Skocz do zawartości

Sprzedac jedziec dalej....


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie mówię o dorabianiu na czarno...Znam wiele zakładów, gdzie człowiek pracuje na etacie, wraca do

> domu i jedzie do 21-22 z prywatą, pracując na etacie ma do zapłacenia tylko składkę zdrowotną,

> za lokal tylko podatek, więc może mieć dobre ceny.

> Ale chodziło mi tylko i wyłącznie o umiejetności mechaników, niektórzy jak zapłacą sporo to wtedy

> czują się "bezpieczniej".

w takim trybie zycia to tylko kawaler pociagnie i to nie za dlugo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo sprowadzone lepsze, jezdzone po lepszych drogach jako 2 lub 3 auto bo tam ich na to stać, mniej

> zjezdzone, 2 lata jezdzisz i nie dokladasz no i Niemiec to dba...

Niemcy się z tego nabijają. Znam kilku któzy nie zmieniają wogóle olejów itp bo po co jak za 2 lata kupią nowe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemcy się z tego nabijają. Znam kilku któzy nie zmieniają wogóle olejów itp bo po co jak za 2 lata

> kupią nowe auto

ale jak handlarze od lat taka bajkę wstawiają to już stało się to teraz prawdą i ciężko to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak handlarze od lat taka bajkę wstawiają to już stało się to teraz prawdą i ciężko to zmienić

Szwagier tak forda kupił 130 tysiecy przebiegu a przy 170 blok silnika w niemczech zmieniali. Lakier idealny odchodziła szpachla płatem ale... było tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier tak forda kupił 130 tysiecy przebiegu a przy 170 blok silnika w niemczech zmieniali.

> Lakier idealny odchodziła szpachla płatem ale... było tanio

każdy się uczy na własnych bledach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Tak rozmyslam nad moja meganką I watra ok7,5 tyś zł.Jezdze 5 rok za 6 miesięcy trzeba

> wymienić rozrząd (800zł).chciałbym oddac do zrobienia 2 elementy lekko pukniete i do

> lakierowania(1000zł) i cos w kolumnie pod kierownica jest jakis mały luz.Cza zdjąc kiere i

> zobaczyc co tam sie dzieję.

> Wsumie nic sie takiego nie dzieje oleju nie bierze ,pali tez wmiare nie za duzo jak na 1,6 107KM.

> Ale.. mam troche gotówki 19K które mógłbym dołozyc do nowej furmanki. A ogladam fokusy .Ceny tez do

> 25k 2007r mozna cos kupic. parcia na sprzedaz nie mam ,szczególnie ze nie mam roboty

> Doradzcie coś co robić

Mam scenica 1 98r. dałem za niego 13.7tys teraz sa warte coś koło 4,5tys oslabiony.gif

autko nie gnije i nic sie z nim nie dzieje.Jezdze nim juz jakies 4,5roku.Ma nalatane 225tys.

kupiłem go jak miał 145tys. niby he he od 155tys.

na LPGI jakoś szkoda mi go sprzedac za grosze biglaugh.gif

wszystko ma co potrzebne do jazdy ok.gif

na twoim miejscu bym jezdził dalej jak nic sie nie dzieje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w takim trybie zycia to tylko kawaler pociagnie i to nie za dlugo

Taaa....ostatnio byłem u gaziarza, warsztat otwarty od 16-22, zgadnij dlaczego zlosnik.gif a Pan grubo ponad 50 lat, więc Twoja teoria nie sprawdza się, $$$ ważniejsze od czasu na odpoczynek wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostawić bo:

> 1. Zamienił stryjek siekierkę na kijek - meganka Ci styknie, składajcie dalej kasę, dziecior się

> pojawi to może jakiś mondeo kombi lepsze będzie

> 2. Nie masz pewnego auta do kupna, jakiejś okazji od znajomego, po co robić sobie kłopoty z

> zakupem?

