Skocz do zawartości

Jaki grat do 10 kPLN tolerujący LPG z dużym prześwitem?


gala

Rekomendowane odpowiedzi

> w tej kwocie obawiam się 4x4, slusznie?

> i raczej wolałbym uniknąć paliwożernych smoków typu frotka.

> Jak z RX4 - bardzo sie toto sypie?

Silniki jak to w renault.

Zawieszenie jak to w renault.

Przeniesienie napędu..no mniej różowo, ale jak nie potrzeba to odłączasz wał i latasz na przednich łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej kwocie obawiam się 4x4, slusznie?

> i raczej wolałbym uniknąć paliwożernych smoków typu frotka.

> Jak z RX4 - bardzo sie toto sypie?

> Może jeszcze kangoo 4x4?

No dobra mniejszy Suzuki Vitara 3d 1.6. A jesli myślisz ze pozostałe będą palić dużo mniej to się chyba mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zasadzie nie potrzeba, hmmm.... może

> a jak z rudą? mocno chrupie?

No właśnie nie chrupie. chyba że auto po dzwonie jakimś konkretnym.

> i który silnik do gazu?

Każdy. Czy 1.4 czy 1.6 czy 1.8 czy 2.0. Z gazem gadają. Spalanie między 9 a 12 litrów(LPG)

Za przewidywaną kwotę powinieneś znaleźć naprawdę ładnie wyposażony egzemplarz, być może już z gazem (choć to może być trudne), z końca produkcji (czyli rocznik 2002/2003).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra mniejszy Suzuki Vitara 3d 1.6. A jesli myślisz ze pozostałe będą palić dużo mniej to się

> chyba mylisz.

Właśnie dlatego nie upieram się przy 4x4.

Dojazd do domu mam jaki mam - 1000m ale: octavia I ma pognieciona podłogę i progi, Foca II szlifuje plastikową osłoną silnika po gruncie - droga ma zostać naprawiona, zbudowana... kiedyś zlosnik.gif

chodzi o zimę, potrzebuję coś wyzszego i tyle, nie zamierzam ciorać się po lasach czy rowach dlatego 4x4 nie jest tutaj wyznacznikiem ok.gif

byłoby fajnie gdyby spalanie oscylowało w granicach 10-11 l LPG ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dlatego nie upieram się przy 4x4.

> Dojazd do domu mam jaki mam - 1000m ale: octavia I ma pognieciona podłogę i progi, Foca II szlifuje

> plastikową osłoną silnika po gruncie - droga ma zostać naprawiona, zbudowana... kiedyś

> chodzi o zimę, potrzebuję coś wyzszego i tyle, nie zamierzam ciorać się po lasach czy rowach

> dlatego 4x4 nie jest tutaj wyznacznikiem

> byłoby fajnie gdyby spalanie oscylowało w granicach 10-11 l LPG

jak Ci osobówki ciorają podłogą to zimą przy większym śniegu się zawiesisz na brzuchu, bo jakoś nie sądzę żeby ktoś to odśnieżał (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak Ci osobówki ciorają podłogą to zimą przy większym śniegu się zawiesisz na brzuchu, bo jakoś nie

> sądzę żeby ktoś to odśnieżał (?)

spoko, na naszej ulicy(?) drodze są traktory w domostwach więc takie odśnieżenie z grubsza nie stanowi problemu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sensie?Eksploatacji?Pooglądaj tylko dobrze pod katem poważnych strzałów i rudej pod spodem,

> reszta nie powinna być kłopotliwa.

tak eksploatacja.

a to czasem nie jest bliźniak mavericka? w tym fordzie chyba napędy właśnie leciały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie pacze po necie, benzynowe tylko 2.0

W RX4 ZCW bywały też 1,8. no i diesle 1.9

W zwykłych gama benzyn jak pisałem wcześniej.

Mam 1,6. jeździłem 2.0 i 1.8.

Mi 1.6 wystarcza.

