Skocz do zawartości

Radio z Biedronki czy warto patrz fotka ( dzis promocja ) ?


Grudziadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Dzisiaj w Bierdronce pojawilo sie radio samochodowe ( w sumie nie znam tej marki ).4992dd02443e97eam.jpg

Mam pytanko ?

Nie jestem zadnym specem od muzyki radio ma sluzyc jako zwykly odbirnik bez zadnego cudowania z glosnikami czy czyms innym.

Ma byc zamontowane w Matizie , mam tylko standartowe glosniki w drzwiach pojazdu.

Czy jest sens i czy w ogole warto kupic takie radio ?

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za podobna kase lub dokładajac powiedzmy 60 zł kupisz juz cos

> firmowego, a ja nauczony na swoich błedach juz nigdy nie kupie

> takiego radia.

> miałem raz i nigdy wiecej...

Czyli zdecydowanie NIE KUPOWAC i dac sobie spokoj tak ?

A czy takie moze byc http://www.allegro.pl/item348696280_jvc_kd_g341_kd_g342_kd_g343_fv_2008r_2l_gw_pl_jvc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zdecydowanie NIE KUPOWAC i dac sobie spokoj tak ?

> A czy takie moze byc

> http://www.allegro.pl/item348696280_jvc_kd_g341_kd_g342_kd_g343_fv_2008r_2l_gw_pl_jvc.html

Tak JVC jest waytogo.gif

Kupiłem podobne swojej mulher.gif 2 lata temu i działa do dzisiaj bez zająknięcie no i ma 3 lata gwarancji waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Dzisiaj w Bierdronce pojawilo sie radio samochodowe ( w sumie nie

> znam tej marki ).

> Mam pytanko ?

> Nie jestem zadnym specem od muzyki radio ma sluzyc jako zwykly

> odbirnik bez zadnego cudowania z glosnikami czy czyms innym.

> Ma byc zamontowane w Matizie , mam tylko standartowe glosniki w

> drzwiach pojazdu.

> Czy jest sens i czy w ogole warto kupic takie radio ?

> Andrzej

za tę cene to faktycznie nie ma sensu - to juz taniej cos na allegro wyrwiesz. Ale z tym szajsem nei tak do konca - powiem ci ze kiedys mialem jakiegos pioneera z mp3 - jakosc oczywiscie bardzo wysoka, gralo swietnie, ale zdarzalo sie ze przeskoczylo na jakiejs dziurze. Potem kupilem do dwoch samochodów radia o nazwie GMS/Rocker - cholera wie co to jest - ale obydwa juz dzialają ponad 3 lata, codziennie bez ZADNYCH usterek, nic sie z nimi nei dzieje, zadnych szumow, przydzwiekow, przeskakiwań. Smeim zatem zaryzykowac stwierdzenie ze nie zawsze cos takiego o dziwnej nazwie musi być szajsem

ale oczywiscie po co ryzykowac

z JVC musisz wiedziec o jednej istotnej rzeczy - w gwarancji jeste malutki haczyk - w przypadku awarii nie okreslaja terminu naprawy na 2 tygodnie jak wiekszosc producentów tylko - "jak najszybciej bedzie mozliwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za tę cene to faktycznie nie ma sensu - to juz taniej cos na allegro

> wyrwiesz. Ale z tym szajsem nei tak do konca - powiem ci ze

> kiedys mialem jakiegos pioneera z mp3 - jakosc oczywiscie bardzo

> wysoka, gralo swietnie, ale zdarzalo sie ze przeskoczylo na

> jakiejs dziurze. Potem kupilem do dwoch samochodów radia o

> nazwie GMS/Rocker - cholera wie co to jest - ale obydwa juz

> dzialają ponad 3 lata, codziennie bez ZADNYCH usterek, nic sie z

> nimi nei dzieje, zadnych szumow, przydzwiekow, przeskakiwań.

> Smeim zatem zaryzykowac stwierdzenie ze nie zawsze cos takiego o

> dziwnej nazwie musi być szajsem

> ale oczywiscie po co ryzykowac

> z JVC musisz wiedziec o jednej istotnej rzeczy - w gwarancji jeste

> malutki haczyk - w przypadku awarii nie okreslaja terminu

> naprawy na 2 tygodnie jak wiekszosc producentów tylko - "jak

> najszybciej bedzie mozliwe".

Hmmmm no mam dylemat ale skoro wiecej opinii jest na NIE to chyba raczej odstapic od zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmmm no mam dylemat ale skoro wiecej opinii jest na NIE to chyba

> raczej odstapic od zakupu.