Tata ma C-maxa 1,8tdci z małym przebiegiem ,może zmieni za 2,3 lata zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tata ma C-maxa 1,8tdci z małym przebiegiem ,może zmieni za 2,3 lata

To wcale nie jest głupie wyjście...Zmienisz teraz rozrząd, pośmigasz, więc się to niejako zamortyzuje, ustabilizujesz swoją sytuację i zmienisz bolid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Nie masz pewnego auta do kupna, jakiejś okazji od znajomego, po co robić sobie kłopoty z

> zakupem?

Załózmy ze mam prace i 30K ze sprzedaża auta ,chce zmienic bo:

własnie auto jest duzo nowsze nie znaczy ze mniej sie psuje ..

Tak czy siak jakbym chciał zmienic nawte na 2,3 ,4 latka to moze byc jakis niewypał ,moze nie duzy bo prawie nowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemów to się nie ma z samochodem który jest nowy z salonu...

Pooglądaj czasem Turbo Kamerę. Łeb obrywa jakie ludzie boje z ASO toczą i egzekwowaniem naprawy na gwarancji. Tak więc nowy to nie gwarancja braku kłopotów. Może w mniejszym stopniu niż w 5 letnim ale też cuda się psują. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chyba gdzieś w szopie za 150zł ci wymienią, 4 lata temu płaciłem za wymianę rozrządu w megane 1.4 16V 1000zł razem z paskami alternatora i pompy wody wa warsztacie specjalizującym się w Renault w Katowicach, obecnie koszt w tym samym i podobnym warsztacie 1200zł, w ASO 2-2,5 tys.

Wymiana rozrządu w 16V Renault jest jednym z najdroższych wśród innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile chyba gdzieś w szopie za 150zł ci wymienią, 4 lata temu płaciłem za wymianę rozrządu w megane

> 1.4 16V 1000zł razem z paskami alternatora i pompy wody wa warsztacie specjalizującym się w

> Renault w Katowicach, obecnie koszt w tym samym i podobnym warsztacie 1200zł, w ASO 2-2,5 tys.

> Wymiana rozrządu w 16V Renault jest jednym z najdroższych wśród innych marek.

Ustalmy jedno-to,że Ty tyle płacisz za takie proste naprawy nie znaczy, że wszyscy tak mają płacić i że to jedynie słuszne tyle płacić-ok?Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustalmy jedno-to,że Ty tyle płacisz za takie proste naprawy nie znaczy, że wszyscy tak mają płacić

> i że to jedynie słuszne tyle płacić-ok?Dzięki.

Nie ja tylko tyle płacę tylko większość w okolicy które ma takie samochody, wymiana rozrządu prosta naprawa hmm pewnie tak jak masz narzędzia czy np blokady do rozrządu bo bez tego tam nie wymienisz paska bo żadnych znaków nie ma. Już jeden na forum tutaj jakiś czas temu wymienił rozrząd w takim silniku u mietka w szopie i silnik chodził jak traktor i mocy nie miał bo gość nie wiedział że trzeba wałki zablokować. A koszt 1000-1200zł to koszt ze wszystkimi częściami włącznie z zaślepkami wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam scenica 1 98r. dałem za niego 13.7tys teraz sa warte coś koło 4,5tys

> autko nie gnije i nic sie z nim nie dzieje.Jezdze nim juz jakies 4,5roku.Ma nalatane 225tys.

> kupiłem go jak miał 145tys. niby he he od 155tys.

> na LPGI jakoś szkoda mi go sprzedac za grosze

> wszystko ma co potrzebne do jazdy

> na twoim miejscu bym jezdził dalej jak nic sie nie dzieje

Jakbyś sprzedawał, to chętnie odkupię. Żona jeździ Megane Classic `97, musimy zmienić bo niewygodne jest wrzucanie dzieciowych bambetli do tyłu.

Oglądałem ostatnio 98 rok z gazem i klimą za 3,5 kpln, ale szpachla mnie przeraziła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ja tylko tyle płacę tylko większość w okolicy które ma takie samochody, wymiana rozrządu prosta

> naprawa hmm pewnie tak jak masz narzędzia czy np blokady do rozrządu bo bez tego tam nie

> wymienisz paska bo żadnych znaków nie ma. Już jeden na forum tutaj jakiś czas temu wymienił

> rozrząd w takim silniku u mietka w szopie i silnik chodził jak traktor i mocy nie miał bo gość

> nie wiedział że trzeba wałki zablokować. A koszt 1000-1200zł to koszt ze wszystkimi częściami

> włącznie z zaślepkami wałków.

