Skocz do zawartości

GITD czy policja


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobili się bardziej upierdliwi od SM i nie mam na myśli stacjonarnych fotoradarów. Nowe pojazdy (oznakowane i nie tylko) służą "rzeźbieniu" "cywilnych" mobilków.

Czemu służy przeniesienie kompetencji policji drogowej na inspekcję ? ( pomijam obsługę fotoradarów stacjonarnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widoczny jest znowu lament tych co to jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

Raczej lament na drenaż naszych kieszeni, inaczej tego nie da się nazwać, nasz rząd wymyślił skoro stać cię na samochód to przełkniesz duży mandat, więc stawia się maszynki do robienia pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widoczny jest znowu lament tych co to jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

A żebyś wiedział że tak.

80 % ludzi ( wiec i 80% userów AK) nie potrafi przejechać małego ronda które z taką lubością są budowane, jednak bije się tylko w tych którzy jeżdżą szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widoczny jest znowu lament tych co to jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

Tak? to może ja polamentuję. Moja średnia prędkość to 38 km/h. Wyliczona przez komputer i jakoś tak dziwnie się składa, że obliczona z

przebiegu wyższego niż 300 km utrzymuje się właśnie na tym poziomiie. Moja uśredniona trasa to 20 km z tego 10 km miasto i 10 km poza miastem z przejazdem przez okoliczne miejscowości.

Jak sądzisz, wykręcam tą średnią stosując się do ograniczeń na drodze? Uważam, że jeżdżę bezpiecznie, więc podpadam pod twoją grupę lamentowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widoczny jest znowu lament tych co to jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

Tylko nie wiem dlaczego wszyscy uważają że ruch drogowy to tylko kierowcy samochodów i drogi krajowe oraz autostrady- a gdzie piesi i rowerzyści którym wydaje się, że są nieśmiertelni? a drogi lokalne, gdzie panuje wolna amerykanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie wiem dlaczego wszyscy uważają że ruch drogowy to tylko kierowcy samochodów i drogi

> krajowe oraz autostrady- a gdzie piesi i rowerzyści którym wydaje się, że są nieśmiertelni? a

> drogi lokalne, gdzie panuje wolna amerykanka?

Wychodzi na to, że za każdym uczestnikiem ruchu drogowego powinien chodzić lub jeździć Policjant, Strażnik Miejski/Gminny lub funkcjonariusz ITD, a zimą przed każdym powinna jechać pługopiaskarka.

Jak złapią przechodnia przechodzącego na czerwonym świetle to będzie wyklinał i gadał, że lepiej gdyby wzięli się za łapanie motocyklistów.

Motocykliści będą mówić, że lepiej gdyby wzięli się za kierowców wymuszających pierwszeństwo.

Kierowcy będą marudzili, żeby wzięli się za pijaków i złodziei.

I tak w kółko. Każdy będzie się wybielał i wytykał błędy innych.

Gdyby tak większość potrafiła się walnąć pięścią w pierś i przyznać do błędów lub też po prostu zrozumieć, że nie jest się pępkiem świata i zacząć jednak przestrzegać przepisy ruchu drogowego to gwarantuję, że tej większości od razu ciśnienie by spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że za każdym uczestnikiem ruchu drogowego powinien chodzić lub jeździć Policjant,

> Strażnik Miejski/Gminny lub funkcjonariusz ITD, a zimą przed każdym powinna jechać

> pługopiaskarka.

> Jak złapią przechodnia przechodzącego na czerwonym świetle to będzie wyklinał i gadał, że lepiej

> gdyby wzięli się za łapanie motocyklistów.

> Motocykliści będą mówić, że lepiej gdyby wzięli się za kierowców wymuszających pierwszeństwo.

> Kierowcy będą marudzili, żeby wzięli się za pijaków i złodziei.

> I tak w kółko. Każdy będzie się wybielał i wytykał błędy innych.