A jakiż tu dylemat można mieć?

Jeśli za podobną kasę lub niewiele większą mozesz kupić radio markowe z rozbudowaną (w razie czego) siecią serwisow to nad czym się zastanawiac?

W Biedronce i innych podobnych sklepach kupuje się jedzenie a nie sprzęt techniczny!

Aby zwiększyć zyski handlują tanią chińszczyzna za wcale nie male pieniądze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taaaaa skad ja to znam

ja 3 lata jezdzilem na takim 270751858-jezyk.gif

i powiem ci ze bylo OK takie zwykle radio do sluchania nic szczegolniego na dziurach gubiło MP# itp.

dzis jestem szczesliwym posiadaczem Balupunkta i powiem ci ze jezeli mozesz doplac z 50 zł i kup np Blaupunkta

w radiu z biedronki po pol roku zaczela zmazywac sie farba z przycisków

a mojego Blaupunkta kupilem za 289zł w Media wiec sam rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Dzisiaj w Bierdronce pojawilo sie radio samochodowe ( w sumie nie

> znam tej marki ).

> Mam pytanko ?

> Nie jestem zadnym specem od muzyki radio ma sluzyc jako zwykly

> odbirnik bez zadnego cudowania z glosnikami czy czyms innym.

> Ma byc zamontowane w Matizie , mam tylko standartowe glosniki w

> drzwiach pojazdu.

> Czy jest sens i czy w ogole warto kupic takie radio ?

> Andrzej

Chlopie daj sobie spokoj dolozysz max 70zl i masz Kenwooda 3041 ktory gra bardzo dobrze ,na dziurach plyty nie skacza,wyjscie na wzmaka, a nie jakis szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem cos za kupnem tego wink.gif

znajomy kiedys kupil radio w biedronce marki bodajrze DENVER zlosnik.gif i po okolo 20 miesiacach cos tam mu nie pasowalo (nie pamietam czy cos z podswietleniem panela czy cus ale to nie wazne) i poszedl do biedronki i oddali mu cala kase biglaugh.gif wiec w sumie uzywal radio prawie 2 lata za ziko swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja 3 lata jezdzilem na takim

> i powiem ci ze bylo OK takie zwykle radio do sluchania nic

> szczegolniego na dziurach gubiło MP# itp.

> dzis jestem szczesliwym posiadaczem Balupunkta i powiem ci ze jezeli

> mozesz doplac z 50 zł i kup np Blaupunkta

> w radiu z biedronki po pol roku zaczela zmazywac sie farba z

> przycisków

> a mojego Blaupunkta kupilem za 289zł w Media wiec sam rozumiesz

nie nie panie kolego.... coderiese opisuje moj przypadek walki z serwisem JVC gdzie sprowadzali czesc 1,5 miesiaca ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie panie kolego.... coderiese opisuje moj przypadek walki z

> serwisem JVC gdzie sprowadzali czesc 1,5 miesiaca

Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.

Zdecydowalem sie na takie http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=348696280 lub takie http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=349449726 ale mimo wszystko chcialbym JVC.

Co myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.

> Zdecydowalem sie na takie

> http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=348696280 lub takie

> http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=349449726 ale mimo

> wszystko chcialbym JVC.

> Co myslicie ?

jak nie potrzebujesz cudów bierz za te cene jvc, w tej cenie radia sa praktycznie takie same wiec jaka firme wezmiesz nie ma znaczenia smile.gif wez takie które CI sie podoba i i tak bedziesz zadowolony. Nie ma sie co zastanawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za podobna kase lub dokładajac powiedzmy 60 zł kupisz juz cos

> firmowego

poprosze o przyklady firmowych radyjek majacych pilota_na_kierownice i USB, niechby (nowka) kosztowalo nawet 500zl. Bo ja szukam, szukam i nie moge sie zdecydowac, malo "powaznych" firm oferuje pilota na kiere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprosze o przyklady firmowych radyjek majacych pilota_na_kierownice

> i USB, niechby (nowka) kosztowalo nawet 500zl. Bo ja szukam,

> szukam i nie moge sie zdecydowac, malo "powaznych" firm oferuje

> pilota na kiere

Do Kenwooda 3041 ktory kosztuje 275zl za 100zl mozna dokupic rpilota na kierownice, wiem to od glownego przedstawiciela od ktorego kupowalem to radyjko przed gwiazdka. I wszystko z pl gwarancja i instrukcja http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=352595114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Kenwooda 3041 ktory kosztuje 275zl za 100zl mozna dokupic rpilota

> na kierownice, wiem to od glownego przedstawiciela od ktorego

> kupowalem to radyjko przed gwiazdka. I wszystko z pl gwarancja i

> instrukcja http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=352595114

Hmmm bez przesady po co mi pilot na kierownice ?

