Skocz do zawartości

Diesel do 13000 - mało awaryjny


Amadi90

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam dwa auta:

-Citroen Berligo 2.0 HDI 2001r.

-AR 156 2.5 V6 1998r.

Zamierzam je sprzedać i kupić jeden pośredni - tak bym to nazwał. A dokładniej to chciałbym raczej:

- sedana chociaż nie koniecznie, ale kombi odpada raczej

- diesel

- odpada kanapowe zawieszenie jak np. Passat B5

- względnie mało awaryjne

- chcę zchipować

- przebieg tak ok. 25-30 tys. rocznie

Z kumplem rozważałem na ten temat i podsunął mi Audi A4, tylko, że roczniki bym miał nie najmłodsze bo 2000-2001. Zastanawiałem się nad 1.9 TDI 110 KM, ale też nad 1.9 TDI 115KM quattro - co wiecie o tych autach i silnikach ? Występowały one z 6 biegami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o A4 z quattro 116KM w TDI za 13 tyś smile.gif Po prostu wybij sobie go z głowy, chyba że znajdziesz jakąś potaksówkę z de z przebiegiem +500tyś, lub lubisz mieć dospawany przód lub zadek z innego auta.

Dobry egz taki jak piszesz z przebiegiem autentycznym między 250-300 tyś to koszt 18-20 tyś.

13 tyś to są pieniądze na 110KM A4 z lat 98-może przy dobrych wiatrach udało by się z 2000r, przy własnym imporcie, lub znaleźć z uszkodzeniem mechanicznym typu turbo, potargować i zrobić we własnym zakresie.

weź też pod uwagę, że A4 i passat B5 mają tą samą zawiechę więc skoro w pasku Ci nie pasuje to A4 też Ci nie podpasuje smile.gif

Może jakąś Octavię i założyć twardsze amorki i chipa?Jakościowo do audi daleko, ale tragedii nie ma.

Ogólnie czeka Cię droga przez mękę jak chcesz kupić dobry egz jakiegokolwiek TDI w tej cenie. Od razu podpowiem celujw ogłoszenia 250-320 tyś to jest szansa że trafisz na prawdziwy przebieg+zadbany, dobrze sprawdzony egz i będziesz śmigał, bo jak zaczniesz szukać 170-220 tyś-to będziesz miał sztrucla że hej. Musisz zimno patrzeć na ogłoszenia bo często mają mało wspólnego z prawdą. Pamiętaj że przebiegiem się nie jeździ, znam kilka TDI mających ponad 400 tyś i wierz mi wyglądają lepiej niż te 180 tyś z ogłoszeń, więc ile one muszą mieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie posiadam dwa auta:

> -Citroen Berligo 2.0 HDI 2001r.

> -AR 156 2.5 V6 1998r.

> Zamierzam je sprzedać i kupić jeden pośredni - tak bym to nazwał. A dokładniej to chciałbym raczej:

> - sedana chociaż nie koniecznie, ale kombi odpada raczej

> - diesel

> - odpada kanapowe zawieszenie jak np. Passat B5

> - względnie mało awaryjne

> - chcę zchipować

> - przebieg tak ok. 25-30 tys. rocznie

> Z kumplem rozważałem na ten temat i podsunął mi Audi A4, tylko, że roczniki bym miał nie najmłodsze

> bo 2000-2001. Zastanawiałem się nad 1.9 TDI 110 KM, ale też nad 1.9 TDI 115KM quattro - co

> wiecie o tych autach i silnikach ? Występowały one z 6 biegami ?

panda , punto? jakbys dozbierał troche to by wyszła linea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie posiadam dwa auta:

> -Citroen Berligo 2.0 HDI 2001r.

> -AR 156 2.5 V6 1998r.

> Zamierzam je sprzedać i kupić jeden pośredni - tak bym to nazwał. A dokładniej to chciałbym raczej:

> - sedana chociaż nie koniecznie, ale kombi odpada raczej

> - diesel

> - odpada kanapowe zawieszenie jak np. Passat B5

> - względnie mało awaryjne

> - chcę zchipować

> - przebieg tak ok. 25-30 tys. rocznie

> Z kumplem rozważałem na ten temat i podsunął mi Audi A4, tylko, że roczniki bym miał nie najmłodsze

> bo 2000-2001. Zastanawiałem się nad 1.9 TDI 110 KM, ale też nad 1.9 TDI 115KM quattro - co

> wiecie o tych autach i silnikach ? Występowały one z 6 biegami ?

