Skocz do zawartości

Podnośnik hydrauliczny żaba


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co możecie polecić, mam teraz taka najtańszą kupioną w markecie i do osobówek jest ok ale do dwutonowego vana już nie. Głownie chodzi o wysokość podnoszenia, żeby zmienić koło muszę podnośnik podpompować na maxa i to już trochę niestabilne się robi. Jest sobie taki na allegro yato i żaba 2,5T Teoretycznie mają wysokość podnoszenia 6-7 cm większa więc powinno wystarczyć. No chyba, ze macie coś ciekawszego na oku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co możecie polecić, mam teraz taka najtańszą kupioną w markecie i do osobówek jest ok ale do

> dwutonowego vana już nie. Głownie chodzi o wysokość podnoszenia, żeby zmienić koło muszę

> podnośnik podpompować na maxa i to już trochę niestabilne się robi. Jest sobie taki na

> allegro yato i żaba 2,5T Teoretycznie mają wysokość podnoszenia 6-7 cm większa więc

> powinno wystarczyć. No chyba, ze macie coś ciekawszego na oku.

mam ten sam problem. mala zaba nie dzwignie mi ixa tak abym koło zdjął..

http://www.jula.pl/podnosnik-garazowy-3-t-601052

ten powienien dac rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno taki podnośnik:

http://www.jula.pl/podnosnik-garazowy-2-5-t-601046

bardzo stabilny, w osobówkach (octavia,avensis,a6) podnosi 2 koła na raz - łapiesz za próg i dźwigasz cały bok

mitsubishi outlandera podnosi tak samo jak osobówkę

z minusów - ciężki jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem taki, co pokazujesz, niby lepszy za ok 180 PLN, dobry zakres podnoszenia, udżwig do 2,5T, po jakims czasie opada, poszło raz juz uszczelnienie na tłoczku pompki. Dlatego wychodze z załoznia, że jak bede musiał kupić następny to kupie najtańszy marketowy do 2 T i jak się zepsuje to bedzie nastepny itd. Zainwestowałem niby w taki lepszy a wcale nie okazał sie bardziej wytrzymały niż najtańszy marketowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co możecie polecić, mam teraz taka najtańszą kupioną w markecie i do osobówek jest ok ale do

> dwutonowego vana już nie. Głownie chodzi o wysokość podnoszenia, żeby zmienić koło muszę

> podnośnik podpompować na maxa i to już trochę niestabilne się robi. Jest sobie taki na

> allegro yato

Mam takiego od kilku lat do obsługi zglebionego Czinkłaczento oraz obecnie C-klasse kombi, bez problemu daje rade utrzymać zarówno jedno i drugie auto, to samo jeśli chodzi o zakres podnoszenia.

W komplecie walizka i zapas uszczelek, główka wyjmowana, dźwignia do podnoszenia obracana, co jest szczególnie wygodne.

Acha, niby 2 tonowy ten Yato, a jest ze dwa razy większy jak żaba, też 2T, którą kiedyś kupiłem w tesco za 30 zł zlosnik.gif

Przeżyje obydwa te moje auta i ze cztery następne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam ze swojej strony tylko, że bardzo wygodnym rozwiazaniem jest ruchoma na boki dźwignia do pompowania. Dużo wygodniej można wsunąć pod mocowanie wahacza i pompować np. bokiem.

Kupiłem taką najtańszą za kilkadziesiąt pln. Obsługuje dwa auta od dwóch lat, nie opada. Sedici jest dość wysokie i daje radę, ostatecznie też można pod wahacz i jest stabilnie. Do wymiany koła jest OK, do napraw i tak (niezależnie od jakości podnośnika) należy podstawić kobyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Się podłączę z pytankiem, bo jestem właśnie na etapie wyboru takiego podnosnika.

Nie wiem dokladnie jak tego uzyc, zeby bylo bezpiecznie?

Bo jak bym chcial pod próg podstawić to się przecież może zsunąc (czy nie może)?

Może lepiej podnosic za podwozie (mocowanie wahacza) ?

Taki podnosnik chcialbym wykorzystac do sezonowej zmiany kol w 2 autkach (klasa B i minivan c4 picasso).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się podłączę z pytankiem, bo jestem właśnie na etapie wyboru takiego podnosnika.

> Nie wiem dokladnie jak tego uzyc, zeby bylo bezpiecznie?

> Bo jak bym chcial pod próg podstawić to się przecież może zsunąc (czy nie może)?

> Może lepiej podnosic za podwozie (mocowanie wahacza) ?

> Taki podnosnik chcialbym wykorzystac do sezonowej zmiany kol w 2 autkach (klasa B i minivan c4

> picasso).

