Skocz do zawartości

Kupno nowego samochodu - jakie rabaty?


bazyl

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie kupna nowego samochodu. Założenia - realnie duży pojemny bagażnik (nie są istotne dane podawane przez producenta) - ma się zmieścić klatka dla psa. Po wybraniu kilku modeli wysłałem maila z prośbą o oferty do kilku dilerów z najniższymi cenami na otomoto.

W odpowiedzi jak na razie otrzymałem kilka śmiesznych ofert z maksymalnym rabatem dla klienta indywidualnego na poziomie około 4% plus dywaniki w gratisie co dla mnie jest totalną kpiną.

Jak kupowałem w 2011 auto to maksymalny rabat jaki dostałem to około 11,5% dla klienta indywidualnego przy wartości auta 87000 pln. I teraz pytanie: jaki realny rabat można dostać na zakup samochodu w PL na klienta indywidualnego?

W ostateczności zakupię na firmę bo w tym przypadku wszyscy dorzucają około 4%.

Firmy w obrębie których się poruszam to Opel, Chevrolet, Skoda, Renault.

Najgorsze jest to, że za każdym razem słyszę oklepane "sprzedajemy po kosztach" co akurat mnie nawet nie śmieszy a budzi politowanie. Nie pracuję w branży motoryzacyjnej ale w mojej branży marże dochodzą do 35% i nie są to tanie rzeczy. Czy dilerzy narzekają, że źle im idzie jednocześnie olewając klienta indywidualnego i próbują zedrzeć z niego ile się da? Ktoś mi wytłumaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chevrolet Orlando - maksymalnie 4,3 % na osobę prywatną przy wersji LT+ i maksymalnie 8% przy zakupie na firme. Dla wersji LT 1,5% prywatnie, 5,5% firma.

Opel Zafira Family Active - katalogowo 69700,00 teraz jest 59700,00 to jest 14,3 % ale to daje importer w cenniku głównym a w salonie praktycznie z ceny nie schodzą. Nie znam w swojej branży dystrybutora co nie zszedłby z cennika oficjalnego przynajmniej 3% hmm.gif

Renault Megane - tu jest kosmos. 3 dilerów ma 3 różne ceny producenta dla tego samej konfiguracji i każdy twierdzi, że jest ok.

Skoda OII FL Family 1.6 bądź 1.4 TSI - tutaj liczę na Kraków ale inni kręcą nosem, że mojej konfiguracji brak na stokach- kurtyny powietrzne w opcji muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś do mnie nie przemawiają. Jedyny który dałby radę w tej klasie cenowej (patrz bagażnik) to

> focus kombi. Sprawdzę go

Jest tu paru specow od targowania upustow, ostatnio ktos pisal o skodach i oplach z 30% upustem, moze odpal takiemu 1/3 z owych 30% to wszyscy beda do przodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tu paru specow od targowania upustow, ostatnio ktos pisal o skodach i oplach z 30% upustem,

> moze odpal takiemu 1/3 z owych 30% to wszyscy beda do przodu

Moja firma ma takie upusty na Skody...ale w CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Nie pracuję w branży motoryzacyjnej

i tu jest pies pogrzebany. biglaugh.gif Branża branży nie równa. Podobnie jak marże. Patrzysz na wysokość rabatów a przeciez interesuje Cię cena zakupu. Chyba że podnieca Cię rabat -50% od ceny katalogowej 100 tyś zamiast - 2% od ceny promocyjnej 50 tyś. Jeśłi szukasz -10% od ceny promocyjnej Chevroleta to szukaj dalej. Nie znajdziesz. Ćwiczyłem temat ze znajomym pracownikiem salonu ktory miał auto brać na siebie bo to dodatkowa zniżka pracownicza i a i tak było to tylko 1tyś od tego co było wynegocjowane wcześniej. Widziałem też po ile salon sprzedawał promocyjne Ople Vivaro , i widziałem faktury zakupowe. Marża była na poziomie 1000-1400 netto w zależności od wypasu.

Jeśłi chcesz kupić auto tanio to czeka Cię jazda po salonach i to najlepiej takich które mają sprzedaż niższa od planu i brakuje im coś do targetu. Wtedy masz szansę że weźmiesz auto poniżej ceny zakupu ale zapomnij o zamawianiu tylko masz to co na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś do mnie nie przemawiają. Jedyny który dałby radę w tej klasie cenowej (patrz bagażnik) to

> focus kombi. Sprawdzę go

obecnie bardzo dobre ceny są na mondeo.

