Skocz do zawartości

Pseudoterenowe bulwarówki na topie


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaż aut w Polsce w 2013 r. do października: na pierwszym miejscu Kia Sportage yikes.gif

Ktoś flotę zamówił, czy indywidualna klientela rzuciła się na ten model ...

1. Kia Sportage - 3141 szt.

2. Skoda Octavia - 3106

3. Skoda Fabia - 3096

4. Toyota Auris - 2994

5. Opel Astra - 2940

6. Opel Corsa - 2840

7. Volkswagen Golf - 2700

8. Toyota Yaris - 2638

9. Renault Clio - 2543

10. Nissan Qashqai - 2412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 Pb jest tani choc nie jedzie ale gul sasiadowi skacze. Osobicie uwazam, ze wnetrze traca

> myszka i odstaje od konkurencji. Ale cena jest ok. Duzy plus, ze wygodnie sie wsiada i lepiej

> widac.

Dokładnie. Gula u sąsiada już się nie da zrobić Octavią bo ich za dużo, do tego nowy model za drogi. Więc można to teraz robić "suwem".

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedaż aut w Polsce w 2013 r. do października: na pierwszym miejscu Kia Sportage

> Ktoś flotę zamówił, czy indywidualna klientela rzuciła się na ten model ...

> 1. Kia Sportage - 3141 szt.

> 2. Skoda Octavia - 3106

> 3. Skoda Fabia - 3096

> 4. Toyota Auris - 2994

> 5. Opel Astra - 2940

> 6. Opel Corsa - 2840

> 7. Volkswagen Golf - 2700

> 8. Toyota Yaris - 2638

> 9. Renault Clio - 2543

> 10. Nissan Qashqai - 2412

1. Dacia Duster 3921 smile.gif:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prowadziłeś?

> Jeżeli tak, podaj więcej szczegółów.

Do 100km/h rozpedza sie sprawnie ofkors 2WD 4WD nie jezdzilem. Natomiast powyzej tej predkosci przypomina mi sie jazda Aveo 1.48V po prostu wyje i nie jedzie. Najbardziej da sie to zauwazyc przy przyspieszeniach np 80-120. Bez redukcji do 3 i gazu w podloge nie pojedzie. W miescie pali lekko 10l.

Ale sa tez plusy skrzynia 6b i delikatne operowanei gazem da sie jechac oszczednie i spalac mniej.

Podstawowa wersja za jakies 65k to IMO dobra oferta ale juz lepiej wyposazona prawie 80k co na to konkurencja? Nie wiem nie sprawdzalem. Pewnie jest drozsza. Nissan traca myszka, bo jest stary, VW drogi a Yeti nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i skrzyniami

> Chociaż jak widać dla większości ważniejszy jest design.

Maja ta nowa dwu sprzeglowa ale nie jezdzilem. W ceedzie poprzedniej generacji to byl 4 biegowy automat. zlosnik.gif

Musza nadrobic ale ostatnio porownywalem cene ceeda do konkurencji i drugi raz bym nie kupil. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do 100km/h rozpedza sie sprawnie ...

Zapytałem, bo zanim padło na scirocco żona chciała sportaga /benzynowego/.

U dealera nie udało się pojeździć takim tylko dieslem i ten diesel nie zachwycił.

Natomiast mamy w pracy ceedy z 1.6 i sprawują się bardzo dobrze ok.gif

Byłem ciekaw jak w cięższym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maja ta nowa dwu sprzeglowa ale nie jezdzilem. W ceedzie poprzedniej generacji to byl 4 biegowy

> automat.

Gdzieś obiło mi się o uszy, że mają, ale stosują to w połączeniu z każdym silnikiem i napędem ?

W Sportage jest klasyczny 6-biegowy wink.gif, ale jest wolny.

> Musza nadrobic ale ostatnio porownywalem cene ceeda do konkurencji i drugi raz bym nie kupil.

tak, ale Sportage to co innego, IMO jeżeli ktos celuje w ten segment to nie ma lepszego auta za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś obiło mi się o uszy, że mają, ale stosują to w połączeniu z każdym silnikiem i napędem ?

Nie tylko w nowym 1.6 PB.

