Skocz do zawartości

Mandat z fotoradaru


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy wczoraj list z ITD że w lipcu została przekroczona prędkość naszym autem (współwłasność) co zostało zarejestrowane przez Fotorapida.

No i ok, było, zdarzyło się trzeba przyjąć na klatę i zapłacić ALE jest jedno ALE.

List jest tylko z danymi i formularzem bez foto, formularz zawiera 3 opcje: Przyznanie się 200zł i 6pkt. , Wskazanie/Niewskazanie kierującego 300zł bez punktów, Odmowa przyjęcia = wezwanie.

I teraz tak, jak mam wskazać kto jechał skoro nie pamiętamy niewiem.gif (podejrzewam że to żonka bo ja pamiętam o tych 2 fotoradarach w odstępie 100m) , a znowu jeżeli żonka się przyzna że to Ona jechała a okaże się na foto że jednak to byłem ja, to co wtedy ??

Nie będzie jakiś konsekwencji w stylu "skłamała Pani i teraz będzie kara +500zł"

Czy nie powinni przysłać tego listu z foto i danymi ?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za składanie fałszywych oświadczen jest odpowiednia "pokuta".

wiece jeżeli ktorekolwiek z Was złoży fałszywe oświadczenie bo nie pamietacie ... to sobie dopisz.

kiedys bodajze straz gminna miala po kontroli jakies problemy z tego tytulu.

btw praworzadnosc w imie bezpieczenstwa. zlosnik.gif

to, ze ktores z Was zapłaci nie bedzie musiało oznaczac konca sprawy. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> List jest tylko z danymi i formularzem bez foto, formularz zawiera 3 opcje: Przyznanie się 200zł i

> 6pkt. , Wskazanie/Niewskazanie kierującego 300zł bez punktów, Odmowa przyjęcia = wezwanie.

> I teraz tak, jak mam wskazać kto jechał skoro nie pamiętamy (podejrzewam że to żonka bo ja

> pamiętam o tych 2 fotoradarach w odstępie 100m) , a znowu jeżeli żonka się przyzna że to Ona

No właśnie to jest bez sensu. Zgodnie z prawem 'musisz pamiętać'. Nie pamiętasz to 'niewskazanie' i 300 bez punktów.

Nie możesz próbować wskazać bo nie pamiętasz i możesz się pomylić.

> jechała a okaże się na foto że jednak to byłem ja, to co wtedy ??

> Nie będzie jakiś konsekwencji w stylu "skłamała Pani i teraz będzie kara +500zł"

> Czy nie powinni przysłać tego listu z foto i danymi ??

Jakby wysyłali foto to by ludzie wolniej jeździli bo za punkty tracisz PJ. Jak stracisz i nie jeździsz to nie nabijasz kasy. A tak 300 możesz płacić dwa razy w tygodniu i jeździć dalej.

Co jest lepsze dla budżetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierzesz odmowe i jak zostaniesz wezwany prosisz o okazanie foto, wtedy wskazesz / przyznasz sie

Myślisz że na miejscu pokażą foto? Czy powiedzą że z materiałem dowodowym może Pan się zapoznać w sądzie?

Jakby chcieli pokazać to by wysłali z wezwaniem. zlosnik.gif

Tym bardziej że możesz umówić się (zostaniesz wezwany) w Pcimiu Dolnym w godzinach 7-15 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za składanie fałszywych oświadczen jest odpowiednia "pokuta".

> wiece jeżeli ktorekolwiek z Was złoży fałszywe oświadczenie bo nie pamietacie ... to sobie dopisz.

> kiedys bodajze straz gminna miala po kontroli jakies problemy z tego tytulu.

> btw praworzadnosc w imie bezpieczenstwa.

> to, ze ktores z Was zapłaci nie bedzie musiało oznaczac konca sprawy.

No więc dlatego pytam bo jak mamy wskazać jak oboje tamtędy w tamtym czasie przejeżdżaliśmy, kilka razy zawoziłem żonę do koleżanki i ze dwa razy sama jechała i bądź tu teraz mądry.

Czy Oni nie mają obowiązku przysłać listu z foto ?? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz że na miejscu pokażą foto? Czy powiedzą że z materiałem dowodowym może Pan się zapoznać w

> sądzie?

> Jakby chcieli pokazać to by wysłali z wezwaniem.

