Skocz do zawartości

Jeździłem dziś Teslą Model S


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

> Przy energiach samochodowych to jest niestety nic. Potrzebny jest wyraźny postęp, rewolucja.

To prawda. Bez zupełnie nowej technologii przechowywania energii elektrycznej nie ma szans na to by samochody elektryczne wyparły spalinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powtórzę się. Nie kwestionuję tego.

> Przy energiach samochodowych to jest niestety nic. Potrzebny jest wyraźny postęp, rewolucja.

To jest właśnie przykład rewolucji.

Pierwsze samochody elektryczne 5 lat temu miały zasięg 30km z prędkością 40km/h. Teraz masz już 300 z prędkością normalną przelotową.

Ile będzie za rok czy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest właśnie przykład rewolucji.

> Pierwsze samochody elektryczne 5 lat temu miały zasięg 30km z prędkością 40km/h. Teraz masz już 300

> z prędkością normalną przelotową.

> Ile będzie za rok czy dwa?

To jest niestety przykład ewolucji, bardzo wolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest właśnie przykład rewolucji.

> Pierwsze samochody elektryczne 5 lat temu miały zasięg 30km z prędkością 40km/h.

słaba ta rewolucja - lepsze parametry miały samochody elektryczne w XIXw. Już wtedy przekraczały 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest właśnie przykład rewolucji.

> Pierwsze samochody elektryczne 5 lat temu miały zasięg 30km z prędkością 40km/h. Teraz masz już 300

> z prędkością normalną przelotową.

> Ile będzie za rok czy dwa?

To nie jest rewolucja, to jest ewolucja. Rewolucja będzie wtedy kiedy rozwiązany zostanie problem szybkiego ładowania tak potężnych baterii jakie są potrzebne w transporcie samochodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie na 208V (z siły) ?

W mojej okolicy w residential area standardem są dwie fazy po 120V ale jeśli sobie ktoś zażyczy to zakład energetyczny może dostarczyć praktycznie wszelkie możliwe kombinacje wink.gif

W commercial area są 120V , 208V, 277V , 480 V więcej nie spotkałem 270751858-jezyk.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w domu jest tylko jedno gniazdko z 208V, ale go nie używam (choc pewnie jeżeli bym zakupił

> Teslę to zanim uda sie wezwać elektryka i zamontować tą ich ładowarkę, to musiałbym z tego ją

> ładować). Na szczęscie główny panel elektryczny i przyłącze jest w garażu - zainstalowanie

> ladowarki do Tesli byłoby łatwe.

Marek , jeśli masz 200A główny breaker to jeśli masz miejsce "głównej skrzynce" możesz wsadzić podwójny 100A .

Na 99.9% tyle jest dozwolone w tego typu tablicach. Koszt kabli jest duży ale jeśli nie niedaleko od "skrzynki" do punktu to możesz użyć #2 copper THHN bez najmniejszych problemów.

Daje ci to 24 kVA. I tyle jesteś w stanie wydusić bez pomocy technika z zakładu który dostarcza ci prąd.

Jeśli chcesz więcej to możesz zamówić drugi serwis/licznik np. 200A i masz wtedy 48kVA.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej okolicy w residential area standardem są dwie fazy po 120V ale jeśli sobie ktoś zażyczy to

> zakład energetyczny może dostarczyć praktycznie wszelkie możliwe kombinacje

> W commercial area są 120V , 208V, 277V , 480 V więcej nie spotkałem

A czy jak Polak nabierze ze sobą urządzeń na 230V, to też dostarczą? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marek , jeśli masz 200A główny breaker to jeśli masz miejsce "głównej skrzynce" możesz wsadzić

> podwójny 100A .

> Na 99.9% tyle jest dozwolone w tego typu tablicach. Koszt kabli jest duży ale jeśli nie niedaleko

> od "skrzynki" do punktu to możesz użyć #2 copper THHN bez najmniejszych problemów.

> Daje ci to 24 kVA. I tyle jesteś w stanie wydusić bez pomocy technika z zakładu który dostarcza ci

> prąd.

> Jeśli chcesz więcej to możesz zamówić drugi serwis/licznik np. 200A i masz wtedy 48kVA.

U mnie (we Polszcze) właśnie mam podłączone 3 fazy 230V - zabezpieczenia 60A i 25A.

Zamówione 14kW - tyle najczęściej bierze się do standardowych domów

Nie wiem jaki jest max ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Nie wiem jaki jest max ...

To zależy od sieci. U mnie jest standardem 25kW. 50kW można zamówić. Jeśli trzeba więcej, sieć można rozbudować. Nawet o własną trafostację ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary news, ale dopiero teraz do niego dotarłem:

Francuzi mają samochód na powietrze

Naprawdę, to hybryda, ale może wartoby to rozwinąć? Te koncepty

i produkcyjne samochody (powierze/elektryka) zaczynają coraz

bardziej grozić paluszkiem koncernom paliwowym. Obecnie jeszcze

nie jest możliwe by przestawić się na alternatywne źródła energii

w samochodach, ale widać że w końcu fizyka zaczyna zwyciężać.

