Skocz do zawartości

Wybieranie samochodu...


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Wyborowy dylemat mam i w sumie po głębokiej analizie takie zestawienie wyszło:

- Ford Focus II hatch. - 1.8 TDCi lub 2.0 TDCi

- Octavia II - 1.9 TDi 105 KM

- Seat Leon - 1.9 TDi 105 KM

- Volvo V50 - 2.0 TDCi

no i zamyka Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM

Wszystkie przebiegi nie przekraczają 100 kkm i mają gwarancję poza Audi .... przejechało 190 kkm

Jakies rady? tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Wyborowy dylemat mam i w sumie po głębokiej analizie takie zestawienie wyszło:

> - Ford Focus II hatch. - 1.8 TDCi lub 2.0 TDCi

> - Octavia II - 1.9 TDi 105 KM

> - Seat Leon - 1.9 TDi 105 KM

> - Volvo V50 - 2.0 TDCi

> no i zamyka Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM

> Wszystkie przebiegi nie przekraczają 100 kkm i mają gwarancję poza Audi .... przejechało 190 kkm

> Jakies rady?

wszystko zależy od potrzeb a te są indywidualne i nikt nie doradzi Ci tak jak Ty sam sobie.

Mnie na chwile obecną najbardziej pasowałaby Octa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Wyborowy dylemat mam i w sumie po głębokiej analizie takie zestawienie wyszło:

> - Ford Focus II hatch. - 1.8 TDCi lub 2.0 TDCi

> - Octavia II - 1.9 TDi 105 KM

> - Seat Leon - 1.9 TDi 105 KM

> - Volvo V50 - 2.0 TDCi

> no i zamyka Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM

> Wszystkie przebiegi nie przekraczają 100 kkm i mają gwarancję poza Audi .... przejechało 190 kkm

> Jakies rady?

A jaką kwote masz do wydania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bym brał dla siebie to Focusika 2.0. Świetne się tym jeździ. W dodatku z ładną felgą wygląda

> bajecznie (oczywiście jak na mój gust).

chyba ten poliftowy , bo przed liftem wygląda totalnie nijako

a wracając do tematu , wybrałbym Leona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Wyborowy dylemat mam i w sumie po głębokiej analizie takie zestawienie wyszło:

> - Ford Focus II hatch. - 1.8 TDCi lub 2.0 TDCi

> - Octavia II - 1.9 TDi 105 KM

> - Seat Leon - 1.9 TDi 105 KM

> - Volvo V50 - 2.0 TDCi

> no i zamyka Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM

> Wszystkie przebiegi nie przekraczają 100 kkm i mają gwarancję poza Audi .... przejechało 190 kkm

> Jakies rady?

volvo za calokształt albo audi za bezawaryjnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Volvo V50 - 2.0 TDCi

HDi :-)

> no i zamyka Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM

> Wszystkie przebiegi nie przekraczają 100 kkm i mają gwarancję poza Audi .... przejechało 190 kkm

> Jakies rady?

Ałdi.

Lord of de rinks, no i sąsiadom oko zbieleje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bedem drugi

> za całokształt VOLVO

Znacz, co? Za znaczek? Bo nawet sprawę bezpieczeństwa biernego tak spieprzyli, że jest gorzej niż focusie na bazie którego to auto zbudowano. A silniki tu i tu są te same - citroena.

Volvo to najbardziej skundlona marka dzisiejszych czasów. Nie mają ani jednego auta z RWD. To ma być klasa premium? W podstawowych wersja plastiki gorsze niż w KIA.

Najbardziej awaryjne modele (DEKRA)

19 marca 2010

Samochody klasy wyższej średniej i wyższej:

- Volvo V70/XC70 (73,3 proc.)

- Volvo S80 (67 proc.)

- Saab 9-5 (66,9 proc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W podstawowych wersja plastiki gorsze niż w KIA.

Buahahahahahahahaha.

Weź proszę szmatkę i zapraszam na czyszczenie stołu i monitora.

Nawet nie zapytam, czy siedziałeś w jednym i w drugim, bo NIE siedziałeś i nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak napisali jak im producent kazał - idź do salonu i sam zobacz. Ja byłem kilka dni temu.

Ja bylem 2 miesiące temu, może od tego czasu coś się zmieniło... ale raczej nie spodziewam się żeby nagle KIA tak podniosła jakość plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak sie publicznie osmieszyc...

Co jak co ale wsiąść do samochodu który ma 10 lat marki Kia i Volvo. To w Kii bedzie przepaść pomiedzy nowym a 10 letnim egzemplarzem a w Volvo już nie bedzie takiej różnicy. Takie marki jak Kia się bardzo dobrze rozwijają, a jak tak bedzie z Volvo jak jest teraz to z jakością bedzie przepaść totalna miedzy takimi markami jak BMW i Mercedes z którymi ma konkurować Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak Kia się bardzo dobrze rozwijają, a jak tak bedzie z Volvo jak jest teraz to z jakością

> bedzie przepaść totalna miedzy takimi markami jak BMW i Mercedes z którymi ma konkurować

> Volvo.

