Skocz do zawartości

Rozpoczęło się bardziej szczegółowe polowanie na kierowców


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie mam zamiaru ich dofinansowywac.

> Chyyba zrobie takie naklejki na samochod - NIE DOFINANSOWUJE DZIURY BUDZETOWEJ I JEZDZE ZGDNIE Z

> PRZEPISAMI

A myslisz że to coś da ? Jak zobaczą, że nie daje to zamierzonych efektów to zrobią płatne drogi lokalne i wtedy to juz chyba pozostanie kupić sobie rower albo helikopter, tudzież przeprowadzka do Chin zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A myslisz że to coś da ? Jak zobaczą, że nie daje to zamierzonych efektów to zrobią płatne drogi

> lokalne i wtedy to juz chyba pozostanie kupić sobie rower albo helikopter, tudzież

> przeprowadzka do Chin

Moj spokojny styl jazdy nie spowoduje tego, ze fotoradary znikna, bo stana sie nieoplacalne. Ale gdyby wieekszosc kierowcow zaczela stosowac sie do przepisow RD - Ministerstwo Finansow nie zakladaloby przychodow z mandatow na poziomie 1,5 mld zlotych w przyszlym roku...

Ja po prostu nie naleze do tych co łatają dziure budzetowa i zamiast jeczec na ilosc fotoradarow - jezdze zgodnie z przepisami. Mamy coraz lepsze drogi, na ktorych ograniczenie predkosci jest od 100 do 140 km/h i mozna utrzymac bardzo wysoka srednia predkosc podrozy. po co sie narazac na utrate prawa jazdy? Jesli ktos by pytal o ilosc kilometrow, ktore pokonuje w ciagu roku to jest to od 40 do 50 tys. Stan punktow karnych od przyjnajmniej 4 lat - 0 (slownie: zero) punktow.

Kilka lat temu doswiadczylm sytuacji, w ktorej jadac na 2 auta odcinek 500 km polskich drogach - ja jechalem zdecydowanie za szybko, a moj kumpel w drugim aucie zgodnie z prrzepisami. Efekt byl taki, ze w miejscu docelowym bylem 30 minut przed nim... Czy w skali czasu spedzonego w samchodzie podczas calej drogi (ok. 7 godzin) te 30 minut ma jakies znaczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się po Białymstoku

Jeżdżę po Białymstoku dość często i jakoś udaje mi się przeżyć pomimo bzdetnych sygnalizatorów i zatrzymywania się przed żółtym światłem. grinser006.gif

Ale fakt jest faktem. W Białymstoku o wiele częściej niż w innych miastach kierowcy zapominają, że zmiana z czerwonego światła na żółte nie upoważnia do ruszania. Że też władze miasta jeszcze nie wpadli na pomysł aby na każdym skrzyżowaniu zamontować sprzęt do kontroli na jakim świetle kierowcy wjeżdżają na skrzyżowanie. Pozwoliłoby to miastu zarobić trochę kasy i zdyscyplinować białostockich "miszczów" kierownicy którym zawsze się śpieszy. grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac, nic ująć. Dlatego napisałem, że jak ich założenie budżetowe się nie sprawdzi, to znajdą inny sposób na dojenie kierowców.

Podniosą oplaty za drogi, zwiekszą ilosc płatnych odcinków, wiec i tak kazdy kierowca sie dorzuci ministrowi finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwykle wie się co jak i gdzie - bodajże od 5 lat nie zatrzymali mnie nawet do kontroli dokumentów.

No i u mnie busted.gif na to też wpadli i zaczynają robić losowe pełne blokady z trzepaniem każdego. Jak mi powiedział komendant, chodzi nie tylko o BRD, ale także o wygonienie z terenu przerzucających kradzione samochody czy narkotyki. Ponieważ jest coś takiego jak łączność i "szpice", szybko te kontrole będą przerzucali z miejsca na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się po Białymstoku, zasranym bzdetnymi sygnalizatorami. Jak na dziesiątym z rzędu

> skrzyżowaniu zapali Ci się przed nosem żółte, to zmienisz zdanie w kwestii bezmyślnego

> trzymania się przepisów. Tak, tak, niestety, nawet trzymanie się przepisów może być bezmyślne.

> Z trudem mi to przychodzi, ale to prawda, przynajmniej w moim mieście.