Rabat ca. 12-13%, mi się więcej nie udało, ale licząc od cen bez promocji to jakieś 20% rabatu lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu firmy dostają wieksze rabaty?

Przeczytaj swój podpis. grinser006.gif Dlatego, że są potencjalnie lepszym klientem, bo w przyszłości może wezmą kolejny samochód i zostawią sporo $$$ w serwisie, nie targują się przy serwisowaniu o każdą złotówkę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj swój podpis. Dlatego, że są potencjalnie lepszym klientem, bo w przyszłości może wezmą

> kolejny samochód i zostawią sporo $$$ w serwisie, nie targują się przy serwisowaniu o każdą

> złotówkę itd.

Ty chyba nigdy nie widziałeś firmowego samochodu w serwisie - tam to dopiero odbywa się targowanie. nie targują się własnie "prywaciarze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem 2 Salony Skody w Bydgoszczy pytając o oferte na nowego Superba L&K - w obu ta sama informacja ze oficjalny rabat od skody 7700 zł i że mają 8% marży na samochodzie i tyle mi mogą póścic po kosztach w co nie wierze ... jutro jade do Torunia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj odwiedziłem 2 Salony Skody w Bydgoszczy pytając o oferte na nowego Superba L&K - w obu

> ta sama informacja ze oficjalny rabat od skody 7700 zł i że mają 8% marży na samochodzie i

> tyle mi mogą póścic po kosztach w co nie wierze ... jutro jade do Torunia

Po co jedziesz? Maila wyślij. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj odwiedziłem 2 Salony Skody w Bydgoszczy pytając o oferte na nowego Superba L&K - w obu

> ta sama informacja ze oficjalny rabat od skody 7700 zł i że mają 8% marży na samochodzie i

> tyle mi mogą póścic po kosztach w co nie wierze ... jutro jade do Torunia

Wyślij mejle do wszystkich dealerów w Polsce z zapytaniem ofertowym. Ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz do salonu Skody z Leszna do Pana Darka - nam dał spoory rabat

Na dzień dobry najlepszy rabat da Carsed Siedlce. Później ofertę od nich trzeba rozesłać do piątki najlepszych z zapytaniem czy przebijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie wiem czy Cię SUV interesuje, ale mi u dilera z Krakowa udało się kupić Mazdę CX-5 za 137900 zł z gratisowymi dywanikami, tylną chromowaną listwą bagażnika, zimówki i felgi (cena wyjściowa 133900). Nie wiem, czy to dużo, moim zdaniem normie. A klatka dla psa by się zmieściła smile.gif w razie czego sprawdź sobie tutaj: http://www.mazda.pl/showroom/cx-5/overview/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy Cię SUV interesuje, ale mi u dilera z Krakowa udało się kupić Mazdę CX-5 za 137900 zł

> z gratisowymi dywanikami, tylną chromowaną listwą bagażnika, zimówki i felgi (cena wyjściowa

> 133900). Nie wiem, czy to dużo, moim zdaniem normie. A klatka dla psa by się zmieściła w

> razie czego sprawdź sobie tutaj: http://www.mazda.pl/showroom/cx-5/overview/

Znaczy zaplaciles 5000 pln wiecej. Gratuluje umiejetnosci negocjowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy Cię SUV interesuje, ale mi u dilera z Krakowa udało się kupić Mazdę CX-5 za 137900 zł

> z gratisowymi dywanikami, tylną chromowaną listwą bagażnika, zimówki i felgi (cena wyjściowa

> 133900). Nie wiem, czy to dużo, moim zdaniem normie. A klatka dla psa by się zmieściła w

> razie czego sprawdź sobie tutaj: http://www.mazda.pl/showroom/cx-5/overview/

o w morde ale łoją za tego suvika... jsk to sie ma sprzedawac za taką kase :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W odpowiedzi jak na razie otrzymałem kilka śmiesznych ofert z maksymalnym rabatem dla klienta

> indywidualnego na poziomie około 4% plus dywaniki w gratisie co dla mnie jest totalną kpiną.

Nie pracuję w branży motoryzacyjnej

No i to wszystko tlumaczy. Poza tym kazda marka ma inne marze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Skodę idzie wytargać z tego co czytałem na forach octavii, fabii czy citigo 13-18% nawet na rocznik bieżący. Jak liczyłem fo fabie z dsg prawie full wypas można kupić za około 45 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.