Skocz do zawartości

Rozpoczęło się bardziej szczegółowe polowanie na kierowców


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale jaki sens ma pomiar na odcinku kilkunastu km? To powinien być jakiś ogólnokrajowy rejestr

> mierzący całą trasę pojazdu z uwzględnieniem ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach.

> Każdy samochód powinien mieć obowiązkowo jakiś identyfikator a'la viatoll korzystający z jego

> bramownic, może nawet z GPS , a policja z ITD możliwość czytania z niego danych.

I do tego jeszcze alkomat sprzężony z całym systemem oraz możliwością zdalnego unieruchomienia auta w przypadku wykrycia pijanego kierownika old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za każdym razem kiedy jadę mijam przynajmniej 1 patrol kontrolujący prędkość radarem, jakoś nigdy

> nie zatrzymali mnie dla własnego widzimisie na kontrolę a przejeżdzam często gdy nikogo nie

> kontrolują i mają "wolne", ostatnio nawet się zdziwiłem że słowacy migneli światłami

> ostrzegawczo przed patrolem

Łapanki na winiete , alkomat, rolki, wyposazenie nie miałeś, wiec to pewnie ja mam tylko takie szczescie, chodz spedzam tam 3-4 dni w tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łapanki na winiete , alkomat, rolki, wyposazenie nie miałeś, wiec to pewnie ja mam tylko takie

> szczescie, chodz spedzam tam 3-4 dni w tyg.

Raz winieta i nawet dokumentów samochodu nie chciał oglądać, może to dlateog że jeżdzę Cee-dem i mają sentyment do marki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne, chipy i gps niech nam zaszyją i obserwują czy czasem za szybko nie zmieniliśmy położenia..

Z nami się nie da inaczej! Jeszcze zapomniałem o cynku do CEPiK i UFG do porównania z bazami danych old.gif. Nie przychodzi mi tylko do głowy żadem pomysł jak zaostrzyć badania techniczne na SKP zlosnik.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem zaczyna się gdy pojedziesz np nad morze i fotoradary pochowane po krzakach w śmietnikach

> zrobią Ci kilka pocztówek za 43km/h na 40. Wtedy będziesz miał "luzik" Ale spoko - schody do

> Urzędu Gminy się zrobi nowe

Dlatego właśnie Strasze Wiejskie powinny stracić prawo do używania fotopstryków i powrócić do służenia gminom w zakresie porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wydają kasę dalej na fotoradary,nieoznakowane auta,pomiarowe odcinki...Z chęcią doczekam dnia kiedy to wszystko rypnie się.Wydana kasa nie zwróci się hahaha.gif

Ludzie uważają coraz bardziej i nie będą się dawać skubać.

Zamiast budować drogi ekspresowe to oni kręcą bata na kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polacy na Słowacji ZAWSZE byli traktowani jak intruzi przez tamtejszą Policję - jak nie wierzysz

> popytaj kogoś kto regularnie tam jeździł jeszcze w poprzednim ustroju. Oni tak mają że nas nie

> lubią

podobnie jak my Litwinów i chyba z wzajemnościa (mowa o kierowcach nie calej narodowosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny wynalazek na zmniejszenie dziury budżetowej przy pomocy nas kierowców !

A mnie to rybka. Odkąd można wybierać bramkę " nie wiem kto kierował" i płacic za "niewskazanie" nie nabijająć punktów, jeżdżę sobie na luzaka ok.gif

"Podatek", który zedrą ze mnie w formie mandatów, odbijam sobie gdzie indziej.

Krzywdy sobie nie dam zrobić, oj nie palacz.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bredzisz.

> Mógłbym się odnosić dalej, ale tyle wystarczy. Po prostu bredzisz.

Nie bredzę, tylko odczułem na własnej skórze - ja, moi rodzice i moi dziadkowie. Na Węgry jeździmy od zawsze i przygranicznych chamów-słowaków nie raz przerabialiśmy. Mógłbym się odnosić dalej ale wystarczy. Bredzisz smirk.gif

Zresztą Węgrowie mają takie samo zdanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem zaczyna się gdy pojedziesz np nad morze i fotoradary pochowane po krzakach w śmietnikach

> zrobią Ci kilka pocztówek za 43km/h na 40.

