Skocz do zawartości

Ceny PRLowskich klasyków...


Rekomendowane odpowiedzi

... IMo zaczynają być lekko kosmiczne, nie mając nic wspólnego z realną wartością aut - będąc wyrazem swoistej mody na PRL. No bo jak inaczej nazwać coś takiego:

http://moto.allegro.pl/fiat-125p-1300-1971r-stan-fabryczny-jak-nowy-i2215383837.html

chyba tylko - dobry biznes - dla sprzedającego który przypuszczalnie kupił go za 2 koła od jakiegoś dziadka.

Ciekawe ile lat minie zanim moda przestanie być modą a ceny spadną do realnego poziomu spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żyjemy w "wolnym" kraju Jak ktoś będzie miał ochotę to w rubryce cena może wpisać nawet 300.000 zł

ależ oczywiście, ale zauważ że ktoś licytuje zlosnik.gif

czyli defakto sprzedający pewnie zarobił już ze 2 dychy na czysto zlosnik.gif

umówmy się - to auto nie jest tyle warte zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ oczywiście, ale zauważ że ktoś licytuje

Ma do tego prawo

> czyli defakto sprzedający pewnie zarobił już ze 2 dychy na czysto

Też bym chciał zarobić.

> umówmy się - to auto nie jest tyle warte

Umówmy się, że 90% artykułów dostępnych w handlu też nie jest warta swojej ceny ok.gif Jednak ktoś je kupuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma do tego prawo

> Też bym chciał zarobić.

> Umówmy się, że 90% artykułów dostępnych w handlu też nie jest warta swojej ceny Jednak ktoś je

> kupuje

jest klient - jest cena

ciekawi mnie tylko kiedy się moda skończy i o tym miał być ten wątek - bo to że moda jest to chyba każdy zauważył zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest klient - jest cena

Dokładnie

> ciekawi mnie tylko kiedy się moda skończy i o tym miał być ten wątek - bo to że moda jest to chyba

> każdy zauważył

Zapewne kiedyś to minie. Tak samo jak minie moda na wyroby ze znaczkiem zgniłego jabłka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest klient - jest cena

> ciekawi mnie tylko kiedy się moda skończy i o tym miał być ten wątek - bo to że moda jest to chyba

> każdy zauważył

Ja swojego pierwszego 126p sprzedałem w sierpniu 2007 cfaniaczek.gif

002.jpg

009.jpg

Sprzedałem na fabrycznych stalówkach z białymi kołpakami, reszta jak na foto ok.gif

Wziąłem za niego 1000zł zlosnik.gif Ciekawe ile teraz bym wziął hmm.gif Jak bym jeszcze odpowiedni opis zrobił "kultowy / jedyny taki na allegro / itp" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego pierwszego 126p sprzedałem w sierpniu 2007

> Sprzedałem na fabrycznych stalówkach z białymi kołpakami, reszta jak na foto

> Wziąłem za niego 1000zł Ciekawe ile teraz bym wziął Jak bym jeszcze odpowiedni opis zrobił

> "kultowy / jedyny taki na allegro / itp"

Ja bym dodał jeszcze, że opony zostały napompowane kultowym powietrzem przy pomocy kultowej dymajki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ oczywiście, ale zauważ że ktoś licytuje

> czyli defakto sprzedający pewnie zarobił już ze 2 dychy na czysto

> umówmy się - to auto nie jest tyle warte

no taaa, licytuje hehe.gifzlosnik.gifzlosnik.gif , ja też licytowałem kilka razy w aukcjach kumpla co sprzedawał jakieś pojazdy. Albo moja cena nie osiagnęła minimum, albo odwołał moją ofertę przed końcem aukcji, a raz nawet wygrałem ,ale nie musiałem kupić zlosnik.gifzlosnik.gif

W taki sposób można sondować kupców, nicków na allegro nie widać , kiedyś można było się orientować kto licytuje w aukcji, pewne nicki się powtarzały w różnych aukcjach tego samego typu, albo użytkownika.... teraz tylko sprzedający wie kto licytuje naprawdę a kto nie. Osoba postronna może się tylko domyślać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... IMo zaczynają być lekko kosmiczne, nie mając nic wspólnego z realną wartością aut - będąc

> wyrazem swoistej mody na PRL. No bo jak inaczej nazwać coś takiego:

> http://moto.allegro.pl/fiat-125p-1300-1971r-stan-fabryczny-jak-nowy-i2215383837.html

> chyba tylko - dobry biznes - dla sprzedającego który przypuszczalnie kupił go za 2 koła od jakiegoś

> dziadka.

