Skocz do zawartości

JTD & CB - jakie radio wybrac, zeby polubilo sie z JTD'kiem


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup radia CB, zastanawiam sie co wybrac zeby nie gryzlo sie z silnikiem JTD. Wiele slyszalem, ze diesele niezle sieja zaklucenia - jakich radyjek (tych z tanszych, Presidenty odpadaja) uzywacie ?

Czy Uniden 520 dostepny obecnie na alledrogo bedzie dobrym wyborem uwzgledniajac rodzaj silnika siedzacy pod maska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje zakup radia CB, zastanawiam sie co wybrac zeby nie gryzlo sie

> z silnikiem JTD.

<..............................................>

Uuuu kolego sporo z tym problemem spędziłem czasu więc się podzielę uwagami. Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy twój diesel będzie siał (nie wszystkie sieją tak samo, fatalnie wypadają MultiJet-y16 V, przy twoim silniku 8 V może być lepiej). Przerobiłem może już z 10 radyjek i żadne ale to żadne nie poradziło sobie w 100% z siejącymi wtryskiwaczami. Ostatnio podobny temat był poruszany w dziale CB i tam jeden z kolegów podsunął mi pomysł wypróbowania radyjka Yosan 120. Efekt, od tygodnia mam w/w radio. Nie eliminuje calkowicie zakłóceń ale ze wszystkich próbowanych modeli robi to najlepiej. Mam do tego zakupioną antenę Wilson Litll Will i pojutrze chcę wymienić na którąś z ML-ek (wczoraj sprawdzałem Ml-mniej łapie tego perkotania). Także sprawdź czy sieją tobie wtryskiwacze, jeżeli okaże się że tak to polecam Yosana Pro 120 lub Yosana Turbo. Na drugim miejscu Lafayette Ermes.

Pozdrowiony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam alana niska polka ale nie najnizsza bo ma juz RF Gain smile.gif i antene Hustler 100 - mam takie zaklocenia, ze prawie nic nie slysze frown.gif i przez to przyszlo ostatnio do mnie najdrozsze zdjecie w moim zyciu wink.gif czy pociagniecie zasilania od aku i zalozenie filtra szumow cos da?

Pozdrawiam

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z CB-radio pozwala na stwierdzenie, że dość skutecznym na JTD jest filtr NB, którego brak w podstawowych i popularnych modelach. 520 tego nie ma.

W moim JTD zainstalowany jest Lincoln, którego filtr NB b. skutecznie wycina zakłócenia pochodzące z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy pociagniecie zasilania od aku i zalozenie

> filtra szumow cos da?

Nic nie da, sprawdzone. Tylko radio z dobrymi filtrami (np. Yosan 120 o którym pisałem), zniweluje po części okropne "pierdy" od silnika. Aha i jeszcze antena, z dużym magnesem i czym dłuższa to lepsza. Jak wiadomo anteny zwarte kumulują w sobie zakłócenia i odprowadzają na karoserię auta. Sprawdziłem, 1,5 metrowe zbierają mniej zakłóceń z silnika MJ/JTD niż 1 metrowe i niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie zaklocenia, ze prawie nic nie

> slysze i przez to przyszlo ostatnio do mnie najdrozsze zdjecie

> w moim zyciu czy pociagniecie zasilania od aku i zalozenie

> filtra szumow cos da?

Nic nie da bo zakłócenia zbiera antena , zmień radio - niestety to jedyne wyjście. Ja mam unidena 510 + hustler i nawet daje radę. Szału nie ma ale da się z nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "prezia łokera" z ML145 sirio, daje tak w 90% rade.

ASC nie używam, rozkręcone na maksa.

W miarę potrzeby skręcam RFem i jest dalllleko z delikatnym szumem, albo bliziutko czyściutko.

"pierdzenie" sporadycznie mnie napada na chwil kilka, nie wpadłem na to co je powoduje.

Zasilanie bezpośrednio z aku wyraźnie zmniejsza zakłócenia, sprawdzone organoleptycznie.

Magnesy ferryty i inne takie będą działać tylko jak w nie uwierzysz zakrecony.gifzakrecony.gif

Wiara czyni cuuuuda biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no az tak to ja nie mam jak na filmikach...chyba MJ daje wiecej zaklocen niz JTD wink.gif moze za duzo wymagam wink.gif ale jeszcze sprobuje antenke Wilsona na duzym magnesie posadzic i zobacze "jak to to loto" wink.gif

Pozdrawiam

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem alana 109.Ogólnie całkiem dobrze się sprawuje,żadnych "odgłosów" pracy silnika,z początku było podpięte pod zapalniczkę,ale teraz na bezpośrednim druciku,a i ze względu na miejsce zamontowania podpiąłem dodatkowy głośnik.

