Skocz do zawartości

Fotoradar w aucie jadącym naprzeciw


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nowe auta Policji i darmozjadów z ITD, które mogą robić także zdjęcia i pomiar prędkości autom jadącym naprzeciw, robią zdjęcia na trasach oddzielonych barierami energochłonnymi?

Wczoraj podczas podróży przez Polskę zastanawiałem sie nad tym, bo wprawdzie nad barierą widać auta jadące naprzeciw, ale już tablic rejestracyjnych nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sam sobie odpowiedziales...

Pytam bo jechałem dość szybko i mogę dostać zdjecie z wycieczki. Pocieszam się, że większość drogi pokonywałem drogą z pasami oddzielonymi barierami.

Tak swoją drogą, mandat za przekroczenie powyżej 50 km/h wynosi 500zł +10 pkt karnych. Ile wynosi mandat za niewskazanie sprawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj podczas podróży przez Polskę zastanawiałem sie nad tym, bo wprawdzie nad barierą widać auta

> jadące naprzeciw, ale już tablic rejestracyjnych nie widać.

ale moze byc widac naklejke na szybie, a to juz wystarczy zeby cie zidentyfikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapłacił 500zł podatku?

Dostał kwit od ITD, gdzie w wariancie nr 3 czyli. niewskazanie sprawcy było 500 zł. Kwit odesłał, mandat zapłacił z tego co mi mówił. Nie kontaktowali się z nim ponownie, więc wnioskuję że sprawa zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostał kwit od ITD, gdzie w wariancie nr 3 czyli. niewskazanie sprawcy było 500 zł. Kwit odesłał,

> mandat zapłacił z tego co mi mówił. Nie kontaktowali się z nim ponownie, więc wnioskuję że

> sprawa zamknięta.

No to chyba będą mu kasę zwracać. biglaugh.gif

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostał kwit od ITD, gdzie w wariancie nr 3 czyli. niewskazanie sprawcy było 500 zł. Kwit odesłał,

> mandat zapłacił z tego co mi mówił. Nie kontaktowali się z nim ponownie, więc wnioskuję że

> sprawa zamknięta.

Czyli są niekonsekwentni. Bo w przypadku 200 zł za niewskazanie jest 300 zł. smile.gif Czyli najbardziej się opłaca przekraczać za pińcet, bo wtedy nie mają możliwości dorzucenia stówki za "niewskazanie". smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba będą mu kasę zwracać.

> jakiś tekst

O, to o tym nie wiedziałem zlosnik.gif

Problem w tym, że co Sąd to inny pogląd na sprawę i w 2 na 10 Sędzia zastanowi się nad tym co robi i odpowiednio zinterpretuje przepisy jak ostatnio miało to miejsce bodajże w Warszawie na Mokotowie, a reszta będzie klepała nakazy jak oszalała.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli są niekonsekwentni. Bo w przypadku 200 zł za niewskazanie jest 300 zł. Czyli najbardziej się

> opłaca przekraczać za pińcet, bo wtedy nie mają możliwości dorzucenia stówki za

> "niewskazanie".

Nie wiem jak teraz jest z mandatami, ale chyba nie można nałożyć mandatu większego niż 500 zł, chyba że można ale dla innych wykroczeń. Do tej pory zawsze maksymalnie było to 500 zł. chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostał kwit od ITD, gdzie w wariancie nr 3 czyli. niewskazanie sprawcy było 500 zł. Kwit odesłał,

> mandat zapłacił z tego co mi mówił. Nie kontaktowali się z nim ponownie, więc wnioskuję że

> sprawa zamknięta.

kolega z pracy ma teraz sprawe w sadzie. Mieszka w domu z tesciami i ich dziecmi (jego szwagrostwem), pojechal z zona na wakacje ale zostawil dokumenty i kluczyki w domu, zeby w razie potrzeby mozna bylo skorzystac z auta (albo chociazby je przestawic na podjezdzie)... no i dostal informacje ze w czasie jego urlopu auto zostalo ustrzelone. Oczywiscie nikt sie nie przyznaje do jezdzenia autem (pewnie oficjalnie, ale nie znam rodziny jego zony wiec... wink.gif ), fotki nie dostal bo teraz nie wyslaja... odpisal wiec grzecznie ze nie potrafi odpowiedziec na pytanie kto jechal, ale napewno nie on i zona bo byli za granica na co jest gotow dolaczyc odpowiednie dokumenty. Dostal wezwanie do sadu i teraz wszyscy jestesmy ciekawi jak dalej sie potoczy sprawa. Kumpel stwierdzil ze jak na fotce bedzie twarz to on moze ja rozpoznac i wskazac, a jesli nie bedzie to przeciez nie bedzie zgadywal a tym bardziej placil ze swojej kieszeni.