W tych pieniądzach, roczniku i preferowanym segmencie nie kupisz niczego co zagwarantuje bezawaryjność zwłaszcza w dieslu. Jeśli jesteś świadomym kierowcą dla którego właściwy stan techniczny samochodu to podstawa, a wszelkie stuki, póki, podkapcania, przymulania i etc to usterki to zdecydowana większość starych diesli doprowadzi cię do szewskiej pasji prędzej czy później.

Przeżyłem sporo używek, kilka diesli, wiem co piszę ok.gif Jeśli masz możliwość zakupu samochodu z pewnych rąk czyli od rodziny, dobrego znajomego (choć z tym trzeba uważać, bo można nie mieć już dobrych znajomych) to jest szansa, jeśli będziesz kupował w ciemno ....... życzę powodzenia i to szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi i dobrego TDI tylko tak jak napisałem niech nie będzie dla niego zdziwienia jeśli zegary będą miały trójkę z przodu, co nie znaczy wcale, że auto już dogorywa. Turbo bez zmiennej geo dobrze traktowane spokojnie pół miliona wytrzymuje, tak samo silnik i wtryski, pompa podobnie-decydując się na jakiekolwiek auto używane trzeba się liczyć co raz z jakimiś naprawami i to bez względu na wiek auta, od 2-3 latków zaczynając, grunt by przy zakupie wyeliminować co się da by ich było jak najmniej.

Tak mi przyszło do głowy że za 13 w dieslu to można Leona lub Toledo poszukać-silniki te same, wnętrze w miarę, a nie trzyma tak ceny jak audi.

TDI ma jeden dość istotny plus jeśli chodzi o diesle-wielu mechaników zna je dobrze, przez co robocizna nie jest mega droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupi i dobrego TDI tylko tak jak napisałem niech nie będzie dla niego zdziwienia jeśli zegary będą

> miały trójkę z przodu, co nie znaczy wcale, że auto już dogorywa. Turbo bez zmiennej geo

> dobrze traktowane spokojnie pół miliona wytrzymuje, tak samo silnik i wtryski, pompa

> podobnie-decydując się na jakiekolwiek auto używane trzeba się liczyć co raz z jakimiś

> naprawami i to bez względu na wiek auta, od 2-3 latków zaczynając, grunt by przy zakupie

> wyeliminować co się da by ich było jak najmniej.

> Tak mi przyszło do głowy że za 13 w dieslu to można Leona lub Toledo poszukać-silniki te same,

> wnętrze w miarę, a nie trzyma tak ceny jak audi.

> TDI ma jeden dość istotny plus jeśli chodzi o diesle-wielu mechaników zna je dobrze, przez co

> robocizna nie jest mega droga.

a powiedz mi za 13k Audi A4 1.9 TDI 110 km całkowicie odpada czy szukać roczników 98-99, bo widzę zdania lekko podzielone, ale nie każdy podchodzi tak krytycznie. Chciałem też mieć nie tak stare auto. Czy są jakies inne sensowne diesle w tych pieniądzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z kumplem rozważałem na ten temat i podsunął mi Audi A4, tylko, że roczniki bym miał nie najmłodsze

> bo 2000-2001. Zastanawiałem się nad 1.9 TDI 110 KM, ale też nad 1.9 TDI 115KM quattro - co

> wiecie o tych autach i silnikach ? Występowały one z 6 biegami ?

Przyzwoite auto tego typu będzie ciężko kupić poniżej 20kzł.

Co najmniej pół roku szukania przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi za 13k Audi A4 1.9 TDI 110 km całkowicie odpada czy szukać roczników 98-99

Mając 13 tyś i stawiając np na Audi-zapomnij o roczniku i stanie licznika, skup się na stanie technicznym, byś nie zraził się do tego silnika, że wpierdzielisz mnóstwo kasy a dalej będzie szrot. Uwagę zwróć na bezwypadkowość egzemplarza-tzn jakieś malowanie jest dopuszczalne bo w 12-14 letnim aucie tego się nie uniknie, ale chodzi by konstrukcja auta nie była naruszona, słupki, podłużnice czy nie prostowane itd, potem sprawdzasz zawieszenie (30-50zł na OSKP) i sprawność rzeczy które możesz sam sprawdzić (klima, wyposażenie elektryczne, wspomaganie,ABS),jeśli to będzie OK możesz zabierać auto do jakiegoś dobrego dieslowca na sprawdzenie silnika-po takich zabiegach i inwestycji ok 150zł jest szansa, że nabędziesz dobre auto. A jak pójdziesz w tandem "ja i śwagier"-najlepsza droga do wtopienia kasiurki.

