Skocz do zawartości

To i ja zapytam - taxi


Liseh

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie pewien taksowkarz.

Do tej pory jezdzil Lagunami.

Najpierw 1, teraz ma 2.

O ile pierwsza wspomina bardzo dobrze, o tyle druga pozostawila po sobie sporo niesmaku. Wszystkim znane 1.9 dci.

Teraz nadszedl czas na zmiane.

Poszukiwania zaczal od VAGa. Ale okazalo sie ze przewspanialy Passat jest mocno odradzany przez mechanikow i ludzi z ktorymi rozmawia. I to zarowno klekot 2.0 jak i 1.4 i 1.8 TSI.

Tego ostatniego do konca nie rozumiem, ale nie bede go namawial do czegos co odradzaja mu mechanicy z VW.

Zatem raczej nie VAG.

Ja delikatnie sugeruje mu Lagune nr 3, ale wiadomo ze po 2 ma "lekka" niechec.

Zalozenia:

auto klasy sredniej lub jakis Van (7 miejsc byloby mile widziane)

niekoniecznie diesel (taaak, pomimo ze na taksowke to niekoniecznie)

nie bedzie gazowni

pieniazki w okolicach 50 a 60 tys

rownie dobrze moze byc sedan, liftback czy kombi (tudziez wspomniany wyzej Van)

oczywiscie jezeli benzyna to nie taka ktora spala 15 litrow po miescie zlosnik.gif

Co sugerujecie drodzy Forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie pewien taksowkarz.

> Do tej pory jezdzil Lagunami.

> Najpierw 1, teraz ma 2.

> O ile pierwsza wspomina bardzo dobrze, o tyle druga pozostawila po sobie sporo niesmaku. Wszystkim

> znane 1.9 dci.

> Teraz nadszedl czas na zmiane.

> Poszukiwania zaczal od VAGa. Ale okazalo sie ze przewspanialy Passat jest mocno odradzany przez

> mechanikow i ludzi z ktorymi rozmawia. I to zarowno klekot 2.0 jak i 1.4 i 1.8 TSI.

> Tego ostatniego do konca nie rozumiem, ale nie bede go namawial do czegos co odradzaja mu mechanicy

> z VW.

> Zatem raczej nie VAG.

> Ja delikatnie sugeruje mu Lagune nr 3, ale wiadomo ze po 2 ma "lekka" niechec.

> Zalozenia:

> auto klasy sredniej lub jakis Van (7 miejsc byloby mile widziane)

> niekoniecznie diesel (taaak, pomimo ze na taksowke to niekoniecznie)

> nie bedzie gazowni

> pieniazki w okolicach 50 a 60 tys

> rownie dobrze moze byc sedan, liftback czy kombi (tudziez wspomniany wyzej Van)

> oczywiscie jezeli benzyna to nie taka ktora spala 15 litrow po miescie

> Co sugerujecie drodzy Forumowicze?

Laguna III z 2.0dci nie byłaby taka zła. To auto naprawdę zrywa z przeszłością królowej lawet.

Ostatnio na urlopie zmuszony byłem do wzięcia taksówki dla 5 osób. Podjechało Caddy i powiem szczerze - tak jak nie lubię VW, tak to auto na taksówkę nadaje się idealnie. Ewentualnie jest jeszcze Touran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna III z 2.0dci nie byłaby taka zła. To auto naprawdę zrywa z przeszłością królowej lawet.

Podpisuję się jako użytkownik laguny 3 i uważny czytelnik forum laguny. Auta jeżdżą kilka lat i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na taxi to przede wszystkim pojemne, czyli jakieś mondeo ewentualnie galaxy

Rzecz w tym ze samo pojemne to malo. Po jego doswiadczeniach z Laguna 2, boi sie nie wpasc znowu w tarapaty. Duze znaczenie ma bezawaryjnosc (na ile to mozliwe oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevi Orlando, na taxi po Wawie coraz więcej tego widać

> 2.0 TDCI jak nie chce 1,8 z LPG fabrycznym

> Jak będzie miał potrzebę to i 7 os. przewiezie

Sugerowalem mu Orlando. Ja bralbym to auto pod uwage.

Ale widze gdzies jakas niechec. Nie wiem, moze sie nie podoba? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna III z 2.0dci nie byłaby taka zła. To auto naprawdę zrywa z przeszłością królowej lawet.

> Ostatnio na urlopie zmuszony byłem do wzięcia taksówki dla 5 osób. Podjechało Caddy i powiem

> szczerze - tak jak nie lubię VW, tak to auto na taksówkę nadaje się idealnie. Ewentualnie jest

> jeszcze Touran.

Touran to VAG. A tutaj problem z silnikami jak w Passacie.

Podoba mu sie jeszcze Superb, ale jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo Mk4 z 1.8TDCI

Mam mozliwosc od nowosci uzytkowac takiego z 2008 roku, tylko z silnikiem 2.0 TDCI. Auto ma w tej chwili prawie 180 tys km, nie robione bylo nic- sprzeglo fabryczne, turbo, wtryskiwacze nieruszane, amory i reszta zawieszenie rowniez. Auto uzytkowane w systemi 60% po Krakowie, reszta trasa. Silnik niby ma DPF, ale w zyciu zadnej kontrolki od tego nie widzialem. Zadnego check engine, nic z tych rzeczy.

Dobra, ostatnio nawigacja strzelila focha- nowa antena kosztowala 30zl (oryginal blaupunkta, ale nie kupowany w aso).

