Skocz do zawartości

odkurzacz irobot - roomba kto ma, kto widział


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

> Ten na który Cię stać. Minimum 5xx.

Marku, o ile bardzo lubię czytać Twoje posty - to tym razem się zawiodłem.

To, że minimum 5xx to pamiętam.

Ale czy warto brać 780 / 790 ? Jeśli tak - to który z ich ?

P.S. Nie stać mnie na żaden. Ale chciałbym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marku, o ile bardzo lubię czytać Twoje posty - to tym razem się zawiodłem.

> To, że minimum 5xx to pamiętam.

> Ale czy warto brać 780 / 790 ? Jeśli tak - to który z ich ?

> P.S. Nie stać mnie na żaden. Ale chciałbym wiedzieć.

Trudno mi powiedzieć. Z tego co widzę to sporo w nich poprawili bolączek jakie były w 5xx. Ja w każdym razie myślę o zakupie tej nowej 880, ale cena jest jak samochodu... Więc pewnie dam sobie spokój, bo za $700 to jestem w stanie odkurzyć samemu.

540 jeździ mi po domu codziennie i nie wiem jaki byłby syf gdyby ona nie sprzątała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden powód dla którego warto kupić roombę zamiast innego robota - dziś rano moja roomba się zepsuła - przestały się kręcić szczotki. Na szczęście miałem kupiony kiedyś okazyjnie zapasowy "brush assembly" = w 10 minut wymieniłem i roomba jeździ od nowa. Gdyby to był jakiś inny robot, to pewnie poszedł by do kosza, bo tylko roomba ma duży i tani rynek części zapasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jeden powód dla którego warto kupić roombę zamiast innego robota - dziś rano moja roomba

> się zepsuła - przestały się kręcić szczotki. Na szczęście miałem kupiony kiedyś okazyjnie

> zapasowy "brush assembly" = w 10 minut wymieniłem i roomba jeździ od nowa. Gdyby to był jakiś

> inny robot, to pewnie poszedł by do kosza, bo tylko roomba ma duży i tani rynek części

> zapasowych.

IMO to akurat jest wadą, fakt, że dobrze że jest to budowa modularna, ale jak to typowy produkt z USA fajny pomysł gorzej z wykonaniem.

U mnie po kolei siadają moduły tongue.gif, choć używam sporadycznie. Nie wiem jak wygląda awaryjność innych tego typu urządzeń, ale w roombie z tego co czytałem może się zepsuć prawie wszystko tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO to akurat jest wadą, fakt, że dobrze że jest to budowa modularna, ale jak to typowy produkt z

> USA fajny pomysł gorzej z wykonaniem.

> U mnie po kolei siadają moduły , choć używam sporadycznie. Nie wiem jak wygląda awaryjność innych

> tego typu urządzeń, ale w roombie z tego co czytałem może się zepsuć prawie wszystko

Z trwałością jest rzeczywiscie tak sobie, choc z drugiej strony nie miałem robota innej firmy = trudno powiedzieć. U mnie na razie wysiadł jeden moduł napędowy i dwa moduły szczotek. Raz tez kontroler padł, ale wtedy kupiłem cała nową i w sumie dzięki temu mam sporo zapasowych części bo starą kanibalizuje.

P.S. Produkt jest chiński smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z trwałością jest rzeczywiscie tak sobie, choc z drugiej strony nie miałem robota innej firmy =

> trudno powiedzieć. U mnie na razie wysiadł jeden moduł napędowy i dwa moduły szczotek. Raz tez

> kontroler padł, ale wtedy kupiłem cała nową i w sumie dzięki temu mam sporo zapasowych części

> bo starą kanibalizuje.

> P.S. Produkt jest chiński

U mnie podobnie, najpierw moduł silnika z kołem, potem nagle bateria padła,

potem szczotka obrotowa. Używana jest średnio raz na dwa tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie podobnie, najpierw moduł silnika z kołem, potem nagle bateria padła,

> potem szczotka obrotowa. Używana jest średnio raz na dwa tyg.

