Skocz do zawartości

Dylemat - diesel czy benzyna


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mamy tu z kumplem dylemat .... szuka cały czas samochodu dla siebie. Pierwotnie założenie było żeby kupoić auto z silnikiem benzynowym a potem dołożyć LPG ale strasznie cięzko znaleźć dobre auto w benzynie frown.gif

Zaczynamy się zastanawiać nad Dieslem. Ale czy to ma sens? Kolega porusza się w 85% po mieście, jeden raz w miesiącu jest wyjazd na działkę ok 150km poza Wawę. Codzienna jazda to 10km do pracy w jedną stronę. Miesięcznie robione jest ok 1-1,5kkm.

Po pierwsze czy zakup diesla ma sens przy takiej jeździe?

Po drugie czy wyciecie filtra cząstek stałych cokolwiek pomoże? Słyszeliśmy że te nowe diesle się nie nadają do miasta? Jak to jest w rzeczywistości?

Pod uwage wchodzą takie samochody jak Opel (Astra combi, Vectra silniki 1.9 120 lub 150km), Saab 9-3 (czy tu jest jakiś polecany silnik?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod uwage wchodzą takie samochody jak Opel (Astra combi, Vectra silniki 1.9 120 lub 150km), Saab

> 9-3 (czy tu jest jakiś polecany silnik?)

> Pozdrawiam

samochody fajne, filtr można dosyć tanio usunąć diesel jest ok ale do tych przebiegów brałbym benzynę +lpg paradoksalnie jest odwrotnie niż piszesz, łatwiej o całkiem sensowną benzynę niż diesla w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale strasznie cięzko znaleźć dobre auto w benzynie

Diesla wcale nie będzie łatwiej.

Zwiększ budżet / zmniejsz wymagania.

> Po pierwsze czy zakup diesla ma sens przy takiej jeździe?

Nie. To co zapłacisz więcej, nie odrobisz.

A przyjemność jazdy klekotem mają chyba tylko miłośnicy. Silniki wysokoprężne doskonale sprawdzają się w ciężarówkach, maszynach rolniczych i okrętach.

> Pod uwage wchodzą takie samochody jak Opel (...), Saab

Diesle w GM to albo Isuzu (1,7) albo Fiat (1,9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że dobre auto w dieslu jeszcze trudniej znaleźć, co to znaczy, że trudno znaleźć dobre auto

> w benzynie? Podaj wymagania i kasę jaką ma kolega

Budżet 33-34kzł, rocznik najchętniej nie starsze niż 2005r, auto takie jak Astra Combi, Vectra Hatchbeck, Saab 93 (sedan lub combi), coś co ma doś spory bagażnik (dwójka dzieci na pokładzie).

Co do kupna to starszna cienizna na rynku - autka z dość mocnym silnikiem powyżej 120km to praktycznie nie ma w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do kupna to starszna cienizna na rynku - autka z dość mocnym silnikiem powyżej 120km to

> praktycznie nie ma w czym wybierać.

Dlatego ze w tamtych latach "wszyscy" chcieli diesla wiec znalezienie fajnej benzyny moze byc problemem. Kolega szukal beznzyniaka Focusa przez 8 miesiecy, az w koncu kupil Honde, bo sie nie doczekal na przyzwoity egzemplarz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego ze w tamtych latach "wszyscy" chcieli diesla wiec znalezienie fajnej benzyny moze byc

> problemem. Kolega szukal beznzyniaka Focusa przez 8 miesiecy, az w koncu kupil Honde, bo sie

> nie doczekal na przyzwoity egzemplarz ..

moim zdaniem kupno w PL napędzają floty, a te w większości jednak brały diesle

druga sprawa że z zach jadą też głównie auta "ftedieku" wink.gif

i faktycznie więcej jest diesli na wtórnym, ale znaleść dobrego jest pewnie tak samo trudno jak dobrą benzynę

jak szukałem auta dwa lata temu, to spokojnie benzynę z przebiegiem do 100kkm można było kupić (2005r), mój miał 70kkm

diesle w których dało się sprawdzić przebieg (serwisowane w PL aso) miały po 200kkm, tylko te z D koło 120kkm hehe.gif

więc kupiłem benzynę 1.8 icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem kupno w PL napędzają floty, a te w większości jednak brały diesle

