Skocz do zawartości

Dzisiejszy obchód po salonach samochodowych


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

> Podoba mi się, no i w cenie 51 kzł ma wszystko czego szukam. No ale to Cytryna, czyli będzie sie

> sypać elektronika.

Mój szanowny małżonek pracuje w ASO i mówi, że się nie sypie wink.gif

Moja mama z grande punto przesiadła się na C4 w wersji exclusive (nie nówka, z 2010) i po roku jazdy dalej ją te auto bawi i nadal lubi zięcia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Brava - z ESP i klimą, silnik 1,4 90 KM, kosztuje 48 kzł, na tylnej kanapie jest ciasno. -

> odpada.

-chyba Bravo...

> Fiat Punto w wersji 1,4 77 KM Easy, z ESP, klimą, lakierem metalic, pełną elektryką, radiem

> wbudowanym w deskę, sterowaniem w kierownicy i innymi bajerami, słowem full wypas kosztuje 40

> kzł. Ta propozycja zepchnęła Vengę na 2 pozycję i jest numerem 1, głównie ze względu na cenę i

To niby punto jest większe z tyłu od Bravo ? Punta bym nie kupił głównie z powodu archaicznego wyglądu i ciasnoty w środku. To taka fabia właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że punto większe od Bravo icon_eek.gif?

Chyba tylko na fotach oba widziałeś - Punto jest dużo węższe w środku i ogólnie przestrzeni jest mniej niż w Bravo -nie mówiąc o bagażniku - w Bravo 400 litrów z pełnowymiarową 16-stka.

Użytkowałem oba modele więc mam porównanie - mojej ocenie Punto jest mało przejrzyste do miasta -tj. nie czujesz zupełnie wymiarów samochodu- masz wrażenie że już jest ściana - wysiadasz a tu.... 1.5 metra grinser006.gif

podobnie z widocznością do przodu i na boki- kiepska no.gif

spalanie obu modeli ( Grande z 1.4 77 km i bravo 90 km podobne ze wskazaniem na bravo no i ESP w serii.

i co ważne - oba fotele w Bravo masz regulowane na wysokość - Punto tego nie ma

A jak dobrze poszukasz to Bravo kupisz nawet za ok 45 tyś

Na Kia uważaj- auto praktycznie ma gwarancję do ........pierwszego przeglądu - przeczytaj wyłączenia

generalnie- auto nie dla Ciebie więc bierz kobitę i niech się przymierzy ok.gif - co wybierze to będzie na nią, a nie na Ciebie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój szanowny małżonek pracuje w ASO i mówi, że się nie sypie

> Moja mama z grande punto przesiadła się na C4 w wersji exclusive (nie nówka, z 2010) i po roku

> jazdy dalej ją te auto bawi i nadal lubi zięcia

Wiesz, ja niedawno kupowałem C4 GP od kobiety i sprzedawała je ze łzami w oczach.

Po 4 latach jeszcze była zakochana w tym aucie, ale księgowy kazał,

to sprzedawała ...

Kup jej c4, wasze życie 270747800-sex.gif stanie się intensywniejsze,

kobieta poczuje się dobrze dopieszczona 001.gif i wiesz co .... oink.giflove_4.gif

270751858-jezyk.gif893goodvibes.gifwink.gifsmirk.gif

AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz że punto większe od Bravo ?

> Chyba tylko na fotach oba widziałeś - Punto jest dużo węższe w środku i ogólnie przestrzeni jest

> mniej niż w Bravo - nie mówiąc o bagażniku

no też mam wrażenie, że człowiek szuka raczej wad w autach, które nie chce kupić... A porównanie Skośnookiego do Merca to już mnie rozwaliło, zupełnie jakby jakikolwiek nowy Mercedes stał w salonie w cenie oscylującej choćby wokół 50kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda fabia - za mała gabarytowo, silnika brak (1,2 HTP),

> Fiat Punto w wersji 1,4 77 KM Easy, z ESP, klimą, lakierem metalic, pełną elektryką, radiem

> wbudowanym w deskę, sterowaniem w kierownicy i innymi bajerami, słowem full wypas kosztuje 40

> kzł. Ta propozycja zepchnęła Vengę na 2 pozycję i jest numerem 1, głównie ze względu na cenę i

> bardzo bogate wyposażenie.

porównanie, fabia bez silnika, a ten 1.4 fiat to demon ?

tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autem mają dość często jeździć 4 osoby to Venga będzie zdecydowanie wygodniejsza dla tych z tyłu - jest szersza i siedzi się wyżej, dlatego zostaje dużo miejsca na nogi, mimo mocno odsuniętych foteli z przodu. Ale jak z tyłu ma jeździć nie najbliższa rodzina to się nie ma co przejmować wink.gif

W Punto bagażnik ma dość wysoką krawędź i niewygodnie się wyciąga jakieś większe torby.

