Skocz do zawartości

tTop 10 sprzedazy 2013 - Vee Dub ukarany przez klientow ...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie 1/2 roku minelalizak.gif[...]

Sprzedaz za 1/2 roku 2013 - Top 10:

1.Toyota Corolla 1.8l - 20,970 sztuk ...- w niesmiertelnej sugerowanej cenie detalicznej $19,990zlosnik.gif

Toyota-Corolla-Levin-ZR-W.jpg

2. Toyota HiLux 2.7l 4cyl, 4.0l V6. 3.0l Diesel-

20,721 sztuk -walka o pierwsze miejsce z Corollalizak.gif

16oaa-toyota-hilux-heritage-backup-960x374.png

3.Mazda 3 2.0l 4 cyl, 2.5 - 4cyl

20,077 sztuk

- i to w starej budziespy.gif - w nowej bedzie number 1trophy.gif[...] 20,077 sztuk

Mazda3-Esther-Anderson-600.jpg

4. Hyundai i30 2.0l, 1.6l GDI

14,982sztuk

- Korea goni Japan ...lizak.gif

i30_600-620x414.jpg

5.Nissan Navara 2.5l Diesel, 3.0l V6 Diesel

13,723 sztuk - cena czyni cuda...

247.jpg

6. Mitsubishi Triton 2.5l Diesel, 2.5l 4-cyl petrol

13,054 sztuk - Nastepny pick up ....

Mitsubishi-Triton.jpg

7. Holden Cruze 1.8l 4 cyl, 1.6l T - 4cyl, 2.0l Diesel

12,503 sztuk Made in Oz...w niesmiertelnej cenie $19,990 - za 132 kWlizak.gif

Cruze-10_1024-620x414.jpg

8. Ford Ranger 3.2l - 5 cyl Diesel, 2.5l Diesel

10,563 sztuk - twardy ...

Ford-Ranger-XLT-3.2L-6-Speed-Manual-feature.jpg

9. Ford Focus 1.6l, 2.0l 4cyl -

10,413 sztuk Made in Thailand robi swoje... - w niesmiertelnej cenie $19,990zlosnik.gif

2012_ford_focus_hatch_australia_01_ambiente_03-4e376534af7d7-m_610x450.jpg

10. Holden Commodore 3.0l V6, 3.6l V8 6.0l V8 -

10,301 sztuk - duzy sedan na wymarciu ...

spied-vf-600a-620x414.jpg

Top 10 brands – Jan to June 2013

1. Toyota 106,110

2. Mazda 52,287

3. Holden 51,547

4. Hyundai 47,979

5. Nissan 44,504

6. Ford 44,065

7. Mitsubishi 37,329

8. Vee Dub 27,654

9. Honda 23,429

10. Subaru 20,713

June 2013 -

1. Toyota HiLux 4,931

2. Toyota Corolla 4,196

3 Mazda 3 - 3,672

4. Hyundai i30 3664

5. Mitsubishi Triton 3456

6. Toyota Camry 2652

7. Nissan Navara 2641

8. Holden Cruze 2378

9. Nissan Pulsar 2323

10. Ford Ranger 2305

I popatrzmy na wyniki Vee Dudzlosnik.gif: za Czerwiec 2013...

lizak.gif ... Twins twierdzi, ze to roz[ieszczenie, a klienci, ze kara.gif musi byc...

Total: -20% w porownaniu do 6/2012.

Golf -56%

Golf Cabrio -53%

Passat -34%

A 6/2013 jest rekordowym miesaicem sprzedazy - koniec roku finasowegozlosnik.gif ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7. Holden Cruze 1.8l 4 cyl, 1.6l T - 4cyl, 2.0l Diesel

> 12,503 sztuk Made in Oz...w niesmiertelnej cenie $19,990 - za 132 kW

Rakieta ok.gif

Gdyby nie to, że mam już w domu klekota, to Cruza kupiłbym z tym dieslem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek

> dlaczego Ranger tak odstaje liczbą od innych pickupów? co jest z nim nie tak/? cena? stara buda?

