Skocz do zawartości

Zatrzymanie DR za opny?


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest że Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny za opony zimowe mające 10 lat? DOT 3002 (x4 sztuki)

Stan bieżnika dobry tzn dużo mięcha. ( około 6 mm)

Stan gumy - brak pęknięć uszkodzeń mechanicznych, jednolite zużycie na wszystkich czterech kołach.

Pytam bo widziałem dziś na TVN Pirat-a i zatrzymali gościowi DR min za opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam bo widziałem dziś na TVN Pirat-a i zatrzymali gościowi DR min za opony.

ja tam juz rozne dziwne rzeczy widzialem.

Jesli opona nie byla zniszczona i miala wymagana ilosc bieznika to nie powinien. W przypadku mandatu mozesz go nie przyjac. W przypadku zatrzymania dowodu... nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy możliwe jest że Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny za opony zimowe mające 10 lat? DOT 3002

> (x4 sztuki)

> Stan bieżnika dobry tzn dużo mięcha. ( około 6 mm)

> Stan gumy - brak pęknięć uszkodzeń mechanicznych, jednolite zużycie na wszystkich czterech kołach.

> Pytam bo widziałem dziś na TVN Pirat-a i zatrzymali gościowi DR min za opony.

TVN turbo to zło...

Jest jakiś przepis mówiący ,ze opony nie mogą być starsze niż xx lat???

Podczas zmiany z letnich na zimowe powiedz gumiarzowi ,ze ma założyć DOT-ami do wewnątrz...i po kłopocie...

A jak masz już założone odwrotnie to zeszlifuj cyfry Dremelem...

Niech sobie ustalają wiek na podstawie składu mieszanki...

(....to nie CSI- kryminalne zagadki Miami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Dz.U. nr 32 poz.262 precyzuje tylko grubość minimalną bieżnika ale nie jest już sprecyzowane ile lat.

W opinii ekspertów nie powinno się jeździć dłużej niż 5-6 lat.

"Nie powinno" w tym przypadku jak widać można dość dowolnie interpretować. Osobiście nie przyjął bym mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem to Dz.U. nr 32 poz.262 precyzuje tylko grubość minimalną bieżnika ale nie jest już

> sprecyzowane ile lat.

> W opinii ekspertów nie powinno się jeździć dłużej niż 5-6 lat.

Czyli jak kupie "nowe" 3 letnie i pojezdze 6 lat to będa mialy 9 lat.

> "Nie powinno" w tym przypadku jak widać można dość dowolnie interpretować. Osobiście nie przyjął

> bym mandatu.

Dzięki wszystkim za info - chciałem po prostu wiedzieć czy mogę i czy ewentualnie jest na to jakiś przepis. Mięcha w opnie mam dużo więc się nie martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak było

Nie ma czegos takiego w Polsce że za stare opony zabierają DR , swego czasu latem , jadąc na wczasy -- kontrola i oglądanie opon , stwierdził że jedna ma 3 lata a druga że 7 lat ale wysokość bieżnika równa na obu , i powiedział że nie dba pan o swoje bezpieczeństwo i takie tam bla bla bla , , mają być jednakowe na osi i dobry bieżnik i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe. Kiedyś słyszałem o przypadku, że facet dostał mandat, bo wiózł teściową na fotelu pasażera

> z przodu. Policjant stwierdził, że to miejsce nie jest przeznaczone dla starych bab.

buehehe - myślę ,ze powód był inny w tym wypadku

Teściowa może rozpraszać i denerwować kierowcę...swoją obecnością....kierowca nie kontroluje wtedy w pełni swoich zachowań

JA tam od zawsze byłem zdania ,ze miejsce teściowej jest w bagażniku... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> buehehe - myślę ,ze powód był inny w tym wypadku

> Teściowa może rozpraszać i denerwować kierowcę...swoją obecnością....kierowca nie kontroluje wtedy

> w pełni swoich zachowań

> JA tam od zawsze byłem zdania ,ze miejsce teściowej jest w bagażniku...