A tak wymiany klocko, tarcz, wszelkie filtry i plyny.

Rozrzad jeszcze nieruszany, jest na pasku ale ma wytrzymywac 10lat/200tys km.

Spalanie z ostatniego baku (300km po miescie i reszta ok 750km trasy) wyszlo kolo 6,4.

Silnik 1.8 tdci dlatego, ze w razie W nie ma DPF i ma ciut mniejsze zapotrzebowanie na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Galaxy Mk2 1.9 TDI - genialne auto na taxi ok.gif

Masz pojemne auto, 6 os. + kierowca, duży bagażnik (jeżeli nie używamy ostatnich dwóch foteli) które prowadzi się jak osobówka wink.gif

U nas w firmie jeździłem takim, auto praktycznie nie gasło - mimo to dawało radę, po 6-7 tys km miesięcznie robiło to, i nigdy nie zawiódł ok.gif

ps. no raz strzelił rozrząd i kaplica ale to było zaniedbanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laguna 3 2.0dci

jak nie przygrzeje czyms w miske olejowa to silnik nie do zajechania. W sumie to prawie nic sie w tym aucie nie sypie a jak cos to jakies pierdoly (np jakis wiatraczek od czujnika temperatury klimy czy silniczek od zamka centralnego). Mowie o przedlifcie. Poliftowe powinny byc jeszcze lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO Galaxy Mk2 1.9 TDI - genialne auto na taxi

> Masz pojemne auto, 6 os. + kierowca, duży bagażnik (jeżeli nie używamy ostatnich dwóch foteli)

> które prowadzi się jak osobówka

> U nas w firmie jeździłem takim, auto praktycznie nie gasło - mimo to dawało radę, po 6-7 tys km

> miesięcznie robiło to, i nigdy nie zawiódł

> ps. no raz strzelił rozrząd i kaplica ale to było zaniedbanie

no tak, w rodzinie mam takie (Igen z końcówki chyba 99')

psuje się wszytsko, właśnie jest na etapie wymiany silnika po tym jak zawór wpadł do cylindra grinser006.gif

ale faktycznie, jeśli chodzi o "użyteczność" to auto bdb na TAXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> laguna 3 2.0dci

> jak nie przygrzeje czyms w miske olejowa to silnik nie do zajechania. W sumie to prawie nic sie w

> tym aucie nie sypie a jak cos to jakies pierdoly (np jakis wiatraczek od czujnika temperatury

> klimy czy silniczek od zamka centralnego). Mowie o przedlifcie. Poliftowe powinny byc jeszcze

> lepsze

Tylko jak go przekonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mój ojciec jest na etapie wymiany auta.

Do tej pory Passat 1,9 TDI 105 kucy. Rok 2003 - w chwili obecnej przebieg pod 470 tys. Widać już zmęczenie ( i rdzę...)

Budżet na zakup ciut mniejszy - uważam że bez sensu wyklładać na taksówkę 60 tys. Samochód i tak będzie złomem...

Mysłałem o C4 Grand Picasso, ale bardzo Nas kuci nowy Peugeot 301 lub C-Elysee z silnikiem 1,6 w benzynie. Za około 40-45 tys mamy nowy samochód, prosty... Wbrew pozorom jest bardzo duży (z tyłu oraz duży bagażnik). ma ktoś już jakieś doświadczenia z tym autkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zachecam go do przejechania sie Orlando.

> W sumie to nigdy nie mial z nim blizszego kontaktu.

jezdzilem 3 tygodnie i to dziwne auto. A przednia szyba jest pod takim katem ze lapie odpryski az milo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie pewien taksowkarz.

> Do tej pory jezdzil Lagunami.

> Najpierw 1, teraz ma 2.

> O ile pierwsza wspomina bardzo dobrze, o tyle druga pozostawila po sobie sporo niesmaku. Wszystkim

> znane 1.9 dci.

> Teraz nadszedl czas na zmiane.

> Poszukiwania zaczal od VAGa. Ale okazalo sie ze przewspanialy Passat jest mocno odradzany przez

> mechanikow i ludzi z ktorymi rozmawia. I to zarowno klekot 2.0 jak i 1.4 i 1.8 TSI.

> Tego ostatniego do konca nie rozumiem, ale nie bede go namawial do czegos co odradzaja mu mechanicy

> z VW.

> Zatem raczej nie VAG.

> Ja delikatnie sugeruje mu Lagune nr 3, ale wiadomo ze po 2 ma "lekka" niechec.

> Zalozenia:

> auto klasy sredniej lub jakis Van (7 miejsc byloby mile widziane)

> niekoniecznie diesel (taaak, pomimo ze na taksowke to niekoniecznie)

> nie bedzie gazowni

> pieniazki w okolicach 50 a 60 tys

> rownie dobrze moze byc sedan, liftback czy kombi (tudziez wspomniany wyzej Van)

> oczywiscie jezeli benzyna to nie taka ktora spala 15 litrow po miescie

> Co sugerujecie drodzy Forumowicze?

http://www.eletaxiforum.pl/forum/5aki-sa...wany-vt2052.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna III z 2.0dci nie byłaby taka zła. To auto naprawdę zrywa z przeszłością królowej lawet...

Mieliśmy w poprzedniej firmie kilkadziesiąt 2.0dCi w X-Trail-ach. Kilka silników poszło do wymiany jeszcze na gwarancji ale fakt, jest lepiej ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.