Skocz do zawartości

Kombi za 50 tys.


jakubek

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej użytkuje Opla Astrę II kombi diesel.Ze względu na wiek i przebieg pora na zmiany.

I tu problem.Chcę auto 2-3 letnie koniecznie kombi o bagażniku nie mniejszym niż Astra.Roczny przebieg to ok 15 tys. z czego 65% to krótkie ( 3-5 km) odcinki miejskie.Z wyposażenia min. klima / najlepiej automatyczna /, podstawowa elektryka,ABS i poduszki oraz obowiązkowo ESP.

W tej chwili to już 3 astra i pomału mam ich dość - choć absolutnie nie narzekam a wręcz przeciwnie.Dlatego priorytet to bezproblemowa i bezawaryjna jazda.Koszty eksploatacji to już sprawa drugoplanowa.Nigdy nie miałem gazu w aucie więc nie wiem jak to sie z tym jeździ.A garaż mam z kanałem i poniżej poziomu jezdni i zerową wentylacją.

Co wybierać?Francuz = Renault , 307/308? Ford = fokus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wybierać?Francuz = Renault , 307/308? Ford = fokus?

Jeśli cenisz sobie solidność astry, to o 307 zapomnij. Ponoć 308 ma być lepsze. Renault to ten solidniejszy francuz. Focus jest OK.

A może równie nudna i równie solidna jak astra - octavia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda 6 2.0 16V 147 kunia benzyna nie do zajechania ...

> mega komfortowe

> aż się nie chce wysiadać

A to Twoje wrażenia czymś poparte są? Bo jest to niezła kusząca propozycja.

Ale za 50 tys to raczej chyba nie 2-3 letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to Twoje wrażenia czymś poparte są? Bo jest to niezła kusząca propozycja.

> Ale za 50 tys to raczej chyba nie 2-3 letnia

" czymśtam" są ... oczywiście stary model 2007 ... poniżej tej kwoty

na pewno są tu użytkownicy 6 ok.gif

sprzedałem z 2007 r. Wrzesień za 47 tyś. diesla ... ( ale raczej nie polecam ) wink.gif

C12256238_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> " czymśtam" są ... oczywiście stary model 2007 ... poniżej tej kwoty

> na pewno są tu użytkownicy 6

> sprzedałem z 2007 r. Wrzesień za 47 tyś. diesla ... ( ale raczej nie polecam )

A jaki silnik byś polecał?

Osobna sprawa gdzie znaleźć porządne auto.Na samą myśl o tym dostaję dreszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki silnik byś polecał?

> Osobna sprawa gdzie znaleźć porządne auto.Na samą myśl o tym dostaję dreszczy.

tylko i wyłącznie 2.0 benzyna skromny.gif

1.8 ma 5 biegów i czasem nieco słaby

2.3 niestety ale ... niedopracowany

diesel ... no cóż fun z jazdy niesamowity .. .ale za dużo gratów do zepsucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam madzie z 2003 roku i polecam bardzo w tej klasie ciezko cos wiekszego we wnetrzu , do 50 spokojnie dostaniesz nawet 2008 ale w starej budzie

www.mazdaspeed.pl tam jest naprawde wszystko o tych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam madzie z 2003 roku i polecam bardzo w tej klasie ciezko cos wiekszego we wnetrzu , do 50

> spokojnie dostaniesz nawet 2008 ale w starej budzie

> www.mazdaspeed.pl tam jest naprawde wszystko o tych autach

nie ma 08 w starej budzie skromny.gif

to że w dow. rej napisane ... absolutnie nie jest powiązane z datą produkcji frown.gif

za to nowa buda jest z 07 biglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko i wyłącznie 2.0 benzyna

> 1.8 ma 5 biegów i czasem nieco słaby

> 2.3 niestety ale ... niedopracowany

> diesel ... no cóż fun z jazdy niesamowity .. .ale za dużo gratów do zepsucia

A gdzie znależć jakieś konkrety nt. modelu na co patrzeć szczególnie itp .Już widzę różnice w podawanej mocy itd.

Rozumiem, że chodzi ci o model "Mazda 6 GG 2002-2008"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie znależć jakieś konkrety nt. modelu na co patrzeć szczególnie itp .Już widzę różnice w

> podawanej mocy itd.