> W Sportage jest klasyczny 6-biegowy , ale jest wolny.

> tak, ale Sportage to co innego, IMO jeżeli ktos celuje w ten segment to nie ma lepszego auta za tą

> cenę.

Tak to prawda cena jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzecz gustu, ale IMO Sportage wlasnie wyroznia sie jak dla mnie poprawnym i odwaznym designem, co w

> polaczeniu z tym co oferuje za ta cene powoduje, ze jest na szczycie rankingu

Jak dla mnie to taki odpust. Ale o gustach się nie dyskutuje. Popatrz na nowe Sorrento - to jest bardzo stonowane i co za tym idzie dużo ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to taki odpust. Ale o gustach się nie dyskutuje. Popatrz na nowe Sorrento - to jest

> bardzo stonowane i co za tym idzie dużo ładniejsze.

IMO wiekszy juz odpust jest w Audi, fikusne ledy i chrom. Kiła tez ma te elementy, ale osobiscie podoba mi sie jej dynamiczna bryla i linia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudoterenowe bulwarówki...jak ja lubię tą retorykę leśnych dziadków z PZPN. zlosnik.gif

Mija już 19 lat od premiery RAV4. Po takim czasie niemowlaki robią prawko i głosują w wyborach, a my ciągle nie rozumiemy co to SUV.

Postaram się krótko i jasno:

SUV to samochód sportowo - użytkowy. Nie chodzi tu o motorsport, a sport, który uprawia rodzina, która go użytkuje. Użytkowy to oczywiście codzienna praktyczność. Czyli normalne, codzienne auto, dobre narzędzie do nowoczesnego życia w mieście i na wsi.

W przytoczonym rankingu widzę samochody pseudosportowe i pseudoużytkowe na pozycjach od 2 do 9. Tak, one chcą takimi być, ale są na to za małe, za mało uniwersalne, za ubogie, ale...TANIE. SUVy nie chcą być Wranglerem z wyciągarką. Chcą być zwykłym autem dla paniusi z miasta i dla rolnika ze wsi.

SUV to najlepszy, uniwersalny, defaultowy samochód dla każdego. Typ samochodu dla ludzi, którzy żyją aktywniej. Ale to nie jest gadżet, cud techniki czy piękne dzieło sztuki. Po prostu samochód dla Kowalskiego tylko w czasach, gdzie Kowalski nie idzie na 6 do roboty na Hucie i wraca po 8 godzinach do M2 ze ślepą kuchnią, żeby oglądnąć Dziennik Telewizyjny i pójść...powiększać socjalistyczną rodzinę.

Samochody klas kompaktowych były dawniej uważane za takie coś. Golf do wszystkiego. Teraz klasa Golfa jest po prostu tańsza i tyle. I jest adresowana do flot bo rodzinie nic nie oferuje. Autem dla każdego jest teraz SUV i on jest punktem wyjścia. Doszukiwanie się w nich prestiżu, szpanu, wyglądu, terenowości czy pseudoterenowości czy mody jest niepoważne. To my się zmieniliśmy, my inaczej żyjemy. A Kowalski, dla którego SUV jest zbyt drogi, z powodów pozamotoryzacyjnych niestety wypada z rynku nowych samochodów. frown.gif

Pozdrawiam i liczę na zrozumienie klasy SUV...może nie dziś, ale na jej 20-te urodziny...no wypada. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Kia Sportage - 3141 szt.

> 2. Skoda Octavia - 3106

> 3. Skoda Fabia - 3096

> 4. Toyota Auris - 2994

> 5. Opel Astra - 2940

> 6. Opel Corsa - 2840

> 7. Volkswagen Golf - 2700

> 8. Toyota Yaris - 2638

> 9. Renault Clio - 2543

> 10. Nissan Qashqai - 2412

Dziwne... A nawet badzo.

W pierwszej dziesiatce nie ma tak popularnej i zarazem dostepnej cenowo dla Kowalskiego Dacii DUSTER ???

Przeciez to powinien byc hit sprzedazy wsrod SUV... niewiem.gifniewiem.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SUV to samochód sportowo - użytkowy. Nie chodzi tu o motorsport, a sport, który uprawia rodzina,

> która go użytkuje. Użytkowy to oczywiście codzienna praktyczność. Czyli normalne, codzienne

> auto, dobre narzędzie do nowoczesnego życia w mieście i na wsi.

