Skocz do zawartości

E-myto ?


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> Czyli jeszcze do niedawna s-f pomału stanie się rzeczywistością ?

> Najpierw autostrady potem expresówki ,krajowe ,itd. itp.

> jakiś tekst

Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież w artykule jest mowa o opłacie elektronicznej zamiast płacenia na bramkach, a nie o rozszerzaniu opłat na drogi innych klas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jeszcze do niedawna s-f pomału stanie się rzeczywistością ?

> Najpierw autostrady potem expresówki ,krajowe ,itd. itp.

> jakiś tekst

przecież to dobre rozwiązanie, zamiast stać na bramce, jedziesz a urządzenie robi tylko "pik" grinser006.gif

odpada problem utrzymania PPO, korków na bramkach itd

a o emycie dla osobówek było już wiadomo od dawna, w momencie wejścia viatoll'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież w artykule jest mowa o opłacie elektronicznej

> zamiast płacenia na bramkach, a nie o rozszerzaniu opłat na drogi innych klas

Ja wiem ze to tylko dla naszego dobra ,a dziura budżetowa rośnie i pokusa będzie silna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem ze to tylko dla naszego dobra ,a dziura budżetowa rośnie i pokusa będzie silna

nie wiem, jak czasem jadę płatną autostradą to irytuje mnie stanie na bramkach, otwieranie szyby w mroźny dzień i szukanie kasy.

W artykule chodzi o to, żeby tego nie trzeba było robić. Reszta to nadinterpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jak czasem jadę płatną autostradą to irytuje mnie stanie na bramkach, otwieranie szyby w

> mroźny dzień i szukanie kasy.

> W artykule chodzi o to, żeby tego nie trzeba było robić. Reszta to nadinterpretacja.

to mozna zrobic tak jak na wegrzech. bez pudełek viaauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Winiety jak w większości krajów byłby lepsze imho. Problemem pozostaje tylko dystrybucja kasy z

> winiet

lepsze ? zależy, przykład SK, kupujesz winietę na SK za 10E, jedziesz pn-pd i masz raptem 20km płatnej drogi ... toż to najdroższy kawałek w EU chyba ? (odcinek za bańską, w kierunku węgier)

system emyta jest sprawiedliwy, dużo jeździsz dużo płacisz,

jedziesz raz w roku na wakacje 50km po A - płacisz mało

plusem sytemu winietowego jest niski koszt obsługi, tyle co marża za sprzedaż i koszt druku hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jeszcze do niedawna s-f pomału stanie się rzeczywistością ?

> Najpierw autostrady potem expresówki ,krajowe ,itd. itp.

> jakiś tekst

nie mogli od razu zrobić tak jak jest np na Węgrzech??? Jak czytam o tych kretyńskich kombinacjach naszych "władców" i jak myślę kto za to płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jak czasem jadę płatną autostradą to irytuje mnie stanie na bramkach, otwieranie szyby w

> mroźny dzień i szukanie kasy.

> W artykule chodzi o to, żeby tego nie trzeba było robić. Reszta to nadinterpretacja.

nie mam z tym problemu czy szukam kasy w portfelu czy płacąc kartą.

Generalnie wtedy każdy kierowca korzystający z autostrady będzie zmuszony do zakupu tegoż badziewia, a argument że PPO znikną nie trafiają do mnie, bo jak znam życie przejazd nie będzie wcale tańszy.

Najgorzej wyjdą na tym ci którzy raz od wielkiego dzwonu jadą autostradą np. na urlop. Sądzę, że odniesie to odwrotny skutek do zamierzonego, bo ludzie zaczną jeździć krajówkami czy innymi bocznymi drogami co wiąże się z mniejszą kasą jaką autostrady zarobią.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, państwo szuka kasy tylko, że pod pretekstem ułatwiania ludziom życia znów sięgnie do kieszeni kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> " system emyta jest sprawiedliwy, dużo jeździsz dużo > płacisz,

> jedziesz raz w roku na wakacje 50km po A - płacisz > mało"

A co z kosztem czytnika? Da się go sprzedać na wyjezdzie z kraju? Jak jedziesz do kraju , do którego nie wiesz kiedy znowu wrócisz to po co ci go trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, państwo szuka kasy tylko, że pod pretekstem

> ułatwiania ludziom życia znów sięgnie do kieszeni kierowców.

Oczywiście że o to chodzi. Jest to wstep do rozszerzenia e-myta również na inne drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z kosztem czytnika? Da się go sprzedać na wyjezdzie z kraju? Jak jedziesz do kraju , do

> którego nie wiesz kiedy znowu wrócisz to po co ci go trzymać?

dlatego piszą, że najprawdopodobniej bramki nie znikną. Imho będzie to wyglądało tak, że na punkcie poboru opłat będzie zamiast tak jak teraz np. 6 bramek, dwie bramki dla płacących tradycyjnie i 4 pasy bez bramek z jakimiś czytnikami dla posiadających urządzenia do elektronicznego poboru. I wszystkie problemy obcokrajowców czy jeżdżących autostradą tylko na święta do rodziny, rozwiązane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z kosztem czytnika? Da się go sprzedać na wyjezdzie z kraju? Jak jedziesz do kraju , do

> którego nie wiesz kiedy znowu wrócisz to po co ci go trzymać?

za czytnik masz kaucje, która jest zwracana przy oddawaniu urządzenia ?

tak chyba działa viatoll ?

problemem mogą być środki na koncie, te niewykorzystane, bo nie wiem czy je zwracają hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mogli od razu zrobić tak jak jest np na Węgrzech??? Jak czytam o tych kretyńskich kombinacjach

> naszych "władców" i jak myślę kto za to płaci...