Widzisz ja piszę o kosztach samej wymiany, Ty nagle wypalasz, że wymiana ze wszystkimi częściami itd...zaraz dopiszesz, że z paliwem, kebabem w poczekalni i kawą z automatu-czytajmy ze zrozumieniem.

Poza tym wymiana rozrządu w silniku benzynowym jest jedną z prostszych czynności, a że trzeba mieć narzędzia...no chyba rozmawiamy o mechanikach i warsztatach, więc to niejako z góry można założyć, że posiadają narzędzia.

Gdyby dało się taki rozrząd po obd wyeftepować do silnika to robiliby to informatycy, nie mechanicy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś sprzedawał, to chętnie odkupię. Żona jeździ Megane Classic `97, musimy zmienić bo niewygodne

> jest wrzucanie dzieciowych bambetli do tyłu.

> Oglądałem ostatnio 98 rok z gazem i klimą za 3,5 kpln, ale szpachla mnie przeraziła

Nie sprzedam raczej scenica już nigdy 270751858-jezyk.gif

Bardzo wygodne auto.Bez awaryjne i jakoś wyjątkowo nie gnijące zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Poza tym wymiana rozrządu w silniku benzynowym jest jedną z prostszych czynności, a że trzeba mieć

> narzędzia...no chyba rozmawiamy o mechanikach i warsztatach, więc to niejako z góry można

> założyć, że posiadają narzędzia.

W czym według Ciebie jest prostsza wymiana rozrządu w takim 1.8T (np AWT) od wymiany rozrządu w 1.9TDI PD (np AWX) z grupy VW? Jak dla mnie stopień skomplikowania jest taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest takie powiedzenie

> Jeśli średnia za naprawy z ostatnich 6 miesięcy przekracza wysokość rat za nowe trzeba sprzedać

> stare.

Tylko trzeba koniecznie rozróżnić naprawy i eksploatację.

Bo w starych wózkach, w krótkim okresie, potrafi się nagle skumulować np. rozrząd do zrobienia, zakup kompletu nowych opon i akumulatora.

To szarpnie np. ze 2kzł z kieszeni... ale to wydatek jednorazowy na duuużą liczbę następnych kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko trzeba koniecznie rozróżnić naprawy i eksploatację.

> Bo w starych wózkach, w krótkim okresie, potrafi się nagle skumulować np. rozrząd do zrobienia,

> zakup kompletu nowych opon i akumulatora.

> To szarpnie np. ze 2kzł z kieszeni... ale to wydatek jednorazowy na duuużą liczbę następnych

> kilometrów.

wiec usrednic wydatki z ostatniego roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Tak rozmyslam nad moja meganką I watra ok7,5 tyś zł.Jezdze 5 rok za 6 miesięcy trzeba

> wymienić rozrząd (800zł).chciałbym oddac do zrobienia 2 elementy lekko pukniete i do

> lakierowania(1000zł) i cos w kolumnie pod kierownica jest jakis mały luz.Cza zdjąc kiere i

> zobaczyc co tam sie dzieję.

> Wsumie nic sie takiego nie dzieje oleju nie bierze ,pali tez wmiare nie za duzo jak na 1,6 107KM.

> Ale.. mam troche gotówki 19K które mógłbym dołozyc do nowej furmanki. A ogladam fokusy .Ceny tez do

> 25k 2007r mozna cos kupic. parcia na sprzedaz nie mam ,szczególnie ze nie mam roboty

> Doradzcie coś co robić

Moim zdaniem w tym przypadku wybór jest prosty:

- małe przebiegi, niezbyt intensywna eksploatacja i czas na utrzymanie auta w sprawności technicznej - zostawić,

- większe przebiegi, auto zawsze w pełnej sprawności i brak czasu nawet na proste i tanie usterki - wymienić na nowszy model.

Jestem teraz w tej samej sytuacji i będę na wiosne zmieniał na nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma piernik do wiatraka?

