Skocz do zawartości

Singapore, Malaysia VW DSG do warsztow!


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

630x419xvolkswagen-polo-tsi-review-11-950x633-630x419.jpg.pagespeed.ic.gSEIb9i7M8.jpg

...ale Funboy Club VeeDud AK,dalej twierdzi, ze DSG nie ma problemowzlosnik.gif[...]

- 6,181 sztuk DSG - Singapore,

- 3,962 sztuk DSG Malaysia,

Dotyczy jednostek DSG wyprodukowanych (Made in Europe, a nie China) pomiedzy 06/2010 a 06/2011.

Do wymiany - Golf, Polo,Scirocco, Cross Touran, Passat, Jetta

Cala mechatronic ktora operuje hydraulicznie skrzynie i sprzegla zostaje wymieniona na nowashhh.gif[...]

Na pocieszenie - dotyczy 7 speed a nie 6 speed.zlosnik.gifspy.gif[...]

[...]i sie dziwic, ze Vee Dub nazywany jest Vee Dud "Das Auto" nazywane jest "Das Clunk", sama Qpad.gif, numer jeden na swiecie...hahaha.gif - ale coz, widocznie inaczej traktuje sie klientow w EU (jazda na mitologii) a inaczej tam gdzie narzekaja...

I pomyslem, ze prawie Amarok kupilescrewy.gif - przy takiej weryfikacji klinenta zasluguja nawpysk.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie oni pierwsi i nie ostatni. Nie to żebym bronił VW ale co chwila słychać o akcjach serwisowych u

> Niemców, Japończyków, Francuzów...

Oczywiscie, zgodawaytogo.gif, ja nie mam nic przeciwko recall hmm.gif, ba to dobrze, ze bledy zostaly poprawione.

Ja mam przeciwko to, ze "Das Clunk" twierdzi, ze nie ma problemulizak.gif, a skrzynie padaja...pad.gif[...], ze wmiana w JDM jest.... ze wzgledu na pogode,bo w Japan ...pada i jest wilgotnozlosnik.gif[...]

Tymczasem w EUzlosnik.gif, tymczasem u mniesmirk.gif ...

Bylem wczoraj w biurze, podjezdzam na parking i widze kolege (z ktorego lubie sie przyjacielsko posmiac,zlosnik.gif) ktory na codzin ostatnio jezdzi Golf GTI, i widze, ze auto z Hertz, Camryzlosnik.gif - zartobliwie zapytalem, gdzie Grand Trouble International zlosnik.gif, i odpowiedz, u VeeDub f..en klnie.gif, 30 k km, i ... 3 tarcze do DSG wymienianezlosnik.gif,auto ma ciut ponad rokhmm.gif[...]

Jak mowi, ze jak go oddawal, to:

1.Zabraklo service cars - zlosnik.gif -

2. 2-3 inne GTI z DSG do kolejki

Jesli wezmiesz pod uwage, ze ok 20-25% calosci tych 18k Golf jakie wypycha VeeDub u mnie, jest GTI, to nawet jesli tylko to ma problem, to problem istnieje, a nie chowanie glowy w piasek.

Wiec nie widze, jak ta firma moze miec wzrost taki jaki zaklada, jak nie potrafi sie do wlasnych bledow przyznac...niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie, zgoda, ja nie mam nic przeciwko recall , ba to dobrze, ze bledy zostaly poprawione.

> Ja mam przeciwko to, ze "Das Clunk" twierdzi, ze nie ma problemu, a skrzynie padaja...[...], ze

> wmiana w JDM jest.... ze wzgledu na pogode,bo w Japan ...pada i jest wilgotno[...]

> Tymczasem w EU, tymczasem u mnie ...

> Bylem wczoraj w biurze, podjezdzam na parking i widze kolege (z ktorego lubie sie przyjacielsko

> posmiac,) ktory na codzin ostatnio jezdzi Golf GTI, i widze, ze auto z Hertz, Camry -

> zartobliwie zapytalem, gdzie Grand Trouble International , i odpowiedz, u VeeDub f..en , 30 k

> km, i ... 3 tarcze do DSG wymieniane,auto ma ciut ponad rok[...]