Nie, w opini wielu - Ranger jest jednym z lepszych na rynku. 3.2l I5 Diesel jest jednym z lepszych silnikow ponizej 4,000 cm3, jak nie najlepszym.

ford-ranger-engine-badge.jpg

Problemow jest kilka np - Ford nie nadarza z klepaniem tego - na niektore wersje np WildTrack jest pare miesiecy czekania.

Wiec idziesz do delaera obok, gdzie na placu stoi 30 Holden Rodeo i mowisz, ten z_lol1.gif Konkurencja001.gif

FordRangerXLTvsHoldenColoradoLZ-w.jpg

U mnie na wsi dealer ich na placu co najmniej 30-40 trzyma... proste specyfikacje, LT, LTZ 2.8l Diesel i mozesz sobie wybrac kolor. Czyli jesli placisz teraz o 10:20am... to na lunch wyjedziszdrive.gif...

17046-1055_1024-600x400.jpg

Ford w ogole produkuje ostatnio to co lud nie chce;zlosnik.gif i ..trzyma na placach to co lud nie chce.

Dwa wielu ludzi wybiera blizniaka - Mazda BT-50 - ktory ma identyczny silnik, lepsze wyposazenie, i kosztuje $5k mniejzlosnik.gif[...]

mazda-bt-50-2-625x409.jpg

Nazywaja to usmiechnietym zabojca Ford-a...

Mazda-BT-50-XTR-w.jpg

Stylistycznie nie kazdemu podchodzi, ale Mazda popracowala nad wnetrzem i .. jest jak w sedan.

Mazda-BT-5019-625x416.jpg

mazda-bt-50-interior-2.jpg

Wile ludzi wybiera BT-50 jako auto rodzinne ... a nie Rangerlizak.gif[...] wlasnie przez wnetrze...

2011-ford-ranger-interior-5-625x418.jpg

Stad IMVHO raczej powody... a nie, ze auto jest zle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rakieta

> Gdyby nie to, że mam już w domu klekota, to Cruza kupiłbym z tym dieslem

IMVHO nowy wyznacznik... u mnie. Dotychczas zasada byl - prosta - wsyzstkie auta male Corolla/Focus/Mazda 3/Cruse/Lancer etc maja taka sama sugerowana cene detaliczna. A$19,990001.gif - do negocjacji oczywisciezlosnik.gif

Za to dostajesz auto z 100kW na pokladzie i ok 2.0l silnikiemhmm.gif

Pierwsze zmiany pojawily sie jak Ford wrzucil 1.6l jako wersje bieda i tylko 92kW ...polecial $18,990 sugerowana cena. Lud to odrzucil, woli stary 2.0l. hmm.gif ale prkatycznie po ile sprzedaje to dealer sprawilo, ze sie dobrze sprzedaje.

Drugi byl Hyundai. i30 z Korea byl tylko 2.0l ... ale nie nadarzaja klepac, EU w biedzie, wiec zaczelismy dostawac import z SK. Pojawil sie silnik 1.6l GDI ... w wersji Station Wagon 98kW (chyba - jesli sie nie myle).... Teraz i30 - 3 d znow ten sam silnik... Dalej 95% sprzedanych bedzie 2.0l ale znow masz magiczna poprzeczke ceny w dol.... lizak.gif[...]

No i teraz Cruze - jesli przalamiemy myslenie pojemnosc = mochmm.gif - a z tym ciezko nawet u mnie001.gif[...] wiec amamy[zlosnik[ 132kW - 1.6l za $19,990smirk.gif[...]

Czyli idac tym tropem, to ja wiem gdzie wydaje moje $$$, bo jedynym autek ktore w malej klasie oferuje ponad 130kW jest Kiazlosnik.gif Cerato z 2.0l ...

2013-kia-cerato-launched-in-australia_2.jpg

Wiec IMVHO wyznacznik w klasie...001.gif - nowa poprzeczkafood.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie za małe silniki

Niezlosnik.gif, chociaz 2.2l to jakies pojedyncze sztuki widze - 85-90% bedzie z 3.2l ... ale Ford jak zawsze wie lepiej niz klientzlosnik.gif i mowi ci - co mamy/ a co chcesz to dwie rozne rzeczyhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, chociaz 2.2l to jakies pojedyncze sztuki widze - 85-90% bedzie z 3.2l ... ale Ford jak zawsze

