Skocz do zawartości

Kupno Cruze


cruz2010

Rekomendowane odpowiedzi

> I jak wrażenia?

Bardzo dobre smile.gif Cichy wewnątrz, stabilny podczas jazdy i bardzo fajne wrażenie robi obrót wskazówek w zegarach po rozruchu 270751858-jezyk.gif

Na razie zrobiłem kilka km {salon koło domu} ale zaraz jadę na miasto to zobaczę jak są podświetlone zegary

Na minus - dźwignia hamulca ręcznego oslabiony.gif Ten kto ją projektował miał chyba krótkie ręce

> P.S. Gratulacje!

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje!

Jak z iloscia miejsca w srodku? Gdy odbieralismy z zoana nasza Epcie z salonu poszlismy posiedziec w Oplu Insignia i na tylniej kanapie bylo jednak mniej miejsca niz w Chevrolecie (ale to moze nasze odczucie subiektywne:))

W kazdym razie jeszcze raz gratuluje

Pozdr

Arek Epica LMV 09 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobre Cichy wewnątrz, stabilny podczas jazdy i bardzo fajne wrażenie robi obrót wskazówek w

> zegarach po rozruchu

GM to chyba we wszystkich nowych samochodach montuje. Czytałem kiedyś artykuł że postanowili się skupić na drobiazgach nazywanych przez nich "wow factor" - czyli na takich małych rzeczach które cieszą. I chyba to działa, bo wiele osób o tym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GM to chyba we wszystkich nowych samochodach montuje. Czytałem kiedyś artykuł że postanowili się

> skupić na drobiazgach nazywanych przez nich "wow factor" - czyli na takich małych rzeczach

> które cieszą. I chyba to działa, bo wiele osób o tym mówi.

U mnie w Insigni tez jest ten bajer, ale mnie troszke denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoi też funkiel nówka na moim parkingu strzeżonym.

Też dziś wyczaiłem nowego LS na moim osiedlu - chyba wyprzedali wszystko bo na Mangalii dziś 1 sztuka była i to chyba już w "nowej" cenie

> Też masz tą wersję z "czarnymi" reflektorami ?

Tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tania marka z założenia producenta. Porównaj cenę takiej samej wersji Astry IV

Mi się Cruze o niebo bardziej podoba od Astry + to że był składany w Korei daje nadzieję że będzie się mniej psuł niż samochód składany przez leniwych Niemców (doświadczenia z samochodami składanymi z części Opla mam bardzo złe smile.gif ). A do tego dumnie nosi znaczek z Corvette smile.gif Ale masz rację, GM pozycjonuje markę Chevrolet jako "enrty level", podczas gdy Opel jest bardziej "luxury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się Cruze o niebo bardziej podoba od Astry + to że był składany w Korei daje nadzieję że będzie

> się mniej psuł niż samochód składany przez leniwych Niemców (doświadczenia z samochodami

> składanymi z części Opla mam bardzo złe ).

Zwlaszcza, ze te Astry skladaja ponoc malo leniwi Polacy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w porównaniu z Epicą?

Bez porównania wink.gif Tzn siedzi się niżej i jest subiektywnie bardziej stabilny. Dynamika - oczywiście Epica wygrywa w cuglach.

Zawieszenie cichsze w Cruze. Silnik też ale dlatego, że mam w Epice wydech przelotowy Elteca 270751858-jezyk.gif

Na minus w Cruze jest "popiard" z wydechu w pewnym zakresie obrotów no.gif

> Gratulacje, ja bym chyba wolał kilka stówek dopłacić do 1.8

Problem w tym, że katalogowe osiągi są baaaardzo zbliżone więc po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje mnie, jak te silniki ewoluowały od czasów Daewoo. Ot takie zboczenie zawodowe.

Obawiam się, że ciężko o jakieś konkretne info.

Szukałem czegokolwiek o zmianach w MR 2011 i skąd się wzięło 124KM zamiast 113KM. I co? Nic grinser006.gif Google milczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że ciężko o jakieś konkretne info.

Właśnie.

> Szukałem czegokolwiek o zmianach w MR 2011 i skąd się wzięło 124KM zamiast 113KM. I co? Nic Google

> milczy

Wydaje mi się, że byłoby łatwiej, gdyby się znało pismo koreańskie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po Vectrze zostały mi nowe Dunlopy SP Sport Maxx 225/55/r16 założyłem je dziś do Cruza grinser006.gif Od razu zyskał na wyglądzie i precyzji prowadzenia ok.gif

Dodatkowo wrzuciłem Philipsy +50% - wymiana banalna na 60 sekund może

ps. zapraszam na giełdę po nowe Hankooki Optimo K415 205/60/16 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ po Vectrze zostały mi nowe Dunlopy SP Sport Maxx 225/55/r16 założyłem je dziś do Cruza Od

> razu zyskał na wyglądzie i precyzji prowadzenia

> Dodatkowo wrzuciłem Philipsy +50% - wymiana banalna na 60 sekund może

> ps. zapraszam na giełdę po nowe Hankooki Optimo K415 205/60/16

A to zamiennik jest czy ot tak wrzuciles? Pasowaly nei tra sie?