Mnie osobiście to się bardzo podoba, że ktoś chce by jeździło się taniej.

Ba, taka hybryda na powietrze będzie pewnie bardzie ekologiczna,

niż droga Tesla z odpadem akumulatorowym cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary news, ale dopiero teraz do niego dotarłem:

> Francuzi mają samochód na powietrze

> Naprawdę, to hybryda, ale może wartoby to rozwinąć? Te koncepty

> i produkcyjne samochody (powierze/elektryka) zaczynają coraz

> bardziej grozić paluszkiem koncernom paliwowym. Obecnie jeszcze

> nie jest możliwe by przestawić się na alternatywne źródła energii

> w samochodach, ale widać że w końcu fizyka zaczyna zwyciężać.

> Mnie osobiście to się bardzo podoba, że ktoś chce by jeździło się taniej.

> Ba, taka hybryda na powietrze będzie pewnie bardzie ekologiczna,

> niż droga Tesla z odpadem akumulatorowym

Zastanów się nad jednym: są autobusy i ciężarówki, które i tak mają na pokładzie sprężarki i dość skomplikowane instalacje pneumatyczne. Dlaczego one nie używają tego do odzyskiwania energii? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary news, ale dopiero teraz do niego dotarłem:

> Francuzi mają samochód na powietrze

> Naprawdę, to hybryda, ale może wartoby to rozwinąć? Te koncepty

> i produkcyjne samochody (powierze/elektryka) zaczynają coraz

> bardziej grozić paluszkiem koncernom paliwowym. Obecnie jeszcze

> nie jest możliwe by przestawić się na alternatywne źródła energii

> w samochodach, ale widać że w końcu fizyka zaczyna zwyciężać.

> Mnie osobiście to się bardzo podoba, że ktoś chce by jeździło się taniej.

> Ba, taka hybryda na powietrze będzie pewnie bardzie ekologiczna,

> niż droga Tesla z odpadem akumulatorowym

Dyskutowaliśmy o tym kilka razy o ile pamiętam. Sprężone powietrze to bardzo kiepski sposób magazynowania energii. Pezede wszystkim dlatego że sprężając je musisz się pozbyć olbrzymich ilości ciepła,a rozprężając musisz dostarczyć tego ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jak Polak nabierze ze sobą urządzeń na 230V, to też dostarczą?

możesz mieć problemy z częstotliwością zlosnik.gif w USA masz 60Hz, a u nas ino 50Hz dlatego ichniejszy sprzęt u nas działa a nasz u nich nie koniecznie musi działać długo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jak bezpieczne jest auto z taką ilością chemi na pokładzie?

tak, podobne historie słyszało się z LPG a jakoś latających butli i efektów specjalnych nie widać, nie słychać ... odpukać wink.gif

btw. chyba chevy volt miało z tym problem, że po wypadku po kilku dniach/tygodniach auta same się paliły shhh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, podobne historie słyszało się z LPG a jakoś latających butli i efektów specjalnych nie widać,

> nie słychać ... odpukać

> btw. chyba chevy volt miało z tym problem, że po wypadku po kilku dniach/tygodniach auta same się

> paliły

Fisker Karma miał większy problem. Samochody sie zapalały w garażu w czasie ładowania. Nie trzeba było wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fisker Karma miał większy problem. Samochody sie zapalały w garażu w czasie ładowania. Nie trzeba

> było wypadku.

Modelarze już to dawno przerobili:

Teraz w modzie jest zakładanie garnków z kamionki na pakiet. Nawet specjalne z wycięciem na kable można kupić.

Auta też trzeba będzie przykrywać. zlosnik.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę sobie wyobrazić jazdy "samochodem" który trzeba tankować co 350 km i jeszcze szukać

> specjalnych stacji i mieć nadzieję, że nikt akurat z nich nie korzysta...

Niewiele inaczej jest z LPG i jakoś tyle ich jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fisker Karma miał większy problem. Samochody sie zapalały w garażu w czasie ładowania. Nie trzeba

> było wypadku.

fisker już jest na skraju upadku lizak.gif dealerzy sprzedają co mają za tyle ile się da spineyes.gif dzisiaj czytałem że idzie wyrwać upust rzędu $50000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> dlaczego to auto jedzie tak powoli przy zderzeniu czolowym? google mowi ze zderzenia testuje przy

> 35mph .. to prawie 10km/h mniej niz testy NCAP

Są różne testy.

