Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze PASSAT/AVENSIS/ACCORD


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - przedział finansowy 15-17 tys, auto ma być niezawodne - wsiadam i jadę. Będzie wożone małe dziecko. Przebiegi nie będą duże.

Pojawiły się 3 "typy" a nawet 4

1.) Vw Passat 1.9 kombi 2000R Diesel ok 15,5 tys (230 tys km)

2.) Vw Passar 1.9 kombi 2002R Diesel 19 tys (280 tys km)

3.) Honda Accord 1.8 Gaz 2002 R 18 tys (220 tys km)

4.) Toyota Avensis (1.8 benzyna) 2001 14 tys (188 tys km)

W tym ostatnim wymieniany blok silnika przy przebiegu 120.000 udokumentowane w Aso. W/w przebiegi w miarę możliwości potwierdzone, każde auto z klimatyzacją i bezwypadkowe (obcierki parkingowe, ew widoczne obcierki do zrobienia).

Będę wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam

Słoń

oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej - przedział finansowy 15-17 tys, auto ma być niezawodne - wsiadam i jadę. Będzie wożone małe

> dziecko. Przebiegi nie będą duże.

> Pojawiły się 3 "typy" a nawet 4

> 1.) Vw Passat 1.9 kombi 2000R Diesel ok 15,5 tys (230 tys km)

> 2.) Vw Passar 1.9 kombi 2002R Diesel 19 tys (280 tys km)

> 3.) Honda Accord 1.8 Gaz 2002 R 18 tys (220 tys km)

> 4.) Toyota Avensis (1.8 benzyna) 2001 14 tys (188 tys km)

> W tym ostatnim wymieniany blok silnika przy przebiegu 120.000 udokumentowane w Aso. W/w przebiegi w

> miarę możliwości potwierdzone, każde auto z klimatyzacją i bezwypadkowe (obcierki parkingowe,

> ew widoczne obcierki do zrobienia).

> Będę wdzięczny za pomoc...

> Pozdrawiam

> Słoń

ale ja tu nie widzę żadnego wyboru, jedno tylko auto łapie się w widełki finansowe. Nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja tu nie widzę żadnego wyboru, jedno tylko auto łapie się w widełki finansowe. Nr 1

Tzn wiadomo 2002 Paska nie starguje a auto w dobrym stanie i ma wymienione amorki. Accord czytalem dobre opinie, Toyota niezawodna z polskiego salonu, ale bez polotu...Paski fajne, ale diesle i trochę się obawiam pompowtrysków,dwumasów chociaż te podobno były w tych egzemplarzach zmieniane. W paskach oczywiscie przebieg o wiele wyższy niz w krajowych. W/w modele passatów są w polsce od kilku lat.

Z 2000 r jest nawet bardzo zadbany ma ASR podgrzewane siedzenia i auto ze szwecji sprowadzone. Ten z 2002 z Francji ma ESP i alufelgi, z wyglądu najładniejszy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz przesłania wink.gif polecanie Ci zakupu jakiegokolwiek samochodów z tych podanych to tak wróżenie z fusów czy szklanej kuli biglaugh.gif

Najładniejszego i sprowadzonego bym nie brał, bo to z założenia podpad. Rozważałbym tylko krajowe auta, bez gazu czyli zostaje Ave.

1.8 miał problem z przekrojem kanałów olejowych bodajże, przebiegi osiągane to granice 100 000 km. Wymieniali bez gadania i potem auta nie sprawiały problemów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiesz przesłania polecanie Ci zakupu jakiegokolwiek samochodów z tych podanych to tak

> wróżenie z fusów czy szklanej kuli

> Najładniejszego i sprowadzonego bym nie brał, bo to z założenia podpad. Rozważałbym tylko krajowe

> auta, bez gazu czyli zostaje Ave.

> 1.8 miał problem z przekrojem kanałów olejowych bodajże, przebiegi osiągane to granice 100 000 km.

