Skocz do zawartości

S-max dla rodziny 2+2


R0CK

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Noszę się z zamiarem zakupu auta dla rodziny. Aktualnie powożę Nubira 1.6 w sedanie i jakoś zawsze wszystko udało mi się upchać. W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie ciężko się zapakować. Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie alternatywny dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie

> alternatywny dla niego?

Zależy, może mini van jak C4 Picasso, czy peugeot 5008, itp. Ci wystarczy. S-max fajny ale już trochę duży. Zależy ile tych gratów wozisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w kabinie mają być ludzie a nie torby. Czytałem, że S-MAX dobry i osiągi też ok. Tylko dość drogi jest, ale w odsprzedaży nie byłoby problemu. Jak z cenami eksploatacji? Podoba mi się wnętrze bo w konkurencji jakieś takie dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu w kabinie mają być ludzie a nie torby. Czytałem, że S-MAX dobry i osiągi też ok. Tylko

> dość drogi jest, ale w odsprzedaży nie byłoby problemu. Jak z cenami eksploatacji? Podoba mi

> się wnętrze bo w konkurencji jakieś takie dziwne.

Mam c-maxa i spokojnie spełnia twoje założenia,więc w s-maxa zmieścisz się na pewno.

Co do kosztów to podaj więcej szczegółów,model,skrzynia,paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> Noszę się z zamiarem zakupu auta dla rodziny. Aktualnie powożę Nubira 1.6 w sedanie i jakoś zawsze

> wszystko udało mi się upchać. W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie

> ciężko się zapakować. Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie

> alternatywny dla niego?

Znajomy ma od dwóch lat. Z poważniejszych awarii padła turbina. Poza tym uwielbia to auto ok.gif. Też 2+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Max to rzeczywiście spora krowa, jeśli Ci taki potrzebny to ok.gif

Ja ostatnie ~ 7 lat ujeżdżałem C-MAX'em i też śmiało mogę polecić, szczególnie drugą wersję GRAND C-MAX z rozsuwanymi drzwiami tylnymi (mega wygodne rozwiązanie gdy masz dzieciaki).

Dwa miesiące temu musiałem znowu wybierać wozidło i chciałem coś na kształt GRAND C-MAX'a i rozważałem również KIA CARENS, ale ostatecznie wybór padł na coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo - jest zrobiony na focusie.

dokładnie, a w dodatku mniejszy (krótszy) do focusa kombi

jeśli nubira jest mała, to c-max też będzie mały (ma tylko 4.3m)

ja się przesiadłem z astry F i bagażnik c-maxa wydawał mi się mniejszy niż w astrze kombi

s-max to odpowiednik bardziej mondeo kombi, bliżej mu do galaxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> Noszę się z zamiarem zakupu auta dla rodziny. Aktualnie powożę Nubira 1.6 w sedanie i jakoś zawsze

> wszystko udało mi się upchać. W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie

> ciężko się zapakować. Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie

> alternatywny dla niego?

Ile masz tych dalszych wyjazdów w roku? IMO do zastosowań o kórych piszesz spokojnie wystarczyłby Ci Mondeo kombi, ewentualnie w wyjątkowych sytuacjach dołożyłbyś sobie box'a na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile masz tych dalszych wyjazdów w roku? IMO do zastosowań o kórych piszesz spokojnie wystarczyłby

> Ci Mondeo kombi, ewentualnie w wyjątkowych sytuacjach dołożyłbyś sobie box'a na dach.

co mu da wybór mondeo kombi ? auto wymiarami takie samo

a chyba s-max w środku o wiele praktyczniejszy ?

polecany tu c-max jest przynajmniej krótszy i jak ktoś parkuje w mieście to łatwiej

(z tego powodu wybrałem właśnie c-max'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie

> ciężko się zapakować.

Wypisz wymaluj ja 3 miesiące temu... hehe.gif

Od dawna chciałem zmienić auto, ale przywiązany byłem do marki Opel i szukałem zafiry B. Zawsze podobał mi się S-max, ale był ok. 20% droższy od równej rocznikowo Zafiry.

Postanowiłem sobie, ze jak już mam się wykosztować na S-max, to ma być dokładnie taki jak chcę, 7 miejsc, szklany dach... no i trafił się, trzeba było pojechać, zobaczyć, a jak już zobaczyłem to się zakochałem i tydzień później stał już u mnie; czarny, 1.8 tdci, szklany dach, 7 miejsc.

Jak na razie jestem zadowolony, dynamika mi wystarcza, no ale jak ktoś jeździł 110konną astrą H to wszystko co jest mocniejsze wydaje się diabłem wcielonym.

Niewątpliwy plus, to wnętrze i możliwość jego konfiguracji, minus to jednak pomimo dość bogatej wersji, braki w wyposażeniu w stosunku do takiej Zafiry B Cosmo: np. nie mam tempomatu i fotochromatycznego lusterka, a i samo radio choć dość wysoki model nie ma obsługi telefonu.