> Rozumiem, że chodzi ci o model "Mazda 6 GG 2002-2008"

mysle że najlepiej będzie czytać forum mazdaspeed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z taka kasa to mozna porwac sie na cos nowego

Przy takich przebiegach (zarowno ilosc roczna jak i jednostkowe odleglosci) srednio oplaca Ci sie diesel

Kumpel z pracy kupil Octavie 1 co prawda 1,6, ale z LPG montowany w salonie

Koszt to ~51kpln za liftbacka, ale bardzo bogato wyposazonego (jak na O1 oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poszukaj po autach demonstracyjnych. Np. Kia cee'd SW z "testówki" mógł by być za 50k. Może znajdziesz na benzynie w kombi, bo Kia daje na demo cee'dy SW w bogatych wersjach wyposażenia i dieslami pod maską a hatchbacki daje ze średnią wersją wyposażenia i w benzynie, ale mógł być diler który wziął sobie benzyna do kombiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może poszukaj po autach demonstracyjnych. Np. Kia cee'd SW z "testówki" mógł by być za 50k. Może

> znajdziesz na benzynie w kombi, bo Kia daje na demo cee'dy SW w bogatych wersjach wyposażenia

> i dieslami pod maską a hatchbacki daje ze średnią wersją wyposażenia i w benzynie, ale mógł

> być diler który wziął sobie benzyna do kombiaka.

Jeździłem Hultajem i30 1.6 122Km.Porażka.Za miastem powyżej 3 tys. obr. taki hałas że chyba w maluchu jest ciszej.I co najważniejsze bagażnik malutki - 400l a moja Astra 480l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem Hultajem i30 1.6 122Km.Porażka.Za miastem powyżej 3 tys. obr. taki hałas że chyba w

> maluchu jest ciszej.I co najważniejsze bagażnik malutki - 400l a moja Astra 480l

Tylko, że w kijance jest bagażnik 534 litry a nie 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, ze z taka kasa to mozna porwac sie na cos nowego

> Przy takich przebiegach (zarowno ilosc roczna jak i jednostkowe odleglosci) srednio oplaca Ci sie

> diesel

> Kumpel z pracy kupil Octavie 1 co prawda 1,6, ale z LPG montowany w salonie

> Koszt to ~51kpln za liftbacka, ale bardzo bogato wyposazonego (jak na O1 oczywiscie)

To już wolę dalej Astrą się kulać niż Octavię 1 kupić.

Octavia obecna to co innego ale nie za te pieniądze.A tak apropo to byłem w salonie i zdziwiłem się,że Golf VI kombi z lepszym wyposażeniem jest tańszy niż Octavia II. Mowa o 1.4 TSI i bogatych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra to uzasadnij czemu ?

Miało być szybkie duże sportowe kombi. Było sprawnie poruszające się paliwożerne auto trapione drobnymi usterkami, świetnie wyglądające i tyle.

W porównaniu do rywali z Audi, BMW czy MB zupełnie inna liga.

Auto posiadałem w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Focus II, ewentualnie jak uda Ci się znaleźć to II FL z silniczkiem 1,6 Ti-VCT, bo zwykłe 1,6 to słabizna straszna.

Kia Cee'd, wykończnie gorsze, cena niższa.

VW Golf V Combi

Octavia II 1,6, bo raczej 2,0 będzie cięzko dorwać.

Ford Mondeo IV 2007 2,0 benzynka. Też nie dużo tego, ale trzeba szukać, mają bardzo zdrową serie te silniczki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja zaproponuje coś oryginalnego MG ZTT

> z jedynym słusznym silnikiem 2,5 v6 190kM

> albo taki w nowszej budzie:

Strasznie mi sie to auto podoba, szkoda tylko, ze za chwile bedzie warte czapke sliwek...

A co do tematu, to ja bym szukal Fiata Cromy, ewentualnie jakiegos C5 tylko pewnie troszke starszego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > W tej chwili na placu boju została Mazda 6 ; Astra III ;Ford Fokus ; Renault Scenic/Grand Scenic

tak naprawdę z ŁADNĄ 6 żadne z tych aut nie ma " startu "

poszukaj jakiejś ... najlepiej w DE , nie patrz na Polskie ceny rynkowe tylko kup coś benzynowego w pięknym stanie ok.gifok.gifok.gif nawet drożej niż w PL diesle ok.gif i będziesz mega zadowolony ... aaa i autko jeszcze pare miechów gwarancji może będzie mieć ok.gif

często jak już to ładnie wyposażone są w xenon , bose podgrzewane siedzenia itp. pierdołki ok.gifok.gifok.gif

silnik 2.0 praktycznie bezobsługowy , na łańcuchu rozrządu , wszystkie awarie z jakimi się spotkałem były wywołane błędem użytkownika ( np. wpakowanie SKUTECZNIE 3 biegu zamiast 5 przy prędkości maksymalnej na 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może poszukaj po autach demonstracyjnych. Np. Kia cee'd SW z "testówki" mógł by być za 50k. Może