> Wymieniali bez gadania i potem auta nie sprawiały problemów

Dzięki za informacje. Z takich jeszcze autek rozważałem :

Opel vectra 2001 pełny wypas z gazem 180.000 km 14,5 tys tez krajowy.

Czy w Avensis zdarzały się ogniska korozji? Na oglądanym egzemplarzu jest taki kawałek przy tylnym świetle taki mały "słupeczek" do zderzaka. Sprawdzałem czujnikiem, ale nic złego nie wykrywa więc dzwonka nie było. Kolejne pytanie - czy po wymianie serwisowej tego bloku wymieniali też rozrząd? Doczytałem się, że ten silnik ma łańcuch, ale nie jestem 100% pewien.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za informacje. Z takich jeszcze autek rozważałem :

> Opel vectra 2001 pełny wypas z gazem 180.000 km 14,5 tys tez krajowy.

> Czy w Avensis zdarzały się ogniska korozji? Na oglądanym egzemplarzu jest taki kawałek przy tylnym

> świetle taki mały "słupeczek" do zderzaka. Sprawdzałem czujnikiem, ale nic złego nie wykrywa

> więc dzwonka nie było. Kolejne pytanie - czy po wymianie serwisowej tego bloku wymieniali też

> rozrząd? Doczytałem się, że ten silnik ma łańcuch, ale nie jestem 100% pewien.

> Pozdrawiam

rdza się nie pojawiała, w aucie z 2005 roku 100 000 km nalotu zero rdzy, zero problemów, przegląd przeszła wzorcowo.

Z wymianą łańcucha nie wiem, wiem na 100% że 2.0 benzyna miała łańcuch ok.gif

Z tego co czytam to 1.8 też ma łańcuch ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej - przedział finansowy 15-17 tys, auto ma być niezawodne

wybierz to które jest w lepszym stanie. przy takim budżecie to najlepsze rozwiązanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej - przedział finansowy 15-17 tys, auto ma być niezawodne - wsiadam i jadę. Będzie wożone małe

> dziecko. Przebiegi nie będą duże.

> Pojawiły się 3 "typy" a nawet 4

> 1.) Vw Passat 1.9 kombi 2000R Diesel ok 15,5 tys (230 tys km)

> 2.) Vw Passar 1.9 kombi 2002R Diesel 19 tys (280 tys km)

> 3.) Honda Accord 1.8 Gaz 2002 R 18 tys (220 tys km)

> 4.) Toyota Avensis (1.8 benzyna) 2001 14 tys (188 tys km)

Generalnie duza rozbieznosc finansowa - od 14 do 19 tys zl.

Jezeli stac Cie na kazde z tych aut, to jak ktos napisal nizej - wybierz z nich ten ktory jest w najlepszym stanie. Pierwszy bym od razu odrzucil , po co brac pod uwage Passata przed liftingiem, skoro rozwazasz zakup Paska po liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprawiłe, strzałkę na fotce

> A co jedynka o wiele gorsza ?

nic takiego nie powiedziałem, po prostu wcześniej wkręciłem sobie, że chodzi o T25 czyli dwójkę, a że taką miałem w rodzinie to się wypowiadałem wink.gif

Znając Toykę, silnik pewnie jest z założenia ten sam tylko z drobnymi modyfikacjami, tym bardziej, że w T25 też był problem z zatarciami w 1.8 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie duza rozbieznosc finansowa - od 14 do 19 tys zl.

> Jezeli stac Cie na kazde z tych aut, to jak ktos napisal nizej - wybierz z nich ten ktory jest w

> najlepszym stanie. Pierwszy bym od razu odrzucil , po co brac pod uwage Passata przed

> liftingiem, skoro rozwazasz zakup Paska po liftingu.

