Skocz do zawartości

[MasterDrajwer] Oddaj ta prawo jazdy ;)


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

kliku

Quote:

Jak podaje radio RMF FM resort transportu postanowił zmienić część niektórych zapisów w prawie, które będą obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Jednym z nich jest ten, mówiący o karze odebrania prawa jazdy na 3 miesiące za podwójne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Jeśli przepisy wejdą w życie, to zgodnie z ich literą, ktokolwiek kto już raz został przyłapany na podwójnym przekroczeniu i zdarzy mu się to ponownie, będzie musiał obowiązkowo zdać egzamin na prawo jazdy.

Czytaj więcej na:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak podaje radio RMF FM resort transportu postanowił zmienić część niektórych zapisów w prawie,

> które będą obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Jednym z nich jest ten, mówiący o karze

> odebrania prawa jazdy na 3 miesiące za podwójne przekroczenie prędkości w obszarze

> zabudowanym.

A nie można po prostu ustalić, że powyżej 50km/h obojętnie czy w obszarze zabudowanym czy nie, jest równoznaczne z zatrzymaniem prawa jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze. Do kompletu potrzeba jeszcze dotkliwszej kary za jazdę bez uprawnień (500zł to

> śmiech na sali) i jest szansa że ludzie zaczną w tym kraju jeździć normalnie.

Jazda bez uprawnień -> pozbawienie wolności na 1 rok, bez możliwości zawieszenia. Wtedy takich delikwentów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie oplacalne, kto za to zaplaci i gdzie ich wsadzic. Powinnien byc dotkliwy mandat np 2k.

wg mnie prace spoleczne w odpowiednio jaskrawych uniformach - jest sporo ulic/chodnikow/trawnikow do sprzatania

a dopiero jak sie nie stawia to dotkliwe i nieuniknione!!! kary pieniezne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie wiem...

> kilka lat temu dostałem mandat i zapomniałem go zapłacić. chyba po 4 miesiącach przyszedł komornik

> i chciał mi rower zabrać

hehe.gif To i tak dobrze że rower ci chciał zabrać bo jak jak nie zapłaciłem mandatu to dostałem wezwanie do zakładu karnego w celu odbycia kary za niezapłacony mandat(komornik nie miał jak wyegzekwować) 500zł mandatu zamienili mi na 17 dni odsiadki shocked.gif,kasę w zębach zaniosłem do US zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i tak dobrze że rower ci chciał zabrać bo jak jak nie zapłaciłem mandatu to dostałem wezwanie

> do zakładu karnego w celu odbycia kary za niezapłacony mandat(komornik nie miał jak

> wyegzekwować) 500zł mandatu zamienili mi na 17 dni odsiadki ,kasę w zębach zaniosłem do US

A mi zawsze siadają na konto. Nawet jak nic na nim nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi zawsze siadają na konto. Nawet jak nic na nim nie mam.

hehe.gif Wtedy nie posiadałem konta a unikałem płacenia ponad rok shocked.gif,TZ. jakoś tak nie po drodze miałem na pocztę lub US hehe.gif

PS. jeśli rozliczysz się z PIT i nie będzie z czego ściągnąć pewnie się odezwą oslabiony.gif, wiem bo tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy nie posiadałem konta a unikałem płacenia ponad rok ,TZ. jakoś tak nie po drodze miałem na

> pocztę lub US

> PS. jeśli rozliczysz się z PIT i nie będzie z czego ściągnąć pewnie się odezwą , wiem bo tak miałem

Nie starczy mi zwrotu na to co mam aktualnie do zapłaty hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym wszędzie to trochę przesadziłeś

Porównując mapy autostrad PL i DE to wszędzie hehe.gif

Nie ma regionu bez autostrad po prostu a ja wszędzie dookoła mam zabudowany albo gorzej (40,30), do tego więcej dziur niż "reszty" i różne zawalidrogi, zresztą wszyscy to mamy - nie trzeba pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównując mapy autostrad PL i DE to wszędzie

> Nie ma regionu bez autostrad po prostu a ja wszędzie dookoła mam zabudowany albo gorzej (40,30), do

> tego więcej dziur niż "reszty" i różne zawalidrogi, zresztą wszyscy to mamy - nie trzeba

> pisać.