Wszystko zależy od wielkosci bagażnika, Standardowa teścio wa nie miesci sie do bagażnika standardowego samochodu. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś jestem spokojny o to, że niedługo "niezależni eksperci" zaczną zalecać wymianę opon co 3-4

> lata

To niech jeszcze nakażą sprzedaż jako nowe opon wyprodukowanych do roku czasu - jestem wtedy za.

A co do bagażników to u mnie nawet dwie się zmieszczą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TVN turbo to zło...

TVN Turbo mam w 4 literach kto powiedzial, ze oni wiedza wszystko lepiej ?

> Jest jakiś przepis mówiący ,ze opony nie mogą być starsze niż xx lat???

Niema !

> Podczas zmiany z letnich na zimowe powiedz gumiarzowi ,ze ma założyć DOT-ami do wewnątrz...i po kłopocie...

Przy okazli idz go gumiarza i popros o pokazanie opony i nie zdziw sie, ze znajdziesz go na jednej i drugiej stronie opony. Jest wiec tylko jedno wyjscie, wywinac opone na zewnatrze tak aby bieznik byl w srodku biglaugh.gif

> A jak masz już założone odwrotnie to zeszlifuj cyfry Dremelem...

Misiu nie cpaj i nie siadaj potem do kompa aby klepac idiotyzmy. To jest zepsucie / zniszczenie opony i jezeli wczesniej nikt by niw wpadl na pomysl zabrania Ci DR to po tej operacji zrobi to kazdy policjant

> Niech sobie ustalają wiek na podstawie składu mieszanki...

> (....to nie CSI- kryminalne zagadki Miami...)

JAk wyzej, poopowiadaj w piaskownicy kumplom ! Nikt nic nie bedzie ustalal tylko zabierze DR a Ty wymienisz opony na nowe.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na jakiej podstawie zabrali ??

> No chyba nie za stwierdzenie "za stare opony pana ma"

mnie tak właśnie próbował kiedyś wmówić, tyle że ewidentnie chciał w łapę, bo nawet światła wydawały mu się "stare" spineyes.gif

ale w praktyce może Ci zabrać za "zły stan ogumienia" i co zrobisz ? ... możesz się poskarżyć hmm.gif

pytanie po co miał by to robić

może chodziło tylko o postraszenie delikwenta, bo 10letnie opony to faktycznie są już stare icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Misiu nie cpaj i nie siadaj potem do kompa aby klepac idiotyzmy. To jest zepsucie / zniszczenie

> opony i jezeli wczesniej nikt by niw wpadl na pomysl zabrania Ci DR to po tej operacji zrobi

> to kazdy policjant

> JAk wyzej, poopowiadaj w piaskownicy kumplom ! Nikt nic nie bedzie ustalal tylko zabierze DR a Ty

> wymienisz opony na nowe.

ten to się dopiero za dużo bajek naoglądał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o akcję z białym transporterem?

Policjant powiedział przecież, że to nie za wiek odbiera dowód.

Swoją drogą - nieco przegiął...

Auto z tego co pamiętam miało niesprawny klakson, spryskiwacz, spaloną żarówkę przeciwmgielnego, oderwany kawałek zderzaka i różne opony na tylnej osi.

W opinii (tfu) policjanta - stan nie pozwalający na dalszą jazdę...

Była też mowa o tym, że na tylnej osi to zapas...

Ale policjant powiedział, że ZAPAS MUSI MIEĆ TEN SAM BIEŻNIK CO INNE OPONY...

I to mi nie pasuje, bo z tego co pamiętam to jest dopuszczalny zapas o innej rzeźbie bieżnika (i tak było to gdzieś zapisane...).

Swoją drogą to jego tokiem myślenia - chyba wszystkie dojazdówki kwalifikują auto jako "zagrażające..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z tego co pamiętam miało niesprawny klakson, spryskiwacz, spaloną żarówkę przeciwmgielnego,

> oderwany kawałek zderzaka i różne opony na tylnej osi.

