Skocz do zawartości

Warto kupić Mondeo?


esjot

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zastanawia się nad kupnem aktualnego modelu mondeo. Trochę myśli o nówce (ale w ubogiej wersji) albo używce do 2 lat. Silnik - raczej diesel.

Mnie ciężko jest coś doradzić po za tym, że dobrze się prowadzi i jest za twardo (raz pojechałem nim w trasę)

Co sądzicie o takim wyborze? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy zastanawia się nad kupnem aktualnego modelu mondeo. Trochę myśli o nówce (ale w ubogiej

> wersji) albo używce do 2 lat. Silnik - raczej diesel.

> Mnie ciężko jest coś doradzić po za tym, że dobrze się prowadzi i jest za twardo (raz pojechałem

> nim w trasę)

> Co sądzicie o takim wyborze?

super wybór,

chętnie ci sprzedam takiego nowego Mondka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie 143 a 140 lub 163

Oczywiście masz rację, z rozpędu napisałem bo najpierw chciałem 103kW podać, a potem w kuniach i wyszedł mix grinser006.gifspineyes.gif

A tak z innej beczki silniki 2.0 TDCI 115,130,136 i 163KM to jest ten sam silnik co 140 tylko w innych wariacjach, czy pozostałe są fordowskie?(115,130 kojarzy mi się z fordowskimi z MKIII, a 136 z HDI od PSA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A benzyna warta jest zainteresowania?

2.0 TBBA 107kW 145KM wiem że dobrze się gazuje i osobiście w taki bym celował, z resztą był sprzedawany z instalacją LPG jako nowy, pozostałych silników Ti i ecoboost nie znam więc niech się wypowiedzą Ci co mają większe pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście masz rację, z rozpędu napisałem bo najpierw chciałem 103kW podać, a potem w kuniach i

> wyszedł mix

> A tak z innej beczki silniki 2.0 TDCI 115,130,136 i 163KM to jest ten sam silnik co 140 tylko w

> innych wariacjach, czy pozostałe są fordowskie?(115,130 kojarzy mi się z fordowskimi z MKIII,

> a 136 z HDI od PSA).

115 wersja zamulona 140ki, 140,163 to psa

w mk4 nie ma juz tych badziewiastych tdci 115/130 rodem z forda

1,8 tdci made by ford, ale to nalezy omijac

A co do tematu to wolalbym mazde 6 niz stary model forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do tematu to wolalbym mazde 6 niz stary model forda.

Jak z rdzą we współczesnych Fordach?

Od nastu lat słyszę, że już jest OK, ale długo nie było OK i nie wiem czy już jest OK tak naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy zastanawia się nad kupnem aktualnego modelu mondeo. Trochę myśli o nówce (ale w ubogiej

> wersji) albo używce do 2 lat. Silnik - raczej diesel.

> Mnie ciężko jest coś doradzić po za tym, że dobrze się prowadzi i jest za twardo (raz pojechałem

> nim w trasę)

> Co sądzicie o takim wyborze?

2.0 TDCI 140 KM , silnik PSA polecam. Jeżeli diesel używka to tylko ze sprawdzonego źródła, żeby sie w koszty nie pakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ok, wersja total bieda ze slabym i starym juz silnikiem. Akurat do japoncow to kiepskie

> porownanie, bo oni zawsze mieli inna filozofie sprzedazy i takich pelnych golasow nie

> oferowali. Takze ciezko porownac...

Co nie zmienia faktu, ze najtansza Mazda bedzie pewnie ze 20kPLN drozsza...

Dla wielu osob wyposazenie tego Mondeo jest wiecej niz wystarczajace.

Ma klime, ESP, kilka poduszek ok.gif

Ja nie twierdze, ze deal zycia, ale za te pieniadze to ciezko kupic dobrze wyposazonego kompakta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wielu osob wyposazenie tego Mondeo jest wiecej niz wystarczajace.