> Jak mowi, ze jak go oddawal, to:

> 1.Zabraklo service cars - -

> 2. 2-3 inne GTI z DSG do kolejki

> Jesli wezmiesz pod uwage, ze ok 20-25% calosci tych 18k Golf jakie wypycha VeeDub u mnie, jest GTI,

> to nawet jesli tylko to ma problem, to problem istnieje, a nie chowanie glowy w piasek.

> Wiec nie widze, jak ta firma moze miec wzrost taki jaki zaklada, jak nie potrafi sie do wlasnych

> bledow przyznac...

Ozi, tutaj VW nadal jedzie na opinii aut do 2000 roku, bo takie są najpopularniejsze w PL.

To, że VAG odpierdala manianę to już znany fakt, sam na własnym podwórku mam kilka przypadków zlania klienta pomimo oczywistej wady fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi, tutaj VW nadal jedzie na opinii aut do 2000 roku, bo takie są najpopularniejsze w PL.

Czyli mowisz, ze trend dojdziezlosnik.gif?

> To, że VAG odpierdala manianę to już znany fakt, sam na własnym podwórku mam kilka przypadków

> zlania klienta pomimo oczywistej wady fabrycznej.

A szkodahmm.gif, bo plastik w srodku naprawde miekkizlosnik.gif, a takto, coz glupiego mozesz zlapac raz... 001.gif[...] drugi raz lud glosuje portfelem...001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi, tutaj VW nadal jedzie na opinii aut do 2000 roku, bo takie są najpopularniejsze w PL.

> To, że VAG odpierdala manianę to już znany fakt, sam na własnym podwórku mam kilka przypadków

> zlania klienta pomimo oczywistej wady fabrycznej.

Ale tak robi nie tylko VW, mam wrażenie, że wszystkie firmy w PL maja klienta gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi, tutaj VW nadal jedzie na opinii aut do 2000 roku, bo takie są najpopularniejsze w PL.

> To, że VAG odpierdala manianę to już znany fakt, sam na własnym podwórku mam kilka przypadków

> zlania klienta pomimo oczywistej wady fabrycznej.

czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mowisz, ze trend dojdzie?

Dojdzie dojdzie... ludzie kupują z 2-giej ręki to co tanie w eksploatacji i nikt nie wyda 20 tys zł na 10 letniego Gulfa lub innego Paska z DSG w którego trzeba będzie władować 30 tys zł na naprawy ... to nie ten target..

Wybiorą coś co będzie miało prostą skrzynię i prosty silnik...

Praktycznie to już się dzieje i widać że dane modele nie idą na rynku wtórnym ... więc to, że VW nie traci na wartości tak jak Chevrolet już jest weryfikowane przez użytkowników ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra widze, ze nie lubisz VW

Alez wrecz przeciwnie, zlosnik.gif, ja im zycze, zeby zaczeli traktowac to co klienci chca - powaznie. Wtedy bede mogl isc i kupic, a nie wypierniczyc prawie $50k i byc najlepszym przyjacielem Service Managerzlosnik.gif, jak niestety wiekszosc, ktorzy zdecydowali sie na Amarokbuu.gif[...]

Pokaz mi prosze alternatywe. Zalozenia:

> 1. Male spalanie

> 2. Maly silnik z turbo

A na co ci tozlosnik.gif? Co zlego z 2.0l 4 cylindry - 100kWniewiem.gif.

Ile ci to wiecej spaliniewiem.gif

> 3. Szybki automat

Czekaj, przez lata mi AK tlumaczyl "Ozi, ty klnie.gif, to jest EU, tu sie automatic nie jezdziold.gif"

Teraz sie EU przestawilowink.gif?

Popatrz na chociazby co Ford montuje, sprawdzony 6s ZF

4.8 sec wystarczyzlosnik.gif

> 4. Przyspieszenie >9s do 100km/h

W czymzlosnik.gif, w aucie 1.0lwink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaz mi prosze alternatywe. Zalozenia:

> A na co ci to? Co zlego z 2.0l 4 cylindry - 100kW.