> W opinii (tfu) policjanta - stan nie pozwalający na dalszą jazdę...

Czy to źle, że Policja robi to co do niej należy, tzn. eliminuje strucle z drogi. Samochód był ewidentnie niesprawny i finał. W koncu tylko zabrał dowód a nie zakazał dalszej jazdy.

Uważam, że powinno być więcej takich akcji, bo jak ktoś zlewa takie drobiazgi typu klakson, żarówka, to tak samo dba o hamulce, układ kierowniczy itd. Codziennie spotykam takie ruiny z tak samo zrujnowanymi przyczepkami, w których cudem jest jak są "pozycyjne", nie wspominając o chlapaczach... Do tego dymiące spalonym olejem, że nie sposób za takim jechać. czerwona.gif

Intensywne działania ITD w moich okolicach spowodowały wyeliminowanie drewnowozów, tak wyeksploatowanych, że nawet jak jechał 20/h pod górę (więcej nie dawał rady) to tak dymił, że wyprzedzić się go nie dało, bo nie było widać co jest z przodu. Na początku kierowcy bluzgali na "krokodylki" ale ostatecznie dzięki nim przesiedli się na znacznie lepsze wozy. Codziennie jadąc do i z roboty muszę wyprzedzić ich kilkanaście na odcinku niespełna 40km (urok sąsiedztwa International Paper SA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prędzej zabiorą za zbyt przesadne ospojlerowanie

Zwłaszcza jak koleś kalajbrą zaiwania z półką na tylne klapie, wielkości lemiesza od pługa śnieżnego, zrobionym z aluminiowej blachy, który przy delikatnym kontakcie z pieszym utnie mu łeb. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z tego co pamiętam miało niesprawny klakson, spryskiwacz, spaloną żarówkę przeciwmgielnego,

> oderwany kawałek zderzaka i różne opony na tylnej osi.

no to troche wiecej niz stare opony.

Mial prawo za to zabrac dowod i zabral. O ile powiedzmy zarowka jest dyskusyjna bo normalnemu kierowcy raczej za to nie zabiora (powiedza zeby wymienic) to reszta juz nie. Opony nie moga byc rozne na tej samej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile powiedzmy zarowka jest dyskusyjna bo normalnemu

> kierowcy raczej za to nie zabiora (powiedza zeby wymienic)

O ile masz zapasową. Mój kolega stracił dowód za podświetlenie tablicy, bo nie miał zapasowej, a pomimo, ze do CPN było 200m "pan władza" nie pozwolił, w całej swojej złośliwości pójść i kupić. Inna sprawa, że do p.mgielnych często kanał jest potrzebny.

Ja w takiej sytuacji wolę "nie zabrać z domu" DR i zapłacić 50pln za brak dokumentu niż wystawać w kolejkach w WK.

Raz tak miałem w służbowym i nawet odpuścił to 50pln, tylko kazał zaraz jak zjadę żarówkę wymienić. 893goodvibes.gif bywają normalni busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi Ci o akcję z białym transporterem?

> Policjant powiedział przecież, że to nie za wiek odbiera dowód.

> Swoją drogą - nieco przegiął...

> Auto z tego co pamiętam miało niesprawny klakson, spryskiwacz, spaloną żarówkę przeciwmgielnego,

> oderwany kawałek zderzaka i różne opony na tylnej osi.

> W opinii (tfu) policjanta - stan nie pozwalający na dalszą jazdę...

No to już jakaś podstawa jest, pewnie jakby poszukał jeszcze to coś by znalazł

> Była też mowa o tym, że na tylnej osi to zapas...

> Ale policjant powiedział, że ZAPAS MUSI MIEĆ TEN SAM BIEŻNIK CO INNE OPONY...

> I to mi nie pasuje, bo z tego co pamiętam to jest dopuszczalny zapas o innej rzeźbie bieżnika (i

> tak było to gdzieś zapisane...).