Ogólnie TDI są wdzięcznymi silnikami miałem je w kilku egz, w 1 audi było prawie 350 tyś i wnętrze po wyczyszczeniu (uprałem po zakupie bo miało naturalne slady,plamki po napojach podszyte kurzem itd) wygladało super, skórzana kierownica tylko trochę powycierana (zaznaczam że wszystko ori było) i przyjemnie się tym jeździło.

O tańszych alternatywach napisałem (octavia,leon,toledo)-Audiczek z polskich salonów w dieslu praktycznie nie ma na rynku wtórnym, wszystko ciągnięte, niestety w różnym stanie, a większość nastawiona tylko na zysk czyli skręcenie szafy, bądź klepanie po dzwonie-uczciwie sprowadzonych aut jest może 20%, za granicą nikt diesla nie kupuje by jeździć po bułki, średnio 30-35 tyś rocznie to taka norma, jesli ma sporo mniej od tej normy, to ceny są takie, że w kraju u nas nikt za takie pieniądze by tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie posiadam dwa auta:

> -Citroen Berligo 2.0 HDI 2001r.

> -AR 156 2.5 V6 1998r.

> Zamierzam je sprzedać i kupić jeden pośredni - tak bym to nazwał. A dokładniej to chciałbym raczej:

> - sedana chociaż nie koniecznie, ale kombi odpada raczej

> - diesel

> - odpada kanapowe zawieszenie jak np. Passat B5

> - względnie mało awaryjne

> - chcę zchipować

> - przebieg tak ok. 25-30 tys. rocznie

> Z kumplem rozważałem na ten temat i podsunął mi Audi A4, tylko, że roczniki bym miał nie najmłodsze

> bo 2000-2001. Zastanawiałem się nad 1.9 TDI 110 KM, ale też nad 1.9 TDI 115KM quattro - co

> wiecie o tych autach i silnikach ? Występowały one z 6 biegami ?

hmm.gif Fiat ,Bravo/Brava/Stilo 1,9 JTD , silnik prawie niezniszczalny i podatny na chip ok.gif, ewentualnie coś z stajni Fiata z tym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mondeo tddi

Z jednej strony tak, auto duże, dobrze się trzyma drogi, często dobrze wyposażone, jedyny minus-trzeba pilnować rudej by się nie rozprzestrzeniała, chociaż jak się zlikwiduje wypryski to szybko nie włazi.

Z drugiej strony nie, ze względu na ciężką odsprzedaż co za tym idzie sporą utratę wartości (można to obrócić w plus sporo targując).

Mondek jest dość kontrowersyjny bo zapracował sobie kiepskimi wtryskami (tdci) ale ludziska wrzucają je do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyzwoite auto tego typu będzie ciężko kupić poniżej 20kzł.

> Co najmniej pół roku szukania przed Tobą.

no ja też twierdzę, że mało awaryjny diesel do 13 tysięcy to brzmi jak święta prostytutka albo prosty zakręt. No ale wszystko możliwe, może jakiś dziadek z Niemiec, który co niedzielę do kościoła... etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Leony to w jakie roczniki bym musiał celować ? No i które z silników 1.9 TDI są mniej awaryjne ?

> Z tego co mi się wydaje to 90KM i 110 KM - ale mogę się mylić.

1,5 roku temu kupiłem audi a4 b5 99r, 110KM za troszkę wiecej bo po opłatach prawie 19 000 wyszło. Przebieg miało 215 000km, ksiazka do 2008r do 149 000 km prowadzona (myślałem że drukowana grinser006.gif, ale po sprawdzeniu w aso co do kilometra sie zgadza) więc myśle że przebieg mógł byc prawdziwy.

Rozrzady itd na pierwszy rzut 1 000zł (bo wyszedl do wymiany napinacz).

Teraz zrobiłem częśc zawiesznia które już stukało przy kupnie (jednak na szarpakach w dwóch różnych miejscach nie widzieli luzów) 800zł i nastała cisza.

