Skocz do zawartości

Zakup astry 3 tzw. clasic


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny typ, jako auto dla żony to Opel Astra.

Obecnie są wyprzedaże i astrę 1,6 benzyna 115 KM, klima, el szyby, kierownica ze sterowaniem radia obszyta skórą, ESP i parę innych gadżetów, można kupić za 43 kzł. Lepszej opcji cenowej za auto w tej wielkości z ESP i klimą nie znalazłem, a następna w kolejce jest Octavia 1,2 tsi za 55 kzł, więc to aż 12 kzł więcej. Na plus Octavii jest ASR, którego Astra chyba nie ma.

Jak prowadzi się Astra 3, bo wygląd z zewnątrz jest ok, kokpit trąci już trochę myszką, ale obleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny typ, jako auto dla żony to Opel Astra.

> Obecnie są wyprzedaże i astrę 1,6 benzyna 115 KM, klima, el szyby, kierownica ze sterowaniem radia

> obszyta skórą, ESP i parę innych gadżetów, można kupić za 43 kzł. Lepszej opcji cenowej za

> auto w tej wielkości z ESP i klimą nie znalazłem, a następna w kolejce jest Octavia 1,2 tsi za

> 55 kzł, więc to aż 12 kzł więcej. Na plus Octavii jest ASR, którego Astra chyba nie ma.

> Jak prowadzi się Astra 3, bo wygląd z zewnątrz jest ok, kokpit traci już trochę myszką, ale obleci.

Jesli to jest "H", bo Nie ograniam nazewnictwa to dla mnie dramatem sa fotele i ich "wygoda". Mam taka sluzbowa kombi 1.7 diesel i po zrobieniu 300 km wysiadam zlamany w chinskie 8 :-[ . Samo zachowane na drodze ok. Ale prywatnie bym nigdy Nie kupil. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak prowadzi się Astra 3, bo wygląd z zewnątrz jest ok, kokpit trąci już trochę myszką, ale obleci.

jezdzilem tym 3 tygodnie - auto zastepcze.

prowadzi sie niezle ale jest mega plastkowe. I niesamowicie brudzi sie tyl auta chyba przez ksztalt tylu. Po prostu szyba jest caly czas budna :/

Z milych rzeczy kierownica calkiem niezle lezy w rekach. Minus kierunkowskazy i dziwne radio ale do tego pewnie mozna sie przyzywczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli to jest "H", bo Nie ograniam nazewnictwa to dla mnie dramatem sa fotele i ich "wygoda". Mam

> taka sluzbowa kombi 1.7 diesel i po zrobieniu 300 km wysiadam zlamany w chinskie 8 :-[ . Samo

> zachowane na drodze ok. Ale prywatnie bym nigdy Nie kupil.

To jest astra H. Będzie ni jeździła żona. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny typ, jako auto dla żony to Opel Astra.

Oglądałem 2 miesiące temu auto w salonie - nowe. A przed wizytą w Oplu byłem w Toyocie. Jakość u Opla kiepska, przypomniał mi się Polonez: widać, że auto jest robione "po kosztach". Za 43-35 kzl kupisz 2/3 letnią, poleasingową Toyotę Corolla. Według mnie - biorąc pod uwagę spadek wartości - lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko będzie zbliżyć się cenowo i wyposażeniowo do tej Astry którą podał w przykładzie, jeżeli

> faktycznie można ją kupić w takiej cenie.

za ok 48-50 tyś masz Bravo T-JET-a 120 km ( w rzeczywistości ok 135km) w wersji dynamic- w serii 4 poduszki, fotele przód regulowane na wysokość ABS ASR ESP Hill Holder, elektryka przód el lustra radio z MP3 skórzana regulowana kierownica w dwóch płaszczyznach, pełnowymiarowe koło i 400 litrowy bagażnik - co ma więcej ta astra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz napiszą, że to nie jedzie.