> Ile ci to wiecej spali

Bedzie wolniejsze i spali wiecej. +2l na 100km

> Czekaj, przez lata mi AK tlumaczyl "Ozi, ty , to jest EU, tu sie automatic nie jezdzi"

> Teraz sie EU przestawilo?

Ale ja mam kaprys zlosnik.gif

> Popatrz na chociazby co Ford montuje, sprawdzony 6s ZF

> 4.8 sec wystarczy

> W czym, w aucie 1.0l?

Focus ma 1.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dojdzie dojdzie... ludzie kupują z 2-giej ręki to co tanie w eksploatacji i nikt nie wyda 20 tys

> zł na 10 letniego Gulfa lub innego Paska z DSG w którego trzeba będzie władować 30 tys zł na

> naprawy ... to nie ten target..

Ludzie powoli się uczą, że dobre samochody to nie tylko te tanie (jeżeli mowa o Polsce).

> Wybiorą coś co będzie miało prostą skrzynię i prosty silnik...

Rynek temu przeczy - proste silniki to powoli się kończą (cokolwiek by znaczyło prosty), natomiast oczekiwane jest coraz częściej przyzwoite wyposażenie i (o zgrozo) automatyczne (czy zautomatyzowane) skrzynie biegów. Tyle, że nie musi to być coś ze stajni VW smile.gif

> Praktycznie to już się dzieje i widać że dane modele nie idą na rynku wtórnym ... więc to, że VW

> nie traci na wartości tak jak Chevrolet już jest weryfikowane przez użytkowników ....

Jest grupa ludzi, która za VW (czyli paska w tedeiku czy golfa) da się pokroić i im wiele nie przetłumaczysz. Wiele osób jednak przesiadło się np. do francuzów, które wcale bardziej awaryjne nie są, za to są wygodniejsze i przyjemniejsze w eksploatacji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poznajcie więc wschodnioeuropejską jakość obsługi klienta!

Nein, Dankezlosnik.gif

1. Call Centre - gdzies z India przeniesli do Melbourne,

2. DSG teraz 5 lat gwarancji - wiec moze cos naprawili

3 Ich arogancja jednak duzo ludzi powalapad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nein, Danke

> 1. Call Centre - gdzies z India przeniesli do Melbourne,

> 2. DSG teraz 5 lat gwarancji - wiec moze cos naprawili

> 3 Ich arogancja jednak duzo ludzi powala

Co Ty wiesz o arogancji? Poczytaj sobie to:

http://uwaga.tvn.pl/32657,news,niebezpieczne_foteliki_samochodowe_dla_dzieci,reportaz.html

EDIT: Albo to (niemotoryzacyjne ale też fajne):

http://supermarket.blox.pl/2011/01/Gerber-stosujemy-MOM-aby-dac-dzieciom-odpowienia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra widze, ze nie lubisz VW Pokaz mi prosze alternatywe. Zalozenia:

> 1. Male spalanie

> 2. Maly silnik z turbo

> 3. Szybki automat

> 4. Przyspieszenie >9s do 100km/h

Równie dobrze można napisać takie wymagania i chyba nic z VAGu się nie załapie:

1. Łatwo gazowalna jednostka

2. Trwały i małoawaryjny silnik

3. Trwały automat

4. Szybki i dynamiczny >9s do 100 km/h

Także, kto co woli smile.gif. Jeden lubi mieć małopalący samochód, inny woli mniej wydawać na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW to marka premium wiec co tu porownywac.

To wez Hyundai, Kia, zlosnik.gif, chociaz nie mam pojecia co tam za silniki w EU do tego klepiazlosnik.gif, znaczy wiemold.gif i30 SW ten Made in Czech Republic ma jakis 1.6l a normalny bazowy i30 Made in Korea u mnie ma 2.0lzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie powoli się uczą, że dobre samochody to nie tylko te tanie (jeżeli mowa o Polsce).

