Skocz do zawartości

Światła dzienne w Ford Transit


coenmz

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat: da się to jakoś wyłączyć?

Problematyczna sprawa bo za każdym razem jak się włączy zapłon zapalają się też światła. Chcąc stać gdzieś z zapalonym, silnikiem trzeba stać na światłach... W dodatku światła dzienne realizowane są poprzez normalne światła mijania facepalm%5B1%5D.gif Orientuje się ktoś czy da się wyjąć jakiś bezpiecznik/przekaźnik aby pozbyć się tego wspaniałego udogodnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i na temat: da się to jakoś wyłączyć?

> Problematyczna sprawa bo za każdym razem jak się włączy zapłon zapalają się też światła. Chcąc stać

> gdzieś z zapalonym, silnikiem trzeba stać na światłach... W dodatku światła dzienne

> realizowane są poprzez normalne światła mijania Orientuje się ktoś czy da się wyjąć jakiś

> bezpiecznik/przekaźnik aby pozbyć się tego wspaniałego udogodnienia?

Książka serwisowa i patrz na bezpieczniki.

Podobnie jak w fordach osobowych powinien być bezpiecznik od świateł dziennych ładowanych na PL (w DE itp. nie ma) i bezpiecznik od deski, radia i postojówki + tylne.

Ja mam np. wywalone podświetlanie deski+radia i świecą tylko i wyłącznie przednie mijania i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i na temat: da się to jakoś wyłączyć?

Mam to w swoim focusie sick.gif Na początku strasznie mnie to drażniło (teraz też ale już trochę mniej). Orientowałem się trochę czy da się to wyłączyć i:

- po wyciągnięciu bezpiecznika (nie pamiętam, którego niestety) skutek był taki, że nie zapalały się już mijania ale zostawały postojówki,

- z komputera diagnostycznego nie da się tego wyłączyć,

- znajomy magik powiedział, że podobno wymiana włącznika świateł na taki bez tego układu załatwia sprawę.

Generalnie olałem sprawę - przyzwyczaiłem się, że jak gdzieś staję na dłuższą chwilę to przełączam na postojówki, a przed odpaleniem też przełączam na postojówki a potem dopiero na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to w swoim focusie Na początku strasznie mnie to drażniło (teraz też ale już trochę mniej).

> Orientowałem się trochę czy da się to wyłączyć i:

> - po wyciągnięciu bezpiecznika (nie pamiętam, którego niestety) skutek był taki, że nie zapalały

> się już mijania ale zostawały postojówki,

> - z komputera diagnostycznego nie da się tego wyłączyć,

> - znajomy magik powiedział, że podobno wymiana włącznika świateł na taki bez tego układu załatwia

> sprawę.

> Generalnie olałem sprawę - przyzwyczaiłem się, że jak gdzieś staję na dłuższą chwilę to przełączam

> na postojówki, a przed odpaleniem też przełączam na postojówki a potem dopiero na mijania.

Co jest zlego w staniu na swiatlach mijania? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co? Przecież w trakcie odpalania one gasną.

nie smirk.gif

Mam porównanie z focusem który zawsze odpala na mijania-dziennych, żarówki padły po ok 25 kkm, moje wytrzymały ponad 40 kkm, ale w 99% odpalam właśnie na postojówkach, gdyż w fordach wcale nie gasną.

Żarówki identyczne, fabryczne. Auto odbierane w podobnych terminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w Twoim

> W focusach nie gasną

W sumie to jakoś nie zwracałem szczególnie na to uwagi, ale chyba przygasają na ułamek sekundy kiedy rozrusznik potrzebuje rozbujać motor. Ale jest to tak krótki czas, że wydaje się że świecą cały czas.

Z ciekawości poobserwuję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to jakoś nie zwracałem szczególnie na to uwagi, ale chyba przygasają na ułamek sekundy

> kiedy rozrusznik potrzebuje rozbujać motor. Ale jest to tak krótki czas, że wydaje się że

> świecą cały czas.

