Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi punktami karnymi?


danrogen

Rekomendowane odpowiedzi

Może podpowiecie mi, bo ostatnio z racji, że dużo jeżdzę, zbliżyłem się do niebezpiecznej granicy punktowej. Niestety czasami za głupoty crazy.gif Mam obecnie 19 pkt. W poniedziałek zejdzie 4 czyli zostanie 15. Kolejne 6 zejdzie we wrześniu. Jak to jest po przekroczeniu dopuszczalnych 24pkt.? Przychodzi pismo z Wydzialu komunikacji / Urzedu miejskiego ze skierowaniem na egzamin? Do tego czasu można jeździć? Zastanawiam się też nad kursem zmniejszającym 6 pkt. ale to ściąga najstarsze punkty. Czyli w moim przypadku 5 kwietniowych i jeden z września.

Potrzebuje samochodu do pracy i nie uśmiecha mi się iść na miesięczny (w najlepszym razie) urlop w przypadku przekroczenia punktów confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostajesz skierowanie z Policji na badania psychologiczne. Z badaniami idziesz do WK po skierowanie

> na egzamin. Na badania masz 30 dni, na zdanie egzaminu w sumie nie wiem- nic nie piszą a i

> babka nie za wiele wyjaśniła. Właśnie przerabiam temat.

Ale do czasu egzaminu masz prawko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to od nowego roku nie ma już możliwości odbycia kursu kasującego 6 punktów.

Ma być też tak, że po przekroczeniu liczby punktów kierowca ma przejść przez kurs doszkalający i jeżeli w ciągu dwóch lub pięciu lat znów przekroczy 24 punkty to będzie musiał przejść cały kurs i egzamin na prawo jazdy.

Co do tego jednak mogę się mylić i nie jestem pewny czy już to obowiązuje czy ma dopiero obowiązywać lub czy w ogóle takie zmiany mają się pojawić.

Jedno natomiast będzie pewne. Mianowicie to, że "stare wygi" nazywające siebie "doświadczonymi kierowcami" gdy przekroczą 24 punkty karne to będą się musieli zmierzyć z nowym rodzajem egzaminów teoretycznych.

Już ich widzę jak rozwiązują nowe testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mi się wydaje to od nowego roku nie ma już możliwości odbycia kursu kasującego 6 punktów.

> Ma być też tak, że po przekroczeniu liczby punktów kierowca ma przejść przez kurs doszkalający i

> jeżeli w ciągu dwóch lub pięciu lat znów przekroczy 24 punkty to będzie musiał przejść cały

> kurs i egzamin na prawo jazdy.

> Co do tego jednak mogę się mylić i nie jestem pewny czy już to obowiązuje czy ma dopiero

> obowiązywać lub czy w ogóle takie zmiany mają się pojawić.

> Jedno natomiast będzie pewne. Mianowicie to, że "stare wygi" nazywające siebie "doświadczonymi

> kierowcami" gdy przekroczą 24 punkty karne to będą się musieli zmierzyć z nowym rodzajem

> egzaminów teoretycznych.

> Już ich widzę jak rozwiązują nowe testy.

Mozna, mozna nadal, bo dzwoniłem do Wordu w Warszawie i Radomiu i jeszcze spory czas bedą te szkolenia obniżające ilość punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, bo te zmiany jednak tak szybko nie wejda. Chcieli cos wprowadzic, tylko zapomnieli o systemie ktory tym wszystkim by zarzadzal hehe.gif. Mowa o nowych zasadach punktacji, ograniczeniach dla mlodych kierowcow itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku WK przysłało pismo o utracie uprawnień (B,C) i musiałem im oddać PJ (do tego czasu miałem prawko, bo tylko oni mogą je zabrać) , na zdanie miałem 30 dni od momentu wydania przez nich dokumentu uprawniającego na przystąpienie do egzaminu ( w moim przypadku musiałem zdać 2 kategorie od nowa)

wcześniej reszta tak samo , czyli pismo z psiarni że niby jestem piratem drogowym i w związku z tym badania psychotechniczne na mój koszt oczywiście (przyszło dopiero po ponad miesiącu od momentu przekroczenia punktów ) ;

ja nazbierałem 26 pkt , wszystko za nadmierną prędkość , plus coś tam było za to , że wyprzedzałem z 6 aut na raz na obwodnicy z przekroczeniem prędkości oczywiście , aha jak zabrali prawko to oczywiście dalej sobie jeździłem autem , tylko przepisowo zlosnik.gif ,

co ciekawe , na egzaminie na ''b'' egzaminator wiedział o moim przekroczeniu punktów , a na ''c'' nie miał takiej informacji , choć sam mu się do tego przyznałem w trakcie egzaminu

