Skocz do zawartości

Pierwsza montownia Chevroleta w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

monta_nadwozi_chevroleta_w_warszawskiej_montowni_20111207_1551533154.jpg

Mieliście już okazję zapoznać się z historią montażu Chevroleta w Polsce po roku 1936 w zakładach Lilpop Rau & Loewenstein. Nie była to jednak pierwsza montownia na terenie II RP, zajmująca się składaniem samochodów na licencji Chevroleta. Wcześniej w latach 1928-1931 marka GM zdominowaa polski rynek, po czym w wyniku zapaści gospodarczej wycofała się z działalności na ziemiach polskich. serce.gifserce.gifCZYTAJ DALEJ serce.gifserce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieliście już okazję zapoznać się z historią montażu Chevroleta w Polsce po roku 1936 w zakładach

> Lilpop Rau & Loewenstein. Nie była to jednak pierwsza montownia na terenie II RP,

> zajmująca się składaniem samochodów na licencji Chevroleta. Wcześniej w latach 1928-1931 marka

> GM zdominowaa polski rynek, po czym w wyniku zapaści gospodarczej wycofała się z działalności

> na ziemiach polskich. CZYTAJ DALEJ

Goście tworzą samochody w garniturach...zwykli pracownicy. Dziś to nie do pomyślenia...BHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Mieliście już okazję zapoznać się z historią montażu Chevroleta w Polsce po roku 1936 w zakładach

> Lilpop Rau & Loewenstein. Nie była to jednak pierwsza montownia na terenie II RP,

> zajmująca się składaniem samochodów na licencji Chevroleta. Wcześniej w latach 1928-1931 marka

> GM zdominowaa polski rynek, po czym w wyniku zapaści gospodarczej wycofała się z działalności

> na ziemiach polskich. CZYTAJ DALEJ

Witam.

Posiadam Chevroleta Mastera 85 wlasnie zmontowanego w Warszawie w 1939r.W zeszlym roku go odrestaurowalem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslę że to raczej na potrzeby zdjęcia

pewnie tak smile.gif

Ostatnio miałem okazje zwiedzać fabrykę Opla w Gliwicach i fabrykę Skody w Kvasinach i w tej pierwszej byłem zdziwiony w jakim porządku wszystko się odbywa. Druga tylko potwierdziła, że jest czysto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie tak

> Ostatnio miałem okazje zwiedzać fabrykę Opla w Gliwicach i fabrykę Skody w Kvasinach i w tej

> pierwszej byłem zdziwiony w jakim porządku wszystko się odbywa. Druga tylko potwierdziła, że

> jest czysto

Oto foto

C:\Users\Janusz\Pictures\2012-04-17\DSC00220.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piekny i w calosci oryginalny, za dwa trzy tygodnie bedzie gotowy Chevrolet Pickup z 1955r tez

> gruntownie odrestaurowany. [...]

Pieknyfood.gif ale bardziej interesuje mnie ten Ute o ktorym piszeszzlosnik.gifwink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piekny i w calosci oryginalny, za dwa trzy tygodnie bedzie gotowy Chevrolet Pickup z 1955r tez

> gruntownie odrestaurowany.

> Pozdrawiam i dzieki za pomoc ze zdjeciem

Takie opony w stylu retro są ogólnie dostępne w sprzedaży? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swietny !!!

> gratulacje !

> moje pytanko, wlasciwie 2

> gdzie znalazl Pan takie auto i w jakim stanie byl przed odnowieniem ?

Ja kupilem od czlowieka tu w Polsce a on scianal to auto ze Szwecji dokad bylo wyeksportowane z Polski przed wojna .W Szwecji sluzylo w Policji /dowod tongue.gifrzestrzelony zbiornik paliwa w czterech miejscach.

Auto bylo w tragicznym stanie , caly dol praktycznie byl dorabiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupilem od czlowieka tu w Polsce a on scianal to auto ze Szwecji dokad bylo wyeksportowane z

> Polski przed wojna .W Szwecji sluzylo w Policji /dowod rzestrzelony zbiornik paliwa w czterech

> miejscach.

> Auto bylo w tragicznym stanie , caly dol praktycznie byl dorabiany

no to nic tylko gratulowac wytrwalosci wink.gif zawsze ciekawa jest historia takich rodzynkow smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.