Skocz do zawartości

Dziennik kosztów utrzymania samochodu


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

> Polecacie jakiś na necie czy robicie sobie sami w excelu?

> Oczywiście pytanie do tej części, która w ogóle coś takiego prowadzi.

Motostat jest całkiem wygodny. Zwłaszcza w połączeniu z aplikacją na andka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecacie jakiś na necie czy robicie sobie sami w excelu?

> Oczywiście pytanie do tej części, która w ogóle coś takiego prowadzi.

również polecam motostat, wcześniej prowadziłem w excelu ale jak dane szlag trafił pewnego razu, założyłem konto w motostat i sobie chwalę, staty w podpisiewaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecacie jakiś na necie czy robicie sobie sami w excelu?

> Oczywiście pytanie do tej części, która w ogóle coś takiego prowadzi.

ja wszystkie wydatki notuję od lat w excelu. Ale to głównie z przyzwyczajenia, bo mogę sobie ustalić taką formę jaką chcę. Oprócz tego na motostacie notuję same tankowania, bo fajnie wylicza spalania, średnie ceny i rysuje wykresy.

Wiem, wiem, że to podwójna robota, ale ja jestem trochę zboczony na punkcie takich statystyk i liczenia i dla mnie to przyjemność zlosnik.gif

O TUTAJ jest moja czerwona padaka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wszystkie wydatki notuję od lat w excelu. Ale to głównie z przyzwyczajenia, bo mogę sobie

> ustalić taką formę jaką chcę. Oprócz tego na motostacie notuję same tankowania, bo fajnie

> wylicza spalania, średnie ceny i rysuje wykresy.

> Wiem, wiem, że to podwójna robota, ale ja jestem trochę zboczony na punkcie takich statystyk i

> liczenia i dla mnie to przyjemność

> O TUTAJ jest moja czerwona padaka

To jak się odnajdę tam to podlinkuje tutaj Wam moją padakę (też czerwona) rotfl.gifzlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecacie jakiś na necie czy robicie sobie sami w excelu?

> Oczywiście pytanie do tej części, która w ogóle coś takiego prowadzi.

http://members.chello.pl/r.wicik/PoradyTechniczne.html

Tu masz moje kalkulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg wpisujesz przy dodawaniu tankowania/wydatku.

Dzieki ok.gif, doszedłem do tego sam, rzeczywiście jak dodałem pierwsze tankowanie to się dodał przebieg, tylko że to pierwsze tankowanie jakie miałem nie jestem go pewien (przebiegu), zostawić i olać czy je usunąć bo mi przekłamie kolejne wyniki spalania...? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki , doszedłem do tego sam, rzeczywiście jak dodałem pierwsze tankowanie to się dodał

> przebieg, tylko że to pierwsze tankowanie jakie miałem nie jestem go pewien (przebiegu),

> zostawić i olać czy je usunąć bo mi przekłamie kolejne wyniki spalania...?

Zalej auto do pełna i wpisz to tankowanie jako pierwsze.

Sprawdziłeś sobie już ich mobilną apkę na androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecacie jakiś na necie czy robicie sobie sami w excelu?

> Oczywiście pytanie do tej części, która w ogóle coś takiego prowadzi.

Na autocentrum.pl, choć ostatnio nie dodawałem, bo mało jeździłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalej auto do pełna i wpisz to tankowanie jako pierwsze.

> Sprawdziłeś sobie już ich mobilną apkę na androida?

Nie znalazłem jak usunąc to tankowanie ktorego nie bylem pewien, wiec troche na około ale... skasowałem profil i stworzyłem od nowa, jakie 5-8 minut razem z wklepaniem dotychczasowych wydatków na akcesoria... niby jeszcze wiele nie zrobilem przy aucie a 3 stówki poszło... hehe.gif, dobrze ze chociaz nie na naprawy a na tuningi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecacie jakiś na necie czy robicie sobie sami w excelu?

> Oczywiście pytanie do tej części, która w ogóle coś takiego prowadzi.

A po co?

Lanos sie nie psuje, a LPG to jakies grosze:)))

Oj piekne czasy tankowac na full za 60 zl:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paragony nawet z 1998 roku (wtedy tylko zbierane, bez prowadzenia statystyk w programie o wersji online nawet nie mówię). 1 litr Pb95 kosztował 1,82zł smile.gif Faktycznie - wtedy zatankowanie Clio do pełna kosztowało ok.60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam paragony nawet z 1998 roku (wtedy tylko zbierane, bez prowadzenia statystyk w programie o

> wersji online nawet nie mówię). 1 litr Pb95 kosztował 1,82zł Faktycznie - wtedy zatankowanie

> Clio do pełna kosztowało ok.60zł.