No i dobrze. Jeśli jest 40 to oznacza, że można jechać z maksymalną prędkością 40km/h. Każdy kto przekracza powinien otrzymać pocztówkę z odpowiednim rachunkiem do zapłacenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech wydają kasę dalej na fotoradary,nieoznakowane auta,pomiarowe odcinki...Z chęcią doczekam dnia

> kiedy to wszystko rypnie się.Wydana kasa nie zwróci się

> Ludzie uważają coraz bardziej i nie będą się dawać skubać.

Dokładnie taki będzie scenariusz już w niedalekiej przyszłości nikt nie będzie sie frajerzył tylko tam gdzie 50 będzie jechał 50 i będzie płacz że do budżetu nie wpływa tyle ile było w planie. Już jest wielkie halo dlaczego popyt na paliwa spadł o chyba 4% ile to mniej będzie dochodu z akcyzy, a jak popyt ma wzrastać jak cena w porównaniu do dochodów to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bredzę, tylko odczułem na własnej skórze - ja, moi rodzice i moi dziadkowie.

To może jedź jak europejczyk, a nie jak azjata ?

Nie wyprzedzaj na podwójnej ciągłej i na trzeciego, jak jest ograniczenie do 50, to nie jedź 150 "bo jest prosta i ograniczenie jest głupie".

> od zawsze i przygranicznych chamów-słowaków nie raz przerabialiśmy.

Ja też jeździłem jako dziecko z rodzicami przez Czechosłowację, a od kilkunastu lat jeżdżę samodzielnie. Nigdy nie spotkało mnie nic złego ze strony słowackiej policji, ani innych służb. Raz zapłaciłem mandat, całkowicie słusznie, za 72/50 - ale oni byli grzeczni, to i ja grzecznie zapłaciłem - nie krzyczałem o dyskryminacji, nie wołałem konsula ani trybunału w Strasburgu - należało mi się, to zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam kiedy ktoś znajdzie skuteczny sposób na zakłócanie pracy wszelkiego rodzaju fotoradarów.

A ja czekam kiedy wynajdą jakiś ogólnokrajowy system pomiaru prędkości. Na przykład przymusowy nakaz instalowania odbiorników GPS które jeśli kierowca przekroczy prędkość to poprzez dodatkowy moduł GSM wyślą o tym informację do odpowiednich służb. grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja czekam kiedy wynajdą jakiś ogólnokrajowy system pomiaru prędkości. Na przykład przymusowy

> nakaz instalowania odbiorników GPS które jeśli kierowca przekroczy prędkość to poprzez

> dodatkowy moduł GSM wyślą o tym informację do odpowiednich służb.

dzizas, sa swieta juz dalbys sobie spokój z tym trolowaniem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast budować drogi ekspresowe to oni kręcą bata na kierowców.

Realnie wybudowanie sieci dróg ekspresowych to kilkanaście lat (uwzględniając warunki finansowe). Sugerujesz by przez kilkanaście lat zrobić na drogach (często niebezpiecznych, źle zaprojektowanych, w złym stanie) wolną amerykankę? Po wprowadzeniu nowych dróg ile będzie potrzeba czasu by nauczyć kierowców dyscypliny? Kolejne kilka lat? Czyli co: rządzący podchodzą od d..rugiej strony do tematu bo powinni pozwolić przez 20 lat na wolną amerykankę a potem my kierowcy będziemy potem potulni (dajemy słowo zlosnik.gif)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech wydają kasę dalej na fotoradary,nieoznakowane auta,pomiarowe odcinki...Z chęcią doczekam dnia

> kiedy to wszystko rypnie się.Wydana kasa nie zwróci się

Ale chyba już się zakupy dla ITD zwróciły i auta wraz z osprzętem zarabiają...

No ale kto wie? Lecz znając życie - prędzej zostaną zaostrzone limity, niż "władza" zrezygnuje z kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo jedziesz A1 nad morze i jeszcze zrobią Ci pomiar odcinkowy...