Ten Pasek z 2000 roku o tyle ciekawy, że w 100% nie bity i po podłączeniu pod kompa wywala realny przebieg ok 238.000 km. Zmieniona dwumasa,zawór,turbina i dołożone zegary (ciśnienie i temperatura oleju czy jakoś tak) ma ASR. Ogólnie zadbane auto poza brakiem alusów i letnich opon smile.gif Drugi Pasek po lifcie przebieg większy, ale realny ma ESP alusy za to wgniotek lekki na błotniku i widać po środku, że troszkę zmęczony (drobiazgi np luzy w fotelu, zajechana konsola od otwierania szyb u kierowcy). Mam też wrażenie, że gorzej chodzi wspoma w porownnaiu do tego z 2000 r. Co do Accorda to raczej odpuszczam bo obejrzałem i auto jednak w kiepskim stanie tech frown.gif

Toyota - cóż fajna, ale do poprawek lakierniczych plus tyle, ze krajowe i można potwierdzić przebieg, jak rzeczywiscie silnik ma 70 tys to spokojnie pojeździ. Plusem Pasków jest ogromna przestrzeń bagażnikowa w porównaniu do Avensisa niebo a ziemia. Szukam auta dobre 2 miesiące i zauważyłem, że bardzo ciężko znależć coś konkretnego co nie jest zrobione z 2 kawałków, nie miało 6 właścicieli, ma poniżej 350.000 realnego przebiegu i nie ma wad ukrytych, pomiham machlojki w papierach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wylazła ruda czy wystarczy zmyć farbę nitro, przeszlifować i przemalować do przetłoczenia ???

Ruda już jest frown.gif Tak samo przy klapie bagażnika (jak na fotce ze strzałką) kawałek słupeczka przy świetle (może z 4 cm długości).

Drzwi to da się spolerować bo tam lekko, ale tylny błotnik wydaje mi się, że trzeba pomalować całe nadkole i porządnie zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ruda już jest Tak samo przy klapie bagażnika (jak na fotce ze strzałką) kawałek słupeczka przy

> świetle (może z 4 cm długości).

> Drzwi to da się spolerować bo tam lekko, ale tylny błotnik wydaje mi się, że trzeba pomalować całe

> nadkole i porządnie zabezpieczyć.

a to bierz Paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to bierz Paska

Którego ? smile.gif I czy nie warto zrobić tego nadkola samemu (tzn w warsztacie), ale widzieć co było robione? Tu mam dylemat..bo gosć pewnie opuści z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Którego ? I czy nie warto zrobić tego nadkola samemu (tzn w warsztacie), ale widzieć co było

> robione? Tu mam dylemat..bo gosć pewnie opuści z ceny.

tego lepszego

jak ruda wylazła, odpuść, bo z rudą nie wygrasz. Po każdej zimie będziesz miał uraz i patrzył w to nadkole jak w obraz wyczekując momentu kiedy pojawią się nowe purchle sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego lepszego

> jak ruda wylazła, odpuść, bo z rudą nie wygrasz. Po każdej zimie będziesz miał uraz i patrzył w to

> nadkole jak w obraz wyczekując momentu kiedy pojawią się nowe purchle

Czyli wychodzi na to, ze passat z 2000r najlepszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdobądź nr rej szwedzki z tego paska 2000 - można sprawdzić łatwo przebieg - te 230kkm to wg mnie

> trochę za mało - nawet jeżeli na kompie pokazało ci OK (bo "magik" zrobi wszystko)

Jest problem bo auto 3 lata w Polsce i rejestr pewnie czysty. Wyskakuje inne auto teraz, ale podaje numer RPF 485.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej - przedział finansowy 15-17 tys, auto ma być niezawodne - wsiadam i jadę. Będzie wożone małe

> dziecko.

Z jednej strony chcesz niezawodności, z drugiej szukasz auta wśród staruchów, najmłodsze z Twoich propozycji ma 9 lat, a najbardziej nakręciłeś się na 11-latka. Może coś mniejszego i młodszego. W tej kasie można znaleźć na prawdę fajne samochody klasy B lub C, które mogą być nawet dwa razy młodsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony chcesz niezawodności, z drugiej szukasz auta wśród staruchów, najmłodsze z Twoich

> propozycji ma 9 lat, a najbardziej nakręciłeś się na 11-latka. Może coś mniejszego i

> młodszego. W tej kasie można znaleźć na prawdę fajne samochody klasy B lub C, które mogą być

> nawet dwa razy młodsze.