Hmmmm smirk.gif

> Rynek temu przeczy - proste silniki to powoli się kończą (cokolwiek by znaczyło prosty), natomiast

> oczekiwane jest coraz częściej przyzwoite wyposażenie i (o zgrozo) automatyczne (czy

> zautomatyzowane) skrzynie biegów. Tyle, że nie musi to być coś ze stajni VW

No właśnie nie do końca... owszem jeśli piszesz o autach nowych to tak jest bo osoby które mają $$$ chcą je dobrze wydać na nowe dobrze wykonane i wyposażone auta .... Ale pozostała większość naszego społeczeństwa nie ma $$$ i kupuje auta do 15 tyś zł ... a ci nie kupią auta wyposażonego w 2 turbiny/ koła dwu masowe zautomatyzowane skrzynie, nafaszerowane elektroniką i bóg wie czym jeszcze bo ich nie będzie stać na eksploatację - czytaj wymianę tych elementów które sa tylko eksploatacyjne a to ta masa nakręca spiralę ... jeśli oni nie kupią aut z 2 lub 3 reki to ty go nie sprzedasz... owszem zostawisz dilerowi w rozliczeniu ale on da ci za niego śmieszne $$$ bo sam go nie upłynni ...

> Jest grupa ludzi, która za VW (czyli paska w tedeiku czy golfa) da się pokroić i im wiele nie

> przetłumaczysz.

Tak znam wielu takich co tak myśleli ale rozmawiam z nimi i wiem że pozbywają się swoich BMW/VW bo kosztują ich te auta za wiele ... i co ciekawe kupują tak jak piszesz francuskie lub koreański / japońskie auta ale te które są sprawdzone i mają dobre notowania u mechaników... powiem więcej oni często pytają jakie auto mają kupić i z jakim silnikiem swoich mechaników aby nie mieć z nimi problemów wink.gif bo już mieli auta w które pakowali $$$$ a które ciągle stały sick.gif

>Wiele osób jednak przesiadło się np. do francuzów, które wcale bardziej

> awaryjne nie są, za to są wygodniejsze i przyjemniejsze w eksploatacji

Tak...

Więc niestety moim zdaniem auta nowoczesne z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbiną i skrzyniami pokroju DSG nie będa cieszyły się po upływie gwarancji dużym wzięciem na rynku wtórnym a co za tym idzie ich cen sick.gifa będzie leciała na łeb i szyję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wez Hyundai, Kia, , chociaz nie mam pojecia co tam za silniki w EU do tego klepia, znaczy wiem

> i30 SW ten Made in Czech Republic ma jakis 1.6l a normalny bazowy i30 Made in Korea u mnie ma

> 2.0l

2.0 Hyundaia pali lekko 9l srednio z automatem. Downsizowy 1.4 bedzie palil 7 zlosnik.gif a i jechal lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spali mniej tylko przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu. Jak go będziesz cisnął to spali

> tyle samo. Jeśli nie więcej.

nie wiem jak wy, ale ja "cisnę" jak jest taka potrzeba, przy wyprzedzaniu, czy innej potrzebie szybkiego włączenia się do ruchu. Przez pozostałe 98% czasu jeżdżę normalnie, czyli z takimi obrotami i tak dodając gazu na ile jest to konieczne. Silnik benzynowy 1.4 turbo pali mi średnio (wyliczone z 87 tys. km, a nie z komputera) 7.52 l/100km. Jazda to głównie autostrada, drogi podmiejskie i trochę miasto. A jeździ się tym dużo przyjemniej niż np. wolnossącym 1.8 o podobnej mocy. Ciągnie od samego dołu, na autostradzie nie trzeba redukować żeby przyspieszyć jak jakaś ciężarówka zajedzie drogę. Oczywiście, wolałbym R6 3.0l, ale jeśli mam do wyboru wolnossący 1.8 czy 2.0 to zdecydowanie wybieram doładowany 1.4 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciach A jeździ się tym dużo przyjemniej niż np. wolnossącym 1.8 o

> podobnej mocy. Ciągnie od samego dołu, na autostradzie nie trzeba redukować żeby przyspieszyć

> jak jakaś ciężarówka zajedzie drogę. Oczywiście, wolałbym R6 3.0l, ale jeśli mam do wyboru

> wolnossący 1.8 czy 2.0 to zdecydowanie wybieram doładowany 1.4

I tego ludzie nie sa w stanie zrozumiec zlosnik.gif Ze ciagnie od dolu oink.gif Wiadomo jak bedzie DSG/automat to bedzie mniejsza roznica ale bedzie krecic wysoko i ten wolnossacy spali defacto duzo wiecej niz 1.4T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spali mniej tylko przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu. Jak go będziesz cisnął to spali

> tyle samo. Jeśli nie więcej.