> Ciekawe ile lat minie zanim moda przestanie być modą a ceny spadną do realnego poziomu

IMO ceny takich aut, ale nie tylko, bo wszelkich pojazdów z PRLu nigdy nie spadną. Może się zdarzyć i zapewne tak będzie, że w pewnym momencie te ceny przestaną rosnąć. Bo jakoś nie moge sobie wyobrazić, że dobrze utrzymany pojazd, który będzie za ileś tam lat miał np. pół wieku będzie coraz tańszy zlosnik.gif. Z biegiem czasu tych pojazdów będzie też coraz mniej - a to z kolei powoduje, że za unikaty trzeba płacić więcej. Czasy, gdzie ze złomowiska można było wytargać motocykl z prlu za przysłowiową flaszkę - minęły bezpowrotnie i to samo tyczy się wszelkich "dużych" i "małych" fiatów, warszaw, syren i coraz częściej wyrobów całych byłych demoludów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego pierwszego 126p sprzedałem w sierpniu 2007

> Sprzedałem na fabrycznych stalówkach z białymi kołpakami, reszta jak na foto

> Wziąłem za niego 1000zł Ciekawe ile teraz bym wziął Jak bym jeszcze odpowiedni opis zrobił

> "kultowy / jedyny taki na allegro / itp"

Teraz Maluch w barwach narodowych przed Euro to byłaby prawdziwa perła. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz Maluch w barwach narodowych przed Euro to byłaby prawdziwa perła.

Noooo food.gif

Jak by się dało "jakoś, czymś" pokryć lakier, albo okleić tak, żeby nie uszkodzić fabrycznego cfaniaczek.gif to bym sobie zrobił na jakiś czas "PRAWIE JAK Mini" 2 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ oczywiście, ale zauważ że ktoś licytuje

Już dość dawno na Allegro nie są wiążące wyniki aukcji z działu moto.

Poza tym podbijanie aukcji to standardowa procedura na Allegro devil.gif

> czyli defakto sprzedający pewnie zarobił już ze 2 dychy na czysto

> umówmy się - to auto nie jest tyle warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... IMo zaczynają być lekko kosmiczne, nie mając nic wspólnego z realną wartością aut - będąc

> wyrazem swoistej mody na PRL. No bo jak inaczej nazwać coś takiego:

koleś znalazł sposób na życie szuka po szopach starych bryczek często zapomnianych przez rodzinę kupuje za parę złotych i dalej puszcza zgodnie z moda na PRL.

Ta bordowa ładą którą pokazywałeś to ten sam sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro znajdzie sie jakis klient idiota to czemu nie. Ja kupilem za 3k i to tez uwazam za sporo ale to juz moja wina bo 2 lata temu bylby tanszy. Wracajac do tematu. Ceny czesci do fiata sa smieszne - choc na allegro juz zweszyli biznes i maja marze 300% w porowaniu do polmozbyty. Wiekszosc rzeczy mozna zrobic samemu, wiec znalezli sie handlarze. Sa i kupcy hehe.gif

Moda minie i nikt tego nie kupi. Za podobne pieniadze mozna miec cos z USA albo z DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - gdybym miał 30.000 zł na drobne wydatki szukałbym jakiegoś zachodniego yougtimera z zadatkami na klasyka, z silnikiem widlakiem najchętniej V8. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ oczywiście, ale zauważ że ktoś licytuje

> czyli defakto sprzedający pewnie zarobił już ze 2 dychy na czysto

> umówmy się - to auto nie jest tyle warte

moze dla właściciela i innych ludzi jest wart tej ceny ok.gif

jeden da 30tys. za mercedesa a drugi za fiata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze dla właściciela i innych ludzi jest wart tej ceny

> jeden da 30tys. za mercedesa a drugi za fiata

ja myślę że raczej PL rynek klasyków jest na tyle w powijakach że takie kwiatki mają miejsce - w Niemczech np. to raczej nie do pomyślenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego pierwszego 126p sprzedałem w sierpniu 2007

> Sprzedałem na fabrycznych stalówkach z białymi kołpakami, reszta jak na foto

> Wziąłem za niego 1000zł Ciekawe ile teraz bym wziął Jak bym jeszcze odpowiedni opis zrobił

> "kultowy / jedyny taki na allegro / itp"

gdzie poszedł bo w Mińsku Mazowieckim stoi taki tylko trochę zniszczony już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie szaleją bo sie moda zrobiła na PRL'owskie klasyki

wystarczy popatrzeć na ceny Warszawek za kupe gruzu z papierem potrafią wołać 15-18tys zł

Ostatnio ogłądałem Warszawe Pickup w stanie agonalnym nawet do naprawy sie nie nadawała a gość krzyknął 20tys zł rotfl.gifscrewy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile lat minie zanim moda przestanie być modą a ceny spadną do realnego poziomu