> Gdyby tak większość potrafiła się walnąć pięścią w pierś i przyznać do błędów lub też po prostu

> zrozumieć, że nie jest się pępkiem świata i zacząć jednak przestrzegać przepisy ruchu

> drogowego to gwarantuję, że tej większości od razu ciśnienie by spadło.

Ja nie wymagam pługopiaskarki przed sobą, ale skoro ode mnie się skutecznie egzekwuje podatki najróżniejsze, to chciałbym aby na drodze międzynarodowej nie było co chwila ograniczeń do 50km/h spowodowanych terenem zabudowanym. Dlaczego egzekwowane są przekroczenia o 10km/h a spowalnianie ruchu o 40km/h przez niedzielnych kierowców już nie? Jedziesz przez Polskę w tą i spowrotem, trasa 1000-1200 km i wychodzi średnia 50km/h to jest normalne? Dla mnie satysfakcjonująca była by średnia 80km/h i o tyle jeżeli mnie złapią, przekraczam prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że za każdym uczestnikiem ruchu drogowego powinien chodzić lub jeździć Policjant,

> Strażnik Miejski/Gminny lub funkcjonariusz ITD, a zimą przed każdym powinna jechać

> pługopiaskarka.

> Jak złapią przechodnia przechodzącego na czerwonym świetle to będzie wyklinał i gadał, że lepiej

> gdyby wzięli się za łapanie motocyklistów.

> Motocykliści będą mówić, że lepiej gdyby wzięli się za kierowców wymuszających pierwszeństwo.

> Kierowcy będą marudzili, żeby wzięli się za pijaków i złodziei.

> I tak w kółko. Każdy będzie się wybielał i wytykał błędy innych.

> Gdyby tak większość potrafiła się walnąć pięścią w pierś i przyznać do błędów lub też po prostu

> zrozumieć, że nie jest się pępkiem świata i zacząć jednak przestrzegać przepisy ruchu

> drogowego to gwarantuję, że tej większości od razu ciśnienie by spadło.

a możesz mi odpowiedzieć czym się rożni uczestnik ruchu drogowego w postaci pieszego czy rowerzysty od kierowcy i dlaczego usprawiedliwiasz niezgodne z przepisami ruchu drogowego zachowania tych pierwszych grup?

Ja często jeżdżę po bocznych drogach i włos się na głowie jeży co wyprawiają piesi i rowerzyści.

Brak oświetlenia w rowerach, brak odblasków poruszanie się po niewłaściwej stornie drogi to norma- nikt od pieszych czy rowerzystów żadnych przepisów nie egzekwuje - to jest chore!!!

Zerknij na statystyki - najwięcej ofiar śmiertelnych to piesi i rowerzyści i od tej grupy trzeba zacząć uświadamianie.

Ponadto remonty dróg lokalnych w ramach tzw schetynówek nie mogą sprowadzać się do wymiany nawierzchni ale także do budowy chodników modernizacji skrzyżowań czy oświetlenia. Drogi krajowe i autostrady to tylko ułamek naszej infrastruktury- niestety wszyscy to mają daleko w poważaniu.

Najlepiej chować się w krzakach po parkingach i polować tylko i wyłącznie na kierowców.

Ostatnio właśnie na DK nr 4 byłem świadkiem pięknej sytuacji- stojący nieoznakowany samochód ITD w postaci forda focusa na parkingu trzaskający foty kierowcom i przechodzący w niedozwolonym miejscu na raty przez murek oddzielający w tym miejscu 6 pasmową jezdnie pieszy- myślisz ze go zatrzymali?

a skąd- oni skupienie byli na obsłudze swoich zabawek i łapaniu drogowych przestępców!!

tak wygląda Polska rzeczywistość - ITD i Policja zajmuje sie tylko nabijaniem kasy i ma gdzieś bezpieczeństwo ruchu drogowego- te działania nie mają z tym nic wspólnego.