> wie lepiej niz klient i mowi ci - co mamy/ a co chcesz to dwie rozne rzeczy

To samo tutaj, Ford traci udział w rynku z uwagi na za małe silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To samo tutaj, Ford traci udział w rynku z uwagi na za małe silniki.

mulher.gif poszla Kuga/Escape ogladaczlosnik.gif - bo "babe - you know it's got that dingle you wave your feet and the boot opens"zlosnik.gif

I poszla pomachala noga, klapa sie otworzylazlosnik.gif

80ce937977f3452cdb5227589f0f835bb8bad7c8.jpg

I sie zapytala o pare innych rzeczyklotnia.gif[...] - a tu silnik 1.6l zlosnik.gif

Dobrze wyedukowalem, wazniak.gif - posmiala sie i... wyszlazlosnik.gif[...] - na co mi jakies wysilone 1.6l skoro w takiej samej cenie ide do Toyota i kupuje 3.5l V6hahaha.gif[...]

Pozbycie sie 2.5l jaki byl w Escape IMVHO uwazam za glopote... zmienili nazwe, zmienili silniki na EU.... a sprzedaz lezy..

Ford zasluguje na spadek sprzdazylizak.gif. F250 stracilismy, pad.gif - po tym jak w Brasil przestali nam klepac wersje RHD. Jesli auto ktore w 2007 kosztowalo $50k a dzis kosztuje ... $50k to chyba ci rynek cos mowi... = jest zapotrzebowanie na takie autafacepalm%5B1%5D.gif[...]

Tracimy Falcon Ute - i co dostaniemy F150 niewiem.gif?

Patrzac na polityke Ford - watpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszla Kuga/Escape ogladac - bo "babe - you know it's got that dingle you wave your feet and the

> boot opens"

> I poszla pomachala noga, klapa sie otworzyla

A po co ten wynalazek jest z klapa, jak pod samochod sie wózkiem sklepowym podjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze zmiany pojawily sie jak Ford wrzucil 1.6l jako wersje bieda i tylko 92kW ...polecial

> $18,990 sugerowana cena. Lud to odrzucil, woli stary 2.0l. ale prkatycznie po ile sprzedaje

> to dealer sprawilo, ze sie dobrze sprzedaje.

> Drugi byl Hyundai. i30 z Korea byl tylko 2.0l ... ale nie nadarzaja klepac, EU w biedzie, wiec

> zaczelismy dostawac import z SK. Pojawil sie silnik 1.6l GDI ... w wersji Station Wagon 98kW

> (chyba - jesli sie nie myle).... Teraz i30 - 3 d znow ten sam silnik... Dalej 95% sprzedanych

> bedzie 2.0l ale znow masz magiczna poprzeczke ceny w dol.... [...]

U nas też są wersje figurujące w cenni głównie po to, by móc w reklamie napisać, ze dany model jest dostępny już od 49499,99 zł hehe.gif

> No i teraz Cruze - jesli przalamiemy myslenie pojemnosc = moc - a z tym ciezko nawet u mnie[...]

> wiec amamy[zlosnik[ 132kW - 1.6l za $19,990[...]

Z popularnych aut, u nas prym w wysokich cenach startowych wiedzie Skoda zlosnik.gif

Octavia jest już od 59500zł za silnik 1,2 TSI 63kW panic.gif

> Czyli idac tym tropem, to ja wiem gdzie wydaje moje $$$, bo jedynym autek ktore w malej klasie

> oferuje ponad 130kW jest Kia Cerato z 2.0l ...

> Wiec IMVHO wyznacznik w klasie... - nowa poprzeczka

Widuję Hyundai i40 - ładnie to się prezentuje ok.gif

Cena od 74kzł no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedno jest imo pewne ... sprzedaż u Was to nie jest konkurs piękności jak takie brzydactwa, jak np.

> corolla, są na szczycie

Kwestia gustu[zlosnik.gif, mnie nowa Corolla nie podchodzi... z tym, ze stawiajac jakis EU produkt a Corolla to dalej ide i kupuje Corolla..

1.8l VVti - bez zadnego turbo, reszta prosta konstrukcja - tam sie nie ma co popsuc... CVT-hmm.gif - zobaczymy, IMVHO Toyota zrobila blad facepalm%5B1%5D.gif - ale czas pokazehmm.gif[...]