> Swoją drogą to jego tokiem myślenia - chyba wszystkie dojazdówki kwalifikują auto jako

> "zagrażające..."

Tu chyba znów przesadził bo jak ma się to do dojazdówek ??

Albo np. zjeździłem komplet opon, kupiłem nowy całkiem inny (firma, bieżnik) a zapas pełnowymiarowy jak był tak został i co w wtedy ??

Albo np. opcja letnie/zimowe ?? jak jadę na zimówkach to mam mieć zapas zimowy ??

Trochę chyba przekombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo np. zjeździłem komplet opon, kupiłem nowy całkiem inny (firma, bieżnik) a zapas pełnowymiarowy

> jak był tak został i co w wtedy ??

> Albo np. opcja letnie/zimowe ?? jak jadę na zimówkach to mam mieć zapas zimowy ??

Powiedzmy sobie jasno. Jak auto masz w stanie dobrym i pokażesz przebite koło w bagażniku, to musiałbyś nie wiem jak się zasłużyć, żeby się o to przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzą, żeby wymienić na miejscu, przy nich. A tu trzeba zdjąć koło, zdemontować nadkole...

> wtedy już nie będzie tak różowo...

e tam. Jak auto nie jest struclem i gadasz normalnie to szanse sa bardzo male. Jak wyjedziesz z morda albo cos odwalisz to 100% zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to źle, że Policja robi to co do niej należy, tzn. eliminuje strucle z drogi.

> Samochód był

> ewidentnie niesprawny i finał.

Ale jaka usterka była tak straszna?

Klakson (nie pamiętam kiedy ostatnio używałem)?

Spryskiwacz (ja akurat używam często, ale np. mój ojciec praktycznie nie używa)?

Czy może żarówka przeciwmgielnych?

> W koncu tylko zabrał dowód a nie zakazał dalszej jazdy.

Właśnie, że zakazał dalszej jazdy

Spoko - auto miało usterki, ale właśnie z tym zakazem dalszej jazdy to było jak na mnie przegięcie.

Żarówkę można wymienić na miejscu, nie zdziwiłbym się gdyby klakson też był do naprawienia (np. ze względu na zaśniedziałe styki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie, że zakazał dalszej jazdy

> Spoko - auto miało usterki, ale właśnie z tym zakazem dalszej jazdy to było jak na mnie przegięcie.

Nie, no jak zakazał dalszej jazdy, to faktycznie, mógł tylko zabrać DR. Ja myślę, że to głównie z uwagi na te opony było. Jak jeszcze gość pewnie ściemniał z tym zapasem, to się pan mundurowy wpienił. Każdy pozna że zapas świeżo wymieniony, a nie koło zasyfione tak jak trzy pozostałe. Jakby ktoś ze mnie idiotę chciał zrobić to też bym się zdenerwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaka usterka była tak straszna?

> Klakson (nie pamiętam kiedy ostatnio używałem)?

> Spryskiwacz (ja akurat używam często, ale np. mój ojciec praktycznie nie używa)?

> Czy może żarówka przeciwmgielnych?

> Właśnie, że zakazał dalszej jazdy

> Spoko - auto miało usterki, ale właśnie z tym zakazem dalszej jazdy to było jak na mnie przegięcie.

> Żarówkę można wymienić na miejscu, nie zdziwiłbym się gdyby klakson też był do naprawienia (np. ze

> względu na zaśniedziałe styki...)

dostał za całokształt i IMO słusznie, bo to nie stało się dziś icon_rolleyes.gif

za pojedyncza z tych awarii pewnie by przymknęli oko i puścili

jest jeszcze opcja działania pod oko kamery grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to już jakaś podstawa jest, pewnie jakby poszukał jeszcze to coś by znalazł

> Tu chyba znów przesadził bo jak ma się to do dojazdówek ??

