Skocz do zawartości

Wybór sprzęgła


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoję przed wyborem sprzęgła do swojego pojazdu.

Pojazd z silnikiem benzynowym N/A

Rozbieżność cenowa jak i nazw producentów spora, nie wiem, które wybrać.

Prosiłbym o opinie odnośnie konkretnych producentów.

Fabryczne- średnio cenowo, jakość o padu po 10kkm, do 170kkm u mnie akurat grinser006.gif

Sachs -trochę drogo, nie wiem jak z jakością?

LUK- średnio, nie wiem jak z jakością?

Valeo- średnio- podobno jakość zmalała?

Statim- niedrogo, nie wiem jak z jakością?

Chodzi mi o kompletne zestawy sprzęgła ok.gif

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam będziesz wymieniał?

Raczej nie ok.gif

> Jeśli nie, to zostaw wybór i odpowiedzialność mechanikowi.

Nie bardzo, bo nie chcę Kagera/Harta/Fasta, czy innego "chwasta", części sam wybieram, mechanik montuje, ot podział ról zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie

> Nie bardzo, bo nie chcę Kagera/Harta/Fasta, czy innego "chwasta", części sam wybieram, mechanik

> montuje, ot podział ról

Powinien mieć doświadczenie, co jest tanie i dobre, z czym klienci nie mają problemów i nie wracają z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac sprawa sprzegla wyglada tak ze nie jest to tania rzecz, to nie zmiana klockow hamulcowych i jego wymiana do prostych i tanich rowniez nie nalezy wiec zakladac wypadaloby jakies dobre i sprawdzone a to sa tylko: LUK,Valeo i Sachs wiec kupic poprostu ktores z tej trojki a te ktore bedzie najtansze z nich do danego auta i bedziesz mial glowe spokojna, bo po co wrazie draki z jakims Statimem ( nie twierdze ze sa zle tylko grom wie ) czy innym siuwaksem, robic i placic dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sachs -trochę drogo, nie wiem jak z jakością?

> LUK- średnio, nie wiem jak z jakością?

> Valeo- średnio- podobno jakość zmalała?

> Statim- niedrogo, nie wiem jak z jakością?

> Chodzi mi o kompletne zestawy sprzęgła

Valeo, LUK, Sachs - kolejność dowolna. Weź to co u Twojego mechanika będzie najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwróć uwagę co jest wsadzone w pudełku bo w drogim pudle Sachs może być LUK który jest tańszy i to

> samo z Valeo

> Podejrzewam że LUK robi dla większości reszta tylko pakuje

Zastanawiam się kto produkuje dla Fiata do silników 1,2 16v hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się kto produkuje dla Fiata do silników 1,2 16v

Nie wiem, jak w Meśku żony wymieniałem to był LUK, brat mi kupował w hurtowni i nie było LUK-a więc wziął Sachs-a, otwieramy pudło na warsztacie a tam funkiel nówka LUK zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalezy ile przez ten czas zrobilas kilometrów U mnie przez 3 lata to by bylo prawie 180 tys km

Na pewno nie tyle zlosnik.gif ale auto robi za drugie, a od paru miesięcy jeździ w ogóle sporadycznie więc zakładam, że mniej niż 40tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Stoję przed wyborem sprzęgła do swojego pojazdu.

> Pojazd z silnikiem benzynowym N/A

> Rozbieżność cenowa jak i nazw producentów spora, nie wiem, które wybrać.

> Prosiłbym o opinie odnośnie konkretnych producentów.

> Fabryczne- średnio cenowo, jakość o padu po 10kkm, do 170kkm u mnie akurat

> Sachs -trochę drogo, nie wiem jak z jakością?

> LUK- średnio, nie wiem jak z jakością?

> Valeo- średnio- podobno jakość zmalała?

> Statim- niedrogo, nie wiem jak z jakością?

> Chodzi mi o kompletne zestawy sprzęgła

> Pozdrawiam

Luk, Valeo i Sachs to ten sam właściciel i prawie na pewno w trzech różnych kartonach, będzie ten sam produkt. Wybierz najtańszą propozycję - zwróć uwagę na łożysko docisku, tutaj mogą być róznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem polecanego Luk-a co prawda do Fiata Uno. Sprzęgło jest ok. Ale zimą w mrozy po zapaleniu samochodu tak hałasuje jakby miało by się rozlecieć. Winne według mnie są, te sprężyny amortyzujące na tarczy sprzęgła. Porównałem z oryginalną tarczą, na której są 4 dodatkowe sprężyny więcej. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak w Meśku żony wymieniałem to był LUK, brat mi kupował w hurtowni i nie było LUK-a więc

> wziął Sachs-a, otwieramy pudło na warsztacie a tam funkiel nówka LUK

Też mi nowość, z wieloma rzeczami tak jest. skromny.gif Podobnie z różnymi rzeczami INA i SKF jak pamiętam. Do jednych aut klepie jedna firma do obu pudełek, do innych druga i tak się interes kręci. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem luk-a, teraz valeo. Obydwa działały ok, bez różnicy w stosunku do fabrycznego. Tańsze marki bym odpuścił, za dużo roboty/czasu na wymianę, żeby reklamować. Te są na pewno sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luk, Valeo i Sachs to ten sam właściciel i prawie na pewno w trzech różnych kartonach, będzie ten

> sam produkt. Wybierz najtańszą propozycję - zwróć uwagę na łożysko docisku, tutaj mogą być

> róznice.

Lozyska moga sie roznic obudowa, czasem bywa plastikowa. Takiej z tworzywa nie polecam, bo potrafi sie topic pod wplywem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lozyska moga sie roznic obudowa, czasem bywa plastikowa. Takiej z tworzywa nie polecam, bo potrafi

> sie topic pod wplywem temperatury.

mnie się stopił plastikowy wysprzęglnik crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kto ?

Kolego - chciałbyś poznać jedną z największych tajemnic za free? W świecie globalizacji możemy co najwyżej mówić o grupie kapitałowej. Idąc dalej 80% zasobów świata jest w rękach 15% ludzi. Robiąc codzienne i tygodniowe zakupy w sieciach supermarketów, to własnie im transferujesz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego - chciałbyś poznać jedną z największych tajemnic za free?

Jestem ciekawy jakie są powiązania pomiędzy ZF a Schaeffler'em bo jakoś nic nie mogę znaleźć.

Co do Luk'a i Valeo to tak, firmy te są ze sobą powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.