Skocz do zawartości

Jak wygladaja klemy w waszych autach?


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

zaczelo sie od tego ze sasiad poprosil by odpalic jego Caddy 1.9D mial dosc dziwne kable, dlugie ale slabo ten metal wystawal z "krokodylka"

i ledwo co zlapalismy za srube u mnie

w VAG z tego co widze to jest klema i jest jak zlapac elegancko

a w jednym i drugim Fiacie do klemy jest dopiete kilka kabli jakies srubki etc. nie ma jak zlapac sick.gif

tylko Fiat wpadl na takie idiotyczne rozwiazanie czy jeszcze jakies inne marki?

jak sie odpala benzyne to nie ma problemu, ale ten wyraznie chcial duzo pradu i dopiero po podladowaniu odpalil crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze są widoki jak BMW ma aku w bagażniku,a klienci aby odpalić "na pożyczkę" podłączają się

> przez bagażnik zamiast w punktach do tego przeznaczonych w komorze silnikowej.

dla mnie to jest genialny wynalazek w BMW ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaczelo sie od tego ze sasiad poprosil by odpalic jego Caddy 1.9D mial dosc dziwne kable, dlugie

> ale slabo ten metal wystawal z "krokodylka"

> i ledwo co zlapalismy za srube u mnie

> w VAG z tego co widze to jest klema i jest jak zlapac elegancko

> a w jednym i drugim Fiacie do klemy jest dopiete kilka kabli jakies srubki etc. nie ma jak zlapac

> tylko Fiat wpadl na takie idiotyczne rozwiazanie czy jeszcze jakies inne marki?

> jak sie odpala benzyne to nie ma problemu, ale ten wyraznie chcial duzo pradu i dopiero po

> podladowaniu odpalil

Nie tylko Fiat, ale i np. Kia. Klema plusowa to jest mała skrzynka z bezpiecznikami na duże prądy np. 50 A. U mnie zasilane sa w ten sposób obwody podgrzewania płynu chłodzącego i świec żarowych (silnik CRDI). Ale po otwarciu wieczka da się złapac za to co trzeba

286795071-Kia-klemadodatnia.jpg

post-147237-143525197849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze są widoki jak BMW ma aku w bagażniku,a klienci aby odpalić "na pożyczkę" podłączają się

> przez bagażnik zamiast w punktach do tego przeznaczonych w komorze silnikowej.

czasami łatwiej podłączyć się przez bagażnik- po co wypychać i przestawiać auto jak stoi idealnie "dupą" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze są widoki jak BMW ma aku w bagażniku,a klienci aby odpalić "na pożyczkę" podłączają się

> przez bagażnik zamiast w punktach do tego przeznaczonych w komorze silnikowej.

Ja mam aku w kabinie pod siedzeniem.

Ale w komorze silnika jest specjalne złącze do rozruchu kablami z miejscami na krokodylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W służbowym mam specjalne króćce do podłączania kabli. Widocznie konstruktorzy przewidzieli słabość swojej konstrukcji i wielokrotną konieczność odpalania z kabli. W praktyce jeszcze się nie zdarzyła konieczność, za to ja odpalałem już wielokrotnie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze są widoki jak BMW ma aku w bagażniku,a klienci aby odpalić "na pożyczkę" podłączają się

> przez bagażnik zamiast w punktach do tego przeznaczonych w komorze silnikowej.

nie tylko w beemwu takie cuda panie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie aku schowany pod podszybiem, wiec jeśli nawet da się klemę złapać, to nie zmieścisz większego krokodylka

widocznie ford nie potrzebuje takich zabiegów grinser006.gif

a tak poważnie, to schowany jest minus, więc masę można złapać w innym miejscu, bo wsadzenie krokodyla, zwłaszcza plusowego było by niezłym wyzwaniem (ryzyko że gdzieś dotknie blachy)

uprzedzając pytanie, tak do wymiany aku trza zdemontować podszybie, albo filtr powietrza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to za liczydło koło aku?

Widzisz Lucek, tez nie wiedziałem. Na zwykłych oprawkach bezpiecznikowych też mozna robic kokosy - wystarczy zrobić elegancka obudowę, wstawic woltomierz cyfrowy i gitara gra

Hollywood ANHX-1B - taki najbardziej poodbny znalazłem. Wyszukiwanie w Google po obrazach zwraca bzdury...

Tylko po co komu bajerancki wskaźnik przy akumulatorze? Tak czesto sie na niego patrzy? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.