U mnie jeździ dwie godziny dziennie, codziennie. Bateria starcza zwykle na 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkurzacz irobot - roomba kto ma, kto widział jak to się zachowuje bo nie wiem czy warto kupić?

> bo rożnica w cenie spora i nie wiem czy wato dopłacać do wyższego modelu

Dobra panowie, a gdzie najlepiej to cudo kupić? Jest w necie jakieś pewne źródło, czy też pójść po prostu do jakiegoś media marketu czy experta, a może mają jakiś autoryzowanych dilerów? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra panowie, a gdzie najlepiej to cudo kupić? Jest w necie jakieś pewne źródło, czy też pójść po

> prostu do jakiegoś media marketu czy experta, a może mają jakiś autoryzowanych dilerów?

Kupowanie od oficjalnego dealera to przeplacenie potworne. Moje ulubione źródło Roomby to woot.com - od czasu do czasu pojawia sie jakaś w cenie <$200 i wtedy kupuje. Tylko trzeba trafić bo czasem jest tylko przez kilkanascie minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowanie od oficjalnego dealera to przeplacenie potworne. Moje ulubione źródło Roomby to woot.com

> - od czasu do czasu pojawia sie jakaś w cenie

Jak u Ciebie kupowanie od dealera to przepłacanie potworne to co my mamy powiedzieć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak u Ciebie kupowanie od dealera to przepłacanie potworne to co my mamy powiedzieć

Uważam że rozsądna cena za Roombę to max $250. Przede wszystkim z uwagi na koszty eksploatacji i to że Roomba nie zastępuje w 100% odkurzacza a conajwyżej ogranicza jego używanie. Więcej za Roombę nie zapłacę, jako że i tak na przestrzeni 10 lat (tyle wytrzymuje zwykły odkurzacz) koszty używania Roomby będą (wraz z ceną zakupu, baterii, szczotek i części zamiennych) rzędu $600-$700.

Zapłacił bym więcej gdyby np. oferowali 3 lata gwarancji. Ale oni dobrze wiedzą że po roku ilość awarii gwałtownie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> woot.com ciekawe czy wyślą do polski i jaki koszt wysyłki

Polamer direct i nie ma problemu. Takze z kosztem, bo jest bardzo rozsądny.

P.S. Ceny wysyłania czegokolwiek do PL sa szalone ostatnio - chciałem wczoraj wysłać pocztówkę świąteczna i kupiłem taka grubsza, trójwymiarowa. Okazało sie ze jest za gruba zeby była listem = musi pójść jako paczka. I zamiast $1.10 za list chcieli $21 za paczkę. Nie dałem złodziejom zarobić... Wiec jeżeli grubsza pocztówka kosztuje $21, to co sie dziwić ze wysłanie Roomby tez kosztuje sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> odkurzacz irobot - roomba kto ma, kto widział jak to się zachowuje bo nie wiem czy warto kupić?

> bo rożnica w cenie spora i nie wiem czy wato dopłacać do wyższego modelu

Mam od 4 lat, model 560 i polecam wszystkim smile.gif

Na pewno warto by miał scheduler, współpracował z latarniami, oryginalny

kosz z 5xx wymienić na AeroVac i w module szczotek założyć łożyska - co wyeliminuje główną wadę roomby

Do 7xx imho nie warto dopłacać bo dużych różnic nie ma, dopiero te nowe 8xx zapowiadają się nieźle

Generalnie trzeba wiedzieć że nie w każdym mieszkaniu sprawdzi się w 100%,

ale przy gładkich podłogach, po podniesieniu krzeseł, stolików itp małych rzeczy

utrudniających jazdę, roomba sprawdza się na tyle, że jeżdżąc co drugi dzień

od tych 4 lat normalnego odkurzacza użyłem może ze 2 razy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od 4 lat, model 560 i polecam wszystkim

> Na pewno warto by miał scheduler, współpracował z latarniami, oryginalny

IMO scheduler to zbędna rzecz. Ja po kilku latach z Roomba i tak widzę, że mieszkanie trzeba "przygotować" do sprzątania. Ja zazwyczaj podnoszę krzesła do góry, przenoszę zabawki i wszystko to co jest na podłodze, inaczej to sprzątanie nie ma sensu a roomba odbija się od przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbierałeś go? przecież tam nie ma się co zepsuć. Pewnie nawkręcały się włosy, kręci się wolniej

> od drugiego i wywala błąd

U mnie tez padl, wymienia sie caly modul. Tam jest o ile pamietam silniczek, przekladnia i kolko. Roomba to niestety dosc awaryjne urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roomba to niestety dosc awaryjne urzadzenie.