Podkładasz tam, gdzie przewidział producent - najczęściej podkłada się pod próg z przodu lub z tyłu - w progu są lekkie wycięcia, gdzie należy podłożyć podnośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz zgodnie ze sztuką to nic się nie stanie, zgodnie tzn. żaba na twardym podłożu, zaciągnięty ręczny, zabezpieczone koło (klin).

Kółka w żabie są po że jak się podnosi auto to zmienia się kąt a dzięki kółkom żaba jest "wciągana" pod auto i dzięki temu zachowuje stabilność.

Ja osobiście nie podstawiam pod progi nawet w miejscach do tego przeznaczonych bo progi zawsze się delikatnie odkształcają.

Już nie wspomnę jak się wkurzyłem kiedy odbierałem auto z serwisu gdzie korzystali z podnośnika bo nie jestem w stanie zrozumieć jak można pozaginać ranty progów na takim podnośniku facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kółka w żabie są po że jak się podnosi auto to zmienia się kąt a dzięki kółkom żaba jest "wciągana"

> pod auto i dzięki temu zachowuje stabilność.

Warto wspomnieć, że na kostce brukowej te kółka nie pojadą i wtedy warto podłożyć deskę pod podnośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto wspomnieć, że na kostce brukowej te kółka nie pojadą i wtedy warto podłożyć deskę pod

> podnośnik.

Pojadą, pojadą tylko trzeba tego pilnować, deska też nie uratuje sytuacji bo pod ciężarem kółka się wgniatają w deskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem w stanie zrozumieć jak można pozaginać ranty progów na takim podnośniku

Jak? Proste. Podnoszą bez przekładki z gumy na żabie albo kolumnowym, albo guma już tak zrypana, że nie funkcjonuje! angryfire.gif

Dla tego sam sobie robię sezonową przekładkę, a żabę podstawiam pod mocowanie wahacza. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak? Proste. Podnoszą bez przekładki z gumy na żabie albo kolumnowym, albo guma już tak zrypana, że

> nie funkcjonuje!

> Dla tego sam sobie robię sezonową przekładkę, a żabę podstawiam pod mocowanie wahacza.

No ale guma może tylko ochraniać blachę a tu są ewidentnie pozaginane ranty progów jakby żabką podnosili i żabka się zaparła i "ciągnęła" próg

Podnosiłem te auto osobiście na podnośniku bez podkładek i nic nie uszkodziłem dlatego jestem zdziwiony, przecież podnośnik podnosi pionowo do góry niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co możecie polecić, mam teraz taka najtańszą kupioną w markecie i do osobówek jest ok ale do

> dwutonowego vana już nie. Głownie chodzi o wysokość podnoszenia, żeby zmienić koło muszę

> podnośnik podpompować na maxa i to już trochę niestabilne się robi. Jest sobie taki na

> allegro yato i żaba 2,5T Teoretycznie mają wysokość podnoszenia 6-7 cm większa więc

> powinno wystarczyć. No chyba, ze macie coś ciekawszego na oku.

ja mam od ponad roku taki yato niskoprofilowy

bo do bmw normalną żabą nie mogłem podjechać

nie opada

tak samo daje rade unieść bez opadania cały tył w MB sprinterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam od ponad roku taki yato niskoprofilowy

> bo do bmw normalną żabą nie mogłem podjechać

> nie opada

> tak samo daje rade unieść bez opadania cały tył w MB sprinterze

No właśnie, jak jest z tym yato? Opada czy nie opada, bo różne są opinie spineyes.gif

Brać? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale guma może tylko ochraniać blachę a tu są ewidentnie pozaginane ranty progów jakby żabką

> podnosili i żabka się zaparła i "ciągnęła" próg

> Podnosiłem te auto osobiście na podnośniku bez podkładek i nic nie uszkodziłem dlatego jestem

> zdziwiony, przecież podnośnik podnosi pionowo do góry

Stawiam na flejtucha, co niedbale podstawił podnośnik. Ja ostatnio odkryłem "obrypaną" alufelgę, bo "się panu obróciła" w łapach montażownicy angryfire.gifangryfire.gif cztery paskudne obdarcia na rancie, na szczęście wewnętrznym. Za późno zauważyłem żeby reagować. Pewnie bym usłyszał: "paaaanieeee... to już byyyłoooo..." angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak można źle podstawić łapy podnośnika ??

Przecież to się podstawia na środku łapy i wio do góry, nawet jak się nie wyreguluje końcówek które są przeważnie na gwincie żeby wszystkie 4 łapy na raz brały to i tak nie powinno być takich "uszkodzeń" jak ja mam, nie zauważyłem tego podczas odbioru bo auto stało na elektronikę więc nawet nie wiem po co je podnosili niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, jak jest z tym yato? Opada czy nie opada, bo różne są opinie

> Brać?