Ja już wiem kto za to zapłaci ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W artykule chodzi o to, żeby tego nie trzeba było robić. > Reszta to nadinterpretacja.

Jakoś do mnie to nie przemawia, znając pazerność naszych organów państwowych no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś do mnie to nie przemawia, znając pazerność naszych organów państwowych

to zobacz jakie mają jeszcze możliwości grinser006.gif

http://www.gitd.gov.pl/content/przeciazenia-w-pojezdzie-o-dmc-do-35-tony

1120.jpg

przekroczenie DMC/nacisków na oś, przekroczenie prędkości, brak opłaty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do weryfikacji używane są też radiowozy ?

> każda bramka ma kamerę ?

aha w obydwu przypadkach. wiec kwestia dorobienia dzinksow w oprogramowaniu (ale i tak sa bo przeciez sa polaczone z cepikiem w koncu kara 3000 PLN za kazda przejechana bramke z palca nie wyssana jest). jak wiadomo na systemach informatycznych dla administracji mozna zbic kokosy, robiac lub tez nie po kilka razy te same projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mogli od razu zrobić tak jak jest np na Węgrzech??? Jak czytam o tych kretyńskich kombinacjach

> naszych "władców" i jak myślę kto za to płaci...

kazda bramka kosztowała i ktoś musiał coś przytulic na tej transakcji, system węgierski jest wdług mnie idealny przy małym koszcie wdrożenia, sam miałem sytuacje że małe pomarańczowe berlingo koniecznie mnie musłao wyprzedzić żeby szybko sie ustawić i badać czy mam opłaconą autostradę w H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a można było winiety

A co my kierowcy mamy do gadania ?

Nam się cos narzuca ,,dla naszego dobra" i pełnej kabzy państwa , co by mogli się bujać kolejne 4 lata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co my kierowcy mamy do gadania ?

jak pamiętam to przy winietach było głośno bo płaciłbyś za to czego nie było czyli ekspresówek czy autostrad, dzisiaj jak się pobudowało w innym systemie na siłę szuka się jakby tu docisnąć i wychodzi po kilka systemów opłat naraz, polecę Lucyferem zlosnik.gif ale myślenia przyszłościowego to u nas za grosz nie było i nie ma

> Nam się cos narzuca ,,dla naszego dobra" i pełnej kabzy państwa , co by mogli się bujać kolejne 4

> lata

nabijanie kabzy to jedno, ale myślę, że teraz to już chodzi o reanimację

ot

wątek się robi "za polityczny" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jeszcze do niedawna s-f pomału stanie się rzeczywistością ?

> Najpierw autostrady potem expresówki ,krajowe ,itd. itp.

> jakiś tekst

Świetny pomysł, u nas jest to już od dawna, co więcej na wielu drogach nie ma wcale możliwości zapłacenia gotówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Twój wybór, można ten odcinek bezproblemowo objechać drogą bezpłatną.

mój nie mój, gdyby nie navi to ciężko by było trafić na ten objazd

a wtedy policial.gif tylko czeka żeby wystawić bilet na pokutu grinser006.gif

zresztą to tylko przykład, system winietowy jest dobry gdy masz dużo płatnych dróg

gdy sieć jest poszatkowana jak u nas 5-7lat temu, to lepiej opłaca się płacić odcinkowi

np jeszcze kilka lat temu przejazd nad morze to 20km A1 koło Piotrkowa,

i na to trza by wykupić winietę ?

każdy by omijał, dlatego winietu wymyślił że rozszerzy zakres na inne drogi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepsze ? zależy, przykład SK, kupujesz winietę na SK za 10E, jedziesz pn-pd i masz raptem 20km

> płatnej drogi ... toż to najdroższy kawałek w EU chyba ? (odcinek za bańską, w kierunku

> węgier)

Ale to Twój wybór, że jedziesz tylko 20 km, nikt Cie siła z autostrady nie wyrzuca. Ja za tą samą cenę robię 200 km i potem 200 w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Winiety jak w większości krajów byłby lepsze imho.

ok.gif

Każdy inny pomysł to bezsensowne wyprowadzanie naszej wspólnej kasy do prywatnego biznesu. Zresztą sam system budowy autostrad za nasze pieniądze i później przekazywanie prywatnemu biznesowi do bicia kasy to też patologia ... Jak ktoś chce kasę pobierać to niech sobie pobuduje za swoje i tam pobiera opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy inny pomysł to bezsensowne

Bardzo, ale to bardzo sensowne.

" Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? "

Teraz pomyśl - winieta papierowa, albo jakiś system ewidencjonujący nr rejestracji - ile to może kosztować ? A system viatoll, bramki, pudełka, dystrybucja - przynajmniej 10x więcej ....

"Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.