Skocz do zawartości

Kolizja i ucieczka sprawcy


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

> Masz dane ubezpieczyciela, możesz bezpośrednio od niego dochodzić roszczeń. To że dobrowolnie się

> nie poczuwa nie ma większego znaczenia.

wyślą zapytanie do właściciela, on, że nie pamięta, ze nie on i ze w ogóle w Kanadzie był wtedy. Zgadnij co na tej podstawie zrobi ubezpieczyciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale ciężko jest założyć sprawę cywilną przeciwko numerowi rejestracyjnemu. Innych danych

> nie mam

Skoro wypłacają odszkodowania za wypadki, które spowodował złodziej, który ukradł samochód to i tutaj na pewno coś ugrasz - z problemami ale ugrasz. Idź do rzecznika ubezpieczonych i jemu przedstaw sprawę - powie Ci co dalej.

http://www.beskidzka24.pl/artykul,zlodziej_buchnal_wlasciciel_zaplaci,14915.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kto jest ubezpieczycielem. Idź do rzecznika ubezpieczonych, wspólnie napiszcie pismo wzywające do zapłaty, a jak nie zapłaci to do sądu.

To, że policja nie wykryła kto prowadził to jedno, a fakt, że masz udokumentowaną kolizję i sprawcę to drugie.

Pozew to nie jest wielka kwota więc niewiele stracisz w razie przegranej, a możesz sporo zyskać i będziesz miał poczucie sprawiedliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego się możemy tylko domyślać.

> Ja nie dostałem żadnych innych informacji.

> Ubezpieczyciel domniemanego sprawcy widzi to inaczej. Sam numer polisy OC (wygooglany) jak i filmik

> mogę sobie wsadzić tam gdzie Pan Majster się domyśla...

pogubiłem się w tym wątku. Czego oczekujesz od policji? Zazwyczaj właśnie w takich sprawach, żeby je zakończyć, czeka się na jak najszybsze umorzenie zlosnik.gif

Po co Ci AC? Ja wykupiłem AC właśnie po to, żeby w takich przypadkach nie musieć ścigać winnych, przepychać się z policją i stresować, tylko naprawić samochód i dalej jeździć. Szkoda życia na dawanie nauczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pogubiłem się w tym wątku. Czego oczekujesz od policji? Zazwyczaj właśnie w takich sprawach, żeby

> je zakończyć, czeka się na jak najszybsze umorzenie

> Po co Ci AC? Ja wykupiłem AC właśnie po to, żeby w takich przypadkach nie musieć ścigać winnych,

> przepychać się z policją i stresować, tylko naprawić samochód i dalej jeździć. Szkoda życia na

> dawanie nauczek

Tanie masz to AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił na Twoim miejscu po takiej odpowiedzi ze strony Policji to upload filmiku na Youtube, na forum/fora.

Bez żadnego zamazywania numerów.

Nie masz się czego bać - sprawę zgłosiłeś na Policję oficjalnie, oficialnie też zostałeś wysłany na drzewo przez Policję, w związku z tym nie mogąc się pogodzić z takim obrotem wydarzeń poszukujesz sprawcy sam.

Nagłośnij to gdzie się da. Formalnie jesteś czysty, bo jesteś pokrzywdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale ciężko jest założyć sprawę cywilną przeciwko numerowi rejestracyjnemu. Innych danych

> nie mam

Czyli pozostaje za każdym razem ścigać, podać nr rejestracyjne, powiedzieć że spowodował kolizję, czuć było od niego alkohol. Wtedy zawsze reakcja jest jakby szybsza .... hehe.gif

A to że gość będzie trzeźwy raczej nie będzie miało już żadnego znaczenia.

Głupie, ale inaczej zostaniesz 270747800-sex.gif przez policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, trochę droższe niż cena kamerki używanej przez autora wątku

I jak zrobią Ci zwyżkę za nie przepychanie się z policją, sprawcą i kto tam wie z kim jeszcze, tak +60% za szkodowość to będziemy się dalej śmiali z kamerki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo wszystko planuję złożyć skargę na działanie komisariatu Policji w Michałowicach - a moje

> zgłoszenie wraz z nagraniem dostarczyć bezpośrednio do Wydziału Ruchu Drogowego. Chociaż

> nadzei nie mam zbyt wiele...

Skorzystaj z pomocy prawnika.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyślą zapytanie do właściciela, on, że nie pamięta, ze nie on i ze w ogóle w Kanadzie był wtedy.

> Zgadnij co na tej podstawie zrobi ubezpieczyciel?

Co nie bedzie mialo zadnego znaczenia. Jak na razie to w PL ubezpieczenie OC dotyczy pojazdu, niewazne przez kogo kierowanego. Jesli nie zostala zgloszona kradziez tego pojazdu to wlasciciel moze sobie twierdzic, ze w tym czasie polowal na bizony i nic to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minęło prawie 5 miesięcy i... dostałem pismo z Policji, że "przeprowadzone czynności wyjaśniające

> nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku o ukaranie [...] przeciwko n/n kierującemu

> pojazdem Skoda Fabia o nr rej. WeXXXXX z powodu: nie wykrycia sprawcy zdarzenia".

> Oznacza to, że można w majestacie prawa doprowadzić do celowej kolizji i uciec z miejsca zdarzenia.

> A Policja - pomimo dysponowania nagraniem z tego zdarzenia - nie jest w stanie wykryć sprawcy.