> dranio

słabo zlosnik.gif do miasta i owszem w trasę średnio- bynajmniej moje odczucia po kilku jazdach w tym miesiącu po 800 km wink.gif

Z widocznością do tyłu też tak średnio, a na początku może czuć się nieswojo do czasu aż się przyzwyczai wink.gif

ALe generalnie nie jest złe ok.gif

Jak pani nosi biżuterię na palcach to moment wytrze gałkę zmiany biegów- w tym egzemplarzu którym się poruszam zlazła srebrna farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem tym 3 tygodnie - auto zastepcze.

> prowadzi sie niezle ale jest mega plastkowe. I niesamowicie brudzi sie tyl auta chyba przez ksztalt

> tylu. Po prostu szyba jest caly czas budna :/

> Z milych rzeczy kierownica calkiem niezle lezy w rekach. Minus kierunkowskazy i dziwne radio ale do

> tego pewnie mozna sie przyzywczaic.

Też jeździłem jako zastępczym - do prowadzenia i wygody w środku nie miałem zastrzeżeń. ok.gif

Potwierdzam, że panel środkowy z radiem był dla mnie zagadką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny typ, jako auto dla żony to Opel Astra.

> Obecnie są wyprzedaże i astrę 1,6 benzyna 115 KM, klima, el szyby, kierownica ze sterowaniem radia

> obszyta skórą, ESP i parę innych gadżetów, można kupić za 43 kzł. Lepszej opcji cenowej za

> auto w tej wielkości z ESP i klimą nie znalazłem, a następna w kolejce jest Octavia 1,2 tsi za

> 55 kzł, więc to aż 12 kzł więcej. Na plus Octavii jest ASR, którego Astra chyba nie ma.

A nie brałeś pod uwagę Aveo 1,4 który nie jest dużo mniejszy ale dobrze wyposażony i w okolicach 40 kzł kupisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli to jest "H", bo Nie ograniam nazewnictwa to dla mnie dramatem sa fotele i ich "wygoda".

Dokładnie takie samo miałem wrażenie. Najgorsze fotele na jakich kiedykolwiek siedziałem - są aż niewiarygodnie złe, a nie jest tak, że nie mam porównania.

No i oplowski patent z kierunkowskazami - potrafi doprowadzić do szału. Reszta zupełnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie takie samo miałem wrażenie. Najgorsze fotele na jakich kiedykolwiek siedziałem - są aż

> niewiarygodnie złe, a nie jest tak, że nie mam porównania.

> No i oplowski patent z kierunkowskazami - potrafi doprowadzić do szału. Reszta zupełnie OK.

akurat kierunki mi jakoś nie przeszkadzają ... ale fotele facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jeździłem jako zastępczym - do prowadzenia i wygody w środku nie miałem zastrzeżeń.

> Potwierdzam, że panel środkowy z radiem był dla mnie zagadką

glosne to auto jest. Ale moje odczycie wynika raczej z roznicy klas aut. Mimo tego, ze moje to diesel to astra byla sporo glosniejsza oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny typ, jako auto dla żony to Opel Astra.

> Jak prowadzi się Astra 3, bo wygląd z zewnątrz jest ok, kokpit trąci już trochę myszką, ale obleci.

Nie wiem co tam do classica pakują, ale spróbuj poszukać wersji z "kołyską" fotela, która pozwala optymalnie dobrać pozycję za kółkiem i niweluje ew. brak podparcia ud.

Kierunkowskazy - zaskakują tylko na początku; jeżeli ktoś po kilku kilometrach nadal ich nie ogarnia to imho poddaje w wątpliwość jego inteligencję.

Zawias - do bólu prosty, a dla normalnie jeżdżącego kierowcy wystarczający.

