Skocz do zawartości

Dziwny przypadek ubezpieczeniowy - 6 lat temu...


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Kawałek historii...

Ubezpieczałem ja ostatnio auto swoje. Robimy u agenta formalności... Jako ze miałem przygodę parkingową z miłą Panią w Foresterze - moja wina, przycierka zlikwidowana z mojego OC. Uroczyście przyznałem się do szkody u agenta, aby mi wyliczył zniżki.

Pani wydrukowała moją historię ubezpieczeniową z "systemu" i faktycznie szkoda z lipca 2012 jest, ale... jest kolejna z czerwca 2006 (zlikwidowana również z mojego OC w allianz jak jeszcze wiele aut temu miałem Astrę F). No to zaskok... bo nie kojarzę sytuacji z 2006 roku zupełnie, byłem przez te wszystkie lata przekonany, że OC mam czyste (poza tym rokiem). A tu teraz taka historia i... komputeryzacja panie, która to potencjalnie skopała mi zniżki.

Sprawdziłem sobie w Mbanku historię przelewów z czerwca 2006 i okolic (to lepsze niz facebook, bo dłużej działa;). I dziwnym zbiegiem okoliczności akurat w czerwcu była faktycznie szkoda, ale jak dobrze pamiętałem - Pan mi wjechał w d.... Lanosem na światłach przed trasą WZ na Wisłostradzie i akurat w tymże miesiącu dostałem odszkodowanie na moje konto z JEGO OC w Uniqa.

Albo to zwykla pomyłka w systemie (ale dlaczego jest zamieniony sprawca i ubezpieczyciel?)... Albo koleś z Lanosa (a robił takie wrażenie na miejscu zdarzenia) przycwaniaczył i np. ze znajomym zrobili sobie odszkodowanie bez mojej wiedzy z mojego OC, podpierając się faktycznym zdarzeniem tylko np. fałszując oświadczenie?

Poprosiłem szybko Allianz o szczegóły likwidacji i zebranie dokumentów (niestety narazie milczą), bo niczego nie podpisałem itp itd. ale zeźliło mnie to strasznie... i chciałbym wyczyszczenia tej historii, oraz rekalkulacji zniżek (bo akurat znowu w Allianz mam pakiet, a skubańcy liczą wg strasznych zasad).

Słyszeliście o czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Słyszeliście o czymś podobnym?

pewnie, w PZU mialem szkode z mojego OC w czasach kiedy nie mialem zadnego auta, a jedynie motorower wink.gif

po kilku telefonach okazalo sie ze cos sie zle zaimportowalo (?) i czyjas szkoda zostala do mnie przypisana wink.gif - poprawili.

Inna akcja to ze moja mulher.gif ciagle slyszala ze nie ma max znizek mimo ze auto ma od nastu lat i (odpukac) zero strat z jej winy... okazalo sie ze figuruje na 3kontach - ze swoim ojcem (pierwsze auto), samodzielnie (kolejne auta) i ze mna smile.gif - tez musialem sie nadzwonic zeby to naprostowac... ciekawe czy w przyszlym roku znowu bedzie sie trzeba gimnastykowac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo to zwykla pomyłka w systemie (ale dlaczego jest zamieniony sprawca i ubezpieczyciel?)... Albo

> koleś z Lanosa (a robił takie wrażenie na miejscu zdarzenia) przycwaniaczył i np. ze znajomym

> zrobili sobie odszkodowanie bez mojej wiedzy z mojego OC, podpierając się faktycznym

> zdarzeniem tylko np. fałszując oświadczenie?

Przed wypłatą odszkodowania z Twojego OC na oświadczenie ubezpieczyciel powinien zapytać Ciebie o potwierdzenie zdarzenia. Bez Twojej wiedzy to musiałby być jakiś wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pani wydrukowała moją historię ubezpieczeniową z "systemu" i faktycznie szkoda z lipca 2012 jest,

> ale... jest kolejna z czerwca 2006 (zlikwidowana również z mojego OC w allianz jak jeszcze

Można już sprawdzić u agenta online szkody z oc i ac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda firma ma już w systemie z UFG informacje o każdej szkodzie. Nie oszukasz....jak wypełnisz formularz i sie pomylisz, ze nie miales stluczki, ktos do Ciebie oddzwoni i Ci szczegolowo opisze jakie auto z jakim i kiedy. I bardzo dobrze, nie bede za kogos wyzszej skladki placil bo sobie 60% online ubezpieczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma potrąciła lekko zakręcona studentkę. Nic się jej nie stało, ale ze jest lekarzem od razu zawiozła ja do swojego szpitala, zrobiła badania.