Przybywa radiowozów, fotoradarów i innych dziwactw, jeszcze tylko patrzeć jak proboszczowie i OSP dostanie uprawnienia ale jakoś nie widać drastycznego spadku liczby wypadków - dziwne - no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej lament na drenaż naszych kieszeni, inaczej tego nie da się nazwać, nasz rząd wymyślił skoro

> stać cię na samochód to przełkniesz duży mandat, więc stawia się maszynki do robienia

> pieniędzy

Ale w czym jest problem, żeby jeździć z kodeksowymi prędkościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w krzaki

Pytałem o sens powielania służb.

Daaaaaawno temu założyłem tutaj wątek w którym po zaobserwowaniu suszarki w rękach żandarmerii wojskowej sugerowałem wydawanie pozwoleń na pomiary prędkości zrzeszeniom rzemieślniczym aby w okresach dekoniunktury ( bo każda branża takowe miewa) mogli dorobić a i wydatnie podnieść poziom bezpieczeństwa.

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam to gdzieś, jak dla mnie to nawet ksiądz może łapać jadących nieprzepisowo.

> Ja jeżdżę w miarę przepisowo, jak łamię przepisy i mnie złapią to nie lamentuję, tylko płacę.

> Jest zbrodnia jest kara.

No i wszystko na temat. Dlatego mówię, że lamentują przede wszystkim Ci, którzy nie potrafią pojąć, że w końcu i w Polsce trzeba jednak zacząć przestrzegać ograniczeń prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam to gdzieś, jak dla mnie to nawet ksiądz może łapać jadących nieprzepisowo.

> Ja jeżdżę w miarę przepisowo, jak łamię przepisy i mnie złapią to nie lamentuję, tylko płacę.

> Jest zbrodnia jest kara.

ooo dobrze powiedziane i sie pod tym podpisuje

ok.gifclaps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wymagam pługopiaskarki przed sobą, ale skoro ode mnie się skutecznie egzekwuje podatki

> najróżniejsze, to chciałbym aby na drodze międzynarodowej nie było co chwila ograniczeń do

> 50km/h spowodowanych terenem zabudowanym.

Niestety ludzie mieszkający przy tej drodze prawdopodobnie nie chcą dać się przesiedlić gdzie indziej.

niewiem.gif

> Dlaczego egzekwowane są przekroczenia o 10km/h a

> spowalnianie ruchu o 40km/h przez niedzielnych kierowców już nie?

Nie wiem czy masz tę wiedzę, ale prędkości na znakach są prędkościami MAKSYMALNYMI. Nie zaś obowiązkowymi. Wolno więc jechać wolniej. Nie wolno natomiast szybciej. Tak działa własnie ustawienie progu MAKSYMALNEJ prędkości.

> Jedziesz przez Polskę w tą i

> spowrotem, trasa 1000-1200 km i wychodzi średnia 50km/h to jest normalne?

Tak. Co więcej, skoro jechałeś przez Polskę więcej niż raz to nie powinno Cię to już zaskakiwać. A jeśli dalej zaskakuje... No cóż.

screwy.gif

> Dla mnie

> satysfakcjonująca była by średnia 80km/h i o tyle jeżeli mnie złapią, przekraczam prędkość

Proponuję znaleźć równie sprytne rozwiązanie gdy napotkasz np. zbyt wolno wg Ciebie jadącą windę.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wszystko na temat. Dlatego mówię, że lamentują przede wszystkim Ci, którzy nie potrafią pojąć,

> że w końcu i w Polsce trzeba jednak zacząć przestrzegać ograniczeń prędkości.

Taaaaak -a ograniczenie prędkości to jedyny przepis KD?! Ogarnij się bo piszesz jak potłuczony!!

A ja powiem inaczej- czas zacząć surowo karać pieszych i rowerzystów!

Poczytaj statystyki- piesi w 2011 roku spowodowali

4377 wypadków (10,9% ogółu wypadków), w wyniku których śmierć poniosły 754 osoby (18% ogółu zabitych), a obrażenia ciała odniosło 3 718 osób (7,5% ogółu rannych).