Największe wady - brak schowków (tylko przed pasażerem) i uchwytów na puszki/butelki. Coś tam Opel wspomina, że puszki 0,25-0,33l mieszczą się w kieszeniach drzwi, ale od "mieszczą się" do "są tam stabilne" droga daleka. Jakieś tam wgłębienie jest na pokrywie schowka, ale raczej nie do użycia, no i coś tam dali w tunelu środkowym, ale w wersjach z podłokietnikiem nie da się z tej "dziury" korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny firmowy pojazd to astra III, którą przejechałem 179 tyś ,więc co nieco mogę powiedzieć.

Minusy:

niewygodne fotele

środek strasznie plastikowy, z kierownicy zlazła wierzchnia warstwa przy 90.000

od 130km/h gwiżdżą uszczelki w drzwiach

ciężko chodzi pedał sprzęgła, w korkach noga boli

korozja na tylnej klapie mimo, że zero napraw lakierniczych

"głupia" manetka od kierunkowskazów

Wymiana żarówek przednich wymaga ubrudzenia się, pokaleczenia łap i posłania paru k... i ch....

silnik 1.3 cdti to totalna pomyłka do tego samochodu - tragiczny

Plusy:

Bardzo dobre prowadzenie

Sztywne zawieszenie pozwala pewnie pokonywać zakręty

Bardzo wytrzymałe zawieszenie (sporo jeżdżę po budowach i na dziury nie uważam, a pierwsza wymiana zawieszenia i amorów po 100 tyś.)

Dobre hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O co chodzi z tymi "kretyńskimi" kierunkowskazami w Oplach? Nie pierwszy raz słyszę narzekania na

> jakieś dziwne rozwiązanie.

jak dzialaja normalne kierunkowskazy wiesz. W tym dziwnym rozwiazaniu dzwignia zawsze wraca do polozenia zero nawet jesli kierunkowskaz dziala. Po prostu nie da sie manetki przelaczyc, da sie ja tylko wychylic.

Lekkie dotkniecie daje mrygniecie kierunkiem, dluzsze wlacza kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lekkie dotkniecie daje mrygniecie kierunkiem, dluzsze wlacza kierunek.

Ale da się go jakoś wyłączyć inaczej, niż prostując koło kierownicy? Przykład - włączam się do ruchu z równoległej rozbiegówki, migam w lewo. Jest miejsce to wjeżdżam na praktycznie wyprostowanych kołach. I co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale da się go jakoś wyłączyć inaczej, niż prostując koło kierownicy? Przykład - włączam się do

> ruchu z równoległej rozbiegówki, migam w lewo. Jest miejsce to wjeżdżam na praktycznie

> wyprostowanych kołach. I co?

chyba w 2 strone ale nie pamietam. Na poczatku robilem to na pale a teraz sie juz tym nie musze przejmowac zlosnik.gif

Serio nie wiem po co takie cudo. Chyba chcieli sie uwolnic od mechnicznego przelacznika manetki i zostawic tylko pstryczkaelektryczka ale kazdy kto z tym jezdzi to mowi, ze dziwne. Przyzwyczaic sie mozna ale jak jezdzisz roznymi autami a tylko w tym masz taki wynalazek to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla zony to lepiej bez turbo. Jak musi byc tani kompakt no to astra jest ok, chociaz ja bym

> wolal aurisa. A jak zonie sie podoba? Yarisa by nie wolala?

Yaris z klimą kosztuje za dużo, poza tym, czasami ja też będę kierował autem żony i nie chce żeby się miętcy oglądali. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. Dowiem się. Ale wydaje mi się, ze one są w ciągłej sprzedaży.

Z tego co wiem - a mam kontakt obecnie dobry z Oplem/Chevi - za wiele tych auto nie zostało. I niekoniecznie w takiej wersji jak chcesz i z danym silnikiem jeszcze dorwiesz.

A generalnie Astra III nie jest już produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem - a mam kontakt obecnie dobry z Oplem/Chevi - za wiele tych auto nie zostało. I

> niekoniecznie w takiej wersji jak chcesz i z danym silnikiem jeszcze dorwiesz.

> A generalnie Astra III nie jest już produkowana.

Wydawało mi się, że jeszcze jest produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.