Wszyscy jestemy ciekawi jak to sie skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak teraz jest z mandatami, ale chyba nie można nałożyć mandatu większego niż 500 zł,

> chyba że można ale dla innych wykroczeń. Do tej pory zawsze maksymalnie było to 500 zł. chyba.

Paranoją jest w Polsce stawianie ograniczeń do 40 km/h na czteropasmowej drodze, tylko dlatego, że przebiega przez Kozią Wólkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega z pracy ma teraz sprawe w sadzie. Mieszka w domu z tesciami i ich dziecmi (jego

> szwagrostwem), pojechal z zona na wakacje ale zostawil dokumenty i kluczyki w domu, zeby w

> razie potrzeby mozna bylo skorzystac z auta (albo chociazby je przestawic na podjezdzie)... no

> i dostal informacje ze w czasie jego urlopu auto zostalo ustrzelone. Oczywiscie nikt sie nie

> przyznaje do jezdzenia autem (pewnie oficjalnie, ale nie znam rodziny jego zony wiec... ),

> fotki nie dostal bo teraz nie wyslaja... odpisal wiec grzecznie ze nie potrafi odpowiedziec na

> pytanie kto jechal, ale napewno nie on i zona bo byli za granica na co jest gotow dolaczyc

> odpowiednie dokumenty. Dostal wezwanie do sadu i teraz wszyscy jestesmy ciekawi jak dalej sie

> potoczy sprawa. Kumpel stwierdzil ze jak na fotce bedzie twarz to on moze ja rozpoznac i

> wskazac, a jesli nie bedzie to przeciez nie bedzie zgadywal a tym bardziej placil ze swojej

> kieszeni.

> Wszyscy jestemy ciekawi jak to sie skonczy

Z tego co wiem to jest jakiś przepis, który mówi, że właściciel samochodu ma obowiazek wskazać kto w określonym czasie jechał autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostanie nakaz zapłaty od którego się odwoła i zdaje się na rozprawie dopiero pokażą mu fotografię.

> Nie wiem bo ja zawsze kończyłem postępowanie nakazie zapłaty i późniejszej zapłacie.

rozprawa go czeka, bo sie zaparl ze nie bedzie placic, a do wskazywania nie ma podstaw (co prawda sugerowano mu zeby wskazal wszystkich pozostalych domownikow jako domniemanych sprawcow, ale konsultowal to z kims i wyszlo ze nie powinien teego robic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w polsce tak to nie dziala, podobnie bylo ze SM/SG kiedy nie mogly tego robic a wystawialo ludziom

> mandaty.

> panstwo samo z siebie nie odda pieniedzy.

> niewiedza i nieznajomosc prawa szkodzi. tylko sprawa w sadzie.

jaka sprawa w sądzie, mandat z chwilą przyjęcia staje się prawomocny.

ci co odmówili przyjęcia nie muszą płacić, ci co przyjęli już mają pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ITD nie musisz tego robic jest dziura w ustawie

No właśnie, tylko na jaki przepis się powołać pisząc sprzeciw od nakazu do Sądu, bo to różnie wygląda. ITD z uporem maniaka będzie słała wnioski o ukaranie, a większość Sądów jak to widzą to działają machinalnie i klepią nakazy jeden za drugim z pewnymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale moze byc widac naklejke na szybie, a to juz wystarczy zeby cie zidentyfikowac

Te naklejki na szybie to urban legend. Zresztą spróbuj - nawet przyzwoitą lustrzanką 12mpix (a maksymalnie takie tam są, często to 5mpix) zrób zdjęcie samochodu i spróbuj powiększyć tą naklejkę, żeby było coś widać. Takie rzeczy to tylko w CSI (oczywiście, policja nie zaprzeczy że można powiększyć - bo jaki miała by w tym interes...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ale i tak wysyłają takie pisma. Kopał z koniem sie nie będę, bo nie mam na to czasu. Bardziej

> boję się uzbierania limitu punktów.

dokładnie jak firmy windykacyjne, które wysyłają wszystkie przedawnione sprawy do sądu, nakaz dostają a tylko odsetek osób się odwołuje i podnosi przedawnienie wygrywając. Większość która się nie odwołuje, to czysty zysk. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że można powiększyć - bo jaki miała by w tym interes...)