> To chyba ich sprawa? Po co zaglądać komuś do kieszeni?

Przy zadanym pytaniu w tytule wątku to jest bardzo istotny parametr. Nie mam pracy = nie wymieniam na nowszy, a nawet sprzedaję obecny i przechodzę na komunikację miejską / taxi. Mieć samochód i utrzymać go godnie to niestety kosztuje. Znajomy kupił niedawno bmw e91 i jest na etapie kupowania używanych klocków i tarcz na allegro. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy zadanym pytaniu w tytule wątku to jest bardzo istotny parametr. Nie mam pracy = nie wymieniam

> na nowszy, a nawet sprzedaję obecny i przechodzę na komunikację miejską / taxi. Mieć samochód

> i utrzymać go godnie to niestety kosztuje. Znajomy kupił niedawno bmw e91 i jest na etapie

> kupowania używanych klocków i tarcz na allegro. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Zgodzę się z Tobą, ale tutaj chyba jest o zmianie auta a nie jego utrzymaniu zlosnik.gif

A co do kolegi z bmw...to nie wiem co napisać hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodzę się z Tobą, ale tutaj chyba jest o zmianie auta a nie jego utrzymaniu

Ale sam wątkotwórca spytał o radę, wyraźnie zaznaczając, że na chwilę obecną jest bezrobotny.

Ktoś mu odpisuje, że jest w takiej samej sytuacji i ... zmienia. Dlatego dopytuję, czy na pewno w "takiej samej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedac nie sprzedam puki nie znajde pracy na umowe o prace,mysle moze zrobie na wózek widłowy .Przebiegi ogólne to gdzies 13kkm rocznie na dzień dzisiejszy..Rozrząd i tak gdzies za 5kkm na 60kkm będzie i 5 lat gdzies w maju ..Błotnik i drzwi do wyklepania małe defektyi lakierowania 1000zł ,moze przedni zderzak tez .W sumie włozył bym troche kasy 2500K i jedze dalej ,a jak praca bedzie kasa sie pozbiera zlosnik.gif

Z tym że na cos 2010 cos w stylu AIII ,focusa, cmaxa ceeda.Siła kupna czegos nowszego jest duza ale czas pokaże ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy zadanym pytaniu w tytule wątku to jest bardzo istotny parametr. Nie mam pracy = nie wymieniam

> na nowszy, a nawet sprzedaję obecny i przechodzę na komunikację miejską / taxi. Mieć samochód

> i utrzymać go godnie to niestety kosztuje. Znajomy kupił niedawno bmw e91 i jest na etapie

> kupowania używanych klocków i tarcz na allegro. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Byłem świadkiem jak ludzie pytali o używane amortyzatory tył do Seicento. A ile takie nowe kosztują średniej jakości? 50zł sztuka? facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym wymiana rozrządu w silniku benzynowym jest jedną z prostszych czynności, a że trzeba mieć

Od pewnego czasu czytam Twoje posty i się zastanawiam gdzie Ty swoją "wiedzę" posiadłeś grinser006.gif

Mała zagadka specu od tanich i prostych wymian paska rozrządu i części współpracujących - stary i sprawdzony silnik 4G63 - podaj koszt wymiany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pewnego czasu czytam Twoje posty i się zastanawiam gdzie Ty swoją "wiedzę" posiadłeś

> Mała zagadka specu od tanich i prostych wymian paska rozrządu i części współpracujących - stary

> i sprawdzony silnik 4G63 - podaj koszt wymiany

Niech odpowiedzią dla Ciebie "specu" będzie to-jeśli prowadzę renię z 97r z silnikiem 1.6 benzyna do mechanika na wymianę rozrządu i słyszę od niego, że to skomplikowane i och i ach-to dziękuję i odjeżdżam, bo oznacza to, że nie ma pojęcia jak się do tego zabrać i lepiej uważać bo więcej schrzani niż naprawi.

Jeżeli chcesz porozmawiać o silniku 4G63 stosowanym w miśku,eaglu czy cherym to chyba nie o tym wątek?