Przez przesady z tą awaryjnością. U siebie wymieniłem moduł ale raczel dla kaprysu. A odkurzacz chodzi od poniedziałku do piątku codziennie od 1,5 a może 2 lat. Mam kota i psa raczej długowłosego który zostawia tony futra i piasku. Jak przez kilka dni zapomnę oproznić roombę to czasem jest w takim stanie że nie dziwiłbym mu się gdyby się przegrzał, zjarał i ogólnie zastrajkował. Ale on nadal wyjeżdża i próbuje robić co do niego należy. Lubię go smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO scheduler to zbędna rzecz. Ja po kilku latach z Roomba i tak widzę, że mieszkanie trzeba

> "przygotować" do sprzątania. Ja zazwyczaj podnoszę krzesła do góry, przenoszę zabawki i

> wszystko to co jest na podłodze, inaczej to sprzątanie nie ma sensu a roomba odbija się od

> przedmiotów.

a jak wyjedziesz np na wakacje to ci nie posprząta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez przesady z tą awaryjnością. U siebie wymieniłem moduł ale raczel dla kaprysu. A odkurzacz

> chodzi od poniedziałku do piątku codziennie od 1,5 a może 2 lat. Mam kota i psa raczej

> długowłosego który zostawia tony futra i piasku. Jak przez kilka dni zapomnę oproznić roombę

> to czasem jest w takim stanie że nie dziwiłbym mu się gdyby się przegrzał, zjarał i ogólnie

> zastrajkował. Ale on nadal wyjeżdża i próbuje robić co do niego należy. Lubię go

dokładnie, przez 4 lata zmieniłem baterię i szczotki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktoś mógłby polecić inne roboty, równie skuteczne?

Widzisz, z Roomba jest tak ze wiadomo jaka jest i sa do niej części w rozsądnych cenach. Wiec jak ci sie cos zepsuje to sobie niedrogo naprawisz. W przypadku innych robotów nie ma rynku części = jak sie sypnie to tylko do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, z Roomba jest tak ze wiadomo jaka jest i sa do niej części w rozsądnych cenach. Wiec jak

> ci sie cos zepsuje to sobie niedrogo naprawisz. W przypadku innych robotów nie ma rynku części

> = jak sie sypnie to tylko do kosza.

Niedrogo naprawię za to sam zakup oscyluje w granicach wynajęcia na rok ukraińskiej sprzątaczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceny zaczynają się od 1000zł - jak przyzwoity tradycyjny odkurzacz....

> k.

Z tego co czytam, to większość osób narzeka na awaryjność. A jak ze skutecznością sprzątania?

10 x tańszy jest wynalazek VILEDA Virobi. Ale to chyba tylko do podłóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytam, to większość osób narzeka na awaryjność. A jak ze skutecznością sprzątania?

Zależy czego oczekujesz zlosnik.gif

Z normalnym odkurzaczem rzędu 1600W oczywiście nie ma żadnego porównania i takiego nie zastąpi, ale mimo wszystko zbiera kurz i okruchy przez co ręcznie odkurzać całe mieszkanie można znacznie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytam, to większość osób narzeka na awaryjność. A jak ze skutecznością sprzątania?

> 10 x tańszy jest wynalazek VILEDA Virobi. Ale to chyba tylko do podłóg.

Ale ta vileda to tylko ze szmatką jezdzi i to chyba na zasadzie odbijania się i latania bez ładu i skladu. Moze na płytki do odświeżenia od biedy się nada. Na parkiet bym tego nie puścił, daj spokój. Widziałem odkurzacz innej firmy

i niewiele tańszy niż roomba. Jedynym plusem tamtego było to że był bardziej cichy ale itak taki odkurzacz wg mnie nadaje się do sprzątania tylko w czasie gdy nikogo nie ma w domu - sprzata długo, robi hałas. A oprócz głosności to pod każdym względem roomba jednak jest lepszy. A jak już się coś zepsuje to części nie są drogie i wymienia się je tak prosto że nawet dziecko to zrobi.