Nie oszukujmy sie czy to az tak potrzebne i przydatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm bez przesady po co mi pilot na kierownice ?

> Nie oszukujmy sie czy to az tak potrzebne i przydatne ?

jak sie czlek przyzwyczail do sterowania w kierownicy to owszem jest to bardzo potrzebne i przydatne

> ja nie potrzebuje no ale kolega pytal ten do ktorego odpisalem to

> podalem koszta

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to wystawię się pewnie na pośmiewisko, ale kupiłem to radyjko.

Wypas. Płyta czytana jest prawidłowo, nawet na brukowanej nawierzchni nie przeskakuje, nie gubi ścieżek. Mp3 przez USB czyta bez problemów, z pendriva śmiga w pełni - łącznie z funkcjami pomijania utworów, repeatem, randomize itd. W panelu umieszczenie karty pamięci daje dodatkowe możliwości słuchania muzyki. Korekcja barwy dźwięku jest bardzo dobra, podbicie tonów niskich i wysokich spełnia moje oczekiwania. Obsługa bardzo intuicyjna, prosta i skuteczna. Pilot o dobrym zasięgu, a odbiornik pilota w panelu jest na tyle czuły, że nie ma problemów z ich wzajemną komunikacją.

Co do części z których jest zbudowane to radio... no cóż, znajdźcie mi sprzęt, nawet "markowy", w którym części elektroniczne nie pochodzą z Chin, Malezji, Taiwanu czy Portugalii. Nie oszukujmy się, nasze kompy też są na Chińskich częściach i jakoś udaje się dyskutować na tym forum, czyli sprzęt działa!

No, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do części z których jest zbudowane to radio... no cóż, znajdźcie

> mi sprzęt, nawet "markowy", w którym części elektroniczne nie

> pochodzą z Chin, Malezji, Taiwanu czy Portugalii. Nie >oszukujmy się.

To że bezmarkowy produkt Chiński dziala i ładnie wygląda to nic nowego.

Pogadamy za rok po kilku wizytach w serwisie, zobaczymy czy radio nadal będzie takie ładne jak poobłażą napisy i farba hehe.gif

Jeśli chodzi o produkcję w Chinach części i podzespołów dla markowych producentów to sprawa wygląda tak, że proces technologiczny jest jasno określony i ściśle nadzorowany a części przechodzą na końcu ścisłą kontrolę techniczną. Tak wyprodukowane części i podzespoły spełniają wysokie normy zamawiających je firm!

Wszystko to co tych norm nie spełnia lub zostało wyprodukowane znacznie tańszym kosztem z pominięciem wielu technologicznych procedur trafia właśnie do takich tanich montowni i jest sprzedawane pod coraz dziwniejszymi i ładniej brzmiącymi nazwami w m.in marketach spozywczych i na bazarach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że bezmarkowy produkt Chiński dziala i ładnie wygląda to nic

> nowego.

> Pogadamy za rok po kilku wizytach w serwisie, zobaczymy czy radio

> nadal będzie takie ładne jak poobłażą napisy i farba

> Jeśli chodzi o produkcję w Chinach części i podzespołów dla markowych

> producentów to sprawa wygląda tak, że proces technologiczny jest

> jasno określony i ściśle nadzorowany a części przechodzą na

> końcu ścisłą kontrolę techniczną. Tak wyprodukowane części i

> podzespoły spełniają wysokie normy zamawiających je firm!

> Wszystko to co tych norm nie spełnia lub zostało wyprodukowane

> znacznie tańszym kosztem z pominięciem wielu technologicznych

> procedur trafia właśnie do takich tanich montowni i jest

> sprzedawane pod coraz dziwniejszymi i ładniej brzmiącymi nazwami

> w m.in marketach sporzywczych i na bazarach

wiesz... kupilem Clariona o 100drozszego pogral 2 tyg i padl - pojechal do serwisu, wrocil pogral 5h i padl...

takze w aucie dalej jest zlozone radio tonsil czy cos takiego (nawet na allegro juz nie ma takich) bo nowe kosztowalo z 4lata temu za ca.49zl w macro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz... kupilem Clariona o 100drozszego pogral 2 tyg i padl -

> pojechal do serwisu, wrocil pogral 5h i padl...