> druga sprawa że z zach jadą też głównie auta "ftedieku"

> i faktycznie więcej jest diesli na wtórnym, ale znaleść dobrego jest pewnie tak samo trudno jak

> dobrą benzynę

> jak szukałem auta dwa lata temu, to spokojnie benzynę z przebiegiem do 100kkm można było kupić

> (2005r), mój miał 70kkm

> diesle w których dało się sprawdzić przebieg (serwisowane w PL aso) miały po 200kkm, tylko te z D

> koło 120kkm

> więc kupiłem benzynę 1.8

Czyli raczej nie bawić się w opcję "diesel"????? I szukać czegoś w PB smile.gif

PS. A co powiecie o tym: http://otomoto.pl/opel-vectra-elegance-turbo-175km-C20342693.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet 33-34kzł, rocznik najchętniej nie starsze niż 2005r, auto takie jak Astra Combi, Vectra

> Hatchbeck, Saab 93 (sedan lub combi), coś co ma doś spory bagażnik (dwójka dzieci na

> pokładzie).

> Co do kupna to starszna cienizna na rynku - autka z dość mocnym silnikiem powyżej 120km to

> praktycznie nie ma w czym wybierać.

no niestety za tą kasę na wypasie dużej fury nikt nie odda, albo niech bierze ze słabszymi silnikami i bez bajerów (takie w PL schodzą) albo niech zwiększy budżet o 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynamy się zastanawiać nad Dieslem. Ale czy to ma sens? Kolega porusza się w 85% po mieście,

> jeden raz w miesiącu jest wyjazd na działkę ok 150km poza Wawę. Codzienna jazda to 10km do

> pracy w jedną stronę. Miesięcznie robione jest ok 1-1,5kkm.

> Po pierwsze czy zakup diesla ma sens przy takiej jeździe?

Do takich przebiegow nie ma najmniejszego sensu kupowac diesla. Jedna typowa awaria (dwumas, wtryski, sprezarka itp.) i cala roznica wynikajaca z mniejszego spalania i tanszego (juz zapewne niedlugo) paliwa pojdzie sie walic...z nawiazka.

> nie nadają do miasta? Jak to jest w rzeczywistości?

Nadawac to sie nadaja ale trzeba butowac. Gorzej gdy nie ma gdzie bo np. po drodze do pracy same korki. Zreszta sprawa w tym wypadku jest oczywista - na tak male przebiegi (i na dodatek w wiekszosci tylko miastowe) zdecydowanie benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do takich przebiegow nie ma najmniejszego sensu kupowac diesla. Jedna typowa awaria (dwumas,

> wtryski, sprezarka itp.) i cala roznica wynikajaca z mniejszego spalania i tanszego (juz

> zapewne niedlugo) paliwa pojdzie sie walic...z nawiazka.

> Nadawac to sie nadaja ale trzeba butowac. Gorzej gdy nie ma gdzie bo np. po drodze do pracy same

> korki. Zreszta sprawa w tym wypadku jest oczywista - na tak male przebiegi (i na dodatek w

> wiekszosci tylko miastowe) zdecydowanie benzyna.

Hmmm czyli jak widzę nie ma sensu się bawić w diesla!! Sprawdzaliśmy ceny najczęstszych napraw jesłi chodzi o dielsa i faktycznie to nie są tanie kwoty .....

Czyli wracamy do punktu wyjścia frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm czyli jak widzę nie ma sensu się bawić w diesla!! Sprawdzaliśmy ceny najczęstszych napraw

> jesłi chodzi o dielsa i faktycznie to nie są tanie kwoty .....

> Czyli wracamy do punktu wyjścia

Nie wierze zeby bylo tak trudno znalezc samochod benzynowy w tym budzecie. Na pewno latwiej niz porzadnego diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm czyli jak widzę nie ma sensu się bawić w diesla!! Sprawdzaliśmy ceny najczęstszych napraw

> jesłi chodzi o dielsa i faktycznie to nie są tanie kwoty .....

