Skocz do zawartości

wydajność klimatyzacji astra h 1.4?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w gorące dni, moja astra H 1.4 nie daje rady schłodzić wnętrza... tzn gdy dłuższy czas jadę na klimatyzacji to w końcu temperatura staje się w miarę przyzwoita, ale jest to dopiero po kilkudziesięciu kilometrach (20-30km, temp na dworze około 28 stopni według komputera).

Dzisiaj zrobiłem test. Na dworze 22stopnie, przejechałem kilka km z włączoną klimatyzacją po czym przyłożyłem termometr do nawiewu, który wykazał 7-8stopni... więc chyba ok?

Pytanie - co może być nie tak, skoro przy nieco wyższej temperaturze jest już taki duży problem ze schłodzeniem, skoro w teście wyszła temperatura z nawiewu chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> w gorące dni, moja astra H 1.4 nie daje rady schłodzić wnętrza... tzn gdy dłuższy czas jadę na

> klimatyzacji to w końcu temperatura staje się w miarę przyzwoita, ale jest to dopiero po

> kilkudziesięciu kilometrach (20-30km, temp na dworze około 28 stopni według komputera).

> Dzisiaj zrobiłem test. Na dworze 22stopnie, przejechałem kilka km z włączoną klimatyzacją po czym

> przyłożyłem termometr do nawiewu, który wykazał 7-8stopni... więc chyba ok?

> Pytanie - co może być nie tak, skoro przy nieco wyższej temperaturze jest już taki duży problem ze

> schłodzeniem, skoro w teście wyszła temperatura z nawiewu chyba ok?

7-8 to nie jest ok. Powinno być ok. 3. (oczywiście przy ustawieniu na max).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7-8 to nie jest ok. Powinno być ok. 3. (oczywiście przy ustawieniu na max).

Nie w każdym samochodzie. Ostatnio na przeglądzie klimy w Maździe miałem zmierzone 7.8stC jako najniższą temp w kratce nawiewu. I facet powiedział, że to normalny wynik.

W Mondeo swego czasu miałem coś między 3 a 5 stopni.

Pozdro

bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr kabinowy kiedy był wymieniany?

Wymieniany w zeszłym roku. Klima manualna, ustawienia na najniższą temperaturę oraz na 3 bieg wentylatora (4 dostępne).

Czy za mało czynnika... hmmm nie sądzę do tej pory klimatyzacji praktycznie nie używałem z uwagi na problemy zdrowotne - teraz bym chciał skorzystać z tego przywileju ale kiepsko to działa...

Musiałbym pojechać do jakiegoś fachmana, ale w okolicach Częstochowy nikogo nie kojarzę - może Wy znacie jakiś pewny warsztat, który by to ogarnął od sprawdzenia sprawności/szczelności po napełnienie/odgrzybienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniany w zeszłym roku. Klima manualna, ustawienia na najniższą temperaturę oraz na 3 bieg

> wentylatora (4 dostępne).

> Czy za mało czynnika... hmmm nie sądzę do tej pory klimatyzacji praktycznie nie używałem z uwagi na

> problemy zdrowotne - teraz bym chciał skorzystać z tego przywileju ale kiepsko to działa...

> Musiałbym pojechać do jakiegoś fachmana, ale w okolicach Częstochowy nikogo nie kojarzę - może Wy

> znacie jakiś pewny warsztat, który by to ogarnął od sprawdzenia sprawności/szczelności po

> napełnienie/odgrzybienie?

Jak masz dziurę to lepiej znajdź tego fachowca bo przez nią wyleci Ci nie tylko gaz ale i olej, a to krótka droga do zatarcia sprężarki. Nie widząc samochodu nikt raczej nie odpowie Ci co jest nie tak. To takie leczenie pacjenta przez telefon. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i madre ksiazki mowia, ze niezaleznie jaka jest wilogotnosc powietrza oraz temperatura na zewn to

> zawsze ma leciec 7st?

Jak dobrze pamiętam, to szyby i drzwi mają być zamknięte, klima chodzi ustawiona na min. temperaturę, wentylator na najniższym biegu i po 10 minutach ma być temperatura w kratkach na poziomie 7 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dobrze pamiętam, to szyby i drzwi mają być zamknięte, klima chodzi ustawiona na min.

> temperaturę, wentylator na najniższym biegu i po 10 minutach ma być temperatura w kratkach na

> poziomie 7 stopni.

ok, ale wiesz, ze temperatura przy kratkach zalezy od temp zewnetrznej i wilogotnosci powietrza?

wiec jakim cudem madre ksiazki moga okreslic, ze to ma byc 7st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy za mało czynnika... hmmm nie sądzę do tej pory klimatyzacji praktycznie nie używałem z uwagi na

> problemy zdrowotne - teraz bym chciał skorzystać z tego przywileju ale kiepsko to działa...