> A problem by się zmniejszył, gdyby były drogi przewidywalne, że 100km przejeżdżasz w godzinę, nie

> łamiąc prawa-czyli np trasa o której pisał Toost-Wawa-Radom, zapina się tempomat na 120km/h i

> się jedzie

Jesteś niekonsekwentny... Piszesz, że dostaniesz na A1 mandat odcinkowy a mastępnie piszesz, że drogi powinny być przewidywalne. Nie jesteś w stanie przewidzieć na autostradzie prędkości maksymalnej i czasu przejazdu? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde, trzeba będzie uczciwie zgodnie z przepisami jeździć ...

Albo zasłaniać tablicę rejestracyjną. Jeśli ktoś wspomni o naklejce, to ja mam wycieraczki na jej wysokości skutecznie ją zasłaniającą. I będzie to chyba jedyne wyjście z sytuacji do czasu, kiedy nie wprowadzą zdjęć z przodu i tyłu pojazdu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz już byłeś upominany za przeklinanie

rozróżniasz przekleństwo od wulgaryzmu?

czy wrzucasz wszystko do jednego wora: przekleństwo z wulgaryzmem, złodzieja ze złomiarzem, auto na ropę z autem na ON etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odcinkowy pomiar prędkości to o wiele lepsze rozwiązanie, niż ITD schowane w krzakach z radarem.

No nie wiem, pojawią się stada bezmózgowców objeżdżających bramki bocznymi drogami "ogniem" obok dzieciaków na poboczu, tak jak to teraz często robią ciężarówki. no.gif

> Przynajmniej można coś wyprzedzić - przyspieszyć na chwilę do np. 120km/h i nie będzie za to

> konsekwencji

Jaaasne, ja pojadę 90/h a ty wyprzedzisz mnie 120/h i po chwili po heblach do 70/h żeby się w średniej wyrobić (blokując cały sznurek tych co 90 jadą, pełen satysfakcji, że wyprzedziłeś) screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może jedź jak europejczyk, a nie jak azjata ?

O wyrocznio, a mnie czepiali się zawsze jak jechałem przepisowo - szukali tzw dziury w całym. Mnie, moich rodziców i dziadka wartburgiem (pamiętam jak byłem dzieckiem i stali zaraz za 2 zakrętem na Łysej Polanie jak jechaliśmy na Węgry). Popytaj - nie jestem odosobnionym przypadkiem. To po prostu mały, zakompleksiony naród - mający poważne problemy z tożsamością i mniejszościami - choć nie mówię że wszyscy są źli. Na mnie po prostu zrobili takie wrażenie 270751858-jezyk.gif

I nie jeżdżę jak azjata smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozróżniasz przekleństwo od wulgaryzmu?

> czy wrzucasz wszystko do jednego wora: przekleństwo z wulgaryzmem, złodzieja ze złomiarzem, auto na

> ropę z autem na ON etc.

o ile mnie pamiec nie myli to co napisal kolega ciezko podciagnac pod wulgaryzm.. grinser006.gif

czym sie rozni auto na rope od auta na ON? powaznie pytam bo mam auto na rope i wydawalo mi sie, ze dobrze robie wybierajac na stacji benzynowej ON.. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czym sie rozni auto na rope od auta na ON? powaznie pytam bo mam auto na rope i wydawalo mi sie, ze

> dobrze robie wybierajac na stacji benzynowej ON..

no to kupujesz na tej stacji ropę czy ON? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popytaj - nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Mam wielu znajomych którzy jeżdżą po wielu krajach świata. Nikt w żaden sposób nie wyróżniał słowackiej policji.

> To po prostu mały, zakompleksiony naród

Kto Ci dał prawo do obrażania kilku milionów ludzi ?

> I nie jeżdżę jak azjata

Nie wiem, nie widziałem.