Ja niedawno znalazłem paragon w schowku (mocno wyblaknięty) z tankowania w dzien odbioru lanosa z salonu przez moich rodziców - 26 marca 2000 r. - litr noPB 95 to było około 3,15 zł ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja niedawno znalazłem paragon w schowku (mocno wyblaknięty) z tankowania w dzien odbioru lanosa z salonu przez moich rodziców - 26 marca 2000 r.

Przeleżał sobie spokojnie 13 lat. Sprzątasz czasami w aucie? wink.gif

Druga sprawa - ceny paliwa poszły w górę prawie o 100% w ciągu dwóch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeleżał sobie spokojnie 13 lat. Sprzątasz czasami w aucie?

> Druga sprawa - ceny paliwa poszły w górę prawie o 100% w ciągu dwóch lat.

Może nie 13, ale tak z 9-10 przeleżał, ja sprzątam zawsze, ale paragon jakos się uchował, niedbalstwo moich rodzicow, gdzies go zachowałem ale nie pamiętam już nawet gdzie... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mam motostata, ale on zle pokazuje spalanie.

> znaczy pokazuje zuzycie nie tego paliwa, ktore pojazd przepalil, ale tego nowego, ktore wlasnie

> zalalismy.

> ale tak do ogolnych statystyk jest okej.

Serio blednie pokazuje? Dziwne oslabiony.gif, ja w sumie licze tak, ze tankuje na tej samej stacji do pelna, i tyle ile weszlo porownuje do przejechanego dystansu i licze, myslalem ze mnie motostat wyreczy w tym.... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serio blednie pokazuje? Dziwne , ja w sumie licze tak, ze tankuje na tej samej stacji do

> pelna, i tyle ile weszlo porownuje do przejechanego dystansu i licze, myslalem ze mnie

> motostat wyreczy w tym....

No i motostat wyręcza. Chodzi tylko o to, że wynik spalania się pokazuje przy tym tankowaniu, z którego liczysz. A spaliłeś przecież nie to paliwo co chwilę temu zalałeś, tylko to z wcześniejszego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i motostat wyręcza. Chodzi tylko o to, że wynik spalania się pokazuje przy tym tankowaniu, z

> którego liczysz. A spaliłeś przecież nie to paliwo co chwilę temu zalałeś, tylko to z

> wcześniejszego tankowania.

zgadza sie, nie chodzi o to, ze realnie spalilem 5 litrow na 100ke a MS ci pokaze 6,5.

szukam obrazka, ktory pokazuje o co kaman i juz wklejam....

EDIT:

Ponizej obrazek a tutaj tresc mojego emaila do motostata:

Quote:

Na górze jak jest podsumowanie "Rodzaje paliwa" to widac, ze super plus 98

to 6.26 l/100km

To czemu w takim razie na dole, na liscie wydatkow jest taka wartosc

spalania przy zakupie benzy 95 ?

Przeciez nie wiadomo ile spali 95ki dopoki nie zaleje sie nastpnego

zbiornika do pelna.

Ale za to wiadomo ile spalil 98ki (co widac na gorze).


motostat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i motostat wyręcza. Chodzi tylko o to, że wynik spalania się pokazuje przy tym tankowaniu, z

> którego liczysz. A spaliłeś przecież nie to paliwo co chwilę temu zalałeś, tylko to z

> wcześniejszego tankowania.

Czyli zeby sobie odczytac spalanie to co chcemy musimy patrzec na jeden wynik wstecz...? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zeby sobie odczytac spalanie to co chcemy musimy patrzec na jeden wynik wstecz...?

Nie. Wynik spalania masz podany w bieżącym tankowaniu, ale tyczy się on tego paliwa, które zalałeś w poprzednim. No chyba, że to miałeś na myśli. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałeś 98 do pełna, przejechałeś 413km, po czym zatankowałeś do pełna 95. Średnie spalanie 98 wyniosło 6.26l/100km i to idzie do statystyk, ponieważ w momencie tankowanie nie przejechałeś ani metra na świeżej porcji paliwa.

Dopiero przy następnym tankowaniu dowiesz się, jakie było średnie spalanie tego paliwa.

Bieżące tankowanie dostarcza danych do wyliczenia statystyk dla poprzednio zatankowanego paliwa. Inaczej się nie da.

Według mnie sprawa oczywista smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.