Dodajmy rowerzystów:

W 2011 roku rowerzyści uczestniczyli w 4 652 wypadkach drogowych, w których zginęło 329 osób, a rany odniosło 4 486 osób.

Dla porównania - wypadki spowodowane przez innych użytkowników drogi,

gdzie poszkodowany został pieszy w 2011 roku samochód osobowy jako sprawca - 423 zabitych i 6040 rannych

oraz ciężarowy odpowiednio 41 i 240.

Jak widzisz statystyki są nieubłagane. Pozostaje kwestia kogo można łatwiej wydoić smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobili się bardziej upierdliwi od SM i nie mam na myśli stacjonarnych fotoradarów. Nowe pojazdy

> (oznakowane i nie tylko) służą "rzeźbieniu" "cywilnych" mobilków.

> Czemu służy przeniesienie kompetencji policji drogowej na inspekcję ? ( pomijam obsługę fotoradarów

> stacjonarnych)

A temu, że policji drogowej jest stanowczo za mało do wyłapania wszystkich idiotów. Więc przyda się każdy do pomocy. Warto by rozdać radary absolutnie wszystkim służbom. Niech łapią piratów, niech sobie zarobią. Skoro są ludzie, którzy z własnej głupoty mają zamiar się dokładać do budżety sporymi kwotami, to ja jestem za.

Gdyby rząd przedstawił następującą propozycję: Podwyższymy podatki, ale tylko idiotom. Reszta będzie płacić tyle co przedtem. Ucieszyło by Cię to? Mnie tak. Idiotów pewnie nie.

A stawianie fotoradarów jest właśnie powyższym.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> kasa i tyle, z mojej obserwacji ruchu widzę że wszyscy mocno zwolnili, więc zaraz w inspekcji

> będzie płacz że za mało madatów wystaiają

Spokojnie, w myśl poprawy bezpieczeństwa przyjmie się ustawe ograniczającą w terenie zabudowanym prędkość do 30km/h.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD była powołana po to żeby zajmować się samochodami powyżej 3,5 t a nie wystawianiem fotoradarów. Widocznie doszli do wniosku że transport jest mało dochodowy i zajmą się czesaniem osobówek. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widoczny jest znowu lament tych co to jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

jesteś antypaństwowy i antyspołeczny, bo gdyby wszyscy jeździli przepisowo to skąd nasz kochany mINISTER miałby pieniążki na łatanie dziureczki budżetowej ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD dziala bardzo na pograniczu prawa - fotoradary ich nowe nie maja nowego zatwierdzenia typu (bo wyposazenie sie zmienilo) - nowe aparaty, zmodyfikowane obudowy oraz anteny na tychze. powinno to byc zatwierdzone przez GUM. ale, ze ZURAD to panstowa firma... . chodzi o dojenie kierowcow jak zwykle i zawsze.

czy egzekwowanie prawa powinno odbywac sie za pomoca lamania takze prawa? gdzie jest granica.

nie stoje po stronie osob nie dostosowujacych sie do KD ale nie lubie kiedy urzadzenia pomiarowe oszukuja sa tunningowane pod oszukiwanie oraz lamana jest zasada praworzadnosci.

moze dodatkowo zrobic przymiar 30 pln od 100 km przejechanych dla puszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie stoje po stronie osob nie dostosowujacych sie do KD ale nie lubie kiedy urzadzenia pomiarowe

> oszukuja sa tunningowane pod oszukiwanie oraz lamana jest zasada praworzadnosci.

> moze dodatkowo zrobic przymiar 30 pln od 100 km przejechanych dla puszek.

Ja zdecydowanie jestem za wprowadzeniem opłat Viatooli dla osobówek i wyliczanie średniej na danym odcinku i karanie wszystkich i na autostradach i na innych drogach a juz suuuper było by aby prędkość była kontrolowana na podstawie GSM-u każdego obywatela... Skoro masz telefon i jedziesz 100km/h i on loguje się do kolejnych podstacji .... to od razu rachuneczek na konto... a jak jedzie autem 4 osoby to 4 mandaty

Quote:

Milicjant zatrzymuje kierowcę do kontroli]

Kierowca: Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.