Potwierdzam! Podobnie u mnie. Jak się jedzie do pracy (40km) i dojeżdżasz do "pociągu" jadących zderzak w zderzak ciężarówek z drewnem, do tego często bez chlapaczy 30km/h, angryfire.gif Czasami nerwy puszczą i wyprzedzasz wykorzystując kawałek prostej. Problem polega na tym, że nie zawsze tam gdzie prosta jest linia przerywana. Nie wspominam o znaku 40/h ustawionym "z Niemca" za drzewem i nie sprzątniętym po robocie na pięknej prostej, świeżo wyremontowanej drodze. Tak zapłaciłem, bo jechałem 92/h. angryfire.gif W kwestii płacenia lub niepłacenia mandatów duży udział ma niestety szczęście i stan układu nerwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam! Podobnie u mnie. Jak się jedzie do pracy (40km) i dojeżdżasz do "pociągu" jadących

> zderzak w zderzak ciężarówek z drewnem, do tego często bez chlapaczy 30km/h, Czasami nerwy

> puszczą i wyprzedzasz wykorzystując kawałek prostej.

To nie podjeżdżaj do samego zderzaka i problem zniknie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A myslisz że to coś da ? Jak zobaczą, że nie daje to zamierzonych efektów to zrobią płatne drogi

> lokalne i wtedy to juz chyba pozostanie kupić sobie rower albo helikopter, tudzież

> przeprowadzka do Chin

Wróci do łask PKS oraz zaczną odbudowywać zlikwidowane linie kolejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę zgodnie z przepisami od wielu lat i jestem tego samego zdania co Ty.

Fakt, trzeba przyznać rację, że daleko nam jeszcze do rozwiązań stosowanych np.: w krajach skandynawskich ale patrząc na całość, w przeciągu 10 lat można powiedzieć, że nastąpiła olbrzymia poprawa.

Nie mówię tutaj o drogach lokalnych, bo w tym przypadku nawet na tym słynnym, wychwalanym pod niebiosa zachodzie nie jest tak kolorowo. Ale jeżeli chodzi o główne drogi krajowe i sporą część dróg wojewódzkich to nastąpiła duuuża poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak "miszczowie" kierownicy podreperują budżet państwa polskiego z własnej kieszeni to i wewnętrzny

> sprzeciw się im zmniejszy

nie przypuszczam...raczej staną się bardziej uważni...

> Oby coraz więcej fotoradarów pojawiało się na naszych drogach.

też jestem za

cfaniaczek.gifold.gif fotoradar co 100 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie podjeżdżaj do samego zderzaka i problem zniknie

Nie zniknie, bo to ten sam mechanizm jak utrzymywanie tzw. bezpiecznego odstępu. Czyli jak tylko masz trochę miejsca przed maską, to natychmiast ktoś z tyłu wbija przed ciebie, robisz odstęp i sytuacja się powtarza... Problem polega na tym, że część z tych "wbijających" ma dość odwagi na wyprzedzenie osobówki ale na dwa tiry już nie i jedzie taki z lewym "kierunkiem" okrakiem i boi się wyprzedzić w sytuacji kiedy ty byś już dawno wyprzedził i jego i tą ciężarówkę. angryfire.gifsciana.gif

Niemal codziennie spotykam taką dziewczynę w C5 2.0HDI. Auto dość mocne żeby nie dawać się wyprzedzić na prostej (nawet do 160/h potrafi dołożyć) ale jak dojedzie do ciężarówki to pojedzie za nią 60/h w opisany wyżej sposób. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak kiedys na jakims forum pytałem dlaczego tak mało jest fotoradarów robiących zdjęcia za

> przejazd na czerwonym

Od tego powinni zaczac, PJ na conajmniéj miesiac do wora

David, chcialbym widziec jak tuz przed osiagnieciem celu stajesz o 03:00 lub 04:00 na kawe biglaugh.gif

wink.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zniknie, bo to ten sam mechanizm jak utrzymywanie tzw. bezpiecznego odstępu. Czyli jak tylko

> masz trochę miejsca przed maską, to natychmiast ktoś z tyłu wbija przed ciebie, robisz odstęp

> i sytuacja się powtarza... Problem polega na tym, że część z tych "wbijających" ma dość odwagi

> na wyprzedzenie osobówki ale na dwa tiry już nie i jedzie taki z lewym "kierunkiem" okrakiem i

> boi się wyprzedzić w sytuacji kiedy ty byś już dawno wyprzedził i jego i tą ciężarówkę.