Jazda delikatna 2.0 KIA to jest masakra, nie jedzie. Jadza delikatna 1.4T jest o wiele przyjemniejsza i szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazda delikatna 2.0 KIA to jest masakra, nie jedzie. Jadza delikatna 1.4T jest o wiele

> przyjemniejsza i szybsza.

I wnioskujesz z tego że wszystkie wolnossące tak mają? Nie wiem co u Ciebie znaczy wysoko kręcić ale u mnie w Forku maksymalny moment jest przy 3600. W wersji 155 KM jest przy 3200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wnioskujesz z tego że wszystkie wolnossące tak mają? Nie wiem co u Ciebie znaczy wysoko kręcić

> ale u mnie w Forku maksymalny moment jest przy 3600. W wersji 155 KM jest przy 3200.

I co z tego wynika? Bo wg mnie zupełnie nic. Równie dobrze możesz napisać że masz 16" felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale przy takiej jeździe to nie jest żaden imponujący wynik.

Nie musi być imponujący. Jest wystarczający. Myślę, że wolnossący 1.8 o podobnych osiągach paliłby mi podobnie, albo ciut więcej, a doładowanym jeździ mi się przyjemniej. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz lepiej ile masz mocy odpowiednio przy 2000, 3000 i 4000rpm. Wyjekcybul napisze o 1.4 TSI i

> będziemy +/- wiedzieli, czym się elastyczniej jedzie.

Równie dobrze mogę napisać że mam 15'' felgi. To do Twojego toku myślenia. Nie będziemy wiedzieli czym się lepiej jedzie bo to zależy chociażby od masy czy od subiektywnych odczuć kierowcy. A mój post miał pokazać że wolnossącego silnika nie trzeba kręcić żeby jechał. Ale chyba tego nie doczytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musi być imponujący. Jest wystarczający. Myślę, że wolnossący 1.8 o podobnych osiągach paliłby

> mi podobnie, albo ciut więcej, a doładowanym jeździ mi się przyjemniej. I tyle

Ale ja się z Tobą zgadzam. Mi tylko chodzi o to że pisanie że turbo ma kopa przy minimalnym spalaniu nie jest raczej prawdziwe. Turbo żyje, turbo pije. Cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wnioskujesz z tego że wszystkie wolnossące tak mają? Nie wiem co u Ciebie znaczy wysoko kręcić

> ale u mnie w Forku maksymalny moment jest przy 3600. W wersji 155 KM jest przy 3200.

A forester to nie jest czasem boxer? Mowimy o rzedowym 4 cylindrowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A forester to nie jest czasem boxer? Mowimy o rzedowym 4 cylindrowcu.

Boxer. Ale stronę wcześniej kolega dał Ci przykład rzędowej czwórki w BMW. A te 2.0 z Kijanki to straszne paście. Wiem bo mam smile.gif Palą i nie jadą. Więc ciężko je porównywać z nowoczesnym TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Boxer. Ale stronę wcześniej kolega dał Ci przykład rzędowej czwórki w BMW. A te 2.0 z Kijanki to

> straszne paście. Wiem bo mam Palą i nie jadą. Więc ciężko je porównywać z nowoczesnym TFSI.

Dlatego porownywalem pazdzierze (KIA, Mazda, Ford, Renault np Fluence, Lancera) z 2.0 vs TSI. Nie mieszajmy w to boxera i marek premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam hmm.gif

na każdym kroku krytykujesz VW, a jak spojrzę na zdjęcia samochodów które często wklejsza, to tak naprawdę nie ma się czym zachwycać. Ja rozumiem, że u Was są inne potrzeby społeczne i to na pewno zmienia optykę spojrzenia.