> Ma klime, ESP, kilka poduszek

Poduszki i ESP prawnie obowiazkowe. A klima marketingowo grinser006.gif

Ludzie powoli zaczynaja wymagac troche wiecej.

> Ja nie twierdze, ze deal zycia, ale za te pieniadze to ciezko kupic dobrze wyposazonego kompakta

To na pewno. Wszystko zalezy od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy zastanawia się nad kupnem aktualnego modelu mondeo. Trochę myśli o nówce (ale w ubogiej

> wersji) albo używce do 2 lat. Silnik - raczej diesel.

> Mnie ciężko jest coś doradzić po za tym, że dobrze się prowadzi i jest za twardo (raz pojechałem

> nim w trasę)

> Co sądzicie o takim wyborze?

Pojemne auto, dużo miejsca, gigantyczny bagażnik (jak mawia moja żona smile.gif ) Silnik 2.0 tdci 140KM. Fajnie się to to odpycha. Ja jestem zadowolony smile.gif A znajomy najlepiej niech się umówi na jazdę próbną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile pierwsza 6 byla slaba to kolejne modele ewoluowaly na +

> Imo ofc

Pierwsza wersja 6 jest rewelacyjna - super komfort, cisza, dużo miejsca w środku, świetna na trasy.

Kolejna wersja to jakaś pomyłka - trzeszczy, twarda, głośna, mułowata - miałem wrażenie jakbym jechał fabią, tylko nie zawsze fabia aż takie złe wrażenie sprawiała.

Trzecią, ostatnią wersją nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy tym 1.6 benzyna da się jeździć, czy jest naprawdę zbyt słaby.

> Pytam, bo jeśli chodzi o opcję nowy samochód jest to dość tani wybór

Zapewne chodzi o 1.6 120KM (n/a). Wiesz, auto waży ~1,5 tony. Do miasta ujdzie. w trasie też sobie da radę, ale to już zależy od samego kierownika jaki styl jazdy prezentuje. Ja osobiście nie zdecydowałbym się na 120KM w tym aucie.

Jak nic musi się przejechać takim autem, bo wiesz jedni lubią cycki, inni wąchać stopy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy tym 1.6 benzyna da się jeździć, czy jest naprawdę zbyt słaby.

> Pytam, bo jeśli chodzi o opcję nowy samochód jest to dość tani wybór

Da sie jeździć jak cc704 ccm zlosnik.gif

Wszystkim da się jeździć tylko zależy kto co ceni.

Miałem takie auto przez kilka dni i z miłością wróciłem do poczwarnego 1.8 TDCi w focusie hehe.gif

Spalało mi to w mieście ok. 8.5-9 l/100km ZTCP. Ale też jeźdźiłem dość mułowato bo nie miałem siły się męczyć z tym non stop.

Rożnica miedzy 1.6 120 KM a 2.0 145 KM jest kolosalna zlosnik.gif

Nie porównując już nawet do 2.0 TDCi smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy zastanawia się nad kupnem aktualnego modelu mondeo. Trochę myśli o nówce (ale w ubogiej

> wersji) albo używce do 2 lat. Silnik - raczej diesel.

> Mnie ciężko jest coś doradzić po za tym, że dobrze się prowadzi i jest za twardo (raz pojechałem

> nim w trasę)

> Co sądzicie o takim wyborze?

IMO rozsądny wybór - cena vs. jakość vs. prowadzenie

wizerunek marki i jakość serwisów pomijam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie było silników z mk3 w mk4

a to co to jest?

bo mnie sie wydaje, ze to sa fordowskie diesle (moze nie identyczne jak w MK3, bo maja DPFa)

http://otomoto.pl/osobowe/ford/mondeo,mk4/2007-/?cubicCapacity[from]=1900&power[from]=126&power[to]=132&vin[vin]=1

Niestey nie da sie tego linka poprawnie wkleic na naszym forum, wiec trzeba go recznie przekopiowac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to co to jest?