Co ja Ci mam tłumaczyć, że nie wyprzedza się na podwójnej ciągłej. I tak będziesz wyprzedzać na podwójnej ciągłej bo kamyki z ciężarówki obijają samochód, bo nie zdążysz do pracy, bo deszcz pada, bo słońce świeci lub znajdzie się jeszcze milion innych powodów. Dopiero panowie w niebieskich mundurkach na druczku mandatu są w stanie takim jak Ty wytłumaczyć, że na podwójnej ciągłej się nie wyprzedza. Tym bardziej skuteczne jest tłumaczenie, im bardziej nieuchronna jest kara. Oby więcej wszelkiego rodzaju kontroli na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To byłoby najdoskonalsze rozwaiązanie.

to by bylo dalekie od doskonalosci...najdoskonalsze zostalo juz zaprezentowane w filmie 20 lat temu (Demolition Man)...tylko wtedy jazda zgodnie z ograniczeniami predkosci nie bylaby wystarczajaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to by bylo dalekie od doskonalosci...najdoskonalsze zostalo juz zaprezentowane w filmie 20 lat temu

> (Demolition Man)...tylko wtedy jazda zgodnie z ograniczeniami predkosci nie bylaby

> wystarczajaca...

A w Star Treku przedstawiono jeszcze doskonalsze rozwiązanie, czyli teleportacja grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylisz przeznaczenie...ale w sumie to nie czytalem specyfikacji funkcjonalnej i moge czegos o

> fotoradarach nie wiedziec...hm..chodzi o blysk?

Chodzi o błyskawiczność transportu. Wchodzisz w domu do szafy a wychodzisz w pracy z kibla wink.gifhehe.gif

Nie ma potrzeby przekraczania prędkości na drogach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o błyskawiczność transportu. Wchodzisz w domu do szafy a wychodzisz w pracy z kibla

> Nie ma potrzeby przekraczania prędkości na drogach

dyskusja bardziej na HP a nie na MK wink.gif niemniej prowokacyjnie...tylko skad pewnosc, ze predkosc teleportacji jest stala... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ciekawe czy jak nadejdzie wiosna to czy rozpocznie sie polowanie na motorzystów? Np. takich co

> gnają w mieście grubo ponad setkę albo jeszcze odginaja blachy?

To nie jest system na motocykle. Kamery rejestrują tylko przód pojazdu.

Polacy na skutery i motocykle! 270751858-jezyk.gif

Ale jest to powód do zaskarżenia tego systemu z powodu nierównego traktowania użytkowników drogi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest system na motocykle. Kamery rejestrują tylko przód pojazdu.

> Polacy na skutery i motocykle!

A może na rowery? Jak to łupienie będzie dalej trwac to do tego dojdzie. Chociaż wtedy pewnie wymyślą cos nowego - np. obowiązkowe OC dla rowerzystów i tablice rejestracyjne dla rowerów zlosnik.gif

> Ale jest to powód do zaskarżenia tego systemu z powodu nierównego traktowania użytkowników drogi

Jestem za ok.gif. trzeba by się tylko zorganizowac. Dlaczego kierowcy mają byc dojnymi krowami? A piesi? Ile ludzie włazi na skrzyżowania na czerwonym świetle, albo w niedozwolonych miejscach? Czesto są to matki ciągnące za rękę swoje dziecko confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ciekawe czy jak nadejdzie wiosna to czy rozpocznie sie polowanie na motorzystów? Np. takich co

> gnają w mieście grubo ponad setkę albo jeszcze odginaja blachy?

Ale to kierowcy puszek powodują wypadki i to ich trzeba utemperować wpysk.gif

mam wyjechać ze statystykami ilu ludzi na pasach i rowerzystów zabili kierowcy samochodów a ilu motocykliści ? nie chcesz tego.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może na rowery?

Już kilku szybkich szalonych rowerzystów złapano i to bez tablic... na fotoradary hehe.gif

Co do motocyklistów to rozwiązanie jest i to proste .... numer rejestracyjny na kurtce lub/i kasku. Obecnie fotoradary ( Chyba tam Nikony 3000 siedzą ) maja aparaty umożliwiające odczytanie tej małej naklejki w rogu szyby auta więc co tam numer na kasku ...... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.