Skocz do zawartości

Megane II 1.6 16V


jedrula88

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktoś może powiedzieć coś na temat takiego samochodu z takim silnikiem?

> Jak się ma buda w tych Megane? Rdzewieją? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Czy silnik jest

> problemowy? Jakieś kosztowne naprawy?

> Dzięki.

jest kącik francowaty. tam pytamy o te potworki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest kącik francowaty. tam pytamy o te potworki

Z opinii i zeznań zlosnik.gif znajomych, którzy użytkują Renowki z tym silnikiem (zarówno Megane jak i Laguny) to można wysnuć wniosek, że jest to chyba najlepsza opcja z benzyniaków w tej marce. Choć Laguna może ciut za ciężka jak na ten silnik, ale też daje radę.

Nie rdzewieją, w każdym razie nie bardziej, niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z opinii i zeznań znajomych, którzy użytkują Renowki z tym silnikiem (zarówno Megane jak i Laguny)

> to można wysnuć wniosek, że jest to chyba najlepsza opcja z benzyniaków w tej marce. Choć

> Laguna może ciut za ciężka jak na ten silnik, ale też daje radę.

> Nie rdzewieją, w każdym razie nie bardziej, niż inne.

jedyny powazny problem w tym silniku to KZFR, czyli koło zmiennych faz rozrządu, ale silniki o niebo lepsze niż sławne dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może powiedzieć coś na temat takiego samochodu z takim silnikiem?

> Jak się ma buda w tych Megane? Rdzewieją? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Czy silnik jest

> problemowy? Jakieś kosztowne naprawy?

> Dzięki.

mam takie auto od 4 lat, coś konkretnego chciałbyś wiedzieć? koledzy już odpowiedzieli na Twoje pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyny powazny problem w tym silniku to KZFR, czyli koło zmiennych faz rozrządu, ale silniki o

> niebo lepsze niż sławne dci.

Plus wymiana cewek jeżeli siedzą Sagemy.

Z ciekawostek tylne tarcze zintegrowane z piastami, koszt tarcz ~500PLN za dwie sztuki.

Poza tym mi osobiście dość dziwnie tym autem jeździło się, tył zdawał się podskakiwać przy wyżczych prędkościach na nierównej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plus wymiana cewek jeżeli siedzą Sagemy.

> Z ciekawostek tylne tarcze zintegrowane z piastami, koszt tarcz ~500PLN za dwie sztuki.

można zmienić same tarcze

> Poza tym mi osobiście dość dziwnie tym autem jeździło się, tył zdawał się podskakiwać przy wyżczych

> prędkościach na nierównej drodze.

na większych felgach trochę to czuć, tył jest dość sztywny, na standardowych 195/65R15 praktycznie tego nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz na Allegro 4 cewki BERU używane po 20zł/szt i zapominasz o problemie.

Rdza nie występuje, świetnie zabezpieczony, jedyny problem to KZFR, ale z hałasującym można jeździć.

Ogólnie dość bezproblemowy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może powiedzieć coś na temat takiego samochodu z takim silnikiem?

> Jak się ma buda w tych Megane? Rdzewieją? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Czy silnik jest

> problemowy? Jakieś kosztowne naprawy?

> Dzięki.

Nie rdzewieją.

Potencjalne kłopoty (nie-silnikowe):

- końcówki drążków

- tarcze z tyłu - są drogawe

- szczelność klimy

- odpływ skroplin z klimy który zatkany powoduje powódź

- przekładnia kierownicza

- wiązka pod fotelem kierowcy - błąd poduszki

ogólnie naprawy nie szokują kosztami ale w starszym aucie możesz załapać "kumulację" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyny powazny problem w tym silniku to KZFR, czyli koło zmiennych faz rozrządu, ale silniki o

> niebo lepsze niż sławne dci.

koło zmiennych faz rozrządu wymienia się razem z rozrządem i problemów nie ma. jeśli chodzi o samo auto to szczerze polecam, niczego sobie kompakt, nieźle wyposażony jak na swoją cenę i z silnikami benzynowymi raczej bezawaryjny. Z rdzą nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajne auto, jeżdżę takim od 12.2012

> Sedan, bardzo dużo miejsca w środku (brak porównania do HB)

Pokazałem mojej wczoraj meganeII w sedanie ,mówie sa tanie za 20K kupimy dosc młode,a ona.... le ten tył jest brzydki i ta dziura na klapie bagaznika. Wole juz nasza I ,ale ja pokzałem jej megane III w Hb to zara jej sie podobało zlosnik.gif

Więc te 30K musze zbierać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokazałem mojej wczoraj meganeII w sedanie ,mówie sa tanie za 20K kupimy dosc młode,a ona.... le

> ten tył jest brzydki i ta dziura na klapie bagaznika. Wole juz nasza I ,ale ja pokzałem jej

> megane III w Hb to zara jej sie podobało

> Więc te 30K musze zbierać

Megan odpadł z właśnie z tego powodu, ach te baby frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.