Skocz do zawartości

Coś bym se zbudował.....


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Korci mnie od jakiegoś czasu samodzielna budowa jakiegoś auta do wściekania....

zaplecze jest, zdolności są ok.gif

mieszkam na wsi i mam dużo pól, po których można by sobie polatać buggy ale z drugiej strony taka replika lotusa 7 czy cobry też bardzo kusi..... no i można na ulicę wyjechać jak się zarejestruje....

auto ma być do ogólnie pojętej zabawy a nie szpanowania co to ja mam...

1) zabawy w budowę

2) zabawy jazdą

w formie ankiety co byście wybrali? zlosnik.gif coś zupełnie niepraktycznego jak buggy czy coś tak samo mało praktycznego jak inny kit car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może coś takiego, i do sklepu po bułki można, i na szutrze można

kolego jak miałem 17 lat to reanimowałem coś takiego. Mega problemy z przeglądem pomimo że auto zarejestrowane jako garbus buggy ściągnięte z niemiec. I to proponuje Tommiemu kupic jakiekolwiek coś zarejestrowane za granica i odbudowac po przerejestrowaniu u nas bo jest problem potem.

A to garbusowate coś ma problemy z wiekiem coraz trudniej o graty ale osiągi zajefajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy swap z 700 na 1.2 8V, dołożenie turbiny później zbudowanie hybrydy 1.3 16V z turbo wystarczy?

Tak średnio...piszę tu o jakimś fajnym projekcie, a nie CC którego kombinacji jest pełno. Coś, co byłoby unikatowe i po zbudowaniu i nacieszeniu się pozwoliło na zwrot poniesionych kosztów i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak średnio...piszę tu o jakimś fajnym projekcie, a nie CC którego kombinacji jest pełno. Coś, co

> byłoby unikatowe i po zbudowaniu i nacieszeniu się pozwoliło na zwrot poniesionych kosztów i

> pracy.

Kolego tommiego cc finalna wersja miała mało wspólnego z serią ccały przód z laminatu itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego jak miałem 17 lat to reanimowałem coś takiego. Mega problemy z przeglądem pomimo że auto

> zarejestrowane jako garbus buggy ściągnięte z niemiec. I to proponuje Tommiemu kupic

> jakiekolwiek coś zarejestrowane za granica i odbudowac po przerejestrowaniu u nas bo jest

> problem potem.

> A to garbusowate coś ma problemy z wiekiem coraz trudniej o graty ale osiągi zajefajne

można by zbudować konstrukcje ramową i do tego dołożyć karoserie z laminatu, wedle uznania, i rejestrować jakos SAM zlosnik.gif

takie tylko luźne myśli mi po głowie chodzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można by zbudować konstrukcje ramową i do tego dołożyć karoserie z laminatu, wedle uznania, i

> rejestrować jakos SAM

> takie tylko luźne myśli mi po głowie chodzą ...

Poczekajmy na Adama aż poda koszty rejestracji. O ile rama Lotusa może nie być problemem o tyle autorska już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak średnio...piszę tu o jakimś fajnym projekcie, a nie CC którego kombinacji jest pełno. Coś, co

> byłoby unikatowe i po zbudowaniu i nacieszeniu się pozwoliło na zwrot poniesionych kosztów i

> pracy.

No tak... To moje CC nie wpisuje się w twoje podejście... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego tommiego cc finalna wersja miała mało wspólnego z serią ccały przód z laminatu itp..