Wielokrotnie widziałem natomiast na Słowacji wyprzedzanie na trzeciego, mruganie długimi na autostradzie podczas wyprzedzania TIR'a, poganianie światłami i klaksonem podczas jazdy 50 km/h przez wieś - pewnie się zdziwisz, ale zawsze auta odwalające takie numery miały polskie tablice rejestracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tyko zwrócić uwagę, że za rządów donalda, w przyszłorocznym budżecie znalazł się zapis, który mówi o ściągnięciu w postaci mandatów i innych kar z zmotoryzowanych Polaków ponad 20 MILIARDÓW PLN!!!!!!!!! Pamiętam jak ten sam donald śmiał się z Kaczki, że nie ma prawa jazdy i stawia fotopstyki. Na deser dodam, że nie inwestuje się z nieznanych przyczyn w wagi na granicach i głównych trasach? O co chodzi w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że za dużo, pisane w afekcie, nie łapać za słówka

Nie łapię za słowka tylko chce wyjaśnić dokładnie

W takich sytuacjach powinno się odmawiać przyjęcia mandatu i żądać okazania legitymacji słuzbowej. Bo to jest zwykłe naciągactwo na kasę. 10 km/h to granica błędu wskazań/odczytu prędkościomierza wskazówkowego

Zeby była jasność - nie jestem za tolerowaniem jeżdzenia szybciej niż pozwalają przepisy. Ale nie może być tak, że słuzby uprawnione do kontrolowania kierowców robią to tylko i wyłącznie po to, aby poprawić budżet gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twój awatar godnie reprezentuje Twoje poglądy

Zwyczajnie mam dość wszechobecnego łamania przepisów drogowych. Mam dość agresywnych reakcji ze strony kierowców, gdy jadę z maksymalną dozwoloną prędkością poza terenem zabudowanym czyli 90 km/h, jakbym to ja łamał przepisy drogowe a ci co przekraczają prędkość to jechali zgodnie z przepisami

Potem w różnych raportach czytamy

Quote:

Polska jest krajem, w którym codziennie w wypadkach samochodowych ginie 15 osób, a 160 zostaje rannych. To dwa razy więcej, niż w innych państwach Unii Europejskiej.


1689statystyka_europejska_tn.jpg

Wystarczy spojrzeć na powyższą statystykę. Jeszcze kilka lat temu Litwa wyprzedzała nas sporo pod względem ilości śmiertelnych wypadków drogowych. W końcu ktoś postanowił zrobić z tym porządek i podwyższył mandaty oraz zaostrzył kontrole drogowe i efekt widać od razu. Litwini mają mniej śmiertelnych wypadków drogowych niż my. Jadąc pierwszy raz przez Litwę dziwiłem się jak większość kierowców przestrzega ograniczeń prędkości a jeśli już trafi się jakiś popapraniec który pędzi jak szalony to zazwyczaj jest to samochód który posiada polskie lub białoruskie blachy. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że Litwini po naszym kraju nie jeżdżą tak przepisowo jak u siebie. Oznacza to tylko jedno. Mamy zbyt niskie mandaty i wykrywalność wykroczeń jest zbyt niska.

A teraz jeszcze jedna statystyka odnośnie przyczyn wypadków drogowych

32953przyczyny_wypadk_w_tn.jpg

Jak widać z tej statystyki główną przyczyną powstawania wypadków jest nadmierna prędkość. Na drugim miejscu jest wymuszenie pierwszeństwa przejazdu a reszta przyczyn ma sporo niższe znaczenie. Nic dziwnego, że wszystkie służby walczą ze wszystkich sił z piratami drogowymi którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. Oby mieli więcej różnych pomysłów jak udupić piratów drogowych

Jednym słowem jeźdźmy wolniej a dłużej pożyjemy. Taki kierowca jak opisywany w tym wątku nie powinien nigdy kierować żadnym pojazdem poza rowerem. Niestety w naszym kraju mamy dziurawy system kontroli prędkości i takie wyczyny jak przedstawiony na filmiku z you tube zostają wykryte dopiero wtedy jak dojdzie do tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy samochód powinien mieć obowiązkowo jakiś identyfikator a'la viatoll korzystający z jego

> bramownic, może nawet z GPS , a policja z ITD możliwość czytania z niego danych.

