Skocz do zawartości

Ranking 10 najbardziej zawodnych silników !


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> Mieliśmy nie rozmawiać o VW

Nawet o nim nie pomyslalem rotfl.gif

> Ale nie w klasie C, niestety. Nie da się dobrze wyciszyć diesla (i zlikwidować wibracje) w

> kompakcie. A przynajmniej ja się nigdy z tym nie spotkałem. W klasie D powiedzmy, ale też dla

> niezbyt wymagających, w klasach wyższych już tak, zwłaszcza jak te diesle to V6 i V8

To fakt, w klasie C troche ciezko, ale mysle, ze kwestia czasu. Chociaz nowe diesle np: BMW poczynajac od 1 w gore sa juz calkiem ciche jak na taki silnik, a szczegolnie te z 6 garami i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że wszystko jest kwestią odpowiedniego porównania. Jak porównujesz turbo diesla do n/a benzyny

> to tak jest. Ale awaryjność benzyny jest zdecydowanie mniejsza. Jak dołożysz turbo do tej

> benzyny to w dieslu zostaje jedynie małe spalanie. Tego typu porównania w sumie są bez sensu.

> Niech każdy jeździ tym co lubi.

Oczywiście ok.gif

Wybierając samochód:

1. Określamy potrzeby

2. Określamy budżet

3. Dopasowujemy dwa powyższe punkty.

Potrzeby każdy ma inne (dla jednego priorytetem jest niskie spalanie, dla drugiego duża kanapa z tyłu, dla trzeciego niezawodność, dla czwartego marka). Każdy z nas kupował samochód świadomie i dyskutując o naszych autach de facto rozmawiamy o indywidualnych potrzebach, często niezrozumiałych dla interlokutora wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lancer w podstawowej wersji kosztuje 53100 (sedan, rocznik 2011, czyli przedliftingowy, produkcja

> może być nawet 2012, chodzi o wersję), sportback 60900. W tej cenie nie kupisz Focusa z

> przyspieszeniem poniżej 10s.

Widzę że świetnie się sprzedaje Lancer. Skoro w grudniu 2012 mają jeszcze rocznik 2011 na stocku. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie potwierdzam

> focus 2.0tdci 136km daje odczucia duzo lepszego przyspieszania niz bravo 1.4 140KM

> kiedys sie pokusze i zmierze je stoperem i zobaczymy jakie sa faktyczne roznice

Dlatego napialem, ze subiektywne odczucia grinser006.gif

Niech sobie kazdy jezdzi czym lubi, jezeli tylko sprawia mu to przyjemnoscok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? To turbodiesel, a benzyna jest N/A. Poza tym masa...

ale co masa?

focus jest ciezszy, diesel, a mimo to szybszy

W tej cenie nie kupisz Focusa z

> przyspieszeniem poniżej 10s.

bo nie ma juz focusow z 2011r, dlatego ciezko to porownac

a lancer z 2012 kosztuje juz 70k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Sedan właśnie przyspiesza w 9,8. Sportback 10,4.

napisz to producentowi, bo nie wie co sprzedaje zlosnik.gif

http://www.mitsubishi.pl/files/library/katalogi/PDF/Lancer_Sedan_Sportback_MY11.pdf

ale nawet wezmy to 9.8s, masa sie nadal nie zgadza, bo producent podaje 1350kg (ze skrzynia CVT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na stronie mitsubishi pisza, ze rok produkcji 2011, to kto w koncu ma racje?

Rok produkcji/rok modelowy. Znajomy niedawno kupował i wszystko co jest w Polsce na stocku jest już produkcji 2012.

> ale chyba do lipca 2011, bo rok modelowy zmienia sie wczesniej

Nie w przypadku Japończyków... Oni mają swoje dziwne reguły - np. w ogóle nie ma nic o FL, a był właśnie w tym roku i stąd zmiana roku modelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisz to producentowi, bo nie wie co sprzedaje

> http://www.mitsubishi.pl/files/library/katalogi/PDF/Lancer_Sedan_Sportback_MY11.pdf

> ale nawet wezmy to 9.8s, masa sie nadal nie zgadza, bo producent podaje 1350kg (ze skrzynia CVT)

icon_eek.gifyikes.gif Pozmieniali! Pewnie po FL! Poważnie, u mnie w instrukcji i w katalogach sprzed roku są inne dane icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli uważasz że Ford Motor Company miała kłopoty z powodu sprzedaży na PL rynku to czas kończyć

> dyskusję.

Cytuje:

Quote:

Bo samochody forda nie stoją rok i więcej w oczekiwaniu na klienta.


Zapytam z ciekawości, gdzie tu mowa o PL. To Twój cytat. Jak zaczynasz komuś wciskać słowa, których nie napisał to może rzeczywiście czas kończyć dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytuje:

> Quote:

> Bo samochody forda nie stoją rok i więcej w oczekiwaniu na klienta.

> Zapytam z ciekawości, gdzie tu mowa o PL. To Twój cytat. Jak zaczynasz komuś wciskać słowa, których

> nie napisał to może rzeczywiście czas kończyć dyskusję.

Skoro chcesz się bawić w wytykania słów, to proszę bardzo:

Quote:

No wyżej napisałeś że się sprzedają świetnie.


Gdzie napisałem że sprzedają się świetnie? Wskaż proszę.

Dla Twojej spokojności już tłumaczę cytowane przez Ciebie słowa. Chodziło mi o to że Ford sprzedaje się lepiej niż Mitsu.