Nissan - juz zanotowal spadek w 3/5/7lat zCVT ... Maxima poprzednich generacji miala stary dobry 4-5-6 automatic, teraz CVT... podobno jedyna rzecz, ktora pada...hmm.gif

Nissan-Maxima_600-600x400.jpg

Maly 2.5l V6 pod maska w wersji bazowej, 3.5l jako opcja... - wszystko genralnie prostej konstrukcji... a CVT001.gif[...]

112_0808_07z%2B2009_nissan_maxima%2Bengine.jpg

Calosc za $26k - ($29k oficjalnie) ergo w cenie EU Golfzlosnik.gif ....

Wybor oczywisty ...

20100114093351994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche japończyki zamiatają rynek w kraju, który dalej przy Fostersie toczy wojnę czy GM czy Ford

Same mityzlosnik.gif - wiekszosc, ba old.gif zdecydowana wiekszosc tych aut w Top 10 jest Made in Thailandzlosnik.gif, a Foster to tylko turysci pijazlosnik.gif, nie widzialem tego w porzadnym sklepie od latwink.gif[...]

Corolla - Made in Japan

HiLux - Thailand

Mazda 3 - Japan

i30 - 95% Korea, 5% Slovakia - Station Wagon

Navara - Thailand

Triton - Thailand

Cruze - 95% Australia, 5% Korea - Station Wagon

Ranger - Thailand

Focus - Thailand

Commodore - Australia

Czyli mamy, Bangkok by night270747800-sex.gifwink.gif wygrywa... juz nie tylko my jezdzimy i wydajemy $$$ na Phuket -zlosnik.gif, ale Phuket plynie do naswink.gif[...]

Go-Go-party-in-Patong-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Same mity - wiekszosc, ba zdecydowana wiekszosc tych aut w Top 10 jest Made in Thailand, a Foster

> to tylko turysci pija, nie widzialem tego w porzadnym sklepie od lat[...]

a co pije Australijczyk? Tylko nie pisz że heinekena wink.gif

> Corolla - Made in Japan

> HiLux - Thailand

> Mazda 3 - Japan

> i30 - 95% Korea, 5% Slovakia - Station Wagon

> Navara - Thailand

> Triton - Thailand

> Cruze - 95% Australia, 5% Korea - Station Wagon

> Ranger - Thailand

> Focus - Thailand

> Commodore - Australia

nie miałem na mysli gdzize produkowane a czyje marki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co pije Australijczyk? Tylko nie pisz że heinekena

Generalnie, Tooheys, XXXX, Crownie ... Hanh, + kupe importu

1971_brand_image_v1_001.jpeg

Ja np szukam czegos nowego, ale ja wole Cider niz piwo.gifzlosnik.gif[...] Dziesiejsze testowe zakupy takie ... skromny.gif[...]

1016751_395867517199806_859820729_n.jpg

+46 Made in Sweden wygralo, ide kupic dwa slabs lizak.gif[...]

> nie miałem na mysli gdzize produkowane a czyje marki

Dzis to skomplikowanezlosnik.gif, np wiele ludzi uwaza, Holden, Ford, Toyota za "nasze"hmm.gif. Ford juz nie30.GIF[...]

Jakies 20 lat temu, Chrysler, Nissan tez byl naszzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie, Tooheys, XXXX, Crownie ... Hanh, + kupe importu

> Ja np szukam czegos nowego, ale ja wole Cider niz [...] Dziesiejsze testowe zakupy takie ... [...]

> +46 Made in Sweden wygralo, ide kupic dwa slabs [...]

ok.gif cydr ostatnio modny u nas też.

> Dzis to skomplikowane, np wiele ludzi uwaza, Holden, Ford, Toyota za "nasze". Ford juz nie[...]

> Jakies 20 lat temu, Chrysler, Nissan tez byl nasz[...]

e a Clarkson twierdzil ze Wasze to: suszarki na pranie i Holden VXR8. I nic poza tym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cydr ostatnio modny u nas też.

u mnie tez ostatnio - jakies 20latzlosnik.gif. Od jkis 5 jest zal importu - glownie Made in Sweden i jak narazie tam moje $$$ ida... IMVHO o wiele lepszy niz nasz miejscowywaytogo.gifskromny.gif[...]

