Skocz do zawartości

CCS z silnikiem od Pandy 1.2 60


katownik

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia pomóżcie crazy.gif

Temat takowy:

W tamtym roku padł w jednym autku od Naszych ludzików motor,a i na gwałt był inny potrzebny, padło na 1.2 8V 60km z nowej Pandy (rocznik motoru 2007), także dlatego, że pasuje tam cały osprzęt od 1.2 75 (auto śmigało wcześniej z góra od 1.2, ale głowica miała dosyć).

Wszystko ładnie pięknie, działa, ma się dobrze,ale:

Spalanie i osiągi: Jedzie na 50 koni, mimo palio skrzyni, pali po 12 litrów. 900tce ledwiutko ucieka, oddala się bardziej. Nie tak to ma być.

Wiadomym jest, iż Panda ma już wtrysk sekwencyjny, wałek już nieco inny niż do tej pory (inne panewki), kod jego 683 (ma ktoś może dane o tym jakieś, czasy otwarcia etc ?), ze 2 sondy lambda i inne pierdoły w wyniku normy euro 4.

Na osprzęcie z 75 tak jak pisałem działa, ale to nie to....

Rozwiązania szukałem na kompie diagnostycznym, nic jednak ciekawego nie widać. Z wrażeń, to niezbyt równa praca przy rozpędzaniu (lekkie szarpanie czasem) oraz dźwięk który brzmi jak nie do końca trafiony rozrząd - i tu szukając pomocy - czy ktoś miał styczność z tym motorem, i gdzie tam są znaki.

Wałka podmienić się nie da, programować bez danych też ciężko opcjonalnie głowica cała - i tutaj trzeba uszczelki zapewne porównać - chyba, że ktoś to widział "naocznie" i podpowie, czy to to samo (bo średnica tłoka, skok, jak i sam blok to to samo. nie wiem jak kanały, to tutaj nie ma magistrali luzem, tylko wbudowana w pokrywę wałka).

Będziemy jeszcze testować z kompem z 16tki, co by na pół-sekwencji powalczyć, jednak nie mam przekonania, czy to do czegokolwiek prowadzi.

Silnik jest w stanie nówka, stąd chęć walczyć jeszcze, bez otwierania pacjenta.

Każda informacja tutaj, która może coś pomóc mile widziana, co by uzyskać odpowiedź, czy ma to prawo dobrze działać. ok.gif

Z góry dziękuje 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kompresja jest?

Hexen miał kiedys taki dół od nowego 1,2 z cieńką metalową upg połączony z górą od 1,2 na uszczelce zwykłej.

Nie jechało to wcale. Dopiero jak splanowali blok to zaczęło banglać.

Cos tam jeszcze było nieteges ale musiałbys Hexena zapytać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja dobrze rozumiem, ze do glowicy 75 wlozyles walek 60, bo jest pandowy i dziwisz sie, ze na

> kompie 75 nie lata dobrze? Bo tak odebralem twoj problem.

Cóż za dużo napisałem na raz.

Auto ma cały słupek z Pandy (fabrycznie złożony, nie rozbierany), gdzie siedzi już wałek inny niż te które były mi znane w Fire'ach do tej pory, a z 75 ma kompa, i kompletny ssący i wydech.

W porównaniu z innym autem, też z 1.2 60tką, tylko starszą, z roku 2000 (tam wałek 4X4) zupełna przepaść w osiągach. To jakoś jedzie.

Stąd moje pytanie o jakieś info odnośnie tej głowicy i wałka w nowych Pandach.

Podążając za tą stronką pojawia się pytanie, czy wskazane tam Punto II 1.2 60 EURO3 posiada już taki silnik jak ten opisany przeze mnie z Pandy ? [analiza ofert z allegro pozwala tak sądzić]

Bo widać pewne różnice między 75 a tą wersją właśnie w czasach otwarcia, stąd może jeszcze jakimś ratunkiem jest wystrojenie tego ustrojstwa, lub danie innych wtrysków.

Choć nie sądzę, żeby temu kompowi brakło map, prędzej czas wtrysku, stąd pomysł na sterowanie 16tkowym, gdzie czasy są zdecydowanie krótsze, a te siusiaki, po prostu leją kiedy już nie powinny (a strzela z wydechu marchewy takieee. Jednakże nowa 60tka jest silnikiem niby mega ekonomicznym , ofc z przywieszonym archaicznym mpi nie liczyłem na nie biglaugh.gif (ale bez przesady)

Dla przypomnienia, silnik o którym mowa, wygląda tak:

KLIK

Melon: Kompresja o ile pamietam była na wysokim poziomie wszędzie, 16 chyba - prawie nowy motor ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puńciak II ma troszkę inny soft pod euro 3,Panda 1.2 euro 4 ma poza softem lekkie modernizacje w głowicy,inne czujniki-gmp i sondę lambda nr II.