> Czyli wracamy do punktu wyjścia

można kupić dobrego diesla znaczy się JTD i wtedy jedynie obchodzi Cię głównie dwumasa i turbina bo wtryski są bardzo trwałe na tle konkurencji o podobnym poziomie zaawansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że dobre auto w dieslu jeszcze trudniej znaleźć, co to znaczy, że trudno znaleźć dobre auto

> w benzynie?

znaczy to, ze po prostu niektore marki zmarginalizowaly udzial silnikow noPB w swojej ofercie bo tak chcial rynek

i nawet Ci co chcieli benzyne kupic to kupowali diesela bo po prostu chcieli miec przyzwoite osiagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przyjemność jazdy klekotem mają chyba tylko miłośnicy. Silniki wysokoprężne doskonale sprawdzają

> się w ciężarówkach, maszynach rolniczych i okrętach.

co bys wolal:

- 2.0 benzyna ok. 140 KM

- 2.0 turbo diesel ok. 140 KM

ja zdecydowanie to drugie nie ze wzgledu na mniejsza konsupcje tylko ze wzgledu na REALNE (czyli takie wykorzystywane na codzien) osiagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to brzmi nie za ciekawie

Co jest nieciekawe, ze auto po flocie?

IMHO duuzo lepiej to wrozy niz sprowadzany szrotok.gif

Przynajmniej historia powinna byc w miare wiarygodna...

Zauwaz, ze w tych rocznikach co szukasz, sensowne auta za granica sa drozsze niz w PLhehe.gif

Wnioski wyciagnij sobie sam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co bys wolal:

> - 2.0 benzyna ok. 140 KM

> - 2.0 turbo diesel ok. 140 KM

> ja zdecydowanie to drugie nie ze wzgledu na mniejsza konsupcje tylko ze wzgledu na REALNE (czyli

> takie wykorzystywane na codzien) osiagi

ja wrecz odwrotnie jezdzilem ponad rok pb 2,0 141 km , teraz ponad rok 2.0 TDI ,przy podobnej jzdzie jak w jak w pierwszym poście i juz chce do pb , na miasto diesel to sie jakos nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co bys wolal:

> - 2.0 benzyna ok. 140 KM

> - 2.0 turbo diesel ok. 140 KM

> ja zdecydowanie to drugie nie ze wzgledu na mniejsza konsupcje tylko ze wzgledu na REALNE (czyli

> takie wykorzystywane na codzien) osiagi

Wolałbym turbo-benzynę o tej samej mocy. Zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada na to, ze porownuje Outlandera z Mazda 6....

a silniki diesel , pb sie czyms roznia w zaleznosci od klasy auta ??

nie ma znaczenie nadwozie jezdzilem tez dluzszy czas octavia w dieslu ale szybko odpuscilem sobie to auto w miescie spalanie ponad 8 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silniki diesel , pb sie czyms roznia w zaleznosci od klasy auta ??

nie roznia sie, ale roznia sie wrazenia z jazdy

chociazby przez ilosc kg/KM

no i cala ta czolgowatosc SUVa i AWD...

> nie ma znaczenie nadwozie jezdzilem tez dluzszy czas octavia w dieslu ale szybko odpuscilem sobie

> to auto w miescie spalanie ponad 8 litrow

piszemy o tym jak sie autem jezdzi na codzien

a jesli mowisz o spalaniu to jakie bylo w tej Mazdzie?

moj diesel tez 8 lyka

ale wole nim jezdzic niz takim samym autem z 2.0 140 KM

bo jezdzi sie przyjemniej (moment obrotowy claps.gif)

a do tego benzyna lyknelaby mi lekka reka 10 litrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale może jak przeczyta to...

czytam czytam , powiedz mi jaka jest roznica w uzytkowaniu auta klasy suv ktory prowadzi sie praktycznie jak osobowka a auta z klasy sredniej , nie mowie o gabarytach , tylko porownujemy silniki dlugie rozgrzewanie sie auta , glosna praca na zimnym silniku na ciepłym w sumie też, przy odcinkach żedu 5-10 km jazda dieslem lub lpg szczegolnie w nizszych temperaturach jest niekorzystna dla silnika , najlepiej radzi sobie z tym zwykla pb i nie ma znaczenia jaka klasa auta sie poruszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silniki diesel , pb sie czyms roznia w zaleznosci od klasy auta ??