Niestety baba jak to baba wzięła na siebie wine, mimo, ze studentka wtargnęła jej pod koła.

No i po kilku latach jak potrzebowała zaświadczen o bezszkodowej jexdzie okazało sie, że ta studentka wystąpiła o odszkodowanie z jej OC i otrzymała od PZU 10000 zł. Oczywiście PZU nawet nie poinformowało o tym fakcie. zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed wypłatą odszkodowania z Twojego OC na oświadczenie ubezpieczyciel powinien zapytać Ciebie o

> potwierdzenie zdarzenia. Bez Twojej wiedzy to musiałby być jakiś wałek.

Jak wjechałem w Hondę, to spisałem z jej właścicielem oświadczenie, potem nie było żadnego kontaktu ubezpieczyciela ze mną, a pieniądze wypłacili - Link4 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> pewnie, w PZU mialem szkode z mojego OC w czasach kiedy nie mialem zadnego auta, a jedynie

> motorower

> po kilku telefonach okazalo sie ze cos sie zle zaimportowalo (?) i czyjas szkoda zostala do mnie

> przypisana - poprawili.

> Inna akcja to ze moja ciagle slyszala ze nie ma max znizek mimo ze auto ma od nastu lat i

> (odpukac) zero strat z jej winy... okazalo sie ze figuruje na 3kontach - ze swoim ojcem

> (pierwsze auto), samodzielnie (kolejne auta) i ze mna - tez musialem sie nadzwonic zeby to

> naprostowac... ciekawe czy w przyszlym roku znowu bedzie sie trzeba gimnastykowac

ups. no to niby istota systemu jest słuszna, ale błąd ludzki ją wypacza...

no nic, bede walczył. teraz musze znaleźć nr rejestracyjny mojej astry, bo sie wlasnie odezwali wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wjechałem w Hondę, to spisałem z jej właścicielem oświadczenie, potem nie było żadnego kontaktu

> ubezpieczyciela ze mną, a pieniądze wypłacili - Link4

wiesz, tutaj przynajmniej mieli Twój podpis na oświadczeniu. w moim przypadku - nie mogli, bo nie wiem jakiego zdarzenia dotyczy sprawa... 2 jesli tego co byłem poszkodowanym, to oswiadczenie nie było moje a sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie sprawiedliwiej, ale o niższych cenach ubezpieczeń raczej można zapomnieć

No nie wiem, może to skutkować właśnie niższymi cenami, lub brakiem podwyżek z racji lepszej wiedzy i oceny ryzyka. Po prostu system pomaga wyłapać oszustów, deklarujących bezwypadkowość i płacących niższe składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wjechałem w Hondę, to spisałem z jej właścicielem oświadczenie, potem nie było żadnego kontaktu

> ubezpieczyciela ze mną, a pieniądze wypłacili - Link4

Jak wjechałem w jakiegoś VW (sprawa załatwiona oświadczeniem), to ubezpieczyciel napisał do mnie list z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie, że taka sytuacja miała miejsce. HDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazda firma ma już w systemie z UFG informacje o każdej szkodzie. Nie oszukasz....jak wypełnisz

> formularz i sie pomylisz, ze nie miales stluczki, ktos do Ciebie oddzwoni i Ci szczegolowo

> opisze jakie auto z jakim i kiedy. I bardzo dobrze, nie bede za kogos wyzszej skladki placil

> bo sobie 60% online ubezpieczyl.

Chyba nie do końca to tak wspaniale działa. We wrześniu płaciłem AC w PZU. Pani agentka powiedziała mi, że teraz zawsze musi potwierdzać telefonicznie należne zniżki. Zadzwoniła więc pod dedykowany do tego numer w PZU i dowiedziała się, że konto mam czyste. A rok temu miałem stłuczkę drugim samochodem likwidowaną z AC w Alianzie (oba samochody były na mnie). Powiedziałem to agentce, a pani oświadczyła, że ważne jest to co usłyszała przez telefon. Te potwierdzenia są gdzieś rejestrowane, bo dostała numer potwierdzenia, który wpisany jest na polisie. I podobno nie ma szans, żebym teraz musiał dopłacać.

Baza w UFG nie jest więc chyba tak dokładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.