Po drodze jeszcze jakiś świece czy termostat - ok. 300zł liczmy.

I poza wymianami olejów i filtrów, opony zimowe to byłoby tyle wydatków.

Od tamtej pory przebieg zmianił sie na 244 000km.

Spalanie w tym okresie nigdy nie przekroczyło 6l/100km grinser006.gif, przeważnie ponizej 5,5l/100km.

AAAA po zimie dwa razy odłączyło mi turbine, ale po przegonieniu kilkukrotnym ustało grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja też twierdzę, że mało awaryjny diesel do 13 tysięcy to brzmi jak święta prostytutka albo

> prosty zakręt. No ale wszystko możliwe, może jakiś dziadek z Niemiec, który co niedzielę do

> kościoła... etc.

Tak samo do 13 tyś jak 20, 25 tyś czy nawet 30 tyś-każde z nich będzie używane i okupione jakimiś usterkami wcześniej czy później, kwestia zrobić wszystko by było to "później".

Leon będzie z lat 2000-2001. Co do silników to tak naprawdę każdy jest ok 90,101,105,110,116 i 130KM, na dwa ostatnie-marne szanse, 90 i 110 są na pompie wtryskowej, jak do tego dołożyć turbawkę bez zmiennej geometrii to nie ma za bardzo co tam się psuć, znaczy się jest to bardzo bezpieczny diesel. Ogólnie sporo zależy jak było użytkowane wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kasę diesla to można kupić Corsę 1.7DTI, a nie Audi. Corsa ma szanse być dobra i nieco młodsza. Widzę magię znaczka, działa. zlosnik.gif Szukaj tańszych marek (Opel, Ford, Fiat, Skoda) to zawsze ciut młodsze będzie i szansa na lepszy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,5 roku temu kupiłem audi a4 b5 99r, 110KM za troszkę wiecej bo po opłatach prawie 19 000 wyszło.

> Przebieg miało 215 000km, ksiazka do 2008r do 149 000 km prowadzona (myślałem że drukowana ,

> ale po sprawdzeniu w aso co do kilometra sie zgadza) więc myśle że przebieg mógł byc

> prawdziwy.

Nie masz problemów z korozją czy w ogóle lakierem? Znajomego sąsiad ma taki z 98r i już robił zaprawki na drzwiach i błotnikach. A i chłopina narzeka, bo pali mu osiem oleju napędowego a jego almera z lpg brała 9 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony nie, ze względu na ciężką odsprzedaż co za tym idzie sporą utratę wartości (można

> to obrócić w plus sporo targując).

Z 13 tys , to nawet jak pozniej za 5tys sprzeda Mondka, to nie powinno byc dramatu. Jak kupi wspomniane audiu z okolic 20K to za kilka lat ile za nie wezmie? Procentowo audi mniej spadnie ale NOMINALNIE to 8K tak samo jak i u mondka lekko poleci z czasem na wartsoci. Co do łatwosci sprzedazy Audi za kolejne kilka lat to nie dyskutuje mozesz miec racje waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo lacetti i to znacznie młodsze

Laczek w klekocie nierealny w tej cenie, 13 tyś bierzmy jako limit nie każdy może w krótkim czasie dozbierać do 20 tysi bo to "letka różnica" smile.gif

Nie wiem jakich gabarytów potrzebuje kolega, ale może Stilona w 3D by się udało znaleźć np 115jtd?Zrobisz go sobie za 1500zł na +- 170KM i będziesz latał że hej...

Plusów jest sporo-młodsze, mniej oklepane, łatwiej znaleźć z mniejszym przebiegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laczek w klekocie nierealny w tej cenie, 13 tyś bierzmy jako limit nie każdy może w krótkim czasie

> dozbierać do 20 tysi bo to "letka różnica"

Przecież była mowa o tym jak dozbiera trochę. Nie można kupić laczka w kopciuchu znacznie poniżej dwudziestu tysięcy?

> Nie wiem jakich gabarytów potrzebuje kolega, ale może Stilona w 3D by się udało znaleźć np

> 115jtd?Zrobisz go sobie za 1500zł na +- 170KM i będziesz latał że hej...

