpuszają się w oleju a nie osadzają na elementach silnikach. Wysoka wartość TBN pozwala też na skuteczniejszą neutralizację kwaśnych produktów spalania paliwa w tym LPG idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GM Dexos2 ma 7,2 mgKOH/g więc zainteresowani mogą sobie do innych olejów porównać. Tu jest

> specyfikacja

Magnatec 5W40 też ma TNB około 7 zlosnik.gif . Oczywiście nie można porównywać tych olejów. Olej GM jest "niskopopiołowy" - spełnia normę C3 więc wysoki TBN nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam i o Wasze zdanie pytam (a w szczególności posiadaczy aut z silnikiem typu Twinport), jak narazie jest serwis Opla i przebieg 103kkm i co 30kkm wymiana oleju na Mobil 0w40 i właśnie ta wymiana co 30kkm mnie niepokoi - w Punto olej wymieniałem co 10kkm i było ok.

Co proponujecie - wymianę co 30kkm na mobila 0w40, czy na ten przykład skrócic okres między wymianami co np. 15kkm na inny olej np. półsyntetyk.

Pochwalcie się także jaki olej lejecie do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam i o Wasze zdanie pytam (a w szczególności posiadaczy aut z silnikiem typu Twinport), jak

> narazie jest serwis Opla i przebieg 103kkm i co 30kkm wymiana oleju na Mobil 0w40 i właśnie ta

> wymiana co 30kkm mnie niepokoi - w Punto olej wymieniałem co 10kkm i było ok.

> Co proponujecie - wymianę co 30kkm na mobila 0w40, czy na ten przykład skrócic okres między

> wymianami co np. 15kkm na inny olej np. półsyntetyk.

> Pochwalcie się także jaki olej lejecie do tego silnika?

co 30 tys możesz jak ci nie szkoda silnika, co 20 to już max lub co. roku nawet jak lejesz syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wymieniac co max 15 kkm lub co rok, zalezy co nastapi wczesniej. Te 30 kkm to moga sobie...takie niedomowienie...

Spuszczalem z silnikow olej po 30 kkm, nie chcialbys zapewnie widziec jak wygladal...(co prawda teraz pozbawiam oleju silniki autobusow po znacznie wiekszym przebiegu, ale to inna bajka...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co 20 tys no góra 22 tys wymieniałem w ASO najpierw GM 5W30

a ostatnio jadę na też 5w30 Dexos, u mnie przy stosowaniu tego oleju średnia wymiana co 20 tys km dolewałem ok 200 ml, no ale ja nie oszczędzałem dużo tras, wysokie prędkośći, wysokie obroty.

ten olej jak na syntetyk jakby gęsty jest widzę różnicę, bo do służbowego diesla wlewam shela 5w30 i jest taki rzadki i bezbawrny jak woda ale to niby niskopopiołowy do DPF-u.

Może teraz wleję odpowiedniego shela 5 w 30 i do astreki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co proponujecie - wymianę co 30kkm na mobila 0w40, czy na ten przykład skrócic okres między

> wymianami co np. 15kkm na inny olej np. półsyntetyk.

Czy wlejesz mobila czy innego producenta to sprawa drugorzędna, ale przechodzenie na półsyntetyk przy zdrowym silniku nie ma sensu.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle nie doczytałęm, co do półsyntetyku to nawet jest to zabronione chyba, przecież to dopiero "setka" przejechana.

mi też 2 lata temu w ASO proponowano zamiat GM wlewać Mobil 0w40 - ale wymiana była droższa o 80 zł więc zrezygnowałem, w okienku facet stweirdził że GM to syf straszny w porównaniu do mobila, do dzisiaj mam mieszane uczucia, a jak śmiga Ci na 0w40?

bierze olej czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to dobry znak , ale bardziej mnie interesuje dlaczego shell 5 W30 dosłownie teraz latem na zimnym spływa z bagnetu (bagnet płaski bez rowków) a ten GM 5W30 w mojej astrze jest jakby bardziej gęsty na zimno?

czym to może być spowodowane - czy na tej podstawie można stwierdzić, że 5W30 shell-a jest lepszy jakościowo, czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zwykle nie doczytałęm, co do półsyntetyku to nawet jest to zabronione chyba, przecież to

> dopiero "setka" przejechana.

> mi też 2 lata temu w ASO proponowano zamiat GM wlewać Mobil 0w40 - ale wymiana była droższa o 80 zł

> więc zrezygnowałem, w okienku facet stweirdził że GM to syf straszny w porównaniu do mobila,

> do dzisiaj mam mieszane uczucia, a jak śmiga Ci na 0w40?

> bierze olej czy nie?

Od kupna zrobiłem jedynie 2kkm - ubytku nie stwierdziłem, olej dosyć ładnie wygląda i konsyntencję też ma ok, a od ostatniej wymiany ma ok. 8kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już mam mętlik, bo co opinia to polecają inny olej.

Będę teraz zmieniał rozrząd więc i oleum przy okazji.