No i cena jest całkiem przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Uniden 520 dostepny obecnie na alledrogo bedzie dobrym wyborem

> uwzgledniajac rodzaj silnika siedzacy pod maska ??

.............moim zdaniem dobry wybór uwzględniając jakość do ceny, i posiadanie przez radyjko anl ........mam unidena 520 z metrowym hustlerem................ ..........minimalnie skręcam czułość radia i oczywiście korzystam z anl ............i jest naprawdę nieźle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 520stke. Moim zdaniem nie znajdziesz lepszego radia w tej cenie. Jakość i siła dźwięku - bez porównania do radyjek z którymi miałem styczność. W stilo miałby dodatkowo te zaletę ze ma małe wymiary i idealnie mieści się miedzy fotelem pasażera a tunelem. Używam go z 1,5m presidentem na magnesie i jestem bardzo zadowolony. Sianie zauważalne tylko na zupełnie rozkręconym radyjku, co ciekawe, prawie wyłącznie na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze coś od siebie odnośnie zakłóceń. Proponuje zasilanie radyjka umieszczonego w aucie podłączyć na chwile do osobnego akumulatora (nie musi być samochodowy, wystarczy taki o podobnych parametrach) i wtedy sprawdzić. Od razu widać (słychać) czy dokładanie filtrów cokolwiek da. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da .... ponieważ problem nie jest związany z zasilaniem radyjka ... tylko z tym ze nasze jtd zakłócają pasmo Cb ... inaczej mówiąc jak ktoś stanie obok nas to będzie słyszał te same zakłócenia ... ale to jest tylko moja opinia i mogę się mylić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Radia nadal nie zakupilem, ciagle inne wydatki przeszkadzaly...

Dzisiaj ogladalem u szwagra sunkera elite three, calkiem fajnie u niego to dziala z sirio as100, kolega zakupil tti770 i tez jest zadowolony ( ma to w primerze w dieselu).

W moim przypadku radia Presidenta odpadaja - zbyt drogo jak dla mnie, zas od Unidena odstrasza mnie brak homologacji...

Moze ktos gania z tti lub sunkerem i moglby cos powiedziec ? Ewentualnie jakies inne tanie radio (~200 zl) z RFGainem i Squelchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jako użytkownika brak homologacji nie ma znaczenia praktycznego. Wieść gminna niesie iż brak homologacji dla ww. sprzętu wiąże się ze zbyt dużym zakłócaniem sąsiednich kanałów. Zastanawiające jest natomiast iż bliźniaczy model marki President, który jest IDENTYCZNY takową homologację posiada wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopoki nadgorliwy Pan Policjant nie doczepi sie.

Jeśli się ktokolwiek doczepi to powiesz mu ze radio kupiłeś w 2005r i sprawa załatwiona ponieważ wtedy to radio miało homologacje. Od 2006r nie może znajdować się w obrocie. Dlatego pisałem że dla Ciebie jako użytkownika brak ww. papierka nie ma znaczenia. Możesz nawet dla świętego spokoju wydrukować sobie deklaracje z 2005 i wozić ze sobą.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Lincoln, albo President HR2510 - tylko te dwa modele

po wciśnięciu 'notch blanker' powodują, że da się w tym aucie używać

CB. Osobiście mam HR, ale ostatnio spaliła mi się końcówka mocy

i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać frown.gif są jakieś serwisy CB? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> President Lincoln, albo President HR2510 - tylko te dwa modele

> po wciśnięciu 'notch blanker' powodują, że da się w tym aucie używać

> CB. Osobiście mam HR, ale ostatnio spaliła mi się końcówka mocy

> i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać są jakieś serwisy CB?

w zabrzu masz gościa który ci to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazlem pewna solucje naszego problemu, jest ona taka , ze trzeba kupic maszt 1,5-2m i w radyjku skrecic RF Gaina na jakas 1/3, gdzie szumy silnika beda nieslyszalne, natomiast wowczas Squecha mozna dac praktycznie na samo minumum, zasieg pozostaje w granicach okolo 3-5 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio znalazlem pewna solucje naszego problemu, jest ona taka , ze

> trzeba kupic maszt 1,5-2m i w radyjku skrecic RF Gaina na jakas

> 1/3, gdzie szumy silnika beda nieslyszalne, natomiast wowczas

> Squecha mozna dac praktycznie na samo minumum, zasieg pozostaje

> w granicach okolo 3-5 km

hehe chciał bym to widzieć jak ty z tym masztem 2m i anteną około 1,5m wjeżdżasz pod przejazd kolejowy

a tak apropo zakłócenia masz z anteny czy z instalacji zasilania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak, nikt w swoim klekocie nie wozi TTI ?