Z ciekawości zajrzałem na strony kilku tunerów i nijak z tego silnika 170KM nie wyciągają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170KM to przesada, to nie sztuka znaleść i zchipować "na wariata"tylko, żeby nie padły podzespoły po niedługim czasie.

W taki razie zbieram na A4, ewentualnie stilo by mnie jeszcze zadowalało bo mi się podoba, bo jak patrzę to Leon mi jednak nie leży, a Corsy i inne gówna to nawet w grę nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 170KM to przesada, to nie sztuka znaleść i zchipować "na wariata"tylko, żeby nie padły podzespoły

> po niedługim czasie.

Dlatego wszystko trzeba robić z głowa i zaprowadzić do odpowiednich ludzi ok.gif

> W taki razie zbieram na A4, ewentualnie stilo by mnie jeszcze zadowalało bo mi się podoba, bo jak

> patrzę to Leon mi jednak nie leży, a Corsy i inne gówna to nawet w grę nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat ,Bravo/Brava/Stilo 1,9 JTD , silnik prawie niezniszczalny i podatny na chip , ewentualnie

> coś z stajni Fiata z tym silnikiem

Bravo/Brava to zdecydowanie w większości trupy, ponadto nie samym silnikiem człowiek jeździ. Co do JTD i ich niezniszczalności mam osobną teorię. Stilo w cenie 13 tys nie kupisz w dobrym stanie chyba , że szukasz 8 życia kurczaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laczek w klekocie nierealny w tej cenie, 13 tyś bierzmy jako limit nie każdy może w krótkim czasie

> dozbierać do 20 tysi bo to "letka różnica"

> Nie wiem jakich gabarytów potrzebuje kolega, ale może Stilona w 3D by się udało znaleźć np

> 115jtd?Zrobisz go sobie za 1500zł na +- 170KM i będziesz latał że hej...

> Plusów jest sporo-młodsze, mniej oklepane, łatwiej znaleźć z mniejszym przebiegiem...

Nie wydusisz samym programem 170 KM z silnika 1,9 JTD 115 , nie ma bata, chyba, że ,,tuner'' ma wytwarzacz wykresów, a nie hamownię. Realne moce z tego silnika to okolice 150-160 KM, reszta to wydatki na większe turbo, IC , wtryski. Ponadto od samych wartości maksymalnych dużo ważniejszy jest przebieg momentu obrotowego i mocy, ale o tym mało kto wie i mało kto pisze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego wszystko trzeba robić z głowa i zaprowadzić do odpowiednich ludzi

> > patrzę to Leon mi jednak nie leży, a Corsy i inne gówna to nawet w grę nie wchodzą.

Nie zrobisz samym programem 170 KM z tego silnika, chyba, że Ci Twoi właściwi ludzie odwalają hardcor (a i tak wątpię) , albo co częściej się zdarza zamiast hamowni mają generator wykresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zrobisz samym programem 170 KM z tego silnika, chyba, że Ci Twoi właściwi ludzie odwalają

> hardcor (a i tak wątpię) , albo co częściej się zdarza zamiast hamowni mają generator

> wykresów.

a gdzie ja napisałem że mam na myśli sam program. napisałem że z tego silnika jesteś wstanie wydoić te 170 KM ale po modyfikacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie ja napisałem że mam na myśli sam program. napisałem że z tego silnika jesteś wstanie wydoić

> te 170 KM ale po modyfikacjach

Nie ma co się przekomarzać 150KM zrobi każdy z tego silnika i będzie to bezpieczne, co na niewielką budę da już fajne wyniki. Potem można sobie dłubać dalej jak się ma ochotę (IC,kolektor,wydech,itd).

Co nie zmienia faktu, że to całkiem ciekawa opcja w stosunku do bardziej wyeksploatowanego audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie ja napisałem że mam na myśli sam program. napisałem że z tego silnika jesteś wstanie wydoić

> te 170 KM ale po modyfikacjach

Napisałeś że za 1500 zł możesz osiągnąć +/- 170 KM - to ja Ci piszę , że nie możesz w takich pieniądzach i tyle. Sam program w dobrej firmie to koszt +/- 1000 - 1200 zł , a gdzie reszta. Jeśli chcesz wiedzieć to taki silnik da się zdłubać po modyfikacjach na okolice 200 KM , ale nie za 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałeś że za 1500 zł możesz osiągnąć +/- 170 KM - to ja Ci piszę , że nie możesz w takich

> pieniądzach i tyle. Sam program w dobrej firmie to koszt +/- 1000 - 1200 zł , a gdzie reszta.