> Albo np. zjeździłem komplet opon, kupiłem nowy całkiem inny (firma, bieżnik) a zapas pełnowymiarowy

> jak był tak został i co w wtedy ??

> Albo np. opcja letnie/zimowe ?? jak jadę na zimówkach to mam mieć zapas zimowy ??

> Trochę chyba przekombinował

Zapas powinieneś mieć taki sam

Letnie/zimowe też powinieneś mieć takie same na zapasie

Tak kiedyś usłyszałem od policjanta, na pytanie co zrobić w przypadku gumy powiedział powiedział, że to mój problem i mogłem sobie lawete wezwać.

Pytanie co z dojazdówkami wkładanymi fabrycznie, jest na to wszystko homologacja, co na to przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapas powinieneś mieć taki sam

> Letnie/zimowe też powinieneś mieć takie same na zapasie

> Tak kiedyś usłyszałem od policjanta, na pytanie co zrobić w przypadku gumy powiedział powiedział,

> że to mój problem i mogłem sobie lawete wezwać.

> Pytanie co z dojazdówkami wkładanymi fabrycznie, jest na to wszystko homologacja, co na to

> przepisy?

Skoro tak twierdzisz bo policjant tak Ci powiedział to poproszę o podstawę prawną albo jakieś info bo IMO nie ma takowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam. Spaliła mi się żarówka z lewej strony w Stilonie i dostęp do prostych nie należy. Policmajster mnie zatrzymał i oczywiście chciał ukarać mnie mandatem ale... powiedziałem Panu że jadę na wymianę do serwisu bo wymiana jak mu pokazałem jest .. dość ciężka. Zaproponowałem że dam mu tyle ile biorą w serwisie czyli 120 PLN za wymianę jak mi to On na drodze wymieni. (nie wiem ile biorą bo strzeliłem i że trzeba trochę rzeczy rozebrać)

Pan popatrzył i przyznał że faktycznie "chu..e" miejsce i puścił. (tak, tak powiedział i pokiwał głową) smile.gif))))

Oczywiście sam wymieniłem. Dużo szybszym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak twierdzisz bo policjant tak Ci powiedział to poproszę o podstawę prawną albo jakieś info

> bo IMO nie ma takowego

Jest przepis, że opony na osi masz mieć takie same.

Co policjanta podczas kontroli interesuje czy masz założony zapas czy tak zawsze jeździsz z innymi oponami jak ten gość z tytułowego Transportera

Trafić możesz różnie, są ludzie i krawężniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest przepis, że opony na osi masz mieć takie same.

No to wiem i to jest zapisane

> Co policjanta podczas kontroli interesuje czy masz założony zapas czy tak zawsze jeździsz z innymi

> oponami jak ten gość z tytułowego Transportera

> Trafić możesz różnie, są ludzie i krawężniki

No zainteresować może i może sprawdzić te "uszkodzone" koło czy jest na pace ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi Ci o akcję z białym transporterem?

Tak

> Policjant powiedział przecież, że to nie za wiek odbiera dowód.

> Swoją drogą - nieco przegiął...

> Auto z tego co pamiętam miało niesprawny klakson, spryskiwacz, spaloną żarówkę przeciwmgielnego,

> oderwany kawałek zderzaka i różne opony na tylnej osi.

> W opinii (tfu) policjanta - stan nie pozwalający na dalszą jazdę...

> Była też mowa o tym, że na tylnej osi to zapas...

> Ale policjant powiedział, że ZAPAS MUSI MIEĆ TEN SAM BIEŻNIK CO INNE OPONY...

TIIIA pewnie dojazdowa tez sciana.gif

> I to mi nie pasuje, bo z tego co pamiętam to jest dopuszczalny zapas o innej rzeźbie bieżnika (i

> tak było to gdzieś zapisane...).

> Swoją drogą to jego tokiem myślenia - chyba wszystkie dojazdówki kwalifikują auto jako

> "zagrażające..."

Sam używam wyłącznie dojazdówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.