Imho jeśli u kogoś się sprawdzi tego typu odkurzaczyk to roomba jest najlepszym wyborem...no chyba że samsung w końcu się postarał bo nie wiem na jakim etapie są teraz jego odkurzacze ale cenowo raczej lepiej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> itak taki

> odkurzacz wg mnie nadaje się do sprzątania tylko w czasie gdy nikogo nie ma w domu - sprzata

> długo, robi hałas.

Niekoniecznie, bo można zamknąć taką roombę w konkretnym pokoju który ma posprzątać i w 20-40 minut go objedzie. Jeśli nie jest to model z wirtualnymi latarniami (=najdroższy) to jest to IMO jedyna rozsądna opcja, bo roomba puszczona samopas w mieszkaniu z wieloma pomieszczeniami może sporo pomijać.

A w pokoju obok można spokojnie oglądać telewizję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pier****, wolę raz w tygodniu polatać godzinkę na odkurzaczu by swoje 140 m2 oczyścić....

No i o to chodzi - jak wystarczy odkurzać raz w tygodniu to taki sprzęt może nie mieć sensu. Co innego jak jest pies, kot i nie wiadomo co jeszcze - bywa że i raz dziennie to mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników tego cuda: czy Wam buczy zasilacz? U mnie uczy a raczej tak jakby syczy (jakby ulatniał się gaz), w ciągu dnia tego tak nie słychać ale wieczorem kiedy jest w miarę cicho to ten dźwięk jest wyraźnie słyszalny.

Mam to reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do użytkowników tego cuda: czy Wam buczy zasilacz? U mnie uczy a raczej tak jakby syczy (jakby

> ulatniał się gaz), w ciągu dnia tego tak nie słychać ale wieczorem kiedy jest w miarę cicho to

> ten dźwięk jest wyraźnie słyszalny.

> Mam to reklamować?

W niektórych egzemplarzach buczy w innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do użytkowników tego cuda: czy Wam buczy zasilacz? U mnie uczy a raczej tak jakby syczy (jakby

> ulatniał się gaz), w ciągu dnia tego tak nie słychać ale wieczorem kiedy jest w miarę cicho to

> ten dźwięk jest wyraźnie słyszalny.

> Mam to reklamować?

U mnie wydaje dziwne dzwięki, ale jest to raczej specyficzny ton dość wysokiej częstotliwości tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wydaje dziwne dzwięki, ale jest to raczej specyficzny ton dość wysokiej częstotliwości

No właśnie u mnie to samo.

Dzisiaj dzwoniłem infolinię i miła pani powiedziała, że niektóre tak piszczą i żeby się nie przejmować, ale jak chcę to podeślą mi nowy zasilacz ale nie daje gwarancji, że nie będzie piszczeć.

W każdym razie czekam na nowy i zobaczymy czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie u mnie to samo.

> Dzisiaj dzwoniłem infolinię i miła pani powiedziała, że niektóre tak piszczą i żeby się nie

> przejmować, ale jak chcę to podeślą mi nowy zasilacz ale nie daje gwarancji, że nie będzie

> piszczeć.

> W każdym razie czekam na nowy i zobaczymy czy coś się zmieni.

Dzisiaj dostałem nowy zasilacz i tak samo syczy, ale plus dla firmy za reakcje claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedrogo naprawię za to sam zakup oscyluje w granicach wynajęcia na rok ukraińskiej sprzątaczki...

My poszliśmy wlasnie ta droga

Za 40zl przychodzi przychodzi pani ze wsi do sprzątania: odkurzania, mycie podług, ścianie kurzy z półek i parapetów, mycie kompletne 2 łazienek i kuchni

Najczesciej raz na tydzień starczy, ewentualnie po imprezie zlecamy sprzątanie extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.