Nieprawda. W kilku przypadkach przy fotach od SM miałem powiększenie tablicy i naklejki na szybie którą dało się zidentyfikować. Było tak w przypadku słabego powiększenia tablicy rejestracyjnej, mimo że numer dało się odczytać, ale to wyjątki z którymi miałem styczność wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda. W kilku przypadkach przy fotach od SM miałem powiększenie tablicy i naklejki na szybie

> którą dało się zidentyfikować. Było tak w przypadku słabego powiększenia tablicy

> rejestracyjnej, mimo że numer dało się odczytać, ale to wyjątki z którymi miałem styczność

Czy to na pewno była naklejka, czy raczej "odblask" przesuniętej tablicy? Zresztą może to zależy od modelu. Wiele ma aparaty 1,5 do 5Mpix. zurady mają nikona 12Mpix (300D). Zalezy jeszcze z której strony i z jakiej odległości zdjęcie jest robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to na pewno była naklejka, czy raczej "odblask" przesuniętej tablicy? Zresztą może to zależy od

> modelu. Wiele ma aparaty 1,5 do 5Mpix. zurady mają nikona 12Mpix (300D). Zalezy jeszcze z

> której strony i z jakiej odległości zdjęcie jest robione.

Pamiętam, że naklejka. Zdjęcie było z "karmnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nowe auta Policji i darmozjadów z ITD, które mogą robić także zdjęcia i pomiar prędkości autom

> jadącym naprzeciw, robią zdjęcia na trasach oddzielonych barierami energochłonnymi?

> Wczoraj podczas podróży przez Polskę zastanawiałem sie nad tym, bo wprawdzie nad barierą widać auta

> jadące naprzeciw, ale już tablic rejestracyjnych nie widać.

ITD ma te radary chyba na dachu. Auta to vany, więc z pewnością radar widzi tablice ponad barierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to na pewno była naklejka, czy raczej "odblask" przesuniętej tablicy? Zresztą może to zależy od

> modelu. Wiele ma aparaty 1,5 do 5Mpix. zurady mają nikona 12Mpix (300D). Zalezy jeszcze z

> której strony i z jakiej odległości zdjęcie jest robione.

Mi kilka lat temu fotaradar pstryknął fotkę, stał z lewej strony na dwupasmówce w karmniku. Było to zimą, wieczorem więc widziałem błysk, ale że to zima była akurat miałem tak fajnie tablicę śniegiem zaklejoną zlosnik.gif Wyobraź sobie moje zdziwienie po miesiącu jak na komisariacie fotkę odbierałem z wyraźnym powiększeniem naklejki na szybie icon_eek.gif

Od tego czasu nie naklejam tych naklejek tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to na pewno była naklejka, czy raczej "odblask" przesuniętej tablicy? Zresztą może to zależy od

> modelu. Wiele ma aparaty 1,5 do 5Mpix. zurady mają nikona 12Mpix (300D). Zalezy jeszcze z

> której strony i z jakiej odległości zdjęcie jest robione.

właśnie przeglądnąłem fotki i spokojnie odczytasz nr z naklejki

oczywiście jest masa zmiennych, bo co innego fota w ruchu, szyba pod dużym kątem, odbicie na szybie itd

ale przy dobrej fotce z nikona D50 (6mega) daje się powiększyć nr na naklejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mają kamery nie radary. Radary w atrapach chłodnic

Aha. Ale skoro to kamera robi zdjęcie to dalej numer na nim będzie. Oczywiście jeśli ten radar potrafi przez barierki zmierzyc prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj sobie o możliwościach kamer megapixelowych...

No i? Bo jakoś tego nie widzę, aby strzelić czytelne zdjęcie naklejce rejestracyjnej z przeciwnego pasa z odległości co najmniej kilkunastu metrów. Dodatkowo naklejka pod kątem, i wysoka prędkość...

No ale ją jestem kiepskim fotografem z tandetnym aparatem, który tak nie potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i? Bo jakoś tego nie widzę, aby strzelić czytelne zdjęcie naklejce rejestracyjnej z przeciwnego

> pasa z odległości co najmniej kilkunastu metrów. Dodatkowo naklejka pod kątem, i wysoka

> prędkość...

> No ale ją jestem kiepskim fotografem z tandetnym aparatem, który tak nie potrafi...

ultrakrotki czas, doswietlenie flashem, i kilkukrotne zdjecie calego auta, a potem sie powieksza kluczowe elementy (z najlepszej foty) - dziala w sporej czesci przypadkow, jak nie zadziala to masz po prostu szczescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ultrakrotki czas, doswietlenie flashem, i kilkukrotne zdjecie calego auta, a potem sie powieksza

> kluczowe elementy (z najlepszej foty) - dziala w sporej czesci przypadkow, jak nie zadziala to

> masz po prostu szczescie

Na robienie zdjęć wizerunku trzeba miec chyba pozwolenie fotografowanego. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie myli, sie tylko, ze policja moze wykorzystywac to w postepowaniach mandatowych a ITD narusza

> kolejna ustawe o ochronie danych osobowych - chodzi o przetwarzanie danych i pozniejsze ich

> "kasowanie".

> RPO takze na to sie poskarzyl.

Mowa o samych zdjęciach, a nie całym procesie obróbki mandatu i przetwarzania danych. Do samego zdjęcia nie potrzeba zezwoleń, i każdy może je robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.