Szczupak: Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!!!

Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?

Szczupak (do mikrofonu): Halo, tu brzoza, tu brzoza! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu... "Matka siedzi z tyłu!!!" Tak powiedział!!!

[Włodarczyk rozmawia z szefem milicji]

Włodarczyk: Przede wszystkim nie popadajcie w panikę. Jakiś lepszy cwaniak - matkę po szosie wozi, staruszkę, żeby nas tylko wrobić !

Komisarz: Tak, to nam wskazuje na to, że życie stawia przed nami ciągle coś nowego. I to jest raz. A po drugie, musimy mieć jednak różne warianty. I to jest dwa. I dlatego proponuje wariant następujący: A gdyby tu było nagle przedszkole. W przyszłości!


Pisze to mając nadzieję na posadę głównego inspektora Vmax RP hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Najgorsze jest to, że szary obywatel w starciu z zepsutym (lub celowo zmodyfikowanym chodź to naciagana teoria) urzadzeniem pomiarowym nie ma żadnych szans.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsze jest to, że szary obywatel w starciu z zepsutym (lub celowo zmodyfikowanym chodź to

> naciagana teoria) urzadzeniem pomiarowym nie ma żadnych szans.

> Krawiec

ma tylko dla paru groszy odpuszcza - dla zasady nie powinno sie tylko pojsc z tym do sadu. samym dowodem jest zdjecie z owego fotoradaru, gdzie da sie sprawdzic jaki byl kat ustawienia urzadzenie wzgledem osi pasa jezdni na ktorej jest robiony pomiar.

ktorys z AK'owiczów załączył instrukcje najpopularniejszego fotoradaru.

zadziwia mnie brak ruchów ze strony RPO, w koncu lamana jest ustawa zasadnicza. kolejny klakier na czyims sznurku?

gdzie tutaj szacunek dla urzednika (ITD to nie funkcjonariusze) skoro sami dla siebie jako instytucji takowej nie przejawiaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Sprawa kątów ustawienia jest dyskusyjna. Bo zwiększenie kąta zaniża pomiar.

Mnie bardziej chodzi o to że coś sie porobi i mamy "stara" pędzącego 120km/h.

Swoją drogą ciekawe jak to z tymi kątami jest przy tych AD9 wbudowanych w samochody ITD.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą ciekawe jak to z tymi kątami jest przy tych AD9 wbudowanych w samochody ITD.

> Krawiec

glowica raczej ma na stale ustawiony kat. przypuszczam, ze optymalnie ustawiony jest do robienia fotek od tylu z pobocza drogo badz w ruchu pojazdom szybciej jadacym na lewym pasie drogi.

zasada prosta na dzien dzisiejszy - nie przyjmowac mandatow. ten kto placi teraz nie odzyska juz pieniedzy, vel patrz sprawa Strazy gminnych kiedy nie "mogli" uzywac fotradarow.

edyta

lze zrodlo mimo jednak ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Nie wiem czy masz tę wiedzę, ale prędkości na znakach są prędkościami MAKSYMALNYMI. Nie zaś

> obowiązkowymi. Wolno więc jechać wolniej. Nie wolno natomiast szybciej. Tak działa własnie

> ustawienie progu MAKSYMALNEJ prędkości.