Używam i pierwsze słyszę, żeby z Yato były jakiekolwiek problemy z opadaniem. Bez chwili wahania kupiłbym Yato jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co możecie polecić, mam teraz taka najtańszą kupioną w markecie i do osobówek jest ok ale do

> dwutonowego vana już nie. Głownie chodzi o wysokość podnoszenia, żeby zmienić koło muszę

> podnośnik podpompować na maxa i to już trochę niestabilne się robi.

A nie możesz tej żaby postawić na czymś w rodzaju płyty chodnikowej.

No chyba, ze podnosisz tego wana przynajmniej raz w miesiącu to wtedy można się szarpnąć na porządny warsztatowy sprzęt za kilkaset zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem niedawno taki sprzet. bardzo fajny i tani. duza zaba + niski profil + guma w zestawie. mała

> allegrowa zaba za 50pln przy tym to zabawka. poki co polecam

Do sezonowej zmiany kół to totalny przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby masz racje ale inwestowanie w żabę za 50 zł to też słaba inwestycja

Topexa za 50zł używam już w drugim samochodzie tak jakoś 8 rok chyba. Podnosiłem nim nawet cały przód lub tył zmieniając oba koła na raz.

Wszystko zależy do czego to ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie możesz tej żaby postawić na czymś w rodzaju płyty chodnikowej.

> No chyba, ze podnosisz tego wana przynajmniej raz w miesiącu to wtedy można się szarpnąć na

> porządny warsztatowy sprzęt za kilkaset zł.

No tak pojadę do hurtowni budowlaną kupię płytę chodnikową zlosnik.gif Bez przesady, raz mogę kupić jakiś lepszy podnośnik za 200 pln, zresztą już kupiłem i ten 2 tonowy yato to jest dwa razy większy i cztery razy bardziej solidny niż ten tani też 2 tonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak pojadę do hurtowni budowlaną kupię płytę chodnikową Bez przesady, raz mogę kupić jakiś

> lepszy podnośnik za 200 pln, zresztą już kupiłem i ten 2 tonowy yato to jest dwa razy większy

> i cztery razy bardziej solidny niż ten tani też 2 tonowy.

Zakładałem, ze podstawka leży gdzieś obok garażu. Nie mam nic przeciwko porządnemu podnośnikowi, sam taki zamierzałem kupić, ale jak sobie zdałem sprawę ile będę go używał to mi przeszło.

Miałem nawet lepszy pomysł. Ja miałem dwa samochody, siostra też dwa, ojciec dwa ... to czemu nie kupić podnośnika kolumnowego. Wyszukałem nawet takie z odzysku za 2 tysiące. Dorzuciło by się do niego silnik, postawiło u ojca pod wiatą i można by sobie kulturalnie olej zmieniać i grzebać pod spodem.

Ale temat upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem nawet lepszy pomysł. Ja miałem dwa samochody, siostra też dwa, ojciec dwa ... to czemu nie

> kupić podnośnika kolumnowego. Wyszukałem nawet takie z odzysku za 2 tysiące. Dorzuciło by się

> do niego silnik, postawiło u ojca pod wiatą i można by sobie kulturalnie olej zmieniać i

> grzebać pod spodem.

> Ale temat upadł.

No tak mi to radzi płytę chodnikową a sam podnośnik kolumnowy zlosnik.gif Nic wracamy do przeszłości czyli w następnym domu zrobię sobie kanał zlosnik.gif No i jeszcze podnośnik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowieku wiesz ile waży płyta betonowa o wymiarach 0,5m*0,5m i grubości 10 cm Pewnie jaki

> podnośnik widłowy by się przydał do targanie tego

No nie mów, że nie nie masz. Każdy ma małego widlaka do prac przygarażowych. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojadą, pojadą tylko trzeba tego pilnować, deska też nie uratuje sytuacji bo pod ciężarem kółka się

> wgniatają w deskę

w zabie za 50pln z gdzie koleczka sa szerokosci 0,5 cm to sie wgniataja. w duzej zabce gdzie z przodu masz szerokie kołka mozna spokojnie bez deski, nawet nie na betonowym podlozu

do zmiany kol moze faktycznie przerost, ale majac wiecej niz 1 auto + chcac czasem cos w nich grzebnac naprawde warto smile.gif zreszta ten kto ma taka zabe napewno nie zaluje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żabę taką jak na tej aukcji. Do sezonowej wymiany kół w dwóch samochodach i czasem innych drobiazgów zupełnie wystarcza. Dokupiłem tylko gumowy krążek na końcówkę ramienia.