> znajdziesz na benzynie w kombi, bo Kia daje na demo cee'dy SW w bogatych wersjach wyposażenia

> i dieslami pod maską a hatchbacki daje ze średnią wersją wyposażenia i w benzynie, ale mógł

> być diler który wziął sobie benzyna do kombiaka.

ciężko będzie, tak jak pisałeś, demówki są bogato wysposażone i ciężko zmieścić sie w 50kzł, sam polowałem

octa I, może i fajne auto, przede wszystim nowe, ale to już dość leciwa konstrukcja frown.gif

jak rozważasz focusa, to może bliźniak c-max ?

powiem że mnie bardzo spasowało to autko, jeździ mi się wygodniej jak focusem kombi

głównie za sprawą wyższej pozycji

bagażnik chyba mniejszy jak w foce kombi, ale porównywalny do astry G hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że w kijance jest bagażnik 534 litry a nie 400.

A tego nie wiedziałem.To zmienia postać rzeczy.

Cały czas byłem przekonany ,że i30 i Ceed mają takie same bagażniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spojrzenia na strony komisów niemieckich to ceny ok 10-12 tys. EU za auto z 2007r.

Sporo aut w automacie.Czy to warto brać automat czy zostać przy manualnej 6 biegowej.

A może ktoś ma namiary na solidny komis w DE tak by kupić auto bez strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze spojrzenia na strony komisów niemieckich to ceny ok 10-12 tys. EU za auto z 2007r.

> Sporo aut w automacie.Czy to warto brać automat czy zostać przy manualnej 6 biegowej.

> A może ktoś ma namiary na solidny komis w DE tak by kupić auto bez strachu.

warto automata ... ale tylko jak lubisz spokojną jazdę ... bo jednak mocno usypia te 147 koni skrzynia biegów ... mimo że jest możliwość sekwencyjnej zmiany to niewiele to daje ... sportowego szarpnięcia nie uświadczysz swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto automata ... ale tylko jak lubisz spokojną jazdę ... bo jednak mocno usypia te 147 koni

> skrzynia biegów ... mimo że jest możliwość sekwencyjnej zmiany to niewiele to daje ...

> sportowego szarpnięcia nie uświadczysz

Dzięki za wszelkie pomocne uwagi.

Pozostaje szukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cromy za 50 tys. nie dostanę.Zresztą większość to 1.9 diesel

Bez przesady.... ja Crome kupiłem miesiąc temu za znacznie mniejsze pieniądze wink.gif 2007-09 produkcja 1 rejestr 2008-03 .... 55 tyś km ale w Dislu 1,9 150 KM

Tylko więcej w niej z Opla Vectry III i Saba 9-3 niż z Fiata hehe.gif

A co do bagazninka to wielgachny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady.... ja Crome kupiłem miesiąc temu za znacznie mniejsze pieniądze 2007-09 produkcja 1

> rejestr 2008-03 .... 55 tyś km ale w Dislu 1,9 150 KM

> Tylko więcej w niej z Opla Vectry III i Saba 9-3 niż z Fiata

> A co do bagazninka to wielgachny

Ciekawe jak ma się Croma do Mazdy w jakości,kosztach utrzymania,niezawodności itp.

Na pewno łatwiej dostać Crome z polskiego salonu.

P.S. A miało być tak prosto i łatwo.A tu nie wiadomo na co się zdecydować i co szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak ma się Croma do Mazdy w jakości,kosztach utrzymania,niezawodności itp.

> Na pewno łatwiej dostać Crome z polskiego salonu.

> P.S. A miało być tak prosto i łatwo.A tu nie wiadomo na co się zdecydować i co szukać.

Sprawdź jeszcze czy w Cromie odpowiada Ci pozycja za kierownicą bo jest dość nietypowa i nie każdemu odpowiada zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak ma się Croma do Mazdy w jakości,kosztach utrzymania,niezawodności itp.

> Na pewno łatwiej dostać Crome z polskiego salonu.