Jedna uwaga. Do LPG scenic jest stworzony. W kolektorach dolotowych są (pewnie nie w każdym ale) przygotowane nadlewy do montażu wtrysków. Ba, tablica miewa wskaźnik pracy na GPL (po naszemu LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W RX4 ZCW bywały też 1,8. no i diesle 1.9

> W zwykłych gama benzyn jak pisałem wcześniej.

Były 2 diesle 101 i 102 KM w zależności od rocznika, oba 1.9, oraz 2.0 benzyna-mowa o wersji RX ale była jeszcze wersja 4x4 i ta miała silnik 1.8 116KM, różnica pewnie w przeniesieniu napędu (ale tutaj wiedzy nie zgłębiałem więc dywaguję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko, na naszej ulicy(?) drodze są traktory w domostwach więc takie odśnieżenie z grubsza nie

> stanowi problemu

jak szurasz teraz to zimą będzie tylko gorzej niestety. Jak już zastanawiasz się nad czymś wyższym to kieruj się w stronę czterołapa.

Wystarczy żebyś musiał przejechać po zasypanym zanim ktoś traktorem przejedzie, a z doświadczenia ''okołowiejskiego'' na ludzi nie można liczyć bezgranicznie, jak ktoś nie będzie widział własnego interesu w odśnieżaniu to będzie miał to w nosie, a machać 1km łopatą to marny pomysł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Suzuki Ignis pierwszej generacji w tych pieniądzach spokojnie znajdziesz.

też o nim pomyślałem, bliźniak justy G3X

> Ps. Punto 1 ma prześwit u mnie 19cm... A to tylko zwykły hatchback ;p

chyba trochę przesadziłeś z tymi cm, seryjnie jest napewno wyżej niż wspomniana octa (I jest mega niska) i foka, ale do 19cm to brakuje sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cos z małym silnikiem pozostaje (Vitarka 3D na sekwencji, albo Jimmy,) z takich bardziej osobowych to CRV, HRV - tylko nie wiem jak z $$$

Ale nad frotką jak sie nie będziesz pastwił i nie założysz kół 33" to myślę ze przy spokojnej jeździ na sekwencji spalanie nie powinno powalić.

Ja mam CRV ale spalanie na sekwencji od 10 do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to może... Xantia znajdziesz full wypas i jeszcze zostanie kasiory

O, to niegłupi pomysł ok.gif

Do mnie na działkę podjeżdżał elektryk Citroenem C5. Podnosił hydro na maksa i wjeżdżał w miejsce dostepne dla terenówek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba trochę przesadziłeś z tymi cm, seryjnie jest napewno wyżej niż wspomniana octa (I jest mega

> niska) i foka, ale do 19cm to brakuje sporo

nie przesadziłem, specjalnie mierzyłem porównując do poprzedniego pojazdu jaki miałem; gdyż też nie chciałem niżej niż miałem; Ignis będzie u mnie następcą obecnego auta przy zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, to niegłupi pomysł

> Do mnie na działkę podjeżdżał elektryk Citroenem C5. Podnosił hydro na maksa i wjeżdżał w miejsce

> dostepne dla terenówek

Tylkko że na maksymalnie podniesionym zawieszeniu pojedzie max 10km/godz. A ma do przejecahnia 1km. Trochę mu to zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylkko że na maksymalnie podniesionym zawieszeniu pojedzie max 10km/godz. A ma do przejecahnia 1km.

> Trochę mu to zajmie.

Bo nikt nie jeździ na pozycji maksymalnej - tmaten elektryk zapewne także.

Pozycja "podwyższona" - ta do 40km/h - zapewnia już ogromny prześwit w porównaniu do ogółu osobówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko fajnie, ale C5 za 10k to.....jakoś nie widzę dużych szans na dobre C5 w tej cenie.

Niby zgoda... Ale z drugiej strony mając dobre C5 MKI spróbuj je sprzedać za 10.000. Powodzenia.

Zatem szansa nikła ale teoretycznie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku I szej generacji silnik 1.3 ten sam co w innych suzuki (swift, samurai itp), dobrze znosi gaz; napęd to sprzęgło wiskotyczne; ogolnie dość twarde auto, w Polsce mało popularne ze względu na ceny ówczesnych nowych egzemplarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.