Ciekawe jaki odsetek użytkowników kupiło ten typ auta w tym właśnie celu wink.gif

Ja jestem staroświecki. Nigdy nie rozważałem kupna czegoś innego poza hatchbackiem lub sedanem.

Kombi kiedyś chciałem kupić, ale żona mi zabroniła - stwierdziła, ze bagażówką nie będzie jeździć. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jaki odsetek użytkowników kupiło ten typ auta w tym właśnie celu

Nie wiem, ale czy to jest naprawdę ciekawe?

Poza tym w jakim, innym celu można kupić SUVa? Dla prestiżu? Prestiż Kią za 80 tysięcy? biglaugh.gif Dla pięknego wyglądu? Ludzie nawet nie potrafią wybrać ładnego, oryginalnego koloru tylko biały jeden za drugim jak te owieczki boże. Nie ma tu chęci bycia ciekawym, oryginalnym, designerskim, a po prostu w szarym (białym) trendzie. Dom, praca, dom praca i na wakacje...

Czy SUVem można manifestować oryginalność? W takiej ich masie? No nie ma szans. Czy SUV rodzi u sąsiada emocje? Przecież sąsiad nie rozróżni GLK od Dustera. Czy SUV otwiera drzwi do jakiś ekskluzywnych społeczności? Oczywiście. Np. do facebooka. hehe.gif

Trzeba zwrócić uwagę jak bzdurną teorią jest teoria o modzie, prestiżu, budzeniu zazdrości czy czymkolwiek wyższym duchowo w aucie tak ohydnie praktycznym jakim jest SUV. Pomijając nawet co jest pseudo, a co nie pseudo i pseudo co... biglaugh.gif to SUVy są po prostu dobre i drogie, a auta klas B, C, D są mniej dobre, ale NAJLEPSZE bo TANIE.

> Ja jestem staroświecki. Nigdy nie rozważałem kupna czegoś innego poza hatchbackiem lub sedanem.

To ja rozumiem. Też nie kumam po co ludziom iPod z MP3. Pytają: A z czym idziesz biegać? Mówię: Z komórką, która ma radio. Na to oni: I słuchasz zamiast muzyki reklam? hahahaha, idiota! spineyes.gif Są pewne dziedziny, w których postęp jest danej jednostce zbędny. Ale czy można podnieść status społeczny iPodem? hehe.gif

> Kombi kiedyś chciałem kupić, ale żona mi zabroniła - stwierdziła, ze bagażówką nie będzie jeździć.

Nie sposób zaprzeczyć, że nie ma Maybacha kombi. zlosnik.gif Ale dlaczego nie mówimy na Passaty pseudolimuzyna? Skoro SUV to pseudoterenówka, sedany klas ekonomicznych to pseudolimuzyny. Alfa 4C to pseudoferrari. Fiat Barchetta to pseudoroadster. Croma to pseudokombi. Berlingo to pseudovan. Toyota GT86 to pseudowyścigówka. Moja Dacia to pseudopickup. A czym jest Golf? Pseudokompaktem? Oczywiście, że tak. Przecież z definicji "kompakt" to coś co w jednej puszcze ma wiele funkcji. A jakie to on ma funkcje? Chyba niewiele więcej ich ma niż lepszy samochód R/C. Jeździ w przód, w tył, ma proporcjonalne sterowanie. To właśnie SUVy powinny nosić nazwę kompaktów za swą wszechstronność dostosowaną do przeciętnego klienta nowego samochodu. A klasa kompakt powinna nosić nazwę "budżet" albo "flota". Bo ich jedyna funkcja to kręcenie kołami za mniej złotówek. I to właśnie jest w modzie, fajnym jest ten, który emituje mało CO2, fajnym jest ten, który przemyka cicho na eko oponach, a nie dupek, który rzeźbi koleiny swoimi runflatami 235 mm.

A my oczywiście z naszą pismacką śmietanką musimy być prowincją i udawać, że szczyt mody to album Joyride grupy Roxette. facepalm%5B1%5D.gif

Kompaktowo pozdrawiam. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.