> bo mnie sie wydaje, ze to sa fordowskie diesle (moze nie identyczne jak w MK3, bo maja DPFa)

> http://otomoto.pl/osobowe/ford/mondeo,mk4/2007-/?cubicCapacity[from]=1900&power[from]=126&power[to]=132&vin[vin]=1

> Niestey nie da sie tego linka poprawnie wkleic na naszym forum, wiec trzeba go recznie przekopiowac

o bozeszszsz zlosnik.gif

pokaze na obrazkach zeby bylo latwiej

chlopaki, zagdaka - kto znajdzie roznice zlosnik.gif

to jest 130 tdci z mk3

97237313_4_644x461_silnik-skrzynia-biegow-ford-mondeo-mk3-20-tdci-130-ps-skrzynia-6-bi-motoryzacja.jpg

a to jest 130km z mk4

C31364905_10.jpg

z tego ogloszenia

a to jest peugot 2,0 hdi

C31515551_8.jpg

te 130 mk4 montowane byly na poczatku ze starymi automatami

115 zamulone ze wzgledu na podatki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie było silników z mk3 w mk4

Nie powiedziałem, że one są z mk III, raczej zapytałem i podałem kody silników które były, a mocowo odpowiadają tym stosowanym w mk III, jak widać zmyłka, bo to silniki z PSA na to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo ma kilka zalet - jest duze i tanie

Wad jakis duzych nie ma.

Ot poprostu autko dla konsumenta ktory nie wymaga bog wie czego, dla ktorego aspiracje do klasy premium sie nie licza i ktory chce sie przemieszczac z A do B przy zachowaniu w miare dobrego otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo ma kilka zalet - jest duze i tanie

> Wad jakis duzych nie ma.

> Ot poprostu autko dla konsumenta ktory nie wymaga bog wie czego, dla ktorego aspiracje do klasy

> premium sie nie licza i ktory chce sie przemieszczac z A do B przy zachowaniu w miare dobrego

> otoczenia.

Tu pozwolę się delikatnie nie zgodzić, bo może do premium nie, ale taki titanium w mondeuszu w najbogatszym wyposażeniu, to świetny zamiennik dla pasatów i avensisów itd, a do tego jak ktoś pojeździ każdym to dodatkowo zaplusuje mondka. Także titanium zaspokoi również tych bardziej wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Titanium jak najbardziej tak, ale autor pyta raczej o wersje budgetowe...

W sumie to i w budżetowym tragedii nie będzie, wiadomo mniej bajerów, ale zależy co kto lubi, wiadomo grzane stołki, skóry, navi ładnie się prezentują i robią WOW, ale np ja mogę bez tego żyć i nie jest mi to niezbędne. Poza tym jak ma się wydać +20 tysia ze swoich zarobionych pieniędzy (bo wiadomo, że firmowe lżej się wydaje), to wtedy człowiek kilka razy się zastanowi. Kolejna kwestia, że 5x bardziej wolałbym mondka w słabszym wyposażeniu niż octavię w lepszym (kasa ta sama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

Jeździłeś i tym i tym?Jeśli tak to powinieneś wiedzieć. Jak dla mnie -WSZYSTKO na plus mondka, przestrzeń bagażowa, kultura silnika (piszę o dieslach), ilość miejsca w środku, wyciszenie powyżej 120km/h, hałas dochodzący przy pokonywaniu przeszkód poprzecznych kończąc na sprawach czysto subiektywnych jak wygląd. Widać na każdym kroku, że mondek klasowo stoi wyżej niż octavia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś i tym i tym?

Tylko jako pasażer.

Komfort Mondeo znam bo korzystam z korporacji taxi gdzie mają tylko Mondeo co prawda 1.6 z lpg, i dlatego zawsze ich wybieram . Pytam bo zastanawiam się nad zakupem Octavii 1.6 mpi i alternatywa jest wlasnie Mondeo. Tylko Octavia chyba mniejsza i zgrabniejsza a auto potrzebne do 90% jazdy stolicy i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.