Komp z P75-może być nie do końca kompatybilny z oprzyżądowaniem silnika z pandy-brakuje body kompa min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla przypomnienia, silnik o którym mowa, wygląda tak:

> KLIK

To jest silnik z EURO 4 , nie dłubany jest już kolizyjny , zmiany względem wcześniejszych FIRE dotyczyły komory spalania , i podobno kształtu tłoka , ale tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie dziwic skoro to jest calkiem inny motor inna glowica tloki najprawdopodobniej tez sa inne , stopien sprezania jest wyzszy o walku nie wspomne, radze szukac po prostu innego motoru lub przejsc na osprzet z pandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest silnik z EURO 4 , nie dłubany jest już kolizyjny , zmiany względem wcześniejszych FIRE

e to chyba że we fiacie 500 1.2 69KM jest euro 4 i tam z tego co pamiętam jest sprężanie 12:1, w pandzie jest euro 3, ja też mam taki sam silnik tylko że 1.1 jest euro 3

> dotyczyły komory spalania , i podobno kształtu tłoka , ale tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.1 MPI były euro 3 i później euro 4.

> Póżnią się już na oko-korkiem oleju-w starszej to wyciągany w nowszej wkręcany.

> W reszcie różnica jest taka jak pisałem

no ja mam wkręcany to czyżbym miał euro 4 icon_eek.gif

a41c47ed04e621c1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e to chyba że we fiacie 500 1.2 69KM jest euro 4 i tam z tego co pamiętam jest sprężanie 12:1, w

> pandzie jest euro 3, ja też mam taki sam silnik tylko że 1.1 jest euro 3

> > dotyczyły komory spalania , i podobno kształtu tłoka , ale tego nie jestem pewien.

Bodajże od września 2007 silnik 1.1 i 1.2 w Pandzie jest EURO 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma co sie dziwic skoro to jest calkiem inny motor inna glowica tloki najprawdopodobniej tez sa

> inne , stopien sprezania jest wyzszy o walku nie wspomne, radze szukac po prostu innego motoru

> lub przejsc na osprzet z pandy

Hmm no tak...

Czyli raczej ciężko szukać ratunku w zmianie listwy i wtryskiwaczy, oraz mapowaniu na kompie z 16tki...

Co by nie było auto przejechało już tak ze 14 tyś km, ale to akurat żaden plus.

Osprzęt z Pandy cechuje się dodatkowymi wymaganiami typu CAN i wiązka połowy auta do wymiany ?

Czy jest zatem sens zapakować do tego auta podziobaną i dociętą mocno głowicę z 75tki ? Bo jeżeli nie ma różnic w usytuowaniu kanałów olejowych, to operacja do zrobienia kosztem uszczelki metalowej za 40 zł więc....

Obaczymy co pokaże test na kompie z 16tki z pomocą kolegi Tomi6 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie do tematu. mam zamiar kupić 1.2 8v 60tke i nurtuje mnie pytanie czy sa te wyjścia olejowe pryz filtrze oleju??

nie w sumie z jakiego roku ten motor ani czy z pII czy już pandy. wiem ze nie ma duzo nalatane.

i jeszcze pytanie , planowanie bloku(płaszczyzny) wiąże się z honowaniem?? bo używam metalowych UPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę sie do tematu. mam zamiar kupić 1.2 8v 60tke i nurtuje mnie pytanie czy sa te wyjścia

> olejowe pryz filtrze oleju??

> nie w sumie z jakiego roku ten motor ani czy z pII czy już pandy. wiem ze nie ma duzo nalatane.

Kupuj dol od 1.2 16v będziesz miał mocny dol i dodatkowo Ci jeszcze odpręży silnik. w tych nowych silnikach np taki jak ja mam nie ma już tych koreczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem, ze przeczytalem caly watek i troche mnie on zasmucil. Mam plan na wrzucenie 1.4 8v z GP na elektronice z 1.2 MPI 75KM. I najbardziej mnie nurtuje czy najda mnie takie same problemy jak w tym watku opisane. Mam wrazenie, ze bedzie taki sam problem. Czyli bedzie szybki remap. No coz, nie przekonam sie jak nie zrobie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kompresja jest?

> Hexen miał kiedys taki dół od nowego 1,2 z cieńką metalową upg połączony z górą od 1,2 na uszczelce

> zwykłej.

> Nie jechało to wcale. Dopiero jak splanowali blok to zaczęło banglać.

> Cos tam jeszcze było nieteges ale musiałbys Hexena zapytać

Wy dalej myslicie ze on mial 1,2 zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę sie do tematu. mam zamiar kupić 1.2 8v 60tke i nurtuje mnie pytanie czy sa te wyjścia

> olejowe pryz filtrze oleju??

ja mam 1,2 60tke ale spi i mam wyjscia na imbusy.

> nie w sumie z jakiego roku ten motor ani czy z pII czy już pandy. wiem ze nie ma duzo nalatane.

> i jeszcze pytanie , planowanie bloku(płaszczyzny) wiąże się z honowaniem?? bo używam metalowych

> UPG

Honowanie to etap obróbki cylindra, a planowanie to wyrównanie powierzchni styku z głowicą - zależności raczej nie widzę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę sie do tematu. mam zamiar kupić 1.2 8v 60tke i nurtuje mnie pytanie czy sa te wyjścia

> olejowe pryz filtrze oleju??