i w razie przekroczenia prędkości z deski rozdzielczej powinien wysuwać się pistolet i zabijać kierowcę ok.gif

tęsknisz za komuną i wszechobecną kontrolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i w razie przekroczenia prędkości z deski rozdzielczej powinien wysuwać się pistolet i zabijać

> kierowcę

> tęsknisz za komuną i wszechobecną kontrolą

On nie tęskni za komuną. On po prostu chce bezpiecznie czuć się na drodze. Niestety trzeba ograniczać niektórym jednostkom "wolność" aby większość społeczeństwa mogła żyć bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> On nie tęskni za komuną. On po prostu chce bezpiecznie czuć się na drodze. Niestety trzeba

> ograniczać niektórym jednostkom "wolność" aby większość społeczeństwa mogła żyć bezpiecznie.

Tak czy inaczej będzie dobrze ok.gif, bo albo zmaleje liczba wypadków, albo piraci będą płacili więcej mandatów. Może jedno i drugie. Na pewno się nie pogorszy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to przynajmniej będzie oznakowane.. Mnie bardziej irytuje cykanie fotek bez zatrzymywania pojazdu

> przez ITD, gdzie tu poprawa bezpieczeństwa jak nawet nie zatrzyma sie kierowcy (nie wie),

> który popelnia wykroczenie...

dostajesz fotkę + punkty, następnym razem jedziesz zgodnie przepisami, z obawy, że wszędzie może stać nieoznakowane ITD - ja przynajmniej tak mam tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobrze. Jeśli jest 40 to oznacza, że można jechać z maksymalną prędkością 40km/h. Każdy kto

> przekracza powinien otrzymać pocztówkę z odpowiednim rachunkiem do zapłacenia

Tylko, że u nas tych 40 jest nasrane za dużo angryfire.gif Dlaczego nie można u nas wprowadzić znaków z ograniczonymi godzinami działania np. Uwaga szkoła pon-pt 7-19 limit 40 km/h, ale nie u nas takie ograniczenie będzie obowiązywało nawet o 3 w nocy angryfire.gif

Jestem za sensownymi ograniczeniami, a nie tak, że zostaje 40 po remoncie i nikt jej nie zdejmuje tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już jest nie w porządku (o ile to nie jest tylko twoja fantazja). Reszta jest ok. Każdy kto

> przekroczy prędkość powinien zostać ukarany.

Jasne, szczególnie niejaki Tusk. Już widzę, jak z pokorą płaci z własnej kieszeni mandat za prędkość i bezpodstawne użycie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. biglaugh.gif Albo choćby taki Połeć (czyli główny koordynator tej akcji przeciw kierowcom). Nawet dziennikarze "Faktu" uwiecznili jego auto, jak pruje 120 km/h w obszarze zabudowanym. Paliwo ma za darmo, to za mandaty z fotoradarów będzie sam sobie wystawiać?! Obudź się, kolego. Zło w Polsce to nie tylko PiS. 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny wynalazek na zmniejszenie dziury budżetowej przy pomocy nas kierowców !

nareszcie. Czekam, aż każda droga (przynajmniej krajowa) będzie objęta takim systemem. Może wtedy wreszcie jadąc do rodziców czy nad morze nie będę musiał się zastanawiać czy nie zabije nas jakiś jadący szybko i bezpiecznie, a jazda po Polsce wreszcie będzie przyjemnością, a nie stresem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem tyko zwrócić uwagę, że za rządów donalda, w przyszłorocznym budżecie znalazł się zapis,

> który mówi o ściągnięciu w postaci mandatów i innych kar z zmotoryzowanych Polaków ponad 20

> MILIARDÓW PLN!!!!!!!!! Pamiętam jak ten sam donald śmiał się z Kaczki, że nie ma prawa jazdy i

> stawia fotopstyki. Na deser dodam, że nie inwestuje się z nieznanych przyczyn w wagi na

> granicach i głównych trasach? O co chodzi w takim razie?

A jak kiedys na jakims forum pytałem dlaczego tak mało jest fotoradarów robiących zdjęcia za przejazd na czerwonym i wyrażałem wątpliwości co do ITD robiącej zdjęcia to chcianmo mnie zlinczować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.