No właśnie dlatego pytam, dawno temu jak mnie Policja złapała to przysłali tylko wezwanie w charakterze świadka i dopiero na komendzie zobaczyłem foto którego notabene nie chcieli wydać no ale to było z 10 lat temu.

SM przysyła z foto bo do roboty co chwila przychodzi zlosnik.gif

Pytanie czy obecnie jest jakiś wymóg że mają przysłać foto tak jak np. to że fotoradary mają być pomalowane na żółto

> Tym bardziej że możesz umówić się (zostaniesz wezwany) w Pcimiu Dolnym w godzinach 7-15

Na szczęście dostałem info gdzie zostanę wezwany w razie co ale szkoda nam czasu na bujanie się po urzędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy obecnie jest jakiś wymóg że mają przysłać foto tak jak np. to że fotoradary mają być

> pomalowane na żółto

Chyba nie ma wymogu że muszą przysyłać i masz przy okazji furtkę do braku punktów a oni do łatania budżetu. Jakbyś dostał swoją fotkę to byś już nie ściemnił że nie wiesz kto. A tak możesz.

Jakiś program ostatnio w TV był o tym. Nie wysyłają bo nie muszą. Tak oficjalnie.

> Na szczęście dostałem info gdzie zostanę wezwany w razie co ale szkoda nam czasu na bujanie się po

> urzędach

Fakt że to czasem wychodzi w pieniądzach więcej niż te 300.

-- edyta --

Zresztą najprościej. Zadzwoń tam (pewnie podali numer) i zapytaj czy mogą podesłać fotę. Albo niech chociaż powiedzą czy prowadził mężczyzna czy kobieta. A może mają fotę od tylca i sami nie wiedzą? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> człek chce być uczciwy, a tu państwo robi problemy

Oj tam. Nie 'robi problemy' tylko działa zgodnie z literą prawa. Co do kropki.

A człowiek uczciwy to się zaraz dowiesz że powinien jeździć zgodnie z ograniczeniami. Co do kropki.

Jakby jechał/jechała zgodnie z przepisami to by nie było problemu. Muszę to pisać tu gdzie każdy to wie? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc dlatego pytam bo jak mamy wskazać jak oboje tamtędy w tamtym czasie przejeżdżaliśmy, kilka

> razy zawoziłem żonę do koleżanki i ze dwa razy sama jechała i bądź tu teraz mądry.

Normalnie. Przyznajecie się obydwoje. Jak nie mają zdjęcia to sprawa idzie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie to jest bez sensu. Zgodnie z prawem 'musisz pamiętać'. Nie pamiętasz to 'niewskazanie' i

> 300 bez punktów.

I o to chodzi. Pan zapłaci będzie pan zadowolony. A budżet państwa to już w ogóle będzie happy.

JAa dostałem 100 zł i 2 pkt lub nie pamiętam i też 100 zł.

Najlepsze że za 61/50 choć wiedziałem że stoją i jestem przekonany że było poniżej 60. Ale nie ważne. Sam fakt dawania tyle samo za nie pamiętanie mówi wszystko. Kasa misiu, kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie. Przyznajecie się obydwoje. Jak nie mają zdjęcia to sprawa idzie do kosza.

Ale facet chce przyjąć na klatę i uczciwie zapłacić (i pójść do spowiedzi zlosnik.gif ). Ale nie wie kto zawinił a urząd nie ma ochoty pomóc w dojściu do prawdziwej prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepis święta rzecz.

ścigajmy (p)osłów naszch, których żeśmy wybrali (nieuczestniczący w wyborach głosu niech nie zabierają!), by zmienili prawo na normalniejsze grinser006.gif no mamy takie prawo przecież claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaliśmy wczoraj list z ITD że w lipcu została przekroczona prędkość naszym autem (współwłasność)

> co zostało zarejestrowane przez Fotorapida.

> No i ok, było, zdarzyło się trzeba przyjąć na klatę i zapłacić ALE jest jedno ALE.

> List jest tylko z danymi i formularzem bez foto, formularz zawiera 3 opcje: Przyznanie się 200zł i

> 6pkt. , Wskazanie/Niewskazanie kierującego 300zł bez punktów, Odmowa przyjęcia = wezwanie.

> I teraz tak, jak mam wskazać kto jechał skoro nie pamiętamy (podejrzewam że to żonka bo ja

> pamiętam o tych 2 fotoradarach w odstępie 100m) , a znowu jeżeli żonka się przyzna że to Ona

> jechała a okaże się na foto że jednak to byłem ja, to co wtedy ??