> takze w aucie dalej jest zlozone radio tonsil czy cos takiego (nawet

> na allegro juz nie ma takich) bo nowe kosztowalo z 4lata temu za

> ca.49zl w macro

Troche tych radii juz przewalilem. I powiem tyle, ze najbardziej zadowolony bylem i jestem z Pioneer'ow i Alpine'y. Pionka mialem jednego, w tej chwili ma juz z 10 lat i dalej gra bezawaryjnie u kolegi w samochodzie, Alpine mam juz 3 z kolei i kazda sobie chwale. Zmienialem po prostu na wyzsze modele, a nie dlatego ze cos sie z nimi dzialo. Procz tego mialem do czynienia z 2 Clarionami. W jednym padl czytnik, a dokladniej silnik obracajacy plyte sick.gif (nowy czytnik prawie 300zl, a silnik nie do dostania - podpasowalem jakis inny), w drugim padla plyta glowna pol roku po skonczeniu sie gwarancji. Byly jeszcze Blaupunkty. W jednym porobilo sie sporo zimnych lutow, ale jakos sie udalo je reanimowac i gra sobie w garazu. A drugi Blaupunkt pewnego dnia po prostu umarl i juz nie odzyl sick.gif. Mialem tez kiedys tam, na samym poczatku, radia firmy "krzak" i jakos tam dzialaly, nawet w miare bezawaryjnie. No ale to bylo z 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie miejsce na takie przypowieści, ale nasuwa mi się na myśl taka sytuacja

- Rabe, jaką żonę sobie wziąć, ładną czy brzydką?

- wiesz Mośku, ja bym wziął brzydką

- a to czemu?

- bo ładna może Cię rzucić...

- no ale brzydka też może rzucić....

- no tak, ale wtedy jest mniej szkoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz... kupilem Clariona o 100drozszego pogral 2 tyg i padl -

> pojechal do serwisu, wrocil pogral 5h i padl...

> takze w aucie dalej jest zlozone radio tonsil czy cos takiego (nawet

> na allegro juz nie ma takich) bo nowe kosztowalo z 4lata temu za

> ca.49zl w macro

ale z racji tego ze jednej osobie mercedes sie zepsół oznacza ze wszystkie mercedesy sa złe??

moje doswiadczenia z radiami no name skonczyły sie po 2 sztukach.

1 sztuka pioniier wytrzymał 6 miesiecy normalnego grania, pozniej autorewers odbijał kasete tak ze co chwile kaseta zmieniała strone.

po kolejnych kilku miesiacach, juz po gwarancji radio dostało błogosławienstwa i łapało tylko jedno jakies religijne radio.

2 sztuka nadal przekonany ze nie ma roznicy pomiedzy czyms "markowym" a towarem" giełdowym wypasem" kupiłem znowu jakiegos panasunixa, i co? procedura sie powtorzyła, po roku owszem radio grało, ale raz gubiło fale, traciło pamiec i tym podobne klocki.

pozniej kupiłem drozsze sony-grało blisko 5 lat do sprzedazy auta, płyty cd czytało bez przeskakiwania na dziurach, radio absolutnie bezawaryjne, z tego co wiem działa do dzis.

obecnie mam alpine, coprawda krótko ale nic sie nie dzieje.

o jakosci dzwieku pomiedzy chinskim cudem techniki a firmowkami pewnie tez montowanymi w chinach nie wspominam, bo to trzeba usłyszec aby sie przekonac o roznicy.

o jakosci panasunixów niech swiadczy to ze po ok 6-9 miesiecy srednio z kazdego schodziła farba z knefelkow, zarowno z 1 jak i 2.

nauczony doswiadczeniem, poprostu strata kasy, pieniadze utopione...

tak wiec jesczez raz radze wszystkim lepiej kupic cos z mniejsza iloscia funkcji a markowego a nie kolorowe super hiper radia typu panasunix.

przytaczam tylko moje przykłady ale mam wielu znajomych którzy mieli podobne problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprosze o przyklady firmowych radyjek majacych pilota_na_kierownice

> i USB, niechby (nowka) kosztowalo nawet 500zl. Bo ja szukam,

> szukam i nie moge sie zdecydowac, malo "powaznych" firm oferuje

> pilota na kiere

a ze tak zapytam po co to komu??

pilot generalnie masz w opcji do kazdego firmowego radyjka, dopłacasz powiedzmy ok 100 zł i do wiekszosci dokupisz, moze nie w zestawie ale sa dostepne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ze tak zapytam po co to komu??