Nie chodzi mi o to czy miała coś wspólnego czy nie, bo mimo, że mógł być to fajny projekt to chodziło mi o to, że CC po różnorakim tuningu w różnym wydaniu jest w naszym kraju dziesiątki a nawet setki, bardziej chodziło mi o to, by zrobić projekt w jakiejś budzie co jest niestandardowa, jak np

nie ma ich tyle co CC, można się pokusić o budowę takowego np z napędem na 4 łapy, albo hotroda itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w czasach kiedy Tomek budował auto, zaturbione cc/sc w Polsce można było policzyć na palcach

> jednej ręki

Dalej się nie rozumiemy...coby nie miało pod maską dalej będzie to tylko CC, których jest jeszcze setki, może objeżdżać każde auto ze świateł, ale to dalej będzie cc, może być najdroższym w PL ale to dalej będzie CC...a one kojarzą się większości jako takie bezduszne, albo jako przemieszczacz z A do B, albo do jakichś kjsów, albo właśnie jakieś formy lepsze/gorsze pierwszych tuningowców-ale brakuje im jednego-duszy, takiej jak mają np 125 pickupy, warszawy pobiedy, fordy capri czy ople manta-jak te wymienione zrobić na coś przemyślanego (np pobieda z jakimś V8 i glebą) powstałby projekt unikatowy, za którym każdy na ulicy się obejrzy, budzący emocje (może sie podobać lub nie, to jest mniej ważne, ale emocje by wywoływał na pewno)-CC czy sej u innych takich emocji nie wywołuje, jedynie może kierowcy i pasażera, jeśli jest szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej się nie rozumiemy...coby nie miało pod maską dalej będzie to tylko CC, których jest jeszcze

> setki, może objeżdżać każde auto ze świateł, ale to dalej będzie cc, może być najdroższym w PL

> ale to dalej będzie CC...a one kojarzą się większości jako takie bezduszne, albo jako

> przemieszczacz z A do B, albo do jakichś kjsów, albo właśnie jakieś formy lepsze/gorsze

> pierwszych tuningowców-ale brakuje im jednego-duszy, takiej jak mają np 125 pickupy, warszawy

> pobiedy, fordy capri czy ople manta-jak te wymienione zrobić na coś przemyślanego (np pobieda

> z jakimś V8 i glebą) powstałby projekt unikatowy, za którym każdy na ulicy się obejrzy,

> budzący emocje (może sie podobać lub nie, to jest mniej ważne, ale emocje by wywoływał na

> pewno)-CC czy sej u innych takich emocji nie wywołuje, jedynie może kierowcy i pasażera, jeśli

> jest szybki.

Widzę, że prezentujesz podejście "paczta somsiady mam paska ftedeiku zazdrośćta mnie i podziwiajta jak jadę z daleka bez wieś" blagam.gif

A autorowi tego wątku chyba raczej chodzi o fun dla siebie a nie na pokaz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli jesteś w stanie polubić błoto to mam propozycję, zobaczmy wspólnie:

> Dodam linka.

Lubię błoto dlatego buggy, taka pirania z silnikiem od hanki z zawieszeniem o sporym skoku da sporo frajdy ale taki lotus albo inny lekki torowy zapierniczacz tez jest łakomym kąskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że prezentujesz podejście "paczta somsiady mam paska ftedeiku zazdrośćta mnie i podziwiajta

> jak jadę z daleka bez wieś"

facepalm%5B1%5D.gifscrewy.gif Ty chyba nie rozumiesz słowa pisanego i nie potrafisz rozróżnić fajnego projektu od wieś tuningu o którym piszesz. Projekt, żeby był fajny i ciekawy, a chyba o to chodzi założycielowi-musi być nieszablonowy, do Twoich słów szybciej właśnie wszelkie odmiany CC można podpiąć, a nie takie auta jak ja podałem. Więc kiepsko widzisz "co ja reprezentuję"...

> A autorowi tego wątku chyba raczej chodzi o fun dla siebie a nie na pokaz

A no właśnie, ale żeby to miało ręcę i nogi, to musi wyglądać, bo nie sztuką jest wsadzić w jakąkolwiek budę jak największy silnik i modlić się przed każdą przejażdżką, sztuką jest by auto było zrobione ze smakiem, tak jak np robi auta Adam W oraz kilku innych chłopaków, których znam. Autem się nie tylko jeździ ale i patrzy na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty nie rozumiesz dalej.