> Z ciekawości poobserwuję

Ale nawet jeśli nie gasną to po co poprawiać fabrykę i kombinować, przełączać na pozycję itd?Widocznie producent policzył, że spadek jest znikomy dla aku, poza tym efekt może być odwrotny, czyli lepszy, bo przekręcając zapłon aku wzbudza się gdy światła się zapalają co wpływa na jego sprawność przy odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w Twoim

> W focusach nie gasną

Palca uciąć nie dam zlosnik.gif, ale wg mnie gasną przy odpalaniu. Muszę przyjrzeć się bliżej przy najbliżej okazji na ścianie garażu. Natomiast nie ma to wpływu ujemnego na odpalanie, przetestowane w mroźne zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to jakoś nie zwracałem szczególnie na to uwagi, ale chyba przygasają na ułamek sekundy

> kiedy rozrusznik potrzebuje rozbujać motor. Ale jest to tak krótki czas, że wydaje się że

> świecą cały czas.

> Z ciekawości poobserwuję

dokladnie - na czas pracy rozrusznika przygasają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie - na czas pracy rozrusznika przygasają

Przygasają, bo przy rozruchu napięcie w instalacji spada do 5V, czy tak jak ma być i raczej wszędzie jest, że w położeniu stacyjki "start" odłączane są wszelkie światła, dmuchawy, radia itp? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę zlosnik.gif, że jakaś firma w ostatniej dekadzie wypuściła samochód, który odpalany na światłach nie gasi ich (między innymi) na czas kręcenia rozrusznikiem hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest zlego w staniu na swiatlach mijania?

Bo jak sama nazwa wskazuje, służą do "mijania się",

a do postoju służą światła postojowe.

Stojąc na mijania niepotrzebnie oślepiasz auta z naprzeciwka,

ograniczasz pole widzenia obok Ciebie i bezpośrednio za Tobą.

Zwyczajnie pogarsza się w ten sposób widoczność i zwiększa prawdopodobieństwo niebezpiecznych sytuacji

IMHO jedna z głupszych sytuacji którą właśnie kierowcy bagatelizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Książka serwisowa i patrz na bezpieczniki.

Tak zrobiłem - po wyjęciu przekaźnika od dziennych świecą się tylko postojowe.

> Podobnie jak w fordach osobowych powinien być bezpiecznik od świateł dziennych ładowanych na PL (w

> DE itp. nie ma) i bezpiecznik od deski, radia i postojówki + tylne.

W DE juz jest. Od tego roku każde nowe ma mieć dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i na temat: da się to jakoś wyłączyć?

> Problematyczna sprawa bo za każdym razem jak się włączy zapłon zapalają się też światła. Chcąc stać

> gdzieś z zapalonym, silnikiem trzeba stać na światłach... W dodatku światła dzienne

> realizowane są poprzez normalne światła mijania Orientuje się ktoś czy da się wyjąć jakiś

> bezpiecznik/przekaźnik aby pozbyć się tego wspaniałego udogodnienia?

wizyta w aso rozwiąże problem - koszt 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygasają, bo przy rozruchu napięcie w instalacji spada do 5V, czy tak jak ma być i raczej

> wszędzie jest, że w położeniu stacyjki "start" odłączane są wszelkie światła, dmuchawy, radia

> itp? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę , że jakaś firma w ostatniej dekadzie wypuściła samochód,

> który odpalany na światłach nie gasi ich (między innymi) na czas kręcenia rozrusznikiem .

Fiat Ducato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapewne wyjdzie więcej - ale na szczęście to nie mój portfel

> Najważniejsze, że daje się to diabelstwo wyłączyć

Daj znać czy się udało. Bo mnie magik pracujący kiedyś w ASO powiedział, że nawet kompem nie idzie tego wyłączyć (pisałem o tym trochę wyżej).

Więc jestem ciekawy co Ci powiedzą w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nawet jeśli nie gasną to po co poprawiać fabrykę i kombinować, przełączać na pozycję

> itd?Widocznie producent policzył, że spadek jest znikomy dla aku, poza tym efekt może być

> odwrotny, czyli lepszy, bo przekręcając zapłon aku wzbudza się gdy światła się zapalają co

> wpływa na jego sprawność przy odpalaniu.

Wszystko co piszesz to prawda. U mnie to jest tylko i wyłącznie problem psychologiczny - lubię jak przy odpalaniu auta jest wszystko powyłączane zlosnik.gif Ale samochodowi to najpewniej obojętne czy ma światła włączone czy nie przy odpalaniu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to jakoś nie zwracałem szczególnie na to uwagi, ale chyba przygasają na ułamek sekundy

> kiedy rozrusznik potrzebuje rozbujać motor. Ale jest to tak krótki czas, że wydaje się że

> świecą cały czas.

> Z ciekawości poobserwuję

Przygasają, ale to nie ma nic wspólnego z wyłączeniem ich zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.