Sprawdze Ci w pon. Wydaje mi sie ze sa, na imbus,

> nie w sumie z jakiego roku ten motor ani czy z pII czy już pandy. wiem ze nie ma duzo nalatane.

> i jeszcze pytanie , planowanie bloku(płaszczyzny) wiąże się z honowaniem?? bo używam metalowych

> UPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO macie dol z 1,4 tak jak juz jedna osoba opisywana w tym watku ...

Przeca napisałem ja, że motor fabrycznie zmontowany, na bloku ma nabite jak byk 1.2, do tego jeszcze fabryczna naklejka na obudowie rozrządu z kodem i info o motorze.

Obaczym co dalej.... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeca napisałem ja, że motor fabrycznie zmontowany, na bloku ma nabite jak byk 1.2, do tego

> jeszcze fabryczna naklejka na obudowie rozrządu z kodem i info o motorze.

> Obaczym co dalej....

No to cos ewidentnie nie tak hmm.gif

Ja bym sie nie cackal tylko gore kompletna z 75 zasadzil waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to cos ewidentnie nie tak

> Ja bym sie nie cackal tylko gore kompletna z 75 zasadzil

No tak by było najłatwiej, już z Olem nad tym myśleliśmy i nie wiadomo czy magistrala olejowa się pokryje frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak by było najłatwiej, już z Olem nad tym myśleliśmy i nie wiadomo czy magistrala olejowa się

> pokryje

zobacz na przykład w katalogu intercarsu uszczelkę głowicy do tego motoru i gdzie była stosowana, jak wyjdzie duża lista silników fire to bez problemu zasadzisz głowicę

do turbo metalową uszczelkę pozyskuje się z fgp 1.2 60 hp

ostatnio też rozebraliśmy blok od 1.2 60 punto ale miał zwykła pokrywę głowicy, wszystko było praktycznie identyczne oprócz wysokości bloku, jest o 1 mm wyższy niż taki od 1.2 75

czyli jak zdejmiecie głowicę sprawdźcie wysokość bloku i ile jest miejsca jak tłok w gmp jest do płaszczyzny bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanal sie pokrywa. Mozna zalozyc gore z 1.2 75KM ale wyjdzie odprezony motor, nie wszystkie kanaly wone pokrywaja sie idealnie, niektore sa czesciowo przesloniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No i powracam do tego tematu celem wyjaśnienia.

> Otóz przed chwilą wytargałem ten motor i zdjąlem czape.

> Tam jest 1,2 a nie 1,4

a co za hocki klocki działy się z tym motorem?

To ten co po dłubaniu u szarego wykazał się mocą seryjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co za hocki klocki działy się z tym motorem?

> To ten co po dłubaniu u szarego wykazał się mocą seryjną?

tomoze teraz ja jako wlasciciel cos powiem 270751858-jezyk.gif

jak kolega Melon powiedzia jest to 1.2 z pandy 2007 rok, i rzeczywiscie po "dlubaniu" u szarego wykres pokazal 68Km i 90Nm a oprocz dlubaniabylo tam lekkie kolo zamhowe i kolektor 421, po rozebraniu go w poznaniu okazalo sie ze trzeba liznac blok silnika bo pomimo mocnego planowania glowicy auto nadal nie jechalo. Zbyt pozna na spekulacje kto popelnil blad po kilku wizytach w warsztacie autko zaczelo przyjemnie jezdzic dolozony zostal walek swiatka i program od goduli i auto wyplulo 92\10. Jestem tylko ciekaw kto zapoczatkowal tą bzdurę o tym ze ponoc to jest silnik 1.4, moze bedzie mial troche odwagi cywilnej i da znac choc by na priva mam kilka pytan do niego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tomoze teraz ja jako wlasciciel cos powiem

> jak kolega Melon powiedzia jest to 1.2 z pandy 2007 rok, i rzeczywiscie po "dlubaniu" u szarego

> wykres pokazal 68Km i 90Nm a oprocz dlubaniabylo tam lekkie kolo zamhowe i kolektor 421, po

> rozebraniu go w poznaniu okazalo sie ze trzeba liznac blok silnika bo pomimo mocnego

> planowania glowicy auto nadal nie jechalo. Zbyt pozna na spekulacje kto popelnil blad po

> kilku wizytach w warsztacie autko zaczelo przyjemnie jezdzic dolozony zostal walek swiatka i

> program od goduli i auto wyplulo 92\10. Jestem tylko ciekaw kto zapoczatkowal tą bzdurę o tym

> ze ponoc to jest silnik 1.4, moze bedzie mial troche odwagi cywilnej i da znac choc by na

> priva mam kilka pytan do niego!!

Ja to uslyszalem z pewnego zrodla, moge podac od kogo ale na priv waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak zjechali blok i wszystko jet ok 92km\107nm 15.713 best ET

bo te nowe silniki 1.2 maja wyzsze bloki ze wzgledu na to ze sie stosuje cienkie upg te metalowe i jak dasz normalna upg starego typu to automatycznie silnik jest odprezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.