> Nie będzie jakiś konsekwencji w stylu "skłamała Pani i teraz będzie kara +500zł"

> Czy nie powinni przysłać tego listu z foto i danymi ??

Miałem taką samą sytuację.

Pismo które otrzymałeś ma dwie strony. Pod koniec drugiej strony jest informacja że zgodnie z prawem nie mają obowiązku przesyłać zdjęć.

Z tego co pamiętam to wgląd do zdjęć jest możliwy tylko w sądzie.

W kontakcie z ITD dowiedziałem się tylko tego co jest w piśmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> człek chce być uczciwy, a tu państwo robi problemy

A żebyś wiedział, bo weź tu się i przyznaj jak chcesz a nie wiesz czy to aby na pewno Ty.

Pytam czy prawnie gdzieś jest to zapisane że ma być foto bo tak naprawdę to dostałem dane które mógł wklepać każdy.

Nie wiem po co takie zagrywki, przysłali by pod danymi foto i byłby spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem taką samą sytuację.

> Pismo które otrzymałeś ma dwie strony. Pod koniec drugiej strony jest informacja że zgodnie z

> prawem nie mają obowiązku przesyłać zdjęć.

> Z tego co pamiętam to wgląd do zdjęć jest możliwy tylko w sądzie.

> W kontakcie z ITD dowiedziałem się tylko tego co jest w piśmie

Muszę to doczytać, dostaliśmy 3 kartki obustronnie zadrukowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie ma wymogu że muszą przysyłać i masz przy okazji furtkę do braku punktów a oni do łatania

> budżetu. Jakbyś dostał swoją fotkę to byś już nie ściemnił że nie wiesz kto. A tak możesz.

> Jakiś program ostatnio w TV był o tym. Nie wysyłają bo nie muszą. Tak oficjalnie.

Ale ja nie chcę ściemniać ani kombinować, normalnie chcemy się przyznać i zapłacić ale o ile wiem to jeżeli przyzna się jedno a na focie będzie drugie to złamiemy prawo a nie chciałbym żeby jeszcze nas do sądu podali o składanie fałszywych zeznań

> Fakt że to czasem wychodzi w pieniądzach więcej niż te 300.

> -- edyta --

> Zresztą najprościej. Zadzwoń tam (pewnie podali numer) i zapytaj czy mogą podesłać fotę. Albo niech

> chociaż powiedzą czy prowadził mężczyzna czy kobieta. A może mają fotę od tylca i sami nie

> wiedzą?

No chyba tak zrobię, jak nie podeślą na @ to niech powiedzą kto jest na foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A żebyś wiedział, bo weź tu się i przyznaj jak chcesz

ja bym zadryndał do nich i przekazał co i jak mię dręczy. a nóż-widelec być może tam też ludzie pracują i pomogą wyszarpać kasę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie chcę ściemniać ani kombinować, normalnie chcemy się przyznać i zapłacić ale o ile wiem

> to jeżeli przyzna się jedno a na focie będzie drugie to złamiemy prawo a nie chciałbym żeby

> jeszcze nas do sądu podali o składanie fałszywych zeznań

No wiem. Zrozumiałem od początku. ok.gif

> No chyba tak zrobię, jak nie podeślą na @ to niech powiedzą kto jest na foto

IMO nic nie wywalczysz. Dowiesz się że jak chcesz obejrzeć foto to zapraszamy do sądu. Stawiam 'dychę' zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO nic nie wywalczysz. Dowiesz się że jak chcesz obejrzeć foto to zapraszamy do sądu. Stawiam

> 'dychę'

Podejście jest patologiczne i póki ludzie masowo nie zaczną "chodzić" do sądu, to nic się nie zmieni.

Państwu zależy tylko na tym, żeby płynęła kasa, co jest tym bardziej widoczne, że strzelają 61/50 co zaczyna już być prawnie śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Dostaliście? Tzn list był zaadresowany na oboje współwłaścicieli czy może przyszły dwa?

Ja bym im odpisał, że we wskazanym przez nich okresie z pojazdu korzystały dwie osoby i, że najprostrszą metodą stwierdzenia czy ty czy żona jest popatrzenie na zdjęcie. Jak je mają od przodu i z widocznym kierującym to bez problemu powinni dojść czy to mężczyzna czy kobieta i wystawić mandat na własciwą osobe. Ja zdjęcie od tyłu albo z niewidocznym kierującym to oni muszą udowodnić wine.