W Vendze daje się półkę podłogi w górnym położeniu i nie ma żadnego progu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Astra IV 5 drzwi 1.4 100KM

> klmatyzacja

> radio mp3

> komputer pokładowy

> poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera

> boczne poduszki powietrzne

> wspomagania kierownicy

> ESP - program stabilizacji toru jazdy, kontrola trakcji

> ABS - system antypoślizgowy

> CBC - system stabilizacji podczas hamowania na zakręcie

> EBD - system elektronicznego podziału siły hamowania

> BA - system wspomagania nagłego hamowania

> DSA - system aktywnego zawieszenia

> PRS - system uwalniania pedałów w momencie kolizji

> elektrycznie opuszczane szyby przód

> elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka

> system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa

> wyłącznik poduszki powietrznej pasażera

> centralny zamek sterowany falami radiowymi

> regulacja wysokości fotela kierowcy

> regulacja kolumny kierownicy

> lampki do czytania przód

> światła do jazdy dziennej

> światła asekuracyjne z funkcją "follow me home" (odprowadzanie światłem do domu)

> obrotomierz

> immobiliser

> przyciemniane szyby (atermiczne)

> recyrkulacja powietrza wewnątrz z filtrem przeciwpyłkowym

> kanapa tylna dzielona 60/40

> centralnie umieszczone trzecie światło STOP

> zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia

> pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa

> ograniczniki napięcia pasów

> belki wzmacniające w drzwiach bocznych

> tapicerka Cordoba - czarna (TACW)

> zestaw naprawczy do opon (zapasowe koło +150 PLN)

> felgi stalowe, opony 205/60 R16

Auto fajne, ale tylko do użytku w mieście lub na autostradzie.

Absolutnie nie nadaje się do sprawnego wyprzedzania na drogach krajowych.

No i z tyłu jednak ciasno na nogi, a wiem co piszę bo użytkuje taki egzemplarz od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto fajne, ale tylko do użytku w mieście lub na autostradzie.

> Absolutnie nie nadaje się do sprawnego wyprzedzania na drogach krajowych.

> No i z tyłu jednak ciasno na nogi, a wiem co piszę bo użytkuje taki egzemplarz od 2 lat.

mułowaty jest, to prawda. Za dużo nim nie jeździłem, ale jakbym miał kupować teraz nowe auto dla żony, to nic innego bym nie wziął.

Z tym sprawnym wyprzedaniem to jest tak, że jeździsz jak auto pozwala. Kiedyś jeździłem cieniasem i dawałem radę, po prostu trzeba się trochę bujnąć wink.gif

Kiedyś jechałem kolegi Corsą 1,3 CDTI. No i ledwo ruszyłem, zabrałem się za wyprzedzanie Tira. Skończyłem spocony, z wizją bliskiego spotkania ze zderzakiem nadjeżdżającej ciężarówki. Ledwo skończyłem manewr, a już dzwonił kumpel jadący za mną: "TYLKO SIĘ NIE ZABIJ!" zlosnik.gif

Tak to jest jak się przesiadasz z dużo mocniejszego auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie porownuj zakupu 14 szt. do 1, juz nawet na 3 szt. dostaniesz niezly upust.

Na jedną sztukę też dostaniesz w Oplu ok.gif

Fiat: tak z 10-15% od cennika

Skoda 5-10% od cennika

Opel myślę, że ok. 10% może lepiej

Kia raczej niewiele

Peugeot też sporo mogą dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Do obejrzenia pozostało mi jeszcze clio, dacia sandero. ...