Hej daj mi jakieś przykłady. Patrzyłem na francuzy np puga 206, ale to za małe dla nas chyba, ze kombi.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony chcesz niezawodności, z drugiej szukasz auta wśród staruchów, najmłodsze z Twoich

> propozycji ma 9 lat, a najbardziej nakręciłeś się na 11-latka. Może coś mniejszego i

> młodszego. W tej kasie można znaleźć na prawdę fajne samochody klasy B lub C, które mogą być

> nawet dwa razy młodsze.

Typowe na AK - czlowiek szuka duzego auta, a ktos mu proponuje auto male lub kompakt "bo mlodsze" rotfl.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowe na AK - czlowiek szuka duzego auta, a ktos mu proponuje auto male lub kompakt "bo mlodsze"

Po przeanalizowaniu wszystkich postów, szczególnie Twoich to doszedłem do wniosku, że może warto zainteresować się tym paskiem z 2002 roku. Tylko czy przebieg 280 tys nie będzie dla mnie odstraszający to nie wiem...

Boje sie po prostu jak cholera, ze mimo wymian itp cos zacznie sie dziac z tymi pompowtryskami itp, zaleje gdzies niby na dobrej stacji paliwa i bede żałowął. Optymalnym rozwiazaniem bylbt 2002 benzyna z mozliwoscia dolozenia gazu, ale znow stan tych aut jest tragiczny, a jak krajowe to przebieg podobny tyle, ze na benzynie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej daj mi jakieś przykłady. Patrzyłem na francuzy np puga 206, ale to za małe dla nas chyba, ze

> kombi.

choćby octavia.

za taką kasę powinno udać się kupic np. rocznik 2005, 1.6 z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej daj mi jakieś przykłady. Patrzyłem na francuzy np puga 206, ale to za małe dla nas chyba, ze

> kombi.

> Pozdawiam

Podaję przykładowe aukcje, nie wiem jakie są Twoje upodobania (kombi, sedan, rodzaj silnika, marka, model). Pokazuję, tylko, że można kupić coś młodszego.

Lacetti 2005 hb

Lacetti 2005 sedan

Citroen C4 2006 hb

Fiat Stilo 2004 kombi

Kia Cerato 2005 sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaję przykładowe aukcje, nie wiem jakie są Twoje upodobania (kombi, sedan, rodzaj silnika, marka,

> model). Pokazuję, tylko, że można kupić coś młodszego.

> Lacetti 2005 hb

> Lacetti 2005 sedan

> Citroen C4 2006 hb

> Fiat Stilo 2004 kombi

> Kia Cerato 2005 sedan

ok.gif osobiscie tez bym wolal siakies nowsze mniejsze niz zajechanego passata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowe na AK - czlowiek szuka duzego auta, a ktos mu proponuje auto male lub kompakt "bo mlodsze"

Bo jeżeli chce tym pojeźdizć kilka lat to może warto polecić koledze rozważenie zakupu młodszego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaję przykładowe aukcje, nie wiem jakie są Twoje upodobania (kombi, sedan, rodzaj silnika, marka,

> model). Pokazuję, tylko, że można kupić coś młodszego.

> Lacetti 2005 hb

> Lacetti 2005 sedan

http://otomoto.pl/fiat-stilo-C18351555.html

Znalazlem takie stilo - motyw przewodni uszkodzonego błotnika jednak rządzi smile.gif Może go obejrzę.

> Citroen C4 2006 hb

> Fiat Stilo 2004 kombi

> Kia Cerato 2005 sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/fiat-stilo-C18351555.html

> Znalazlem takie stilo - motyw przewodni uszkodzonego błotnika jednak rządzi Może go obejrzę.

