Skocz do zawartości

Można się pochwalić? Kuchnia po remoncie...


mdyrka

Rekomendowane odpowiedzi

> ... świeżo skończonym. 90% roboty robione własnoręcznie

> Tak, wiem, zdjęcia słabej jakości, ale robione po nocy komórką

Super ze udalo ci sie w spizarni zmiescic kuchenke, zlew, pare szafek i nawet stol ok.gif A teraz pokaz jak wyglada obiecana kuchnia grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak samemu to gratulacje!

> Mnie tylko dwie rzeczy nie pasują, uchwyty i ten kabel do mikrofali.

No kabel mi tez sie niezbyt podoba, ale chcialem zachowac mobilnosc mikrofalowki. A poza tym to nie wiem, czy ona niedlugo w ogole nie wyleci ;p Albo po prostu bedzie sie ja rozlaczac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ładna

> Też mam zlew jednokomorowy - dla singla OK, ale jak już samica się sprowadzi, to przy jakimkolwiek

> większym gotowaniu zaczyna być problematyczny

E tam - spokojnie wystarcza. Do zmywania jest zmywarka, do gotowania kuchenka, potrzeba jeszcze kawałek blatu i wszystko jest OK smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... świeżo skończonym. 90% roboty robione własnoręcznie

> Tak, wiem, zdjęcia słabej jakości, ale robione po nocy komórką

wykonanie bardzo fajne ale nie chciałbym przygotowywać w tej kuchni obiadu dla rodziny - po prostu nie ma miejsca

PS. tez mieszkam w bloku ale moja kuchnia jest 3-4 razy wieksza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jest ogarniete juz. No poza ta tacka, na ktorej lezy butelka i kawalek szmaty i ktore ida do

> kosza?

W zlewie jakieś słoiki, gary, brudna ściera wisi na kuchence itd. zlosnik.gif Do zdjęć takie rzeczy się chowa, powiniene opróżnic blaty, stół, parapet, efekt byłby lepszy zlosnik.gif Meble sam robiłeś czy jakaś firma Ci to zrobiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zlewie jakieś słoiki, gary, brudna ściera wisi na kuchence itd. Do zdjęć takie rzeczy się

> chowa, powiniene opróżnic blaty, stół, parapet, efekt byłby lepszy Meble sam robiłeś czy

> jakaś firma Ci to zrobiła?

Ale to nie jest laboratorium - to kuchnia, z której się korzysta. A ściera jest czysta 270751858-jezyk.gif Służy do wycierania garów. W zlewie stoi miska (która jest tam na stałe i służy do mycia mniejszych rzeczy) oraz słoik. Meble robiłem sam - od zaprojektowania do wykonania (tylko elementy dawałem do wycięcia w firmie) - wszystkie docinanie, dopasowywanie, składanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wykonanie bardzo fajne ale nie chciałbym przygotowywać w tej kuchni obiadu dla rodziny - po prostu

> nie ma miejsca

> PS. tez mieszkam w bloku ale moja kuchnia jest 3-4 razy wieksza....

W któym bloku masz kuchnię 20-26m^2 (nie kuchnię + salon) blush.gif I przy jakim metrażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W któym bloku masz kuchnię 20-26m^2 (nie kuchnię + salon) I przy jakim metrażu...

No na AK to wszyscy mają 300-metrowe domy, więc u kuchnie wielkości boiska się trafiają wink.gif A na poważnie, to ta wielkość IMHO jest standardem w małych mieszkaniach z lat 70-80'tych, wtedy zmniejszano pomieszczenia typu kuchnia i łazienka aby maksymalnie zwiększyć powierzchnię pokoi. Moda na stumetrowe kawalerki przyszła dopiero później wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No na AK to wszyscy mają 300-metrowe domy, więc u kuchnie wielkości boiska się trafiają A na

no tak zapomniałem. Ja niestety jestem biedak z bloków, a nie bogacz z domków 270751858-jezyk.gif

