Skocz do zawartości

Jak sobie radzicie z zamarzającymi szybami w środku ?


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

Jeżeli masz problem z wilgocią w aucie, to musisz je po dojechaniu do celu i przed zamknięciem drzwi wychłodzic wczesniej ( wyłączyć ogrzewanie przed dojazdem na miejsce, lub pootwierać drzwi i poczekać aż wilgoć ujdzie i wyrówna się temperatura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pisałem sytuacja jest prosta, wiele razy potwierdzona. Jak śnieg zostanie na dywanikach na noc, to rano są zamarznięte i szron na szybach od środka. Wytrzepanie z dywaników po zakończonej jeździe, rano brak problemu z szybami od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

porządne umycie szyb od wewnątrz, dodatkowo (acz niekoniecznie) zastosowanie specyfiku typu antypara, regularne dbanie o filtr kabinowy, zima żwirek dla kota na podłogę pod dywanikiem kierowcy+stara gazeta+gumowy dywanik. I jets spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

Mam pełno śniegu w aucie, więc szyby parują od środka.

Odpalam auto, wypijam w domu herbatę, wracam i w drogę zlosnik.gif

Jeżeli nie możesz tego zrobić to usuń wilgoć ze środka.

Wszystkie preparaty anty para są na dłuższą metę do dupy, a jak już musisz coś użyć, to wypróbuj zwykły szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

Wentylator na wysokie obroty.

A w ogóle nie dopuszczac do zawilgocenia auta wewnątrz: otrzepywac buty, usuwać śnieg i wodę z dywaników, jeździć z wentylatorem na 2 biegu, aby wietrzyć dobrze auto, no i zmieniać filtr kabiny co najmniej co 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

nigdy mi szyby nie zamarzly od srodka .. pozbadz sie wilgoci z auta i bedzie po problemie ok.gif

no i zamykaj nawiew przed wylaczeniem silnika. do tego wymien filtr p.pylkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klima. Wbrew obiegowej opinii w zimie można, a nawet należy jej używać. Wysusza powietrze a aucie.

Klima nie działa w temperaturach ujemnych, z tego co mnie tutaj i na innych forach uświadamiano, przynajmniej u mnie nie działa (instrukcja o tym informuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klima nie działa w temperaturach ujemnych, z tego co mnie tutaj i na innych forach uświadamiano,

> przynajmniej u mnie nie działa (instrukcja o tym informuje)

Bo skode masz - jak nie rdzewieje, to klima nie dziala w minusach... taka marka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kilkuletnich informacji na AK podsumuje to tak:

Gdy paruje / zamarza auto w środku należy:

1. Wymienić filtr kabinowy.

2. Wietrzyć auto przed końcem jazdy (np. otwierając szyby 500m przed końcem)

3. Przed wyjściem z pojazdu zmienić nawiew aby nie był w pozycji na przednią szybę.

4. Codzienna wymiana gazety pod wycieraczkami.

Jeśli objawy nie ustaną sprzedać auto.

A tak poważnie to jesli dalej będzie parować to ja już nie mam pomysłu. Jedynie wyciągnąć na próbę podłogę i sprawdzić czy nie stoi tam woda.

Dywaniki w nowych autach są nieprzepuszczalne, pod spodem jest pianka i nawet jeśli z wierchu będzie dywanik suchy nie oznacza to ze od trony blachy nie może być jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z kilkuletnich informacji na AK podsumuje to tak:

> Gdy paruje / zamarza auto w środku należy:

> 1. Wymienić filtr kabinowy.

> 2. Wietrzyć auto przed końcem jazdy (np. otwierając szyby 500m przed końcem)

> 3. Przed wyjściem z pojazdu zmienić nawiew aby nie był w pozycji na przednią szybę.

> 4. Codzienna wymiana gazety pod wycieraczkami.

> Jeśli objawy nie ustaną sprzedać auto.

> A tak poważnie to jesli dalej będzie parować to ja już nie mam pomysłu. Jedynie wyciągnąć na próbę

> podłogę i sprawdzić czy nie stoi tam woda.