W tej chwili jest na 5tym miejscu pod względem sprzedaży. Na którym jest Mitsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam się nie znam, ale przy 250 tys. mam oryginalne.

> Tylko, że nowe nie kosztują 1000, a 2500-3000 zł.

> (Kwotę znam, bo wolałem poznać koszty serwisu auta przed zakupem).

A jaki masz kod silnika AXX czy BXX ? Auto miało na początku obsługę longlife ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie napisałem że sprzedają się świetnie? Wskaż proszę.

Quote:

Bo samochody forda nie stoją rok i więcej w oczekiwaniu na klienta.


Oznacza to dla mnie dwie rzeczy - albo się dobrze sprzedają (bo nie stoją długo w oczekiwaniu na klienta) albo ich nie ma (więc też nie stoją długo w oczekiwaniu na klienta bo ich nie ma). Chyba że u Ciebie "nie stoją rok i więcej" oznacza np 362 dni. To OK.

> Dla Twojej spokojności już tłumaczę cytowane przez Ciebie słowa. Chodziło mi o to że Ford sprzedaje

> się lepiej niż Mitsu.

> W tej chwili jest na 5tym miejscu pod względem sprzedaży. Na którym jest Mitsu?

Acha. Więc to oznacza dla Ciebie że Mitsu jest gorszy? Bo cały czas usiłujesz to Wladmarowi uświadomić. Jaki to on sobie złom kupił za tyle kasy. Jeśli wychodzisz z założenia że wielkość sprzedaży przekłada się na jakość produktu to przykład z Disco Polo był bardzo dobry. Chyba że znowu miałeś co innego na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Bo samochody forda nie stoją rok i więcej w oczekiwaniu na klienta.

> Oznacza to dla mnie dwie rzeczy - albo się dobrze sprzedają (bo nie stoją długo w oczekiwaniu na

Skoro dla Ciebie mniej niż rok to "niedługo"...

> klienta) albo ich nie ma (więc też nie stoją długo w oczekiwaniu na klienta bo ich nie ma).

Idź do salonu i sprawdź czy są, bo może faktycznie ich nie ma. zlosnik.gif

> Chyba że u Ciebie "nie stoją rok i więcej" oznacza np 362 dni. To OK.

Oznacza to że sprzedają się lepiej niż Mitsu które w grudniu 2012 ciągle sprzedaje Lancery z 2011 roku.

> Acha. Więc to oznacza dla Ciebie że Mitsu jest gorszy? Bo cały czas usiłujesz to Wladmarowi

> uświadomić. Jaki to on sobie złom kupił za tyle kasy.

Nic takiego nie napisałem, to On pisał o nowym Lancerze za 53100. Okazało się że ten nowy Lancer za 25 dni będzie miał rocznikowo 2 lata.

> Jeśli wychodzisz z założenia że wielkość

> sprzedaży przekłada się na jakość produktu to przykład z Disco Polo był bardzo dobry. Chyba że

> znowu miałeś co innego na myśli.

Co Wy macie z tym Disco Polo? Słuchajcie sobie czego tam chcecie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma czy nie ma - żadne z testowanych przeze mnie aut klasy C nie ma większej przestrzeni z tyłu niż

> Lancer. I m.in. to przesądziło o zakupie Gdybym jeździł sam, to pewnie kupiłbym inne auto

> (prawdopodobnie Aurisa lub Civica).

To mogę Ci powiedzieć, że Lancia Delta ma sporo większą przestrzeń z tyłu niż Lancer zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro dla Ciebie mniej niż rok to "niedługo"...

Skoro nie nie wiesz co to jest przenośnia...

> Idź do salonu i sprawdź czy są, bo może faktycznie ich nie ma.

Sorry - nie rozumiem

> Oznacza to że sprzedają się lepiej niż Mitsu które w grudniu 2012 ciągle sprzedaje Lancery z 2011

> roku.

Poszukaj w Googlu pojęcia "rok modelowy".

> Nic takiego nie napisałem, to On pisał o nowym Lancerze za 53100. Okazało się że ten nowy Lancer za

> 25 dni będzie miał rocznikowo 2 lata.

Spróbuj z tym rokiem modelowym.

> Co Wy macie z tym Disco Polo? Słuchajcie sobie czego tam chcecie.

Spróbuję inaczej - jedzmy kupę. Miliardy much nie mogą się mylić. Ale skoro nie rozumiesz pojęcia "przenośnia" to raczej nie zrozumiesz. Choć możesz spróbować.

Spadam - mam weekend. Mimo wszystko pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro nie nie wiesz co to jest przenośnia...

Teraz ja nie wiem co to jest przenośnia... hahaha.gif

> Sorry - nie rozumiem

Jakoś mnie to nie dziwi.

> Poszukaj w Googlu pojęcia "rok modelowy".

> Spróbuj z tym rokiem modelowym.

Wyjdź zza komputera i zobacz jak rynek wycenia auto które są zarejestrowane 2 lata od daty produkcji.

Czy ktoś zapłaci więcej niż za takie same auto które jeździło od początku.

> Spróbuję inaczej - jedzmy kupę. Miliardy much nie mogą się mylić. Ale skoro nie rozumiesz pojęcia

> "przenośnia" to raczej nie zrozumiesz. Choć możesz spróbować.

> Spadam - mam weekend. Mimo wszystko pozdrawiam.

hahaha.gif Miłego weekendu! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.