> poważnie, to ta wielkość IMHO jest standardem w małych mieszkaniach z lat 70-80'tych, wtedy

> zmniejszano pomieszczenia typu kuchnia i łazienka aby maksymalnie zwiększyć powierzchnię

> pokoi. Moda na stumetrowe kawalerki przyszła dopiero później

Ten blok jest z lat 60tych 270751858-jezyk.gif 49m^2 i M4 smile.gif Kuchnia i tak duża (jak na te lata i metraż), bo prawie 7m^2 i dość ustawna (bo praktycznie kwadrat), łazienka to z kolei maleństwo bo ok. 2m^2, ale też udało się ją w miarę ładnie zrobić - po wyrzuceniu wanny i wstawieniu brodzika nawet można się swobodnie poruszać (remont 1,5 roku temu również samodzielnie 270751858-jezyk.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie wyglada.

dzięki

> Blaty na laczeniu w skosie nie beda sie luszczyc - cos tam jest dodane?

> Kumpel mial cieniutko silikonu dane ale wygladalo to fajnie tylko przez pierwszy miesiac...

Nie powinny - całe połączenie dokładnie pomalowane farbą olejną i jeszcze wpuszczone sporo akrylu między płyty. Powinno być szczelne (jest skręcane śrubami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten blok jest z lat 60tych 49m^2 i M4 Kuchnia i tak duża (jak na te lata i metraż), bo prawie

> 7m^2 i dość ustawna (bo praktycznie kwadrat), łazienka to z kolei maleństwo bo ok. 2m^2, ale

hehe, u mnie podobnie, też blok z lat 60-tych. Ale dzięki temu na 37m2 mam dwa względnie duże pokoje, we współczesnym (>90'tych) budownictwie przy nawet większych metrażach były tylko jednopokojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinny - całe połączenie dokładnie pomalowane farbą olejną i jeszcze wpuszczone sporo akrylu

> między płyty. Powinno być szczelne (jest skręcane śrubami).

Gratuluję, wyszło ładnie.

IMO było by jeszcze ładniej, gdybyś do tych jasnych frontów dał doklejkę 0.5 mm w kolorze korpusów.

Jeśli chodzi o łączenie blatów, to u siebie dałem aluminiową listwę łączącą. Brud się nie zbiera, a wygląda fajnie. Po 5 latach jest jak nowa. Coś w tym stylu klik >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluję, wyszło ładnie.

dziękuję ok.gif

> IMO było by jeszcze ładniej, gdybyś do tych jasnych frontów dał doklejkę 0.5 mm w kolorze korpusów.

ja jednak wolałem oklejenie w kolorze frontów.

> Jeśli chodzi o łączenie blatów, to u siebie dałem aluminiową listwę łączącą. Brud się nie zbiera, a

> wygląda fajnie. Po 5 latach jest jak nowa. Coś w tym stylu klik >

okaże się jak się sprawdzi moje rozwiązanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogrzewanie podłogowe czy wywaliłeś/zabudowałeś kaloryfer?

wywalony stary, nowy rzucony na ścianę z oknem i zabudowany. I tak nie był nigdy włączany - w kuchni i bez tego jest za gorąco. Z resztą większość sąsiadów w pionie nie ma w ogóle kaloryfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stół jeszcze jest Do tej pory było jeszcze mniej miejsca...

Aż poszedłem do kuchni zmierzyć - 3 mb blatu w jednym kawałku i 70 cm w drugim między płytą a dużym narożnym zlewozmywakiem dwukomorowym i do tego stół 120x80 i czasami brakuje miejsca.

Ale mebelki przyzwoite, choć trochę dużo ich u góry i ciężko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż poszedłem do kuchni zmierzyć - 3 mb blatu w jednym kawałku i 70 cm w drugim między płytą a dużym

> narożnym zlewozmywakiem dwukomorowym i do tego stół 120x80 i czasami brakuje miejsca.

no niestety... To blok. Ale stół też 120x80 smile.gif

> Ale mebelki przyzwoite, choć trochę dużo ich u góry i ciężko to wygląda.