Jeszcze jedno- co jakiś czas żabę odpowietrzam i sprawdzam poziom oleju i nie ma problemu z opadaniem ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda nie 10, a 7cm gruba waży około 40 kg

> We dwóch nieść coś takiego? Co z Was za cherlaki?

tylko 40 kg hehe.gif Jak jesteś taki paker to po co Ci lewarek grinser006.gif Złapiesz za błotnik podniesiesz a szwagier w tym czasie zmieni kółko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam ... nie uniesiesz 40kg??? Nie mówię jedną ręką, ale normalnie.

Jak mam targać 40-stko kilogramowa płytę + lewarek wokół samochodu to wole podjechać do gumiarza. To nie chodzi o to ile podniosę tylko o wygodę. Aż tak nie musze oszczędzać, wymieniam koła sam bo nie musze się umawiać i czekać w kolejce, mam swój garaż i podjazd przed domem i mogę to zrobić szybko i w miarę komfortowych warunkach bez większego szarpania się kiedy chcę. Taki fitness po robocie przy biurku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam targać 40-stko kilogramowa płytę + lewarek wokół samochodu to wole podjechać do gumiarza.

> To nie chodzi o to ile podniosę tylko o wygodę. Aż tak nie musze oszczędzać, wymieniam koła

> sam bo nie musze się umawiać i czekać w kolejce, mam swój garaż i podjazd przed domem i mogę

> to zrobić szybko i w miarę komfortowych warunkach bez większego szarpania się kiedy chcę. Taki

> fitness po robocie przy biurku

Ale ja nie mam nic przeciwko, sam robię tak samo.

To tylko takie dywagacja akademickie są - czy do sezonowej zmiany kół potrzebna jest aż żaba za 350zł. Wygodne jest z pewnością, ale nie mówmy że niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie mam nic przeciwko, sam robię tak samo.

> To tylko takie dywagacja akademickie są - czy do sezonowej zmiany kół potrzebna jest aż żaba za

> 350zł. Wygodne jest z pewnością, ale nie mówmy że niezbędne.

Dopóki miałem normalne samochody to nie miałem problemów z tą "tanią" i przez kilka lat wymieniałem. Od jakiegoś czasu mam sporego vana i poza wysokością jeszcze jest dosyć ciężki, prawie 2 tony i na moje oko i ucho te tanie żaby to nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopóki miałem normalne samochody to nie miałem problemów z tą "tanią" i przez kilka lat

> wymieniałem. Od jakiegoś czasu mam sporego vana i poza wysokością jeszcze jest dosyć ciężki,

> prawie 2 tony i na moje oko i ucho te tanie żaby to nie dają rady.

To nie ma się co bawić z podstawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zabie za 50pln z gdzie koleczka sa szerokosci 0,5 cm to sie wgniataja. w duzej zabce gdzie z

> przodu masz szerokie kołka mozna spokojnie bez deski, nawet nie na betonowym podlozu

> do zmiany kol moze faktycznie przerost, ale majac wiecej niz 1 auto + chcac czasem cos w nich

> grzebnac naprawde warto zreszta ten kto ma taka zabe napewno nie zaluje zakupu.

Jakiej byś nie miał żaby to nie mając twardego gruntu nie pracuje ona jak należy.

Nie twierdzę że się nie da podnieść bo się da nawet na ziemi, ale nie będzie ona pracować jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> A nie możesz tej żaby postawić na czymś w rodzaju płyty chodnikowej.

> No chyba, ze podnosisz tego wana przynajmniej raz w miesiącu to wtedy można się szarpnąć na

> porządny warsztatowy sprzęt za kilkaset zł.

Ja, żeby nie podnosić na maxa, używam takiego grubego na kilka centymetrów klocka z gumy. Raz, ze podnosi wysokość lewarowania, dwa, że nie uszkadzam metalową łapą elementów wahacza (zazwyczaj podstawiam pod mocowanie wahacza). Ta guma to chyba taki odbój z naczepy ciężarówki, znalazłem go kiedyś na drodze i sprawdza się. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontunuujac watek.

> Co wybrac?

> Takie cos moge miec za 78zl:

> http://www.kingtony.com.pl/podnosnik_hydrauliczny_2000kg_140-370mm_10633.html

Takiego mam tylko nazywa się topex zlosnik.gif

> A takie cos za 91:

> http://www.basspolska.com/podnosnik-zaba-niskoprofilowy-2t-bass-chromowany.html

> Ktory bylby lepszy?

Obrotowa dźwignia jest znacznym ułatwieniem, a niski profil pozwala podnosić podkładając pod sworzeń wahacza. Tego bym brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie cos moge miec za 78zl:

> http://www.kingtony.com.pl/podnosnik_hydrauliczny_2000kg_140-370mm_10633.html

W Juli takie coś jest za 65zł, a przynajmniej cały czas było.

Ja to moge polecić, o ile po podniesieniu nim auta parę razy i nie spadnięciu na ziemię, można w ogóle polecać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.