NHTSA testuje przy niższej prędkości i auto uderza w przeszkodę niedeformowalną całym przodem

IIHS wykonuje testy podobnie jak nasze EuroNCAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są różne testy.

> NHTSA testuje przy niższej prędkości i auto uderza w przeszkodę niedeformowalną całym przodem

> IIHS wykonuje testy podobnie jak nasze EuroNCAP.

To akurat jest bardziej skomplikowane. Wiele europejskich samochodów nie jest w stanie przejść testów NHTSA (dlatego wiele modeli nie jest sprowadzanych do USA), odwrotnie nie ma takich problemów. A testy IIHS są inne, co nie znaczy że są "trudniejsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat jest bardziej skomplikowane. Wiele europejskich samochodów nie jest w stanie przejść

> testów NHTSA (dlatego wiele modeli nie jest sprowadzanych do USA), odwrotnie nie ma takich

> problemów. A testy IIHS są inne, co nie znaczy że są "trudniejsze".

Odwrotnie to by nie dostały pkt dodatkowych, za czujniki nie zapietych pasow, systemy elektroniczne, itd grinser006.gif.

Ja osobiscie tez wole sie podpierac US testami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwrotnie to by nie dostały pkt dodatkowych, za czujniki nie zapietych pasow, systemy

> elektroniczne, itd .

Czujniki pasów i poduszek są obowiązkowe w USA. Podobnie z tymi systemami (ESP, TPMS)

> Ja osobiscie tez wole sie podpierac US testami.

Z moich osobistych doświadczeń to samochody osiągające dobre wyniki w NHTSA i IIHS zawsze mają dobry wynik w europejskim. W drugą stronę to już nie jest takie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich osobistych doświadczeń to samochody osiągające dobre wyniki w NHTSA i IIHS zawsze mają

> dobry wynik w europejskim. W drugą stronę to już nie jest takie pewne.

Ma to znaczenie tylko i wylacznie wtedy gdy miescisz sie w normach manekinow na ktorych to wszystko testują. Ja jestem za duzy i w razie wypadku testy sobie a zycie sobie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujniki pasów i poduszek są obowiązkowe w USA. Podobnie z tymi systemami (ESP, TPMS)

z tylu tez ?

> Z moich osobistych doświadczeń to samochody osiągające dobre wyniki w NHTSA i IIHS zawsze mają

> dobry wynik w europejskim. W drugą stronę to już nie jest takie pewne.

Ja wole czysta ocene jako auto zachowa sie podczas zderzenia bez mieszania w to pkt za te wszytskie bajery. Oczywiscie dobrze jak sa, ale podstawa to mocna konstrukcja auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tylu tez ?

Nie, pasy nie są obowiązkowe dla pasażerów z tyłu w USA.

> Ja wole czysta ocene jako auto zachowa sie podczas zderzenia bez mieszania w to pkt za te wszytskie

> bajery. Oczywiscie dobrze jak sa, ale podstawa to mocna konstrukcja auta.

To prawda, dlatego Tesla ma takie dobre wyniki. Bo została zaprojektowana od początku tak by być bezpieczna, bez oszczędzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawda, dlatego Tesla ma takie dobre wyniki. Bo została zaprojektowana od początku tak by być

> bezpieczna, bez oszczędzania.

Aż dziwne że lobby naftowe a raczej w sumie lobby produentów

"normalnych" samochodów się nie niepokoi. Z drugiej strony, oni

wiedzą że na Teslę mało kogo stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż dziwne że lobby naftowe a raczej w sumie lobby produentów

> "normalnych" samochodów się nie niepokoi. Z drugiej strony, oni

> wiedzą że na Teslę mało kogo stać...

Nie bój się, lobby naftowe trzęsie portkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> pochwal sie jakie auto przyspieszalo ci po zawieszeniu sie plywaka w gazniku

Skoda 105S wink.gif Zresztą ona inne rzeczy też potrafiła - np. na wyboju potrafiła spaść sprężynka cofająca przepustnicę = wciskałeś gaz do dechy i tak zostawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A żeby ona tam jeszcze szczelna była

Skoda miała dwuprzepływowy gaźnik i mały układ z który otwierał przepustnicę jak w dolocie było za duże podciśnienie. Układ miał blokadę żeby nie otworzyć przepustnicy za bardzo, ale z czasem i wiekiem ona się wytarła. Do tego cały ten wynalazek się zacierał i jak już się otworzyła to nie chciała się zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://florydziak.blogspot.com/2013/10/ponaca-tesla-model-s.html

> Strach tym jeździć...

"NTSB" musi to zbadać, bo może to po prostu straszny pech właściciela.

Ciekawe co uszkodziła opona. Może jakieś kable biegną bezpośrednio przy

błotniku/zderzaku. Czyli już nie kupisz sobie Tesli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.