> nie ma znaczenie nadwozie jezdzilem tez dluzszy czas octavia w dieslu ale szybko odpuscilem sobie

> to auto w miescie spalanie ponad 8 litrow

Nie wiem jakie to było miasto itd. ale 8 litrów w mieście to dobry wynik dla Pandy 1.1. Więc podobne spalanie w Octavii nie wygląda tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam czytam ,

to jeszcze raz:

Quote:

> A przyjemność jazdy klekotem mają chyba tylko miłośnicy. Silniki wysokoprężne doskonale sprawdzają

> się w ciężarówkach, maszynach rolniczych i okrętach.

co bys wolal:

- 2.0 benzyna ok. 140 KM

- 2.0 turbo diesel ok. 140 KM

ja zdecydowanie to drugie nie ze wzgledu na mniejsza konsupcje tylko ze wzgledu na REALNE (czyli takie wykorzystywane na codzien) osiagi


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie roznia sie, ale roznia sie wrazenia z jazdy

> chociazby przez ilosc kg/KM

> no i cala ta czolgowatosc SUVa i AWD...

tak ale tu porownujemy silnik diesla do pb w miescie , co do prowadzenia i wrazenia z jazdy sie jak najbardziej zgadzam

> piszemy o tym jak sie autem jezdzi na codzien

> a jesli mowisz o spalaniu to jakie bylo w tej Mazdzie?

w miescie 9-10 litrów

> moj diesel tez 8 lyka

> ale wole nim jezdzic niz takim samym autem z 2.0 140 KM

> bo jezdzi sie przyjemniej (moment obrotowy )

nie odczuwam przyjemnosci jazdy dieslem , przy dynamicznej jezdzie trzeba sie namachac lewarkiem,

> a do tego benzyna lyknelaby mi lekka reka 10 litrow...

czyli 1-2 litry wiecej , przy małych przebiegach nie ma to wiekszego znaczenia przy przebiegach np 1500 km miesiecznie roznica na paliwie to jest moze 100 pare zł więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silniki diesel , pb sie czyms roznia w zaleznosci od klasy auta ??

> nie ma znaczenie nadwozie

tia, zwłaszcza biorąc pod uwagę że według danych technicznych Outlander jest 300kg cięższy od 6tki GG 2.0 w benzynie więc pomiajając różną klasę tych aut nie mają najmniejszych szans przy zbliżonych mocach mieć choćby zbliżone osiągi czy zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie to było miasto itd. ale 8 litrów w mieście to dobry wynik dla Pandy 1.1. Więc

> podobne spalanie w Octavii nie wygląda tak źle...

miasto 50 tys mieszkancow , jazda bez wiekszych korkow

mazda 6 2.0 spalanie w tym miescie 9-10 litrów, octavia 1,9 110 km ok 8-8,5 litra , outlander 2.0 tdi 10-11 litrów , brava 1,2 16 v 7-8 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miasto 50 tys mieszkancow , jazda bez wiekszych korkow

> mazda 6 2.0 spalanie w tym miescie 9-10 litrów, octavia 1,9 110 km ok 8-8,5 litra , outlander 2.0

> tdi 10-11 litrów , brava 1,2 16 v 7-8 litrow

wiem że dyskusje o spalaniu nie mają większego sensu ale ta Octavia była zepsuta grinser006.gif moja 1.9 TDI 130 zrobiona na 190 paliła mi tyle po Warszawie a ja słynę z mało ekonomicznego stylu jazdy hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze raz:

> Quote:

> co bys wolal:

> - 2.0 benzyna ok. 140 KM

> - 2.0 turbo diesel ok. 140 KM

> ja zdecydowanie to drugie nie ze wzgledu na mniejsza konsupcje tylko ze wzgledu na REALNE (czyli

> takie wykorzystywane na codzien) osiagi

to jeszcze raz 270751858-jezyk.gifP

wolałbym 1 , czuje sie lepiej w pb po prostu lepiej sie tym mi jezdzi , i nie jestem w stanie wykorzystac tych zalet diesla o których piszesz , gdyz auto jest zazwyczaj nierozgrzane jak dojerzadzam do celu 270751858-jezyk.gif a na zimnym nie pałuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem że dyskusje o spalaniu nie mają większego sensu ale ta Octavia była zepsuta moja 1.9 TDI 130

> zrobiona na 190 paliła mi tyle po Warszawie a ja słynę z mało ekonomicznego stylu jazdy

mi do emeryt mode rowniez duzo brakuje

kolejna sprawa ze po sofcie rozsadnie uzywane auta pala mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.