A to upoważnia do tego, żeby jeździć szybciej niż ograniczenia?

Sam nie jeżdżę w 100% zgodnie z ograniczeniami, ale nie tłumaczę tego winą wszystkiego wokoło. Albo się dostosowuję, albo biorę to na klatę i dostaję mandat. Reguły gry są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam nie jeżdżę w 100% zgodnie z ograniczeniami, ale nie tłumaczę tego winą wszystkiego wokoło. Albo

> się dostosowuję, albo biorę to na klatę i dostaję mandat. Reguły gry są jasne.

Tak, zwłaszcza miejsca ukrycia nieoznaczonych fotoradarów np. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

Ile k...a można?? beksa.gifbeksa.gifbeksa.gif

Ok jestem za, bo staram się jeździć przepisowo, ale pod warunkiem, że ograniczenie w terenie zabudowanym podniosą do 60 km/h i będzie ktoś odpowiedzialny za sprawdzenie ustawienia znaków na drogach angryfire.gif wtedy można iść na taki układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W praktyce w zabudowanym można jechać poniżej 61km/h, jeśli masz sprawny prędkościomierz w aucie. I

> tak jeżdżę, nie szybciej.

tak, ale jak trafisz bardziej przepisowego policjanta to ci mandacik wsadzi bo jest wykroczenie, ograniczenie prędkości jest DO 50 km/h a pan jechał szybciej i taryfikator przewiduje tyle i tyle nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie oplacalne, kto za to zaplaci i gdzie ich wsadzic. Powinnien byc dotkliwy mandat np 2k.

Nic to nie da, bo ludzie którzy żyją z jeżdżenia samochodem i tak będą ryzykowali, bo to tylko pieniądze. Pomyśl, że dla niektórych 2k to wcale nie jest tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to upoważnia do tego, żeby jeździć szybciej niż ograniczenia?

> Sam nie jeżdżę w 100% zgodnie z ograniczeniami, ale nie tłumaczę tego winą wszystkiego wokoło. Albo

> się dostosowuję, albo biorę to na klatę i dostaję mandat. Reguły gry są jasne.

niewiem.gif nigdzie tak nie napisałem i nie miałem tego na myśli

Nigdy nie marudziłem jak mnie złapali na przekroczeniu.

JEDYNE czego mi brak to dróg szybkiego ruchu - 3-ci raz to piszę smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kliku

> Quote:

> Jak podaje radio RMF FM resort transportu postanowił zmienić część niektórych zapisów w prawie,

> które będą obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Jednym z nich jest ten, mówiący o karze

> odebrania prawa jazdy na 3 miesiące za podwójne przekroczenie prędkości w obszarze

> zabudowanym. Jeśli przepisy wejdą w życie, to zgodnie z ich literą, ktokolwiek kto już raz

> został przyłapany na podwójnym przekroczeniu i zdarzy mu się to ponownie, będzie musiał

> obowiązkowo zdać egzamin na prawo jazdy.

> Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/newsy/na-droga.../#ixzz2JIZkxJHy

bez przesady sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QFA!!!! angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gifczerwona.giffacepalm%5B1%5D.gif

Kiedy wreszcie w tym kraju ludzie pojmą, że najistotniejsze w tym całym bałaganie jest stwarzanie lub nie zagrożenia. Dlaczego nikt o tym nic nie pisze - wszyscy mundrzy uczepili się tego przekraczania prędkości o zagrożeniu nikt nie wspomina...hm... a może to po prostu są sami teoretycy dla których pojęcie zagrożenia po prostu nie istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwnyś myśląc, że ktoś tu się przejmuje czymś innym niż odwaleniem roboty, a żeby przypadkiem się nie wychylać bo jeszcze można oberwać. Jest w statystyce najczęstsza przyczyna wypadków: niedostosowanie prędkości? Jest. To łapiemy za prędkość? Łapiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.