To pewien kompromis, żeby nie zagracić kuchni, ale jednocześnie żeby było gdzie graty pochować. Niestety, kuchnia jest dość mała, stąd nie można mieć wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W któym bloku masz kuchnię 20-26m^2 (nie kuchnię + salon) I przy jakim metrażu...

w bloku z płyty z końca lat 80tych - metraz mam ok. 60m2 kuchnia coś ok15m2 do tego 2 pokoje + łazienka. Brak pomieszczenia kuchenno pokojowo salonowego - każde pomieszczenie jest przedzielone betonową scianą

PS. Na foto Twoja kuchnia sie wydaje dużo mniejsza niz piszesz z metrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w bloku z płyty z końca lat 80tych - metraz mam ok. 60m2 kuchnia coś ok15m2 do tego 2 pokoje +

> łazienka. Brak pomieszczenia kuchenno pokojowo salonowego - każde pomieszczenie jest

> przedzielone betonową scianą

> PS. Na foto Twoja kuchnia sie wydaje dużo mniejsza niz piszesz z metrazu

No przy M3 60m^2 to kuchnia może mieć i 15m^2. Ta kuchnia jest z M4 49m^2... A i tak ma prawie 7m^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta kuchnia jest z M4 49m^2...

no to ma prawo być mała a na foto wydaje się chyba jeszcze mniejsza niż by z metrażu wynikało - w każdym bądź razie podziwiam przygotowywanie w niej obiadu dla całej rodziny

Ps tak jak na początku pisałem - podoba mi sie wykonanie smile.gif - zwłaszcza podświetlenie pod szafkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... świeżo skończonym. 90% roboty robione własnoręcznie

> Tak, wiem, zdjęcia słabej jakości, ale robione po nocy komórką

Podoba mi się smile.gifok.gif

Mała, zgrabna kuchnia. Dużo szafek smile.gif

Bardzo fajny pomysł ok.gif

Gratuluję wykonania - chociaż zamiast tej dużej pionowej szafy przedłużyłabym blat 270751858-jezyk.gif

W każdym razie super claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hesusmaryja - jak tam się gotuje większy wielodaniowy obiad z surówką?

> Przecież tam nie ma miejsca .

Jest miejsce ok.gif

Kawałek blatu, kawałek stołu i spokojnie zrobisz obiad smile.gif

Ja mam kuchnię o powierzchni 12 metrów, z czego część zajmuje kuchnia kaflowa - i wszystko się da wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę dużo tych uchwytów

Ile szafek, tyle uchwytów 270751858-jezyk.gif

> szafki białe? Będą się ślicznie kurzyć

nie nie, aż taki głupi nie jestem, żeby zrobić białe szafki w kuchni 270751858-jezyk.gif Kolor nazywa się wanilia, a w rzeczywistości jest to kość słoniowa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez obaw, jak masz zmywarkę to nie ma problemu

U mnie przez długie lata był zawsze zlew dwukomorowy. Jakieś 15 lat temu zmieniliśmy na jednokomorowy z ociekaczem z bardzo pozytywnymi odczuciami (rodzina 4 osoby i bez zmywarki).

Nie wiem naprawdę po co ta druga komora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

Mam gładkie szafki na wysoki połysk - nie czyszczone - mniej więcej co dwa tygodnie wyglądają jak gdybyś przejechał po nich mopem z brudną wodą. Wygląda średnio. Całe szczęście schodzi bez problemu nawet na sucho, ale -tak czy inaczej - trzeba wszystkie przetrzeć od góry do dołu.

Okolicę mam zieloną, z minimalnym i oddalonym ruchem ulicznym. Szafki są od niedawna więc póki co (zima), okno jest częściej zamknięte niż otwarte. Mało tego - na razie nie gotuję w kuchni w ogóle. Podejrzewam, że w lato, gdybym mieszkał przy ruchliwej ulicy, była by masakra wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.