Ja mam 770 TTI w klekocie od jakiś 5 lat..... ( przedtem było w Bravie )

Do tego antenkę 1,2 metra Lemma ( umieszczoną nisko bo w garazu moge mieć max 2,1 metra ... większość parkingów jest na 2.0 ....

Działa przyzwoicie ...

Aaaaa do tego mam oczywiście folie aluminiową pod pokrywą silnika ( osłoną plastykową )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuje z innego watku w ktorym poruszalem rowniez ten temat:

Dzisiaj testowałem:

1. Uniden 520

2. TTI770

3 President Walker.

1. z zalaczonym ANL dalej terkocze, z wylaczonym calkowicie mogila

2. Jest troche lepiej niz z 1. ale dalej terkotanie...

3. Mioood :-)

Jeszcze musze dorwac Yosana PRO120, ma ktos moze w Wawce i zechcialby umowic sie na kilku minutowy spocik ?

Krecenie RFGainem pomaga w Unidenie, jednak dopiero przy skreceniu do polowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź najpierw czy zakłócenia są z instalacji czy z anteny

U mnie to juz sam nie wiem czy to z anteny czy z zasilania, ale mam Presidenta podpietego prosto pod akumulator, plus jeszcze do zasialania podpiety filtr szumow i nie ma zadnej roznicy, szumy dalej sa jak byly.

Jak odpale radyjko na wylaczonym silniku to jest normalnie bajka, wydaje jednak sie ze to z anteny jezeli krecenie RF Gainem pomaga. Chociaz jak podpinalem radio to wtyku 12V w bagazniku, nie bylo slychac silnika na wysokich obrotach ale szumy dalej byly.

Obecnie mam w Presidencie ustawionego RF gaina na 1/3 i SQ na jakies 1/5 i w miare da sie jezdzic jak sie silnik rozrgzeje bo na zimnym i tak sa szumy albo przy odpaleniu silnika.

Na ASC jest wszystko spoko w nocy albo poza miastem, w miescie czy RF gain jest na maksa czy na minimum to w SQ w pozycji ASC, siedzi cicho i wylapuje w miare czyste dzwieki, ale zdarza sie czesto tez ze sie wlacza z samymi szumami albo puszcza czysty sygnal ale go przerywa tak ze suma sumarum i tak nie wiem o czym gosc gada.

Gadalem kiedys z gosciem przez CB z MW i mowil ze nie ma takich problemow, doszedlem do wniosku ze to moze kwestia tego ze antena jest umiejsciowiona dalej od silnika niz w zwyklym stilaczu.

Co jest ciekawe ze latwo sobie sprawdzic ze to jest raczej kwestia szumow z anteny (to ze nasze JTDki pracuja na tej samej czestotliwosci co kanal 19) tym ze jak ustawimy sobie kanal np. 40 to tych czumow juz raktycznie nie ma, poniewaz te kanaly juz maja wyzsza czestotliwosc natomiast gdy damy na nizsze to u mnie przynajmniej te szumy sa jeszcze bardziej slyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to juz sam nie wiem czy to z anteny czy z zasilania,

Kolego podstawa to dobra masa anteny.... dodatkowa masa - jeśli jest na klapie to dodatkowy kabel masowy klapa nadwozie!

Po 2-gie polecam wsadzić kawałek folii aluminiowej pod osłonę silnika !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego mozesz mi jakos jeszcze podpowiedziec jak podpiac dodatkowa mase pod antene ? rozcinac kabel od anteny i to jakos ciagnac jeszcze uziemienie ? Czy jakos inaczej i gdzie konkretnie sie podpiac pod to nadwozie ? Z ta folia pod oslona to nie glupi pomysl, mozna nawet i dwie dac tylko czekolad musze duzo zjesc najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z testów Lafayette Ermes + LittleWill.

