Skocz do zawartości

Allegro - ciekawe aukcje


Rekomendowane odpowiedzi

> w 1980 to czerwone tablice i białe cyfry

czerwone tablice miały różnej maści samochody testowe, prototypy, etc. dodatkowo miały tabliczkę "jazda próbna"

czarne z żółtymi cyframi były wydawane razem z nowym pojazdem z polmozbytu, można było na nich jeździć do czasu rejestracji w urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> czerwone tablice miały różnej maści samochody testowe, prototypy, etc. dodatkowo miały tabliczkę

> "jazda próbna"

> czarne z żółtymi cyframi były wydawane razem z nowym pojazdem z polmozbytu, można było na nich

> jeździć do czasu rejestracji w urzędzie

Tablice tymczasowe wprowadzono w 1981 r. Miały żółte znaki. Numer składał się z litery i 6 cyfr – litera i pierwsza cyfra oznaczały województwo. Tablice tymczasowe w latach 1981-1983 były stosowane w celu przejazdu z miejsca zakupu pojazdu do miejsca zamieszkania właściciela lub wywozu pojazdu za granicę. Od roku 1984 stosowano je również do rejestracji czasowej i niezbędnych przejazdów w celu naprawy, przeglądu itp., a od 1999 r. także do celów eksploatacji pojazdu w ramach badań i prób.

Tablice próbne miały czerwone tło. Pierwszą literą była zawsze X, następne 2 były wyróżnikiem województwa. Tablice próbne w latach 1976-1983 były wydawane dla pojazdów czasowo dopuszczonych do ruchu, a od roku 1984 dla pojazdów eksploatowanych w ramach badań i prób przeprowadzanych przez właściwe przedsiębiorstwa lub placówki naukowo-badawcze. Wycofano je 31 grudnia 1998 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pikne Maluszki na raz, to za dużo spineyes.gif

Z tego dwa są w dwóch wymarzonych przeze mnie kolorach serduszka.gif A trzeci też niecodzienny wink.gif

Ceny są trochę przesadzone, ale i tak nie najgorsze jak na ostatnie pomysły sprzedających zlosnik.gif

001trh.jpg

002nr.jpg

003qua.jpg

004lpx.jpg

005dku.jpg

006zh.jpg

007mz.jpg

008aan.jpg

009flq.jpg

Allegro ---> zielony, 4000 zł ; błękitny, 4900 zł ; bordowy, 3900 zł ok.gif

icon_rolleyes.giffly.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzy pikne Maluszki na raz, to za dużo

> Z tego dwa są w dwóch wymarzonych przeze mnie kolorach A trzeci też niecodzienny

> Ceny są trochę przesadzone, ale i tak nie najgorsze jak na ostatnie pomysły sprzedających

> Allegro ---

Ceny jak najbardziej spoko - gdybym nie miał Leopolda to niebieski Maluszek jak najbardziej do kupienia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za nim przemawia tylko piekny srodek..

> zewnetrznie ladny ale mocno nie oryginalny...

Takie wnętrze, to ja trzymam kompletne u teściów na strychu 893goodvibes.gif Więc sobie mogę do każdego Malca przeszczepić zlosnik.gif

Ale sam kolor tego 126... jest rzadki i mnie rozpuszcza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie wnętrze, to ja trzymam kompletne u teściów na strychu Więc sobie mogę do każdego Malca

> przeszczepić

> Ale sam kolor tego 126... jest rzadki i mnie rozpuszcza

tak samo jak wnętrze możesz przeszczepić to tak samo każdego malca możesz polakierować w taki kolor grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda Favorit

> przebieg 88km

> cena 8800zl

sześc takich favoritek stało na składzie celnym, w '90 Polacy chcieli na lewo sprowadzić je do PL, ale nie wyszło i samochody zostały zarekwirowane, niedawno ogłosili na nie przetarg. Jeśli chodzi o cene to myślę, ze nie jest z kosmosu i prędzej czy później sprzedadzą się w takiej kasie.

PS. zwróćcie uwagę na tablice w jednej i drugiej. Auta najpierw zostały zarejestrowane w PL,a dopiero potem kupione i sprowadzone do PL, to właśnie jest powód zarekwirowania skodzianek 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro oferowany jest malec z '73 z motorem 250ccm.

> Więcej na jego temat tu:

> http://www.glasclub.org/glas/historie/typen/goggo/figo/stein.htm

> Link do aukcji tu:

> http://moto.allegro.pl/fiat-126-126p-1973r-steinwinter-okazja-i1691194614.html

Kolejny raz na allegro się pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ciekawe, czy faktycznie były 3D z silnikiem 2.0 Jeśli do tego nr VIN by to potwierdził

Były. Wyprodukowano 5 sztuk z czego jedną od razu zezłomowano.

Ta konkretna sztuka 3dr 2000 kilka lat temu jeździła po Wrocławiu:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=1127648&l=abd3ba6ebf&id=1277175389

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były. Wyprodukowano 5 sztuk z czego jedną od razu zezłomowano.

> Ta konkretna sztuka 3dr 2000 kilka lat temu jeździła po Wrocławiu:

> http://www.facebook.com/photo.php?pid=1127648&l=abd3ba6ebf&id=1277175389

Czyli pierwszy właściciel to ściema (z resztą nr rejestracyjny by to potwierdzał, choć może w dowodzie jeszcze ta osoba widnieje) 270751858-jezyk.gif Swoją drogą ciekawe za ile ten ktoś z Olsztyna go kupił hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli pierwszy właściciel to ściema (z resztą nr rejestracyjny by to potwierdzał, choć może w

> dowodzie jeszcze ta osoba widnieje) Swoją drogą ciekawe za ile ten ktoś z Olsztyna go kupił

Wtedy kiedy pojawił się na spocie FSO-PTK to Łajka pożyczył go od wdowy po pierwszy właścicielu - dyrektorowi jakiejś elektrowni czy jakoś tak.

Pamiętam, że Łajka wspominał coś, że wdowa zarzekała się, że nie sprzeda go nikomu. Ale do było dawno temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda Favorit

> przebieg 88km

> cena 8800zl

>Czyli generalnie wyszło na to że nie oplacało sie trzymać przez 20 lat >samochód dla zysku. Pewnie w momencie zakupu kosztował kilkakrotność >tych 8000zł...

W Legendach mówili, że kosztowała 88 milionów. Ciężko w to uwierzyć (spodziewałbym się 2x tyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.