Skocz do zawartości

mało znane marki opon


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> hankook

> gislaved

> nankang

> 3 bardzo niedoceniane marki z super stosunkien jakosci do ceny

> osobiscie najlepiej mi sie jezdzi na michelinach i hankookach

zwłaszcza nankang, jeden ze starszych producentów opon. U kumpla w karmanie ghia roczbnik '69 nankang jest założony na zapasówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwłaszcza nankang, jeden ze starszych producentów opon. U kumpla w karmanie ghia roczbnik '69

> nankang jest założony na zapasówce.

Znalazłem na oponeo nankang w interesującym mnie rozmiarze i są ~200 zł tańsze na sztuce od znanych marek (a nawet od hankook). Aż dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w Yarisie zimówki Semperit i sprawują się dobrze

> To stara austriacka marka opon.

Quote:

W roku 1985 firma ta została przejęta przez koncern niemiecki Continental AG.


ok.gif

Quote:

W czasie drugiej wojny światowej ogumienie m.in. firmy Semperit trafiało do czołgów i wozów opancerzonych Wehrmachtu.


hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki, ostatnio gumiarz mi je odradzał.

Własnie założyłem Falkeny (za namową gumiarza) który to był zachwycony tymi oponami.

Nie zależało mu na tym jakie opony kupię.

Ja tez je uznaje za bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś więcej?

Na początku było super. opona bardzo miękka, super na suchym, bardzo dobrze na mokrym. Niestety, dość agresywny styl jazdy sprawił, ze zaczęła szybko znikać, głównie na bokach (mocno się kładła w zakrętach). Wtedy też okazało się, że robi się coraz gorzej. Na mokrym było to dość oczywiste (znikający bieżnik), na suchym dla mnie niewytłumaczalne.

Trzeba tylko dodać, że model który miałem jest już nieprodukowany. Znajomy miał model o oczko wyższy i był bardzo zadowolony z tych opon.

Wiesz, zawsze jest kwestia tego jakie auto, jaki kierowca, jaki styl jazdy i jakie oczekiwania. Jeśli ma to by,c do normalnej, codziennej szbkiej jazdy to w sumie czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki, ostatnio gumiarz mi je odradzał.

Miałem Falkeny i były OK, bez emocji. Z mało znanych marek ktore mogę polecić to Riken - zupełnie przyzwoite opony robią. Za to zdecydowanie odrazdzam Sumimoto - to opony ktore pomimo napisu "made in Japan" były beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem Falkeny i były OK, bez emocji. Z mało znanych marek ktore mogę polecić to Riken - zupełnie

> przyzwoite opony robią. Za to zdecydowanie odrazdzam Sumimoto - to opony ktore pomimo napisu

> "made in Japan" były beznadziejne.

Z mojego rozmiaru w Europie są tylko te falkeny. Swoją drogą to ciekawe, że w usa mają inne rozmiary niż w Europie, nawet olej są inne nieprodukowane za bardzo w Europie (np. 5w20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.