Wybierałem między corsą, fiestą i clio. Corsa odpadła za "starość". Jeździłem clio 4 z silnikiem benzynowym 1,2l i 75 KM- auto nie jedzie- po wrzuceniu trzeciego biegu "nic się nie dzieje" no.gif. Clio 4 z silnikiem 1l i 90KM ( 3 cyl.; turbo ) bardzo ładnie się "odpycha", allle wkurzało mnie ruszanie tym autem- masz wbitą jedynkę, puszczasz sprzęgło, dajesz gaz i .... dziura niesamowita. Jak już w końcu ruszy, to już ładnie ciągnie. Z silnikiem 1,2l rusza normalnie.

Najważniejsza sprawa, przez którą clio 4 odpadło u mojej żony, to... tylna szyba- nic przez nią nie widać. Niech Twoja żona to sprawdzi dla siebie.

Wybraliśmy Nowego Forda Fiestę po lifcie, czyli '13 z silnikiem 1,4l i 96KM z bardzo bogatym wyposażeniem za proponowaną przez Ciebie cenę. Z tym, że my mamy po jakieś 1,67 m wzrostu, więc dla nas auto jest duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jedną sztukę też dostaniesz w Oplu

> Fiat: tak z 10-15% od cennika

> Skoda 5-10% od cennika

> Opel myślę, że ok. 10% może lepiej

> Kia raczej niewiele

> Peugeot też sporo mogą dać.

W fordzie wytargałem ok. 17% cool.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odniosłem wrazenie, że Punto jest dużo większe i ładniej wykonane od corsy. Deska rozdzielcza w

> Punto Easy jest wręcz bardzo ładna. Do tego Corsie ukradziono 1 cylinder.

Mogę się mylić ale chyba oba są na tej samej płycie podłogowej? Poza tym 3 cylindry ma tylko najgorszy slinik 1.0. 1.4 i 1.2 to całkiem niezłe silniki.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> A Peugeot 208 ?

> Jeszcze nie oglądałem.

To polecam, bo mają fajne rabaty chociaż się nie reklamują.

Można wyhaczyć najbogatszą wersję Allure z silnikiem 1.4 za 50k.

Ale jeśli komuś nie zależy na automatycznej klimie, alusach i innych bajerach to też fajną wersję Active z ekonomicznym silnikiem 1.2 kupi za jakieś 45k i 5 letnią gwarancją smile.gif

Ceny podaję z rabatem 2k za pozostawienie starego auta w rozliczeniu - niekoniecznie Peugeota.

Tylko trzeba się do tego auta przymierzyć, bo wnętrze jest bardzo ładne, aczkolwiek.. specyficzne, np. nisko kierownica i zegary nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiec będzie problem, bo żona nie należy do ekstremalnie dobrych kierowców.

To witaj w klubie ok.gif.

Spokojnie możesz odpuścić sobie clio 4, bo moja żona nawet nie chciała kierować tym autem. Wystarczyło, że zobaczyła widok do tyłu z wnętrza auta i było pozamiatane- padło coś w stylu " po moim trupie" hehe. Do tego siliniki benzynowe- 75KM nie jedzie, a 90KM wymaga dopłaty 5 tys.zł i wkurzająco się rusza tym silnikiem. Za to wygląd REWELACJA, szczególnie czerwony metalik.

Pewnie czujniki parkowania z tyłu by pomogły, ale żonka została nauczona cofaniem nie na lusterka, tylko patrząc przez tylną szybę.

Coś za coś- piękna sylwetka kosztem funkcjonalności dla kobiet. Pewnie są panie, którym to nie będzie przeszkadzało i będą mówiły "tylko to auto" ok.gif.

P.S.

Do kierowania fiestą nie musiałem specjalnie nakłaniać żony- chętnie się przejechała i ... wybrała- mi zostało do wybrania wyposażenie i silnik ok.gif.

Ale wspomniałeś, że jest to auto dla liliputów, więc u Ciebie odpada. Dla nas, po przesiadce z matiza, będzie to wielkie auto. Do miasta styknie ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Vengą koniecznie się przejedź - auto bardzo dziwnie się zachowuje na nierównościach, szczególnie

> zawieszenie z tyłu, ale twojej żonie może to nie będzie robiło różnicy,

> ...

Sąsiad ma Vengę- bardzo ładne auto ok.gif. Narzeka tylko na automatyczną skrzynię. Zdaje się, że ma silnik 1,6l i gadał, że trochę strach wyprzedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.