Ale wystarczy spojrzeć na jeden element - jakoś wykonania wnętrz (bo to najłatwiej ocenić po zdjęciach) to widać, że większość z tych aut nawet nie stała obok np. VW, nie mówiąc już o Audi itp. Nawet EU Opel czy Ford bije je na głowę.

Czy to nie jest czasem tak, że mocno poszliście w japończyki, koreę, teraz chińczyki i dlatego wypieracia droższe i lepiej wykonane auta z EU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ale Funboy Club VeeDud AK,dalej twierdzi, ze DSG nie ma problemow[...]

> - 6,181 sztuk DSG - Singapore,

> - 3,962 sztuk DSG Malaysia,

> Dotyczy jednostek DSG wyprodukowanych (Made in Europe, a nie China) pomiedzy 06/2010 a 06/2011.

> Do wymiany - Golf, Polo,Scirocco, Cross Touran, Passat, Jetta

> Cala mechatronic ktora operuje hydraulicznie skrzynie i sprzegla zostaje wymieniona na nowa[...]

> Na pocieszenie - dotyczy 7 speed a nie 6 speed.[...]

> [...]i sie dziwic, ze Vee Dub nazywany jest Vee Dud "Das Auto" nazywane jest "Das Clunk", sama Q,

> numer jeden na swiecie... - ale coz, widocznie inaczej traktuje sie klientow w EU (jazda na

> mitologii) a inaczej tam gdzie narzekaja...

> I pomyslem, ze prawie Amarok kupile - przy takiej weryfikacji klinenta zasluguja na[...]

I w czym widzisz taki dramat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I w czym widzisz taki dramat?

W obsludze klientalizak.gif, nauczono mnie, ze jak ktos chce mojego $1 to musi mi zapewnic, ze bedzie o tego $1 dbalskromny.gif.

Jesli ty chcesz wydac $40k i potem lubisz jak ktos na ciebie peeing-smiley.gif to mamy inne podejscie do klienta.hmm.gif.

Ja jestem przyzwyczajony, ze jak pierdne wydajac $$$ na nowe auto to dealer pyta sie czy mozna glosniejzlosnik.gif, a nie chowa glowe w piasek i mowi, ze mnie nie slyszy. zlosnik.gif.

I jesli nawet VeeDub widzi, ze ma problem, (ale jeszcze nie chce sie przyznac), to zyjemy w dwoch roznych swiatach, ja w swiecie, gdzie konsumer ma prawo do wolnego od wad produktu, a jak nie to wymiana, ty w swiecie, gdzie klient jest pasozytemuzbroj_zlo.gif[...]

Wiec w tym problem i dramatpanic.gif - w podejsciu do klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się zastanawiam

> na każdym kroku krytykujesz VW,

Ale jak widzisz, krytykuje VeeDub nie za DSG i jak dziala - bo dziala swietnie, tylko krytykuje, za Q vs cena i podejscie do klienta.

Na AK utarl sie mit, ze Volskwagen jest potega i naj, naj, naj - owszem nasmiewam sie z tego, bo mam na to inne spojrzenie, z punktu widzenia klienta, ktory jest gotow zaglosowac portfelem, czyli ciut inaczej niz niektorzy teoretycyhmm.gif[...]

a jak spojrzę na zdjęcia samochodów które często wklejsza, to tak

> naprawdę nie ma się czym zachwycać.

Tu tez sie zgadzamzlosnik.gif, dzis jest masowkasmirk.gif, koNik jest tu jedynym pasjonata, ktory potrafi to "przetlumaczyc" na codzienna jazdedrive.gif[...]

Ja rozumiem, że u Was są inne potrzeby społeczne i to na

> pewno zmienia optykę spojrzenia.

> Ale wystarczy spojrzeć na jeden element - jakoś wykonania wnętrz (bo to najłatwiej ocenić po

> zdjęciach) to widać, że większość z tych aut nawet nie stała obok np. VW,

Znow sie zgadzam, ze Volskwagen ma dobrze wykonana deske, i dopasowane materialyok.gif, ale popatrzmy na to, jak ja na to patrze.hmm.gif.