Az taka zla ta vectra? Dlugo jej nie miales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. zapraszam na giełdę po nowe Hankooki Optimo K415 205/60/16

Jakbyś powiedział tydzień wcześniej to może wziąłbym do Epiki (i tak kupowałem drugi komplet felg). Teraz już mam zamówione nowe oponki 17" crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to zamiennik jest czy ot tak wrzuciles?

Wg tabel idealnie ok.gif

> Az taka zla ta vectra?

2.8 jest super do zabawy ale żona nienawidziła jej grinser006.gif Trochę jej głowa latała przy hamowaniu i przyspieszaniu.

A że 2.8 wolno nie da się jeździć.... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś powiedział tydzień wcześniej to może wziąłbym do Epiki (i tak kupowałem drugi komplet felg).

> Teraz już mam zamówione nowe oponki 17"

Do Epici tylko 225/45/17 idea.gif Na 16" 205 to kiszka przy takiej budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Epici tylko 225/45/17 Na 16" 205 to kiszka przy takiej budzie

Apropo epici. Gdyby nie to, ze niedawno ceeda kupilem i ma raptem 50k przebieg to powaznie bym sie zastanowil nad tym egzemplarzem. Czarna + automat+ jasna skora ok.gif Szkoda, ze z oferty wycofali. Ciekawe czy bedzie nastepca hmm.gif

jakiś tekst

Co do cruza to powaznie sie zastanawiam na diesel hb jako nastepca ceeda. Za jakies 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Apropo epici. Gdyby nie to, ze niedawno ceeda kupilem i ma raptem 50k przebieg to powaznie bym sie

> zastanowil nad tym egzemplarzem. Czarna + automat+ jasna skora Szkoda, ze z oferty wycofali.

Bardzo ładny egzemplarz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zimowki czy letnie?

Jezeli zimowki to jestem zainteresowany.

> Ponieważ po Vectrze zostały mi nowe Dunlopy SP Sport Maxx 225/55/r16 założyłem je dziś do Cruza Od

> razu zyskał na wyglądzie i precyzji prowadzenia

> Dodatkowo wrzuciłem Philipsy +50% - wymiana banalna na 60 sekund może

> ps. zapraszam na giełdę po nowe Hankooki Optimo K415 205/60/16

Pozdrawiam

Arek Epica LMV09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg tabel idealnie

> 2.8 jest super do zabawy ale żona nienawidziła jej Trochę jej głowa latała przy hamowaniu i

> przyspieszaniu.

> A że 2.8 wolno nie da się jeździć....

Miałeś Vectrę 2,8? Podoba mi się taka. Warto to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Apropo epici. Gdyby nie to, ze niedawno ceeda kupilem i ma raptem 50k przebieg to powaznie bym sie

> zastanowil nad tym egzemplarzem. Czarna + automat+ jasna skora Szkoda, ze z oferty wycofali.

> Ciekawe czy bedzie nastepca

> jakiś tekst

> Co do cruza to powaznie sie zastanawiam na diesel hb jako nastepca ceeda. Za jakies 2 lata.

hehe.gif

Też nad nią myślałem. Ale jasna skóra mi nie pasuje.

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też nad nią myślałem. Ale jasna skóra mi nie pasuje.

Dla mnie bomba:) ale:

1. Da sie urwać z 5k bo długo Juz bujaja sie ze sprzedażą

2. Weź to sprzedaj za 3-4 lata albo nie będzie chętnych albo pójdzie za grosze

3. Za 75k można mieć mondeo diesel 140KM bez skory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój egzemplarz na pewno

> Poważny minus za brak trakcji na 1 i 2 przy mokrej/wilgotnej nawierzchni. Części tanie jak barszcz,

> genialne hamulce

Oj przesadzasz, moja małżonka jeździła 3 lata Saabem 9-3 2.8T i nie narzekała na problemy z trakcja. Moze to kwestia opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie bomba:) ale:

> 1. Da sie urwać z 5k bo długo Juz bujaja sie ze sprzedażą

Możliwe.

> 2. Weź to sprzedaj za 3-4 lata albo nie będzie chętnych albo pójdzie za grosze

Do tego się już przyzwyczaiłem. Cena zakupu jednak rekompensuje trochę tę niedogodnośc.

> 3. Za 75k można mieć mondeo diesel 140KM bez skory

Jak porównać z tą Epicą, to się okaże że golas okrutny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój egzemplarz na pewno

> Poważny minus za brak trakcji na 1 i 2 przy mokrej/wilgotnej nawierzchni. Części tanie jak barszcz,

> genialne hamulce

To mi daje do myślenia. Odkąd zniknęła Epica nie mam pomysłu na auto. Rozważam różne opcje... i nic mi nie pasuje.

Może więc taka Vectra? Albo po prostu 1,9diesel 150KM.

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie masz alergii na francuzy to można z dużym upustem nabyć, np:

> Lagunę w fajnej wersji

> Latitude

Laguna mi się nie podoba.

Trochę się boję serwisu Renault (znajomy miał z nimi trochę przygód) - głównie z uwagi na ich arogancję.

Ale ten Latitude to fajny...

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.