Moda nie zniknie a ceny nie spadną. Natomiast mogę Ci powiedzieć kiedy wykruszą się koneserzy za 5 groszy smile.gif

Na marginesie, mam lampy z Ritmo do renowacji. Da sie to zrobić w normalnej kasie w Krakowie lub okolicy? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moda nie zniknie a ceny nie spadną. Natomiast mogę Ci powiedzieć kiedy wykruszą się koneserzy za 5

> groszy

kiedy? zlosnik.gif

> Na marginesie, mam lampy z Ritmo do renowacji. Da sie to zrobić w normalnej kasie w Krakowie lub

> okolicy?

przednie czy tylne?

jeśli chodzi o przednie to widziałem gdzieś reklamę w Automobiliście firmy która odnawia kompleksowo odbłyśniki, a jeśli chodzi o tylne to sam nie wiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy?

Gdy tylko okaże się, że koszt naprawy i utrzymania robi się wydatkiem o kilkakrotnej wartości auta.

> przednie czy tylne?

> jeśli chodzi o przednie to widziałem gdzieś reklamę w Automobiliście firmy która odnawia

> kompleksowo odbłyśniki, a jeśli chodzi o tylne to sam nie wiem

Przednie. Odbłyśniki się łuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ludzie szaleją bo sie moda zrobiła na PRL'owskie klasyki

To prawda

> wystarczy popatrzeć na ceny Warszawek za kupe gruzu z papierem potrafią wołać 15-18tys zł

no, mi w zeszłym roku, jakiś gość oferował za 11tyś odkupienie malucha. W zasadzie to nawet może i sprzedałbym. Ale tak naprawdę drugiego takiego samego już nie kupię, a identycznego miał mój dziadek.

> Ostatnio ogłądałem Warszawe Pickup w stanie agonalnym nawet do naprawy sie nie nadawała a gość

> krzyknął 20tys zł

pewnie wystarczy nawet spojrzeć ile wołają teraz kasy za przeciętne zniszczone w123 200D. jakiś waryjot i 8tyś chce za trupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moda nie zniknie a ceny nie spadną. Natomiast mogę Ci powiedzieć kiedy wykruszą się koneserzy za 5

> groszy

Ja to podejrzewam, a raczej twierdzę, że wcześniej wykruszą się tak zwani nowobogaccy, co mają kase, a nie wiedzą co chcą. Trzeba poprostu poczekać, aż sprzęt będzie domagał się jakiegoś małego remontu, a oni nie mając czasu/umiejętności będą sprzedawać za ogromne sumy czasem naprawdę fajne sztuki. Dokładnie ceny nie spadną. Co najwyżej przestaną rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ludzie szaleją bo sie moda zrobiła na PRL'owskie klasyki

> wystarczy popatrzeć na ceny Warszawek za kupe gruzu z papierem potrafią wołać 15-18tys zł

> Ostatnio ogłądałem Warszawe Pickup w stanie agonalnym nawet do naprawy sie nie nadawała a gość

> krzyknął 20tys zł

Ceny są takie bo szopy zostały już kilka lat temu wyczyszczone z tego co w nich stało. Warszaw zostało naprawde mało i jeśli chesz np garbuske to albo musisz pogodzić się z kwotą 5 cyfrową albo pozostaje Ci horse.gif nad fotkami w internecie. Z pickupami jest jeszcze gorzej, na forum właśnie staramy się je policzyć i wychodzi że jest ich jedynie ok 20 w całej PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładny, nie wiem czy u pierwszego lepszego dziadka zachował by się w takim stanie hehe.gif ,zwłaszcza opony

Quote:

Fabrycznie nowe opony diagonalny Stomil ,

zgodne z rocznikiem 4szt.

Po wymianie płynów i filtrów ok. 1000km.

Można wsiąść i jechać na drugi koniec Polski.


A niektórzy chcą wyrzucać 5-letnie opony hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceny są takie bo szopy zostały już kilka lat temu wyczyszczone z tego co w nich stało. Warszaw

> zostało naprawde mało i jeśli chesz np garbuske to albo musisz pogodzić się z kwotą 5 cyfrową

> albo pozostaje Ci nad fotkami w internecie. Z pickupami jest jeszcze gorzej, na forum

> właśnie staramy się je policzyć i wychodzi że jest ich jedynie ok 20 w całej PL

ceny starych Warszaw są powoli niebezpiecznie bliskie cenom za które można już pokusić się o wytarganie Pabiedy albo nawet gaz-13stki ze wschodu spineyes.gif

już pomijając fakt że i tak zamiast Wawy kupiłbym 21kę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.