> P.S. A miało być tak prosto i łatwo.A tu nie wiadomo na co się zdecydować i co szukać.

nie jeździłem Cromą ... ale napewno Foka Astra nie ma startu zlosnik.gif do komfortu Mazdy i jej prowadzenia ...

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jeździłem Cromą ... ale napewno Foka Astra nie ma startu do komfortu Mazdy i jej prowadzenia

> ...

To chyba jak dla mnie dyskwalifikuje Cromę = cyt " Croma dysponuje 500-litrowym bagażnikiem, którego pojemność można zwiększyć składając tylne siedzenia. Wówczas otrzymamy 1 610 litrów pojemności. Jednocześnie po złożeniu oparcia przedniego fotela, można przewozić przedmioty o długości do 2,7 m. Jedna uwaga – dopuszczalna ładowność testowanej Cromy to 445 kg. Przy pięciu pasażerach na pokładzie, każdy o średniej wadze 75 kg, na załadunek pozostaje zaledwie 70 kg. Niewiele jak na tej klasy auto..."

Fakt , że za 50 tys można kupić auto od dilera dobrze wyposażone o niewielkim stosunkowo przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "na załadunek pozostaje zaledwie 70 kg" - to całkowita porażka.

powiem Ci że wedle tego 6 wypada niewiele lepiej

według danych technicznych " ładowność" to 470 kg gdzieś wpadłem nawet na 430 kg ... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba jak dla mnie dyskwalifikuje Cromę = cyt " Croma dysponuje 500-litrowym bagażnikiem,

> którego pojemność można zwiększyć składając tylne siedzenia. Wówczas otrzymamy 1 610 litrów

> pojemności. Jednocześnie po złożeniu oparcia przedniego fotela, można przewozić przedmioty o

> długości do 2,7 m. Jedna uwaga – dopuszczalna ładowność testowanej Cromy to 445 kg.

> Przy pięciu pasażerach na pokładzie, każdy o średniej wadze 75 kg, na załadunek pozostaje

> zaledwie 70 kg. Niewiele jak na tej klasy auto..."

> Fakt , że za 50 tys można kupić auto od dilera dobrze wyposażone o niewielkim stosunkowo przebiegu.

Samar podaje 510kg klik . Kup pasata ten nowy ma coś koło 600kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem Ci że wedle tego 6 wypada niewiele lepiej

> według danych technicznych " ładowność" to 470 kg gdzieś wpadłem nawet na 430 kg ...

A to chyba koło Ciebie - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12936960 .

Czemu tak tanio?Możesz coś więcej na temat sprzedawcy powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba jak dla mnie dyskwalifikuje Cromę = cyt

Nie wiem jaki model Cromy kolega sprawdzał ... pewnie 2,4 MJTD 200 KM i 400 Nm w automacie hehe.gif sama prawie 2 tony waży hehe.gif ale moja ma ładowność według producenta 510 kg przy masie 1530 kg. Druga sprawa to bagaznik... powiem tak jak na niego patrze to wydaje mi sie że ma z 800 litrów hehe.gif bez skłądanych siedzeń hehe.gif ale nie wiem jak Fiat to mierzy .... musze sprawdzić z roleta i bez rolety ile litrów niewiem.gif

Co do Mazdy to nie wiem bo nie miałem..... Croma tak jak pisałem jest na bazie płyty podłogowej Saba 9-3 i Vectry III... zawsze możesz kupić Vectre wink.gif co kto woli, i tak jak zobaczysz otwartą maskę z silnikiem 1,9 to różnic między tymi 3 markami nie ma yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to chyba koło Ciebie - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12936960 .

> Czemu tak tanio?Możesz coś więcej na temat sprzedawcy powiedzieć?

cena jest normalna

w tym komisie / serwisie ja sprzedałem swoją Mazdę taką samą tylko że diesla za 48 wiec ... ta cena jest jak najbardziej normalna ...

jak chcesz to zorientuję się czy to jest warte uwagi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cena jest normalna

> w tym komisie / serwisie ja sprzedałem swoją Mazdę taką samą tylko że diesla za 48 wiec ... ta cena

> jest jak najbardziej normalna ...

> jak chcesz to zorientuję się czy to jest warte uwagi ...

Jakbyś był na tyle uprzejmy to byłoby miło.

Myślę,że dalszą korespondencję powinniśmy prowadzić na priv a nie zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.