> e a Clarkson twierdzil ze Wasze to: suszarki na pranie i Holden VXR8. I nic poza tym

Jest pare rzeczy ...zlosnik.gif

Footballs

800px-Stoppage_in_an_AFL_game-e1352447361838.jpg

Meat Pieszlosnik.gif

meatpie.jpg

Kangarooszlosnik.gif

aussie-sports-wrap-good-luck-getting-out-of-this_h.jpg

... zeby byla calosczlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas też są wersje figurujące w cenni głównie po to, by móc w reklamie napisać, ze dany model jest

> dostępny już od 49499,99 zł

Tu nawet nie oto chodzi.hmm.gif Przyklad Kia. Dotychczas silnik ktory mielismy to 2.4l benzyna. Produkcja zaczela plynac z SK, zeby zwiekszyc sprzedaz i okazuje sie, ze 2.4l w EU nie klepiazlosnik.gif [..] tylko 2.0l facepalm%5B1%5D.gif[...]

Chcac 2.4l dalej czekasz, ale sa klienci ktorzy wezma 2.0l - cena odpowiednia....

Hyundai -i30 najmniejszy silnik 2.0l, oficjalnie jest Dieselzlosnik.gif - ale musisz czekac jak ci wyklepia w Korea, dealer po prostu nie ma tego na placuzlosnik.gif - 0 discount, 0 stocksmirk.gif[...], a obok stoi np 30-50 i30 z 2.0l zlosnik.gif w roznych wersjach wyposazenializak.gif[...]

Teraz chcesz kupic Station Wagon, znow, tylko klepia ta wersje w EU - jedyny silnik to 1.6l zamiast 2.0l pad.gif[...]

Wiec, generalnie jest slabo - i w opini wszystkich pismakow, te EU auta sa za ciezkie do takich malych silnikow, ergo nie jadazlosnik.gif[...]

> Z popularnych aut, u nas prym w wysokich cenach startowych wiedzie Skoda

> Octavia jest już od 59500zł za silnik 1,2 TSI 63kW

U mnie byl Golfzlosnik.gif - byl bo teraz minus 50% sprzedazy mniejhahaha.gifzlosnik.gif[...] $24k a nie $20k jak kazdy ... I znow najmniejszym silnikiem jaki u mnie mozesz miec Golf to 1.4l TSI - chyba 90kW to ma ... lizak.gif. Octavia, te nie dobitki, to jedyne jakie widze u dealer-a to RS. Jakies 90kW sciagna ci z innego stanu, ale patrzac co jest do sprzedazy, to oceniam, ze kazda Skoda lezy pod chmurka u dealer-a min 10-12 miesiecy zanim sie sprzeda... hmm.gif[...]

> Widuję Hyundai i40 - ładnie to się prezentuje

i45 aka Sonata jeszcze ladnie, ale i40 to chyba klasa srednia w EU, nie?hmm.gif

> Cena od 74kzł

Patrze na stock dealerow - $24,500 zeby na ulice postawic, z ubezpieczeniem, podatkami, rejestracja, etc. -do negocjacji oczywiscie - 2.0l 4 cyl silnik, automatic - innych nie mazlosnik.gif

74,143.53 PLN - czyli tyle samowink.gif

140863485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Volkswagen, już od dawna ma ogólnie znany akceptowany skrót.

> To jest:

> VW

No i teraz przeliteruj "VW" po angielsku - masz "wi- dabliu" - trochę ciężkie w wymowie, więc po skróceniu masz "Wi- dub", a jak zapiszesz to poprawnie po angielsku, to wychodzi z tego dokładnie to, co pisze Ozi zlosnik.gif Pisze się dłużej, wymawia szybciej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji konta tescia na moim mailu dostalem cos takeigo

(wypełnił jakąs ankiete on-line czy cos na stronie skody)

"dziękujemy za Twoje zainteresowanie naszym konkursem.

Niestety w wyniku awarii serwera utraciliśmy zgłoszenia konkursowe z dnia

26 czerwca 2013 roku. Jeżeli brałeś udział w konkursie w tym dniu, bardzo prosimy wyślij nam swoje zgłoszenie jeszcze raz."

buhauahhahahaha ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.