I to raczej nie jest nie wskazanie.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie znalazłem info dlaczego nie ma fot, swoją drogą bzdurne tłumaczenie

> INFO

Quote:

Przesyłanie fotografii "z automatu" byłoby sprzeczne z interesami organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.


No czad zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaliście? Tzn list był zaadresowany na oboje współwłaścicieli czy może przyszły dwa?

Przyszło jedno zaadresowane na do nas ale na mój adres bo żona ma inny, notabene ja jestem "z tyłu dowodu" więc ogólnie bajzel zlosnik.gif

> Ja bym im odpisał, że we wskazanym przez nich okresie z pojazdu korzystały dwie osoby i, że

> najprostrszą metodą stwierdzenia czy ty czy żona jest popatrzenie na zdjęcie. Jak je mają od

> przodu i z widocznym kierującym to bez problemu powinni dojść czy to mężczyzna czy kobieta i

> wystawić mandat na własciwą osobe. Ja zdjęcie od tyłu albo z niewidocznym kierującym to oni

> muszą udowodnić wine.

> I to raczej nie jest nie wskazanie.

> Krawiec

No to nie ma problemu, do zobaczenia w sądzie.

No nic zadzwonię i podpytam zobaczymy jaka jest reakcja, jak będzie kijowa to mandat pójdzie na żonkę ale napiszemy pismo za zwrotnym poleceniem odbioru że być może zmusili nas do kłamstwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> No to nie ma problemu, do zobaczenia w sądzie.

Alesz prosze bardzo. Wysoki sądzie prosimy o okazanie dowodu w sprawie gdyż zależy nam na tym aby kare za wykroczenie poniosła osoba która je popełniła. Jesteśmy pewni, że jest to jedno z nas, ale organ prowadzący postępowanie mandatowe jest nieudolny i zależy mu na zawracaniu 4 liter wysokiemu sądowi mimo że w kilka minut na podstawie materiału dowodowego i przy pomocy nas tu obecnych ustalić sprawce.

> No nic zadzwonię i podpytam zobaczymy jaka jest reakcja, jak będzie kijowa to mandat pójdzie na

> żonkę ale napiszemy pismo za zwrotnym poleceniem odbioru że być może zmusili nas do kłamstwa

Może, chyba że im zależy na 300 złotych + potem 200 za mandat.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ścigajmy (p)osłów naszch, których żeśmy wybrali (nieuczestniczący w wyborach głosu niech nie

> zabierają!), by zmienili prawo na normalniejsze no mamy takie prawo przecież

Nie mamy niestety. W naszym systemie prawnym (p)osłowie nie mają żadnej odpowiedzialności przed wyborcami i jedyne co możemy im zrobić to zagłosować na innych w następnych wyborach. Z czego zresztą też nie korzystamy wybierając ciągle tych samych nierobów. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itd chce tylko kasę, nie pamiętasz i 3 stówki. Szwagier tak zgarną land cruiserem 4 mandaty w drodze do rzeszowa i dostali 2 tysiące w sumie i problemów nie było. Fotoradar w pseudo wsi ustawiony na 60km/h a każdy 100wą wali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO to nie jest głupie rozwiązanie

E tam. Nikt nikogo do żadnego kłamstwa nie zmuszał. Pan ma wiedzieć i powiedzieć kto prowadził w danym dniu w danej godzinie (chce Pan paragraf?). Bez zdjęć. My nie musimy w tym pomagać. Nie od tego jesteśmy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa... albo skasują 2x200zł plus 2 x 6pkt.

Nie istnieje w prawodawstwie odpowiedzialność zbiorowa. Samochód prowadziła jedna osoba i tylko jedna może być winna. Przyznajecie się oboje i niech urząd ustala kto. Jak nie jest w stanie to sprawa ląduje w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> itd chce tylko kasę, nie pamiętasz i 3 stówki.