> Ja tommiego rozumiem. Buduje clio, ale gdy skończe z gsmp zbuduje coś nieszablonowego. Coś swojego

> od podstaw

No przecież ja o tym cały czas piszę...taki ciekawy buggie jest jak najbardziej dobrym pomysłem, ja odnosiłem się do CC o którym była mowa, że jaki by on nie był nie jest nieszablonowy, bo jest to jedno z popularniejszych aut na pierwszy tjun i często wiele z nich jest skaszanione lekko mówiąc. I nawet ładny egz ginie w gąszczu innych ulepopodobnych, zasada podobna jak z e36 po tuningu-zapytaj 100 polaków z czym im się kojarzy ospojlerowane e36...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lubię błoto dlatego buggy, taka pirania z silnikiem od hanki z zawieszeniem o sporym skoku da sporo

> frajdy ale taki lotus albo inny lekki torowy zapierniczacz tez jest łakomym kąskiem...

no to nie ma wyjścia trzeba mieć/zbudować dwa potworki, nie można stresować się dokonywaniem takich ciężkich wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No przecież ja o tym cały czas piszę...taki ciekawy buggie jest jak najbardziej dobrym pomysłem, ja

> odnosiłem się do CC o którym była mowa, że jaki by on nie był nie jest nieszablonowy, bo jest

> to jedno z popularniejszych aut na pierwszy tjun i często wiele z nich jest skaszanione lekko

> mówiąc. I nawet ładny egz ginie w gąszczu innych ulepopodobnych, zasada podobna jak z e36 po

> tuningu-zapytaj 100 polaków z czym im się kojarzy ospojlerowane e36...

Ciach...

Napisałeś : Zacznij od zeswapowania jakiejś standardowej budy i dorzuć do tego turbo.

Więc otrzymałes odpowiedź a teraz koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma być do ogólnie pojętej zabawy a nie szpanowania co to ja mam...

Zabawy na torze, w terenie,na drogach publicznych?o to chyba różne kwestie i trzeba wyjść od tego.

> Nie interesuje mnie fajnosc projektu tylko frajda/przyjemność którą może przynies ......

Jedno idzie z drugim w parze. Jeśli projekt jest dobry,ciekawy,ładny,mocny-będzie z pewnością frajdę przynosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma być do ogólnie pojętej zabawy a nie szpanowania co to ja mam...

> 1) zabawy w budowę

> 2) zabawy jazdą

> w formie ankiety co byście wybrali? coś zupełnie niepraktycznego jak buggy czy coś tak samo mało

> praktycznego jak inny kit car

Ja bym się porwał na replikę Lotusa Super Seven. Masa tego po świecie jeździ, więc udokumentowane odpowiednio. Z odpowiednim silnikiem da naprawdę niezły fun. No i da masę doświadczeń potem, odnośnie setupu całości i odpowiedzi na zmiany, w zachowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skladaj buggy, wsadz silnik z motocykla, wczesniej troche silowni zeby miec kondycje w rekach na zakladanie kontr zlosnik.gif

Piranhie odpusc, malo miejsca w srodku, tylko jeden wahacz na kazde kolo no.gif

Masz tu kilka zdjec z dzisiaj

(jakosc kiepska bo robione telefonem)

20130421104452.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20130421103838.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20130421104008.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20130421103908.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20130421102619.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W razie pytan pisz smialo na priv ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to?

> sadzac po tłumikach to kawasaki z1000 i jakis bandit?

Oj nie grinser006.gif

Pozory myla

Czarny posiada silnik 1.2 75KM a ten "drugi" 1.1 55KM

> nawet wyciagarka jest

> od czego masz amortyzatory i ile kosztuje sztuka?

Amortyzatory w czarnym to 4 sztuki tylnych amortyzatorow gwintowanych vw golf/passat, cena okolo 850zl-1000zl za 4 sztuki.

Ten "drugi" (trudno okresilc jaki to kolor) to rowniez gwint vw z przodu, tyl to standardowy amortyzator rowniez vw golf z dolozona tylko dla wygladu sprezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Oj nie

> Pozory myla

> Czarny posiada silnik 1.2 75KM a ten "drugi" 1.1 55KM

silnik wzdłużnie? skrzynie od malucha?

mam okazję zanabyć ramę w która był wsadzony silnik i skrzynia od swift-a poprzecznie i zastanawiam się co z wyważeniem.....