Zadziwiające jest to, że 99,9% wszystkich Polaków przypomina sobie o klimatyzacji dopiero wtedy, gdy zaczyna być gorąco? Klimę trzeba używać, nawet zimą co jakiś czas - tak przynajmniej zalecają.

To, że klima nie była używana nie oznacza się, że czynnika będzie dużo. Pojedź na serwis klimy normalnie i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadziwiające jest to, że 99,9% wszystkich Polaków przypomina sobie o klimatyzacji dopiero wtedy,

> gdy zaczyna być gorąco? Klimę trzeba używać, nawet zimą co jakiś czas - tak przynajmniej

> zalecają.

> To, że klima nie była używana nie oznacza się, że czynnika będzie dużo.

Wręcz przeciwnie. Klima psuje się właśnie od nieużywania.

Jak miałem auto z manualną klimą to ją włączyłem gdy je kupiłem i tak zostawiłem aż do jego sprzedaży.

I działała bez żadnych problemów przez ponad 200kkm.

> Pojedź na serwis klimy

> normalnie i po kłopocie.

Dokładnie. Każdy serwis powinien sobie z tym poradzić. A na przyszłość, kolega powinien używać klimy ile tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie mierzylem, na serwis musze sam sie przejechac profilaktycznie, ale mam z robo do domu 10-11km i gdzies w 1/3 drogi jest juz calkiem przyjemnie (na starcie, po wlaczeniu klimatyzacji opuszczam szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wręcz przeciwnie. Klima psuje się właśnie od nieużywania.

> Jak miałem auto z manualną klimą to ją włączyłem gdy je kupiłem i tak zostawiłem aż do jego

> sprzedaży.

> I działała bez żadnych problemów przez ponad 200kkm.

> Dokładnie. Każdy serwis powinien sobie z tym poradzić. A na przyszłość, kolega powinien używać

> klimy ile tylko się da.

w branży paliwowej działasz? czy służbowe paliwo spalasz? pisząc takie rzeczy?

a ja klimę odpalam gdy potrzebuje. W miesiącach chłodnych odpalam na 10 min w tygodniu aby się przemieliło w układzie i też nigdy nie miałem kłopotów z klimą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> w gorące dni, moja astra H 1.4 nie daje rady schłodzić wnętrza... tzn gdy dłuższy czas jadę na

> klimatyzacji to w końcu temperatura staje się w miarę przyzwoita, ale jest to dopiero po

> kilkudziesięciu kilometrach (20-30km, temp na dworze około 28 stopni według komputera).

Bo schłodzić nagrzane wnętrze nie jest łatwo. Niektórzy powiedzą, że mają mróz chwilę po ruszeniu nagrzanym w słońcu autem, ale to złudzenie, bo siedzą przy wydmuchu z kratek. Jeżeli na zewnątrz jest temperatura w okolicach 25*C w cieniu i świeci do tego słońce, to w aucie będzie w blisko 40*C. Jak w takich warunkach czujesz się komfortowo jadąc w trasie, to z klimą jest wszystko OK, ale nie licz, że po nagrzaniu auta w kilka minut je schłodzisz.

> Dzisiaj zrobiłem test. Na dworze 22stopnie, przejechałem kilka km z włączoną klimatyzacją po czym

> przyłożyłem termometr do nawiewu, który wykazał 7-8stopni... więc chyba ok?

> Pytanie - co może być nie tak, skoro przy nieco wyższej temperaturze jest już taki duży problem ze

> schłodzeniem, skoro w teście wyszła temperatura z nawiewu chyba ok?

7*C na kratkach to nie jest źle, nawet rzekłbym, że dobrze. Przykładałeś termometr do kratki, a gdybyś włożył profesjonalny w kanały, miałbyś 6*C. Klimatyzacja obniża Ci temperaturę na kratkach o 15*C, więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> w gorące dni, moja astra H 1.4 nie daje rady schłodzić wnętrza... tzn gdy dłuższy czas jadę na

> klimatyzacji to w końcu temperatura staje się w miarę przyzwoita, ale jest to dopiero po

> kilkudziesięciu kilometrach (20-30km, temp na dworze około 28 stopni według komputera).

> Dzisiaj zrobiłem test. Na dworze 22stopnie, przejechałem kilka km z włączoną klimatyzacją po czym

> przyłożyłem termometr do nawiewu, który wykazał 7-8stopni... więc chyba ok?

> Pytanie - co może być nie tak, skoro przy nieco wyższej temperaturze jest już taki duży problem ze

> schłodzeniem, skoro w teście wyszła temperatura z nawiewu chyba ok?

na pierwszy ogień mycie chłodnicy klimy. U kumpla w leciwej hondzie pomogło. Chłodnica była mocno zawalona syfem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.