> pilot generalnie masz w opcji do kazdego firmowego radyjka, dopłacasz

> powiedzmy ok 100 zł i do wiekszosci dokupisz, moze nie w

> zestawie ale sa dostepne...

do 500zł można zanabyć pionka 5000UB a pilot do niego kosztuje 40zł....Radio ma wszystko co potrzeba łącznie z usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie 5 lat uzytkuje radio Dalco, ktore kupilem tylko dlatego, ze chcialem mp3,

a najtansze 'firmowe' radio z ta funkcja kosztowalo wtedy 600-700 zlotych.

I coz, przez ten okres czasu 2 razy musialem przeczyscic potencjometr bo dzialal tylko w

jedna strone i pol roku temu wyrobila sie tasiemka na laczeniu z panelem. Wystarczylo

nieco ja skrocic i dziala jak nowe zlosnik.gif Powoli zbliza sie co prawda koniec jego zywota

(radio gubi czasem kompletnie jakikolwiek odbior) ale cd dziala idealnie caly czas zlosnik.gif

Generalnie zasowolony z radia jestem maksymalnie, ale przy dzisiejszych cenach

firmowek kupno chinskich dziwadel mija sie z celem zlosnik.gif

280893192-radio.jpg

post-22465-14352494213914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od prawie 5 lat uzytkuje radio Dalco...

Tylko pogratulować szczęścia!

Nawet w najgorszej rodzinie trafia się czasami ktoś porządny i na odwrot.

Ja uważam, że nie stac mnie na kupowanie tanich bubli i dlatego nabywając sprzęty AGD i RTV i inne, kieruję się zaufaniem do marki.

Sprzęt jest droższy lecz odwdzięcza się wieloletnią i bezawaryjną pracą!

Kilka dni temu kolega z pracy kupił TV LCD z mnóstwem funkcji i wodotrysków za śmiesznie nicką cenę w porównaniu do markowych i zgadnijcie co bylo dalej?...

Po 2 dniach cieszenia się nowym nabytkiem oddał go do sklepu gdyż sieć serwisów nie istnieje i usłyszał, że za 2 tygodnie oddzwonią i powiedzą jak rozpatrzyli reklamację!!! Na ewentualna naprawę maja co najmniej 30 dni lecz termin ten może się przedlużyć do nieokreślonego czasu, gdyż prawnie nie jest to jasno powiedziane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu kipilem radio ze stonki;)

dziala do dzic bez zarzutu (czasami plyty tylko nie wypycha przez uszczelke ale to nic)

wazne ze ma 4xRCA i popimo ze radio malej mozy 4x30W to i tak na wzmak ma mi tylko sygnal podawac i ogolnie jestem zadowolony z radyjka

chyba firmy Clatronik czy cus... firma robi miksery, lodowki, wentylatory i radia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro juz jest watek o tanich radyjkach to co powiecie na tego

> BLAUPUNKTA ? Warto sie nim interesowac ?

> Szukam taniego radia na karty i te nawet mi pasuje. Co o nim sadzicie

> ?

tani dlatego że nie ma odtwarzacza CD tylko sam czytnik SD/MMC wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro juz jest watek o tanich radyjkach to co powiecie na tego

> BLAUPUNKTA ? Warto sie nim interesowac ?

> Szukam taniego radia na karty i te nawet mi pasuje. Co o nim sadzicie

> ?

Napewno jest to znacznie lepsza propozycja niż cokolwiek innego noname ze stonki, glutla czy innego spożywczaka hehe.gif

Blaupunkty mają fajny dźwięk, są trwałe a w razie czego jest sieć serwisow (nie miałem okazji nigdy z niej skorzystać)

Od wielu lat mam kolejne radia tej marki, począwszy od jakiegoś kaseciaka, obecnie London i najmniejszych zastrzeżeń do jakości dźwięku i niezawodności! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz czas dostępu do płyty ? długo się ładuje mp3 ?? kumpel kiedyś miał mediona na mp3 i zanim sie załadował jakiś utwór to trzeba było już wysiadać z auta oslabiony.gif kiedyś myślałem że to taka wada mp3 względem audio CD , dopiero jak radio zostało zastąpione firmówką zrozumiałem że jednak tamto było totalnie beznadziejnym radiem a normalne radio ładuje kawałki bardzo szybko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.