> Dywaniki w nowych autach są nieprzepuszczalne, pod spodem jest pianka i nawet jeśli z wierchu

> będzie dywanik suchy nie oznacza to ze od trony blachy nie może być jeziora.

bo to chyba jedyne skuteczne opcje - zawsze mozna sprobowac wlozyc do srodka farelke na kilka godzin i wysuszyc samochod ... pytanie czy woda znow nie dostanie sie do srodka podloga lub jakims innym otworem?

zamarza bo jest wilgoc... i tutaj trzeba szukac rozwiazania problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile uruchamia sie przy minusowych temperaturach poza tym mozna posadzic klime, jesli zamraznie

> skraplacz

Jasne. Ale często jest tak - powiedzmy +5 i pada śnieg. Wsiadasz do auta obsypany (wszystkiego nie strzepiesz), w wilgotnej odzieży. Dojeżdżasz do domu, zostawiasz auto. W nocy jest -2 powiedzmy, przychodzisz rano i szyba zamarznięta od środka. Jakbyś przy tych +5 użył jednak klimy to wnętrze by się wysuszyło i od wewnątrz auto by nie zamarzło.

W niższych temperaturach dobrym pomysłem jest też włączenie nawiewu na nogi w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

Buty otrzepuje ze śniegu, ale na wycieraczce mam i tak dużo białego (wycieraczki welurowe), nawiew mam na środek auta, zanim sie wygrzebe z auta to troche mam drzwi otwarte i narazie nic nie zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

- Owiewki + minimalnie uchylone okna (z pół cm)

- garaż

Problem wynika z tego, że ogrzane w czasie jazdy powietrze wchłania dużo wilgoci. A przy obniżaniu temperatury, schłodzone powietrze może pomieścić dużo mniej wody - więc gdzieś musi się skroplić - najchętniej na zimnych powierzchniach, czyli na szybach gdzie potem zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

duuuużo gazet reklamowych pod nogami. Codziennie świeże. Rano kiedy wyrzucam stare, to w zasadzie wyjmuję zamarzniety kawał 'papierowego' lodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

Po powrocie z drogi przy działającym ogrzewaniu, włączyć przed zgaszeniem dmuchawę na zime powietrze aby zmniejszyć różnice temperatur (jeżeli auto nie stoi w garażu). W znacznym stopniu ogranicza to zamarzanie od środka.

Ponadto ciągłe dosuszanie auta przy każdej okazji (ogrzewaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w oplach też nie działa

No właśnie nie wiem jak to jest. U mnie nawet przy sporym mrozie włącza się klima - świeci kontrolka.

I wygląda na to że działa a nie tylko świeci bo np. parujące szyby momentalnie są wysuszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakis sposób/ specyfik ??

> Anty/ roszeniowy ?

pochłaniacz wilgoci ( z LIDLA za 24 zł + wkłady z allegro po 4 zł) na tylnej półce(zamiast pieska z kiwającą głową smile.gif

wentylator na 3/4 obrotów (zawsze !)

woda/śnieg z GUMOWYCH wycieraczek co 2-3 dni wywalane

wywiewy na tylnej półce/w bagażniku nie zasłonięte

klima WYŁĄCZONA ( na mrozie, natomiast w deszczowe dni, na plusie, wręcz przeciwnie)

wilgoci/zaparowanych szyb/stęchlizny nie stwierdza się , a auta jeżdżone po kilka kilometrów parę razy dziennie bez zabawy w wietrzenie, obniżanie temperatury , otwieranie szyb czy inne pierdoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie wiem jak to jest. U mnie nawet przy sporym mrozie włącza się klima - świeci

> kontrolka.

> I wygląda na to że działa a nie tylko świeci bo np. parujące szyby momentalnie są wysuszane.

dokladnie jak u mnie - astra G z manualną klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie jak u mnie - astra G z manualną klimą

No też mam A2 z ręczną klimą. Dzisiaj przy -13 działała. Zresztą ja 80-90% czasu jeżdzą z włączoną klimą właśnie po to aby suszyć wnętrze. I wygląda na to że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście farelka tez będzie pomocna jednak nie każdy ma możliwość suszyć auto przez kilka godzin.

> Jeśli juz taka możliwośc będzie pamiętajmy aby wszystkie okna opuścić kilka cm aby ciepłe

> wilgotne powietrze uciekało na zewnątrz.

Z farelką to raczej ostrożnie http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-26689.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wymien filtr p.pylkowy

no to jutro zrobię

w nocy auto garażowane więc git

ale jak na dworzu stoi 9-10 godzin na mrozie poniżej -10 to w środku szyby pozamarzane .....

często auto wietrze ale przy dużych mrozach jak długo stoi to d...a

w środku pod spodem dywaniki materiałowe , na nich gumowe z rynienką i patrzyłem czy podłoga sucha-w sumie tak....i żadnych gazet nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.