> Uważam, że państwo polskie jest chore. A Policja - powołana do ochrony obywateli - kłamie w żywe

> oczy i nawet nie próbuje udawać że coś robi.

> Mimo wszystko planuję złożyć skargę na działanie komisariatu Policji w Michałowicach - a moje

> zgłoszenie wraz z nagraniem dostarczyć bezpośrednio do Wydziału Ruchu Drogowego. Chociaż

> nadzei nie mam zbyt wiele...

Może pogadaj z prawnikiem i napisz zażalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sprawdzałem, czy mu przysługuje

Po konsultacji w WRD na Waliców (W-wa) - nie przysługuje.

Muszę sam złożyć wniosek w Sądzie Rejonowym o ukaranie sprawcy.

Jeśli znacie jakiegoś prawnika, który poprowadzi tę sprawę - to proszę o kontakt.

Zapłacę (nie chodzi mi o kasę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę sam złożyć wniosek w Sądzie Rejonowym o ukaranie sprawcy.

A powiedz mi, jak ustalisz personalia obwinionego ???

> Jeśli znacie jakiegoś prawnika, który poprowadzi tę sprawę - to proszę o kontakt.

Wybierz sobie. Tyle, że sprawa cywilna ma jakiś sens.

Bo ta - jeśli ktoś będzie tak chciwy, żeby ją wziąć - skończy się tylko tym, że Ty za nią zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi, jak ustalisz personalia obwinionego ???

Piszę pismo do komendy Policji (tej która nie była w stanie wykryć sprawcy zdarzenia) z żądaniem podania danych właściciela auta. Jako oskarżyciel posiłkowy (i zarazem poszkodowany) mam do tego pełne prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by nie było tanie to by tak lekką ręka zniżek nie oddał. W moim przypadku 20% zniżek to jakieś

> 500zł, dla mnie to znacząca suma.

kilka stówek zawsze się straci, ale tak jest z AC i trzeba się z tym pogodzić. To i tak dużo taniej niż wszystkie koszty związane z kupnem kamerki, nagrywaniem, w potem włóczeniem się z tym po sądach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka stówek zawsze się straci, ale tak jest z AC i trzeba się z tym pogodzić. To i tak dużo taniej

> niż wszystkie koszty związane z kupnem kamerki, nagrywaniem, w potem włóczeniem się z tym po

> sądach

Przy jednostkowych zdarzeniach, od czasu do czasu problem utraty zniżnki można pominąć. Gorzej jak się trafi seria ....

Np. mnie się trafiło, że rano był u mnie rzeczoznawca który robił opis uszkodzenia boku auta powstałe po nieuważnej zmianie pasa przez innego kierowcę, a wieczorem dostałem strzała w tył tego samego auta, stojąc na skrzyżowaniu na czerwonym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam, że państwo polskie jest chore. A Policja - powołana do ochrony obywateli - kłamie w żywe

> oczy i nawet nie próbuje udawać że coś robi.

Przerabiam identyczne odpowiedzi od zawsze, tak działa polska policja. Ale może nie brnijmy w ten temat, bo to bardziej na HP wątek.

> Mimo wszystko planuję złożyć skargę na działanie komisariatu Policji w Michałowicach - a moje

> zgłoszenie wraz z nagraniem dostarczyć bezpośrednio do Wydziału Ruchu Drogowego. Chociaż

> nadzei nie mam zbyt wiele...

Słusznie, dodałbym do tego TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ??

> skad wiesz, ze tanie, przeciez zadna kwota nie padla w poscie.

Pytanie czy jakby ta ironia wyszła jednak zza krzaka i kopnęła Cię w pupę to byś ją zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka stówek zawsze się straci, ale tak jest z AC i trzeba się z tym pogodzić.

Nie godzę się.

> To i tak dużo taniej

> niż wszystkie koszty związane z kupnem kamerki, nagrywaniem, w potem włóczeniem się z tym po

> sądach

Drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabawię się w pracownika tej infolinii: Pozew do sądu ....

Boże....W czym problem?

Niech facet wrzuci ów filmik na Youtube, wrzutę, autokratę i parę for.

Skoro wszystkie prawnie przewidziany środki odnalezienia sprawcy zawiodły to dostał zielone światło od Państwa na własne działania w celu wykrycia sprawcy.

Państwo mu powiedział "sorry obywatelu, nie dajemy rady wykryć sprawcy, nawet mając numery rejestracyjne".

Zaręczam natomiast, że gdyby ów kierowca podjechał na CPN i zatankował za 300zł i w nogi to takie samo nagranie z monitoringu z widocznymi numerami by raz dwa pozwoliło policji zjawić się w mieszkaniu właściciela. A ten, by się wypróżnił w bieliznę ze strachu i od razu wskazał kierownika pojazdu. Lub siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaręczam natomiast, że gdyby ów kierowca podjechał na CPN i zatankował za 300zł i w nogi to takie

> samo nagranie z monitoringu z widocznymi numerami by raz dwa pozwoliło policji zjawić się w

> mieszkaniu właściciela. A ten, by się wypróżnił w bieliznę ze strachu i od razu wskazał

> kierownika pojazdu. Lub siebie.

Tak, tylko że zarysowując zderzak nie dokonał kradzieży czyli przestępstwa. Inna kwalifikacja prawna czynu.

Gorzej jakby zarysował radiowóz .... ooo to już by śmigłowiec za nim latał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.