Poza tym już napisałem-to że ktoś zapłacił ileś, nie znaczy że ktoś inny nie może mniej...wystarczy mieć dostęp do części i odpowiednich mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chcesz porozmawiać o silniku 4G63 stosowanym w miśku,eaglu czy cherym to chyba nie o tym

> wątek?

Nie, no ja wiem zlosnik.gif Wszystko rozumiem, że renia itd. Dostęp do części tanich także rozumiem. smirk.gif

Zapytałem Ciebie jako znawcę tematu o jeden zastaw części do wymiany rozrządu w starym silniku. niewiem.gif

Jeśli nie ogarniasz i nie wiesz - po prostu to napisz - nie ma sprawy ok.gif

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytałem Ciebie jako znawcę tematu o jeden zastaw części do wymiany rozrządu w starym silniku.

> Jeśli nie ogarniasz i nie wiesz - po prostu to napisz - nie ma sprawy

Zapytałeś o koszt wymiany nie o zestaw części potrzebnych do wymiany-dla mnie to różnica, to raz, a dwa, że jest to zupełnie poza wątkiem, więc jeszcze raz mówię-chcesz to załóż sobie nowy temat, bo nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć...Ja nie mam nic przeciwko, że ktoś płaci 2000 w ASO za taką usługę, to nie znaczy, że ja nie mogę zapłacić 450zł za części do reni i 150 za wymianę...bo jak napiszę, że płaciłem 200zł za wymianę 2 progów z malowaniem w matizie, czy 500zł za klejenie zderzaka, malowanie zderzaka i błotnika (przekręcenie ślizgu itd), zmianę amorka zgiętego-to też aferę rozkręcisz? zlosnik.gif Zakład blacharski płacący podatki i działający legalnie dla jasności. Po prostu w mniejszej miejscowości i " w trosce o dalszą współpracę" smile.gif Także zacytuję Ciebie "Jeśli nie ogarniasz i nie wiesz - po prostu to napisz - nie ma sprawy " zlosnik.gif Ogólnie nie wiem czym to jest spowoodowane, ale zauważyłem, że wobec niektórych inni nie mogą mieć swojego zdania bo ich prawda jest jedyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem czym to jest spowoodowane, ale zauważyłem, że wobec

> niektórych inni nie mogą mieć swojego zdania bo ich prawda jest jedyna...

Spokojnie zlosnik.gif Tylko taka uwaga - wymiana w tym konkretnym modelu jest IMO kosztowna - co wynika z ilości elementów podlegających wymianie.

Sugeruję Tobie tylko abyś nie "obtaniał" grinser006.gif wszystkich wymian i napraw bo czasami to nie jest realne. ok.gif

Dyskutujemy tylko Kolego ok.gif więc się nie spinaj smirk.gif

Ps.Taka wymiana poza ASO to około 2000PLN spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie Tylko taka uwaga - wymiana w tym konkretnym modelu jest IMO kosztowna - co wynika z

> ilości elementów podlegających wymianie.

> Sugeruję Tobie tylko abyś nie "obtaniał" wszystkich wymian i napraw bo czasami to nie jest

> realne.

> Dyskutujemy tylko Kolego więc się nie spinaj

> Ps.Taka wymiana poza ASO to około 2000PLN

Rozumiem że piszesz teraz o silniku z miśka?A temat chyba jest o reni?A na temat skomplikowania wymiany w reni wypowiedziałem się-jeśli mechanik twierdzi, że w 1.6 renault wymiana rozrządu jest mega skomplikowana, to nasuwa mi się myśl jedna-zmienić mechanika, bo każdy grosz u niego zostawiony będzie "ryzykowny". Co do cen, to każdy ma inne, na części samochodowe tak samo, więc trzeba również patrzeć indywidualnie, ja się nie spinam, tylko drażni mnie jak ktoś robi takie podchody, służące-no właśnie-czemu?Temat jest o reniferze i jego właścicielu, wpadasz, wyskakujesz z silnikiem, którego nawet w żadnym reno nie było robiąc zupełny offtop, wyskakując do mnie z tekstami 'specu' itd, po co, na co? confused.gificon_rolleyes.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.