W książce miałem wpisy 0W40 ale jaki dokładnie był lany to nie wiem

Różne opinie krążą, że jak olej zły to bierze itp itd, no to ja bym się zwrócił do wiedzących, czym taki silniczek zalać coby nie chłeptał oleju jak smok wodę z Wisły wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy na tej podstawie można stwierdzić, że 5W30 shell-a jest lepszy

> jakościowo, czy to nie ma znaczenia?

Nie można. A oleje były nowe czy w silnikach (takich samych) i o takim samym przebiegu od wymiany? Za mało danych aby coś stwierdzić jeśli chcesz dowiedzieć sie czegoś wiecej to porównaj specyfikacje olejów. Ten GM Dexos2 jest robiony przez MPM International Oil Company i tam znajdziesz specyfikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie,

który z poniżej wymienionych olejów najpewniej będzie zastosować do Twinporta 1,4. Ceną kusi LOTOS cool.gif (no i polska firma więc byłoby mi po drodze) ?

1. LOTOS Syntetic 5W40 4L /Thermal Control OPEL GM-LL-B-025

2. MOBIL 1 0W40 4L Opel: GM-LL-A-025/B-025

3. GM dexos 2 GM-LL-A-025 oraz GM-LL-B-025 (ten stosuję obecnie)

4. Elf Evolution SXR 5W30 4L GM-LL-A025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> który z poniżej wymienionych olejów najpewniej będzie zastosować do Twinporta 1,4. Ceną kusi LOTOS

na lotosie syntetyku jezdze od 60tys km i nie zauwazylem zadnych niepokojących objawów. Oleju nie bierze w zauwazalny sposob. Tyle ze zawsze wymieniam co 10tys km. Stare przyzwyczajenia z dawnych czasów.

silnik Z16XEP twinport, przebieg 170tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lotos 5W40 lub trochę droższy Motul.

a wiesz może dlaczego LOTOS SYNTHETIC PLUS z Formułą Thermal Control 5W/40 spełnia wymagania GM LL -B- 025, a już LOTOS QUAZAR 5W40 nie spełnia (przynajmniej na papierze) ?

To w takim razie który LOTOS kupić najlepiej do 1,4 twinport , a może to to samo jest tylko marketing?

P.S. dzięki za utwierdzenie mnie w decyzji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz może dlaczego LOTOS SYNTHETIC PLUS z Formułą Thermal Control 5W/40 spełnia wymagania GM LL

> -B- 025, a już LOTOS QUAZAR 5W40 nie spełnia (przynajmniej na papierze) ?

> To w takim razie który LOTOS kupić najlepiej do 1,4 twinport , a może to to samo jest tylko

> marketing?

> P.S. dzięki za utwierdzenie mnie w decyzji.

> pozdrawiam

widocznie za jeden typ zapłacili GM grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> który z poniżej wymienionych olejów najpewniej będzie zastosować do Twinporta 1,4. Ceną kusi LOTOS

> (no i polska firma więc byłoby mi po drodze) ?

> 1. LOTOS Syntetic 5W40 4L /Thermal Control OPEL GM-LL-B-025

> 2. MOBIL 1 0W40 4L Opel: GM-LL-A-025/B-025

> 3. GM dexos 2 GM-LL-A-025 oraz GM-LL-B-025 (ten stosuję obecnie)

> 4. Elf Evolution SXR 5W30 4L GM-LL-A025

Ja od nowości mam wymieniany olej MOBIL1 0W40, a gdzieś na alledrogo widziałem olej Opel GM 5W30 i też się zastanawiałem czy olej o takich parametrach można lać spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz może dlaczego LOTOS SYNTHETIC PLUS z Formułą Thermal Control 5W/40 spełnia wymagania GM LL

> -B- 025, a już LOTOS QUAZAR 5W40 nie spełnia (przynajmniej na papierze) ?

może baza olejowa tego pierwszego zawiera mniej frakcji lotnych przez co ma mniejszy współczynnik odparowalności (test Noack), dokładnie nie wiem. Faktem jest, że olej spełniający tę normę GM ma mniejszą tendencję do "ubywania" z silnika

> To w takim razie który LOTOS kupić najlepiej do 1,4 twinport , a może to to samo jest tylko

> marketing?

nie wiem jaką klasę jakościową i lepkościową producent przewiduje do tego silnika. Podałem Ci tylko droższą alternatywę do bardzo dobrego Lotosa idea.gif

> P.S. dzięki za utwierdzenie mnie w decyzji.

> pozdrawiam

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jaki olej sugeruje LOTOS na stronie internetowej do silnika Z14XEP (corsa c -ale taki sam silnik jak u mnie)

wyniki w załączniku

LOTOS TRAFFIC PRO 025A/B SL/CF SAE 5W30 z formułą Thermal Control

Jako jedyny LOTOS aprobowany przez

GM-LL-A-025

i

GM-LL-B-025

ciekawe czy ktoś go stosował w praktyce no i czy można go nabyć w sklepie, he, he (w internecie też popularny nie jest)

teraz to się zrobiło zamieszanie wink.gif

post-84971-14352514217085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.