Wiem, ale wolę zapłacić 200zł a 100zł wrzucić dzieciakom do świnki

> Szwagier tak zgarną land cruiserem 4 mandaty w

> drodze do rzeszowa i dostali 2 tysiące w sumie i problemów nie było. Fotoradar w pseudo wsi

> ustawiony na 60km/h a każdy 100wą wali

Tak samo i tutaj, 2 fotoradary w odstępie 100m "na wsi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nic zadzwonię i podpytam zobaczymy jaka jest reakcja, jak będzie kijowa to mandat pójdzie na

> żonkę ale napiszemy pismo za zwrotnym poleceniem odbioru że być może zmusili nas do kłamstwa

to jest całkiem dobry pomysł.Ciekawe jakby zareagowała prokuratura na takie doniesienie zlosnik.gif

Bądź co bądź organ potencjalnie zmusza Cię/Was do popełnienia przestępstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest całkiem dobry pomysł.Ciekawe jakby zareagowała prokuratura na takie doniesienie

> Bądź co bądź organ potencjalnie zmusza Cię/Was do popełnienia przestępstwa

Nauczony życiem po prostu zabezpieczę swoją doopę zlosnik.gif

Jak mi przyślą że "wprowadziliśmy w błąd organa ścigania" to przypomnę Im że sami mnie do tego zmusili nie przysyłając zdjęcia i odmawiając jego okazania. Ja nie mam czasu żeby się prosić i po sądach biegać żeby zobaczyć głupie foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia wartości punktów. ja dla stówy nie zgodzibym sie na punkty

Dlatego mandat pójdzie na żonkę, mało jeździ więc punkty jej nie zaszkodzą.

Ja jeżdżę dużo więc wolę mieć czyste konto, ale i ja uważam na fotoradary, a żonka jedzie bo jedzie zlosnik.gif przed siebie grinser006.gif jak to baba biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mi przyślą że "wprowadziliśmy w błąd organa ścigania" to przypomnę Im że sami mnie do tego

> zmusili nie przysyłając zdjęcia i odmawiając jego okazania. Ja nie mam czasu żeby się prosić i

> po sądach biegać żeby zobaczyć głupie foto.

Na wszelki wypadek możesz napisać ale niestety - przepis jest że Ty musisz pamiętać a oni nie muszą Ci w tym pomagać.

Durex coś-tam zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia wartości punktów. ja dla stówy nie zgodzibym sie na punkty

jak bierzesz udział tym programie lojalnościowym to ma to znaczenie, ale dla człowieka z 0 dorobkiem te 6szt niczego nie zmienia.

Druga sprawa to jest całkowita bezkarność dla ludzi nie liczących się z kasą, te 300,- nie wystarczą nawet na pełny bak benzyny w każdym, większym aucie.

Więc sorry, ale takie postawienie sprawy nie jest zgodne z założeniami systemu, przy odrobinie zastanowienia nie jest nawet zgodne z konstytucją...

No ale dla budżetu wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego mandat pójdzie na żonkę, mało jeździ więc punkty jej nie zaszkodzą.

> Ja jeżdżę dużo więc wolę mieć czyste konto, ale i ja uważam na fotoradary, a żonka jedzie bo jedzie

> przed siebie jak to baba

pogooglaj o tym bo coś czytałem że potrafią wtedy sprawdzić foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaliśmy wczoraj list z ITD że w lipcu została przekroczona prędkość naszym autem (współwłasność)

> co zostało zarejestrowane przez Fotorapida.

> No i ok, było, zdarzyło się trzeba przyjąć na klatę i zapłacić ALE jest jedno ALE.

> List jest tylko z danymi i formularzem bez foto, formularz zawiera 3 opcje: Przyznanie się 200zł i

> 6pkt. , Wskazanie/Niewskazanie kierującego 300zł bez punktów, Odmowa przyjęcia = wezwanie.

> I teraz tak, jak mam wskazać kto jechał skoro nie pamiętamy (podejrzewam że to żonka bo ja

> pamiętam o tych 2 fotoradarach w odstępie 100m) , a znowu jeżeli żonka się przyzna że to Ona

> jechała a okaże się na foto że jednak to byłem ja, to co wtedy ??

> Nie będzie jakiś konsekwencji w stylu "skłamała Pani i teraz będzie kara +500zł"

> Czy nie powinni przysłać tego listu z foto i danymi ??

Napisz oświadczenie, że jesteś przekonany, że z pewnością to Ty jechałeś, bo jesteś współwłaścicielem auta.

Tak samo niech zrobi Twoja żona.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Proszę Pana/Pani, na mocy art.78 ust.4 proszę o podanie kto kierował.

No to podaję. Ja prowadziłem. I żona też podaje - ja prowadziłam zlosnik.gif Nie odmawiają podania kto prowadził. Wręcz przeciwnie smile.gif

Wszystko jak najbardziej zgodne z prawem. Idiotycznym prawem, które zmusza do samooskarżenia. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.