Zalozmy, ze chce kupic codzienne taczki, praca-zakupy - sedan, 4 cylindrowy silnik.idea.gif

Oblatalem rynek - Mazda 6, Holden Malibu, Honda Accord 4-cyl, Honda Euro, Ford Mondeo etc, etc - wybor jest ogromny.

Zostaly na placu boju - Camry i Passat. Bierzemy gazete - strona numer dwa - marketing na cala stronezlosnik.gif

Sugerowana cena detaliczna za podstawowa wersje Passat 118TSI to $39,690 (124,248.49 PLN), zeby postawic na droge, czyli auto, podatek stanowy, tablice, wszelkie ubezpieczenia, roczna rejestracja, bak paliwa etc.

cimg9925.jpg

Teraz patrze na strone numer 3zlosnik.gif

cimg9926.jpg

Toyota Camry Atara R - az po oczach bije Special Edition - zlosnik.gif, znaczy, wlozyli wiecej wszystkiego za $0wink.gif, teoretycznie.

Silnik 2.5l - 4 cyl, bez turbo - 135kW, cena $29,880 (93,538.54 PLN), zeby postawic na ulice.

Pierwsza bitwawpysk.gif Passat vs Camry:

Oba 4 cylindrowe silniki, oba naped na przod.

Camry - wiecej mocy 135kW vs 118kW

Camry - cena $10k roznicy, zakladajac, ze nawet jestem idiota i nie negocjuje z dealer-em, tylko kupuje za sugerowana cene.

Idziemy dalej, skonczy koszt: - patrzymy na service i gwarancje.

Camry - 91RON - normalna benzyna $1.20-1.30 za litr ( 3.75657 PLN)

Passat 95RON - Premium - Premium cenazlosnik.gif $1.35-$1.50 ( 4.22614 PLN)

Znow punkt dla Camryok.gif

Service za trzy lata - zakladajac 60,000km - Toyota, co 10,000km $170 za service = $1,020 ( 3,193.08 PLN)

Passat - co 15 k km - $412 + $412 + $496 + $600 = $1,920 (6,010.51 PLN)

Koszt service dwa razy mniej dla Camryhmm.gif[...]

Znow, bez zadnych negocjacji - Toyota 3 lata/100,000 km

Gwarancja - 3 lata/100,000km oba

Wyposazenia, i ta miekka deska: Passat ma navigacje w standardzie, Toyota nie, reszta porownywalne, owszem, Toyota nie ma takich gadget-ow jak wlaczajacy sie woatrak jak wlaczasz wsteczny bieg ... ale Abs, Airbag, aircon i inne rzeczy = to samo. Dajmy jednak punkt dla Passat.

Czyli patrzymy, auto drozsze 30%, o mniejszej mocy, i wyzszych kosztach utrzymania001.gif [...]

Ale, znow ludzie sa wzrokowcamizlosnik.gif - Passsat mi sie podoba i juzfoch.gif .

Wiec idziemy dalej, patrzymy na forum, pytamy znajomych, czytamy gazety:

1+2+3 mowiaold.gif: DSG sie sypie - moj Golf ma "3 raz wymieniane tarcze sprzegla w DSG" - sasiad.

Forum - "jestem na 2 skrzyni biegow - i dalej cos nie tak"HEEEEEEEELP!!!"

Gazety" Rozmawiajac z wlascicielami, czytajac forum i z naszych wlasnych obserwacji wynika, ze DSG maja problem, ale VW zaprzeczachaja.gif"

Volskwagen:

Etap 1 - problemu nie ma

Etap 2 - probelm jest ale tylko w tych Made in China

Etap 3 - probemu u was nie mazlosnik.gif

Etap 4 - problem jest w tych Made in EUROPE, ale tylko w Japan, bo tam jest wilgotna pogoda

Etap 5 - problemu u was nie ma zlosnik.gif

Etap 6 - problem jest w Singapore, Malaysia, USDM, Philippines, proeblemu u was nie mazlosnik.gif

Etap 7 - problemu nie ma, ale zdajemy sobie sprawe, jakie jest odczucie spoleczne, na DSG bedziemy teraz dawac 5 lat gwaracnji, i ... problem jest, ale bedzie iceniany na indywidualnych klientach, jesli masz problem z DSG zadzwon do naszlosnik.gif, ulepszylismy call centre, i nie bedziemy mowic, ze problemu nie ma, ale duzegoproblemu nie mahahaha.gif

Zaufanie do produktu -SUUUUUUUUPERzlosnik.gif

I tym sposobem majac do wydania ok $50,000 odpuscilem sobie Amarok. Tryb myslenia oprocz - "chce bo mi sie podoba" - podobny.