BTW wracając z zdanego egzaminu na ''c'' (jeszcze bez prawka ) zarobiłem na nowe konto 6 pkt za ... nadmierną prędkość hehe.gif , ale policmajstry pozwoliły mi jechać , bo sprawdzili w bazie że wcześniej już zdałem kat ''b''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna, bo te zmiany jednak tak szybko nie wejda. Chcieli cos wprowadzic, tylko zapomnieli o

> systemie ktory tym wszystkim by zarzadzal . Mowa o nowych zasadach punktacji, ograniczeniach

> dla mlodych kierowcow itd.

hmm, ciekawe bo znajomy właśnie na szybko robił przed końcem roku i na samym kursie mówili że od nowego roku nie będzie hmm.gif

a co do zmian, teraz nie ma egzaminu po pierwszych 24pkt, tylko taki rozszerzony kurs ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, ciekawe bo znajomy właśnie na szybko robił przed końcem roku i na samym kursie mówili że od

> nowego roku nie będzie

> a co do zmian, teraz nie ma egzaminu po pierwszych 24pkt, tylko taki rozszerzony kurs

Za onetem.

Calkiem przypadkiem dzis na to trafilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można, kolega był wczoraj, 4 godzinki, 300zł koszt kursy, redukcja o 6pkt. I jak na razie można tak

> co 6 miesięcy.

Nie można już tak robić, do końca 2012 była taka możliwość. Teraz ponoć idzie się na kurs doszkalający i dostaje się ,,lojalkę'' na 5 lat, jesli przez 5 lat znowu przekroczy się 24 punkty traci się prawo jazdy i trzeba robić cały kurs od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można już tak robić, do końca 2012 była taka możliwość. Teraz ponoć idzie się na kurs

> doszkalający i dostaje się ,,lojalkę'' na 5 lat, jesli przez 5 lat znowu przekroczy się 24

> punkty traci się prawo jazdy i trzeba robić cały kurs od nowa.

a to nie od 19.01 dopiero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można już tak robić, do końca 2012 była taka możliwość. Teraz ponoć idzie się na kurs

> doszkalający i dostaje się ,,lojalkę'' na 5 lat, jesli przez 5 lat znowu przekroczy się 24

> punkty traci się prawo jazdy i trzeba robić cały kurs od nowa.

Ja tam nie wiem, przekazuje tylko info jakie kolega kilka godzin po kursie mi przekazał. Policjant prowadzący kurs powiedział, że w razie kolejnych punktów mogą się ponownie spotkać na kursie za 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje samochodu do pracy i nie uśmiecha mi się iść na miesięczny (w najlepszym razie) urlop w

> przypadku przekroczenia punktów

Moze po prostu sprobuj troche bardziej uwazac i nie robic glupich (jak to nazwales) rzeczy.

Przy obecnej ilosci fotoradarow, pojazdow nieoznakowanych policji, ITD i calej reszty uprawnionych do kontroli - lepiej dmuchac na zimne. Biorac pod uwage nowe (na dodatek niejasne) warunki egzaminow, etc. - latwiej chyba uwazac niz pozniej sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze po prostu sprobuj troche bardziej uwazac i nie robic glupich (jak to nazwales) rzeczy.

> Przy obecnej ilosci fotoradarow, pojazdow nieoznakowanych policji, ITD i calej reszty uprawnionych

> do kontroli - lepiej dmuchac na zimne. Biorac pod uwage nowe (na dodatek niejasne) warunki

> egzaminow, etc. - latwiej chyba uwazac niz pozniej sie martwic.

No teraz jakoś spokojniej jeżdzę. Przynajmniej się staram smile.gif I tak do kwietnia, potem juz zejde do mniej strchliwej granicy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze po prostu sprobuj troche bardziej uwazac i nie robic glupich (jak to nazwales) rzeczy.

> Przy obecnej ilosci fotoradarow, pojazdow nieoznakowanych policji, ITD i calej reszty uprawnionych

> do kontroli - lepiej dmuchac na zimne. Biorac pod uwage nowe (na dodatek niejasne) warunki

> egzaminow, etc. - latwiej chyba uwazac niz pozniej sie martwic.

Ja zaczalem juz jakis czas temu to stosowac bo utrata PJ baardzo utrudnila by mi sprawy zawodowe, pomimo ze mam 0 pkt. (odpukac w niemalowane) . Efekt dodatkowy... Spalanie spadlo srednio o ponad litr w trasie zlosnik.gif na baku przejezdzam kazdorazowo pnad 150 km wiecej. O tyle to dla mnie istotne ze tankuje za swoje.. Co nie znaczy ze i tak czlowiek nie jest narazony na wylapanie mandatu. Od grudnia spokojnie ponad 10x natknalem sie na nieoznakowane ITD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.