Radio daje rade z JTD, delikatne pierdzenie slychac przy bardzi slabych sygnalach - praktycznie do pominiecia.

Teraz ciekaw jestem jak spisze sie Yosan Pro120. Jak bede miał trochę chęci to podjadę na Ursus do człowieka, który handluje tym.

Ogólnie Ermes to super małe radyjko, jedyny jego duży minus to brak RFGaina, który przydałby sie w mieście. W Warszawie dużo sieczki zbiera, na trasie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zaprezentować Kenji również z Little Will smile.gif tylko musisz się pofatygować na Ursynów lub pod Galerie Motów w godzinach pracy smile.gif

Lisek: Tego patentu z folią aluminiową pod pokrywą nie znałem zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę Ci zaprezentować Kenji również z Little Will tylko musisz się

> pofatygować na Ursynów lub pod Galerie Motów w godzinach pracy

Kenji - szto to ? (aaa doczytalem, to presidenta) mlot.gif

W godzinach pracy to bedzie booool i raczej nie dam rady (choc mieszkam na Mokotowie, o ktorej konczysz prace ? :-) ). Zas Ursynow... musze pomyslec kiedy moglbym podjechac :-)

Ogolnie daje rade to Kenji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mieszkam na Mokotowie, o ktorej konczysz prace ? :-) ). Zas

> Ursynow... musze pomyslec kiedy moglbym podjechac :-)

> Ogolnie daje rade to Kenji ?

No jestem w pracy do 23.więc możesz podjechać zaraz smile.gif. Jak zainteresowany to napiszę na prv gdzie dokladnie albo dam numer tel smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie wróciłem z testów Lafayette Ermes + LittleWill.

> Radio daje rade z JTD, delikatne pierdzenie slychac przy bardzi

> slabych sygnalach - praktycznie do pominiecia.

Podstawowe pytanie. Czy testy robiłeś podczas jazdy, szybkiej jazdy, czy tylko z włączonym silnikiem na postoju? Zapewniam Ciebie, że większość radyjek daje radę na postoju (słychać lekkie pierdzonko hehe.gif). Sprawa się komplikuje, gdzy zaczniesz jechać i mocno przyspieszać. Wtedy zakłócenia o wiele bardziej przeszkadzają.

p.s. Znalzłem speca pod Białymstokiem który prawdopodobnie w tą sobotę będzie odkłócał mojego MultiJet-a. Mówił, że da sie zredukować zakłócenia o 80-90%. Jak bedę po zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podstawowe pytanie. Czy testy robiłeś podczas jazdy, szybkiej jazdy,

> czy tylko z włączonym silnikiem na postoju?

<.....................................>

Na postoju TTI i Uniden wogole nie dawaly rady.

Ermes dziala ladnie.

Z TTI i Unidenem nie jezdzilem, uznalem ze nie ma sensu, z Ermesem przelecialem od Saskiej Kepy do Zakretu.

Jest naprawde dobrze, pomijajac brak RFGaina - w miescie jest to odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

...chciałbym odświeżyć temat...

Naczytałem się na tych różnych cb-forach o konfliktowej niejednokrotnie współpracy silnika JTD i jemu pochodnych z radiami CB. A że kusi mnie wyposażenie mojego w CB szukam czegoś z czego da się w moim Stilonie korzystać bez wk...się. Z lektury forów wynika, że większe kłopoty z zakłóceniami mieli ludziska z nowszymi wersjami silników (MJ)... Proszę więc o sugestie i oceny działania CB w bolidach - stan na rok 2010.

Info o dobrych serwisach/fachowych sprzedawcach ze Śląskiego mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oceny działania CB w bolidach - stan na rok 2010.

u mnie po staremu:

jeżdżę na podstawowym alanie 102 + 70cm hustler. genialne to to nie jest ale na trasę starcza, a zakłóceń z silnika nie zbiera żadnych.

chwilowo miałem też zestaw Alan 48 plus multi + midland 145 i tutaj było silnik słychać (ale w granicach tolerancji)

tyle mojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...chciałbym odświeżyć temat... - stan na rok 2010.

Tu data wiele nie zmieni, wszystkie posty aktualne.

Pokusiłbym się o stwierdzenie im starsze (dobre/firmowe) radio tym lepsze.

Piszesz o okolicach Śląska, wpadnij na spot to posłuchasz 2-3 radyjek i ocenisz sam.

howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.