Forum i niedostosowanie produkty do lokalnych warunkow - go u mnie"wykonczylo".czerwona.gif

nie mówiąc już o

> Audi itp. Nawet EU Opel czy Ford bije je na głowę.

> Czy to nie jest czasem tak, że mocno poszliście w japończyki, koreę, teraz chińczyki i dlatego

> wypieracia droższe i lepiej wykonane auta z EU ?

Chcesz mi powiedziec, ze Passat jest lepiej wykonany niz Toyota Camryzlosnik.gif?

Tu sie z toba nie zgodze,foch.gif, owszem, ma miekksze plastiki, ale patrzac na JD Power to popatrz, gdzie siedzi Toyota a gdzie VeeDubidea.gif.

No i najwazniejsze, czy uwazasz, ze jesli was w EU chaja.gif na cenach aut, to my mamy to zaakceptowac?niewiem.gif?

Pisze z doswiadczenia, wywalilem, na BMW juz nie pamietam $56k czy $59k, zeby to auto na ulice postawic i co, gdzie ta EU jakosc wykonaniahahaha.gif:

- numer jeden wymieniony na gwarancji - auto jezdzace na 3 cylindrach - Nein, Dankezlosnik.gif

- numer dwa - pierwsze 10 k km, trzeszczaca deska, juz nie wiem ile razy rozbieranapad.gif, 3 lata, lakier odpadajacy, pompa hamulcowa, klekoczace drzwii - o desce nawet nie wspomne - dobijamy do 60,000 kmzlosnik.gif

Dodam, klocki hamulcowe i opony ktore wytrzymuja ok 40,000kmhahaha.gif, opny nawet mi tak w Subaru nie schodzily z moja drive.gif, a nie mulher.gif, tarcze hamulcowe przy 50,000 km - Toyota z moja jazda 80,000zlosnik.gif[...], nie wspominajac, ze tarcze przod + tyl kosztowaly mnie ponad $1,500 zlosnik.gif

Jednym slowem IMVHO zyjecie mitem, ze EU auta sa lepiej wykonanane, a EU auto o jakze wyzszej klasie premium jest najwiekszym klnie.gifklnie.gifGUANAklnie.gif jakie mialem...

I roznica jest taka, ze potrafie sie przyznac, a nie pisac jak niektorzy na AK -:"er, er, chaja.gif ty, ty - BMW najlepsze, a wymina skrzyni to nie znasz sie, czynnosc explatacyjna"

Nie, podnosze reke i mowie, - "kupilem EU mit" zlosnik.gif, a Volskwagen - coz vs Toyota:

-Hilux mial recall - juz nie pamietam, mocowanie bullbar bylo zle. Dostalo sie do gazet, dzwonie i pytam:

"tak, jeszcze oficlanie nie ma, ale jesli chcesz to zadzwonimy do dealer-a i w dowolny dzien podskocz"

-"nie ma mnie w stanie obecnie"

- "ok, gdzie jestes?"

"tu i tu"

-masz troche wolnego czasu jutro rano albo popoludniu, tu jest dealer - podskocz, zalatwi cieuzbroj_zlo.gif

Na drugi dzien, podjechalem, czesci z jego zapasow, 30 min roboty i 30.GIF. oficjalny recall - jakis tydzien pozniej.

Wiec 7 Etapow VW odpadlowink.gif[...]

Sumujac moje wypocinywink.gif, wam sie wydaje, ze EU auta sa lepszezlosnik.gif[...[, one sa po prostu tak przecenione, ze panic.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.