> Jeśli chcesz wiedzieć to taki silnik da się zdłubać po modyfikacjach na okolice 200 KM , ale

> nie za 1500 zł

proszę pokaz mi gdzie tak napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę pokaz mi gdzie tak napisałem

Nie drapcie się smile.gif to ja tak napisałem 270751858-jezyk.gif a 160 czy 150 to jest to - które podałem, pisałem z głowy, nie z tabel tunerów smile.gif

Co w danym wątku nie zmienia nic. Można silnik podkręcić i to jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz problemów z korozją czy w ogóle lakierem? Znajomego sąsiad ma taki z 98r i już robił

> zaprawki na drzwiach i błotnikach. A i chłopina narzeka, bo pali mu osiem oleju napędowego a

> jego almera z lpg brała 9

nie ma grama rdzy, znaczy nad szybą jest purchielek (tak 0,5x0,5 cm, jest od kupna i nie powiększa sie, oraz gdzies na drzwiach jest kropka )

a pali tak jak pisze bez zciemniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie drapcie się to ja tak napisałem a 160 czy 150 to jest to - które podałem, pisałem z głowy,

> nie z tabel tunerów

> Co w danym wątku nie zmienia nic. Można silnik podkręcić i to jest ważne.

Sprawa wyjaśniona, przeprosiny dla Kolegi ,,szyman'' za małe FO-PA, to tera z Tobą będziem polemizować grinser006.gifwpysk.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co polemizować, trza szukać dobrego egzemplarza, wirusować i cieszyć się jazdą... grinser006.gif W codziennym użytku 10 kuni w tą czy w tą wielkiej różnicy nie robi. Momencik obrotowy...to jest to co Tygryski lubią najbardziej w dieslach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momencik obrotowy...to jest

> to co Tygryski lubią najbardziej w dieslach.

Taa. Tylko pod warunkiem, że tunerowi "sufit się na łeb nie spadł"(by Siara).

Bo nie tyle ważny jest moment maksymalny (jego wartość), co przebieg krzywej.

Już widziałem pseudotunera ("Chiptuning TDI, niskie ceny, dojazd do klyenta"), który znajomemu w Passacie 2.0TDI 140KM wgrał jakiś chory program. Przy 1,6krpm miał mniej momentu niż na seryjnym programie, przy 2krpm miał jakieś 30% pow. seryjnego, a już przy 2,5krpm zrównywał się z seryjnym i dalej leciał na pysk. Ale oczywiście pan "tuner" nie miał sobie nic, a nic do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Passacie 2.0TDI 140KM wgrał jakiś chory program. Przy 1,6krpm miał mniej momentu niż na

> seryjnym programie, przy 2krpm miał jakieś 30% pow. seryjnego, a już przy 2,5krpm zrównywał

> się z seryjnym i dalej leciał na pysk. Ale oczywiście pan "tuner" nie miał sobie nic, a nic do

> zarzucenia.

dobrze zrobil, klyent zadowolony bo "ma kopa z dolu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to w takim razie nie ma ani grama bo jest to nie do zauważenia

bzdury opowiadasz, jestes kolejnym, który dla swoich potrzeb mija się z prawdą (to określenie poprawne politycznie, a zwyczajnie kłamie), jest wielu takich, ktorzy piszą, że bezwypadkowy bo auto nie było spawane z dwóch, albo, że klima jest ale w worku w bagazniku, albo w aucie wszystko działa, nic kompletnie nie trzeba robić za wyjatkie dwóch przełaczników itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdury opowiadasz, jestes kolejnym, który dla swoich potrzeb mija się z prawdą (to określenie

> poprawne politycznie, a zwyczajnie kłamie), jest wielu takich, ktorzy piszą, że bezwypadkowy

> bo auto nie było spawane z dwóch, albo, że klima jest ale w worku w bagazniku, albo w aucie

> wszystko działa, nic kompletnie nie trzeba robić za wyjatkie dwóch przełaczników itd

ty wiesz lepiej, zalezy mi na zachwalaniu tylko nie wiem po co grinser006.gif

samochód miał przeszłość wypadkową bo nawet w serwisie jest to odnotowane, jako dwuletnie miało jakiegoś dzownka i przód był robiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.