W ogłoszenu masz VIN auta, dzwoń na infolinie Fiata, poproś o potwierdzenie przebiegu. Ewentualnie pisz do kolegi Saigon, może pomóc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przeanalizowaniu wszystkich postów, szczególnie Twoich to doszedłem do wniosku, że może warto

> zainteresować się tym paskiem z 2002 roku. Tylko czy przebieg 280 tys nie będzie dla mnie

> odstraszający to nie wiem...

Jezeli to przebieg oryginalny, to nie ma tragedii, ale ja bym bardzo sie przyjrzal czy naprawde jest to prawdziwy przebieg. Poza tym auto z francji - na pewno bylo przywiezione po stluczce, trzeba o tym pamietac (np mnie to by nie odstraszalo, ale trzeba sprawdzic co i jak).

Choc akurat znam osobiscie pare Passatow B5FL z przebiegami 400-500 tys w ktorych nie dzieje sie nic zlego (oczywiscie serwisowane na czas), ale jednak nie bede Cie namawial. Auto uzywane to jakby nie bylo ryzyko, nie ma co sie nastawiac na konkretny model, tylko na taki ktory jest w najlepszym stanie.

> Boje sie po prostu jak cholera, ze mimo wymian itp cos zacznie sie dziac z tymi pompowtryskami itp,

> zaleje gdzies niby na dobrej stacji paliwa i bede żałowął. Optymalnym rozwiazaniem bylbt 2002

> benzyna z mozliwoscia dolozenia gazu, ale znow stan tych aut jest tragiczny, a jak krajowe to

> przebieg podobny tyle, ze na benzynie.....

W takim razie po prostu szukaj jednak benzyny ok.gif Bedziesz mial spokojniejsza glowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jeżeli chce tym pojeźdizć kilka lat to może warto polecić koledze rozważenie zakupu młodszego

> auta.

Myślisz że młodsze dłużej pojeździ. Kolega sprzedawał teraz KIA z 2000 roku kupił ja 5 lat temu tylko dlatego że było młodsze od passata. I co? Nikt nie chciał za nie dać 2000zł. Za auto z klima 4x el szybami, dwoma poduszkami itd.

I teraz popatrz jak by wtedy kupił Passata (za te same pieniądze) z 1997 roku to by go sprzedał za minimum 8000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiscie tez bym wolal siakies nowsze mniejsze niz zajechanego passata

dokladnie, tym bardziej, ze auto klasy C o generacje mlodsze niz podane przez autora postu wcale nie musza byc znacznie mniejsze niz starsza klasa D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz że młodsze dłużej pojeździ. Kolega sprzedawał teraz KIA z 2000 roku kupił ja 5 lat temu

> tylko dlatego że było młodsze od passata. I co? Nikt nie chciał za nie dać 2000zł. Za auto z

> klima 4x el szybami, dwoma poduszkami itd.

> I teraz popatrz jak by wtedy kupił Passata (za te same pieniądze) z 1997 roku to by go sprzedał za

> minimum 8000zł.

To jesz podaj ile wtedy by za co zaplacil i na ktorym stracil wiecejhehe.gif

Bo takie porowanie jest IMHO bezuzyteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jesz podaj ile wtedy by za co zaplacil i na ktorym stracil wiecej

> Bo takie porowanie jest IMHO bezuzyteczne...

Wiesz co jak odnajde to wieczorem zeskanuje Ci ile włożył w te KIA przez 5 lat użytkowania. Bo gościu mał chopla i wszystko zapisywał.

Ale tak żeby nie skłamać wyszło coś kolo 12 tysięcy złotych za części i naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co jak odnajde to wieczorem zeskanuje Ci ile włożył w te KIA przez 5 lat użytkowania. Bo

> gościu mał chopla i wszystko zapisywał.

> Ale tak żeby nie skłamać wyszło coś kolo 12 tysięcy złotych za części i naprawy.

Dawaj namiary na to KIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.