Co to są za bzdury? Ciągła (nie wtedy kiedy szukamy miejsca parkingowego) jazda poniżej ograniczenia prędkości o 40 km/h (jeśli warunki drogowe są dobre i jeśli za kierującym jadą inne pojazdy) to nic innego jak utrudnianie i tamowanie ruchu i podlega karze grzywny lub nagany. Inną kwestią jest skuteczność egzekwowania tego w naszym chorym kraju. Wiem, że niektórzy egzaminatorzy w WORD Białystok skutecznie tępili takie zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Co to są za bzdury? Ciągła (nie wtedy kiedy szukamy miejsca parkingowego) jazda poniżej

> ograniczenia prędkości o 40 km/h (jeśli warunki drogowe są dobre i jeśli za kierującym jadą

> inne pojazdy) to nic innego jak utrudnianie i tamowanie ruchu i podlega karze grzywny lub

> nagany. Inną kwestią jest skuteczność egzekwowania tego w naszym chorym kraju. Wiem, że

> niektórzy egzaminatorzy w WORD Białystok skutecznie tępili takie zachowania.

A kto mi zabroni jechać 90km/h po autostradzie? 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto mi zabroni jechać 90km/h po autostradzie?

Jak się uprzesz to nikt tak samo jak i 250 km/h. Twoja wola, ale za to i za to możesz zostać ukarany. Oczywiście prawdopodobieństwo obu kar będzie inne bo jest moda na gnojenie szybkich, a tamujących się zazwyczaj olewa (pewnie za niski mandat i nie chce się policjantom fatygować bo mogliby się jeszcze przemęczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się uprzesz to nikt tak samo jak i 250 km/h. Twoja wola, ale za to i za to możesz zostać

> ukarany. Oczywiście prawdopodobieństwo obu kar będzie inne bo jest moda na gnojenie szybkich,

> a tamujących się zazwyczaj olewa (pewnie za niski mandat i nie chce się policjantom fatygować

> bo mogliby się jeszcze przemęczyć).

To teraz znajdź proszę podstawę do ukarania kierowcy jadącego 90km/h po autostradzie. Potem wrócimy do dyskusji.

30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że za każdym uczestnikiem ruchu drogowego powinien chodzić lub jeździć Policjant,

Tak własnie z kolega ostatnio wymyśliliśmy, że fabrycznie powinni montować w każdym aucie GPSa, i jakaś komunikację z bazą (GSM).

Na koniec każdego miesiąca przychodziły by mandaty za przekroczona prędkość i inne przewinienia które za pomocą tego da się namierzyć (parkowanie itp).

Kosztu montażu urządzeń przerzuciło by się na producentów aut (ustawą).

Wtedy po roku będziemy drugą Szwajcarią (bo Irlandia już była).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się uprzesz to nikt tak samo jak i 250 km/h. Twoja wola, ale za to i za to możesz zostać

> ukarany. Oczywiście prawdopodobieństwo obu kar będzie inne bo jest moda na gnojenie szybkich,

> a tamujących się zazwyczaj olewa (pewnie za niski mandat i nie chce się policjantom fatygować

> bo mogliby się jeszcze przemęczyć).

więc po co jest wprowadzona mrędkość minimalna 40 na autostradzie skoro już za 90 mają karać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz znajdź proszę podstawę do ukarania kierowcy jadącego 90km/h po autostradzie. Potem wrócimy

> do dyskusji.

Art. 90 KW

"Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie

ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 90 KW

> "Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie

> ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany."

90 to raczej nie jest tamowanie ruchu. Gorzej jak to 90 jedzie cały czas - bez względu na ograniczenia. A to niestety cecha tych jeżdżących 90 po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko przypominam Ci jaki to jesteś "kryształowy". Łatwo się daje rady dotyczące przestrzegania

> przepisów samemu mając je w dupie.

Powtórzę - chcesz mnie sprawdzić?

Motorowerem jeździłem z prędkościami kodeksowymi.

Do dziś zresztą jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 90 KW

> "Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie

> ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany."

To teraz idź i daj mandaty wszystkim ciężarówkom. 30.GIFhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powtórzę - chcesz mnie sprawdzić?

> Motorowerem jeździłem z prędkościami kodeksowymi.

> Do dziś zresztą jeżdżę.

A rowerem?

I nie pisz ze nie masz licznika w rowerze lub siedzisz na tylnym siodełku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.