Bynajmniej nie uważam plastików w BMW za rewelacyjne. Zaznaczam, że mówię o najmniejszych autach. W większych sprawa wygląda inaczej (lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz ze Audi jest niej awayjne od VW Skody czy Seata? Przeciez jest robione na tych samych

> czesciach wiec raczej nie trafiles z porownaniem.

Nie jest tak do końca jak piszesz.

W ramach grupy VAG producenci mają pewne możliwości manewru w doborze komponentów i podzespołów.

I tak np w Skodzie masz sprzęgła LUK-a, które są tańsze, ale mniej trwałe, a w Seacie masz sprzęgła Sachsa.

Drobiazgi, ale życie z nich się składa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM (wybrałbym to auto, ale pod warunkiem bdb stanu technicznego - m.in. turbo, koło dwumasowe, zawieszenie, w 100% bezwypadkowy)

2. Volvo V50 - 2.0 D - wybrałbym za design, zawieszenie, lepsze wykończenie, jeżeli jest jeszcze na gwarancji i wiarygodny przebieg to OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką kwote masz do wydania?

kwotowo to jest jeden poziom cenowy..okolice 40 tys PLN.

A w zasadzie to nie wiem ile będę tym czymś jeździł. Obecną Asterkę kupiłem niby na krótko a jeździłem 5 lat.

Audi to nie dla sąsiadów jak ktoś sugerował tylko za prestiż i jakość wykonania. Tylko kto będzie za jakiś czas chciał odkupić auto z przebiegiem jakieś 240 kkm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Audi to nie dla sąsiadów jak ktoś sugerował tylko za prestiż i jakość wykonania. Tylko kto będzie

> za jakiś czas chciał odkupić auto z przebiegiem jakieś 240 kkm ?

A prestiż to co jak nie definicja "dla sąsiadów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszane opinie nie raz, że 1.8TDCI może i jeździ fajnie, ale nie za długo.

To może właściciel ma szczęście bo trochę już nim nalatał i póki co raczej bezawaryjnie. wink.gif Trochę paliwożerny dziad jak na klekota, ale odpycha się przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może właściciel ma szczęście bo trochę już nim nalatał i póki co raczej bezawaryjnie. Trochę

> paliwożerny dziad jak na klekota, ale odpycha się przyzwoicie.

opinie o awaryjnosci tego silnika pochodza z dawniejszych czasow.

w nowszych modelach podobno jest juz calkiem bezawaryjny, ale ja nadal bym sie bal takiego kupic

jakis taki niesmak pozostal biglaugh.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 ok.gif

Pozostałe auta na liście są mniejsze, mniej komfortowe.

No chyba, że główną rolę odgrywa niski koszt eksploatacji bez patrzenia na wygodę użytkowania - wtedy dajmy na to Octavia wystarczy.

A przebieg - to wszystko zależy jak auto było dbane, stara prawda że 190kkm przy sensownym kierowcy i dobrym serwisie to mniej szkody niż 100kkm a kierwca jest technicznym idiotą i skąpcem.

BTW

Jechałem parę dni temu jako pasażer blisko 800km S-klasą 320cdi, 2002 rok 357kkm na liczniku, auto w idealnym stanie, wszystko działa... nie do końca rozumiem parcie na niski przebieg nawet za cenę braku komfortu, wygody, funkcjonalności, osiągów :-D

Oczywiście koszt serwisowania eSki nawet poza ASO nie jest niski zlosnik.gifhehe.gif

Ale audi A6 jest na pewno do utrzymania pod warunkiem serwisowania poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwotowo to jest jeden poziom cenowy..okolice 40 tys PLN.

> A w zasadzie to nie wiem ile będę tym czymś jeździł. Obecną Asterkę kupiłem niby na krótko a

> jeździłem 5 lat.

> Audi to nie dla sąsiadów jak ktoś sugerował tylko za prestiż i jakość wykonania. Tylko kto będzie

> za jakiś czas chciał odkupić auto z przebiegiem jakieś 240 kkm ?

To odpuść sobie A6. Mój tata szukał dla klienta w Niemczech w tej cenie co ty masz do wydania to w dobrym stanie i przebiegu 350kkm + to nie ma. A te co są w Polsce za tą cenę to składane z przystanku mpk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Wyborowy dylemat mam i w sumie po głębokiej analizie takie zestawienie wyszło:

> - Ford Focus II hatch. - 1.8 TDCi lub 2.0 TDCi

> - Octavia II - 1.9 TDi 105 KM

> - Seat Leon - 1.9 TDi 105 KM

> - Volvo V50 - 2.0 TDCi

> no i zamyka Audi A6 - 1.9 TDi 130 KM

> Wszystkie przebiegi nie przekraczają 100 kkm i mają gwarancję poza Audi .... przejechało 190 kkm

> Jakies rady?

Ja bym jednak wybrała Audi A6. Tylko zależy w jakim byłoby stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym jednak wybrała Audi A6. Tylko zależy w jakim byłoby stanie.

A dzisiaj dorzuciłem do stawki Mazdę 6. Nawet calkiem nieźle to wygląda. Serwis trochę drogi ale nie mogę przyjmowac tylko najgorszego wariantu wink.gif Jutro czas na oględziny A6 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.