> Amortyzatory w czarnym to 4 sztuki tylnych amortyzatorow gwintowanych vw golf/passat, cena okolo

> 850zl-1000zl za 4 sztuki.

> Ten "drugi" (trudno okresilc jaki to kolor) to rowniez gwint vw z przodu, tyl to standardowy

> amortyzator rowniez vw golf z dolozona tylko dla wygladu sprezyna

amory z golfa bo takie długie? czy coś robicie przy nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik wzdłużnie? skrzynie od malucha?

> mam okazję zanabyć ramę w która był wsadzony silnik i skrzynia od swift-a poprzecznie i zastanawiam

> się co z wyważeniem.....

nie będzie źle, wychodzi to prawie tak jak by silnik był centralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo planowy.... wypełniający potrzeby.... nieograniczony...

> wsadziłem w CC na przełomie lat jakieś 25 tyś więc nie chcę określać min/max

po ostatniej wizycie u kumpla, który buduje lotusa 7 stwierdzam, że to jest najlepsze wyjście jeśli ktoś ma zacięcie do dłubania. To jest piękne auto. I mimo tego, że powstało ich już tysiące (jeśli nie dziesiątki tysięcy) na całym świecie to każdy jest inny. W każdym możesz się wykazać i dać swoje udoskonalenia, swoje pomysły i swoją filozofię. Bardzo wdzięczne autko i piekielnie szybkie, poza tym wymagające bardzo dużo od kierowcy. Kwintesencja sportowego auta w którym wyjazd po bułki do sklepu jest niepowtarzalną przygodą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik wzdłużnie? skrzynie od malucha?

tylko wzdluznie

konstrukcje z poprzecznymi omijaj z daleka, oczywiscie taki pojazd bedzie jezdzil ale daleko mu do typowej jazdy, praw fizyki nie pokonasz, postawisz go bokiem w zakrecie, chwile pociagniesz poslizgiem zeby zaraz przod Cie wyprostowal i w row drive.gif

skrzynia z cc700, silnik tak jak widac jest duzo przed tylna osia, chlodnica przed tylna osia, akumulator rowniez maksymalnie cofniety do srodka i mimo wszystko przod buggy z latwoscia podnosze do gory

> mam okazję zanabyć ramę w która był wsadzony silnik i skrzynia od swift-a poprzecznie i zastanawiam

ja bym nie bral, ale to Twoje pieniadze i Twoja zabawka

> się co z wyważeniem.....

odpowiedz na samej gorze ok.gif

> amory z golfa bo takie długie? czy coś robicie przy nich?

amory z golfa bo tanie, 4szt tylnych mozna kupic za okolo 850zl z 2 letnia gwarancja

dorabiamy wzmocnienia na gore aby ciezar opieral sie na calym talerzyku a nie tylko na tulejce, tylne amorki dodatkowo wydluzamy ale bez spawania czy ciecia, szkoda gwarancji.

Jednak nie ma co sie oszukiwac, jezeli masz wiecej przebywac w powietrzu jak na drodze to nie polecam takiego zawieszenia

Jezeli masz gdzie smigac, zalezy Ci na dobrym wywazeniu i prowadzeniu, skladaj rame 2 osobowa z silnikiem i z skrzynia z audi v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skladaj buggy, wsadz silnik z motocykla, wczesniej troche silowni zeby miec kondycje w rekach na

> zakladanie kontr

> Piranhie odpusc, malo miejsca w srodku, tylko jeden wahacz na kazde kolo

> Masz tu kilka zdjec z dzisiaj

> (jakosc kiepska bo robione telefonem)

> Uploaded with ImageShack.us

> Uploaded with ImageShack.us

> Uploaded with ImageShack.us

> Uploaded with ImageShack.us

> Uploaded with ImageShack.us

> W razie pytan pisz smialo na priv

Fajne sprzęty, jakoś nie dostrzegam półosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.