Wersja 7mio miejscowa ma mniejszy bagażnik (nie wiem ile litrów i o ile mniejszy od wersji bez 2ch dodatkowych siedzeń, ale mniejszy), są schowki pod nogami pasażerów z tyłu, ale jeden jest praktycznie zajęty przez kompresor+jakieś błoto do uszczelnania koła, jest schowek w bagażniku - dość duży - pod podłogą, są szuflady pod siedzeniami z przodu. Z minusów wnętrza, to minimalna ilość gniazd 12v co w takim aucie jest szczególnie zastanawiające. Dobre, wygodne fotele przednie, tyle już gorzej choć można sobie nieco podnieść komfort kładąc oparcie.

Silnik cichy, do 120km/h praktycznie niesłyszalny, dojeżdżam 12km do pracy - średnie spalanie bez nadmiernych korków to na dzień dzisiejszy i wg. kompa 6,5/100. Przy 120km/h na 6tce pali ok. 5,8/100

Pakiet startowy dla tego silnika to:

- rozrząd: 1800zł (od 10.2007 jest kaseta z paskiem zamiast - teoretycznie - niewymienialnego łańcucha)

- układ wydechowy: 400zł

- olej+filtr oleju+filtr paliwa: 6 litrów motorcrafta to ok. 130 zł, + 25 filtr + 39 filtr paliwa

- komplet świec żarowych: oryginały forda 39zł / zamienniki lucasa 25zł, + wymiana ok. 130zł

I kolejna wada zlosnik.gif: raczej nie kupisz w supermarkecie piór wycieraczek, ta od strony kierowcy ma 750mm, mało wydajny spryskiwacz na taką wielką przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smax dla rodzinki jest super samochodem.Optymalny silnik to 2.0 TDCI 140KM, spalanie takie jak 1.8 dynamika lepsza, bezawaryjność równie na wysokim poziomie, a taki vanik już fajnie się zbiera.

A do Ciebie kolego co odpowiadam na Twój post-na 99% założenie tempomatu do Ciebie nie będzie skomplikowane, bo komp ma funkcję, kostki wszystkie masz podprowadzone, więc tylko osprzęt w kabinie i cieszysz się tempomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co mu da wybór mondeo kombi ? auto wymiarami takie samo

> a chyba s-max w środku o wiele praktyczniejszy ?

Na korzyść Mondka :

-mniejsze spalanie

-niższa cena zakupu

-niżej położony środek ciężkości = lepsze prowadzenie

Niestety, Mondeo jest dłuższe więc tym bardziej argument za C-max'em który poniżej przedstawiasz ma większe znaczenie wink.gif

> polecany tu c-max jest przynajmniej krótszy i jak ktoś parkuje w mieście to łatwiej

> (z tego powodu wybrałem właśnie c-max'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> Noszę się z zamiarem zakupu auta dla rodziny. Aktualnie powożę Nubira 1.6 w sedanie i jakoś zawsze

> wszystko udało mi się upchać. W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie

> ciężko się zapakować. Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie

> alternatywny dla niego?

smaxa miałem i polecam.

co do alternatyw, to przy 2+1+1 przydają się bardzo 3 osobne siedzenia z tyłu i takiego auta należy szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie, a w dodatku mniejszy (krótszy) do focusa kombi

> jeśli nubira jest mała, to c-max też będzie mały (ma tylko 4.3m)

> ja się przesiadłem z astry F i bagażnik c-maxa wydawał mi się mniejszy niż w astrze kombi

> s-max to odpowiednik bardziej mondeo kombi, bliżej mu do galaxy

Na pewno s-max będzie większy.

Ale kolega napisał ,że ma nubirę w sedanie a w porównaniu z tym już c-max będzie autobusem(mysle o wykozystaniu przestrzeni a nie wymiarach zewnętrznych).Za taką samą kwotę mniejszy samochód będzie tańszy/młodszy/lepiej wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na korzyść Mondka :

> -mniejsze spalanie

> -niższa cena zakupu

> -niżej położony środek ciężkości = lepsze prowadzenie

Rozważałem też Mondeo, ale IMHO 3 osób tam nie posadzisz z tyłu - wyprofilowanie kanapy skutecznie "spycha" podróżnych ku środkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważałem też Mondeo, ale IMHO 3 osób tam nie posadzisz z tyłu - wyprofilowanie kanapy skutecznie

> "spycha" podróżnych ku środkowi.

W Mondeo 4 zdarza mi się instalować z tyłu 2 foteli i żonę pośrodku. Jednak super wygodnie nie jest właśnie ze względu na boczki kanapy

Siedziałem z tyłu w S-Max i niby są 3 oddzielne siedzenia, ale nie powiedziałbym, że super komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno s-max będzie większy.

> Ale kolega napisał ,że ma nubirę w sedanie a w porównaniu z tym już c-max będzie autobusem(mysle o

> wykozystaniu przestrzeni a nie wymiarach zewnętrznych).Za taką samą kwotę mniejszy samochód

> będzie tańszy/młodszy/lepiej wyposażony.

dla mnie cmax jest mały, na tylnej kanapie zmieszczą sie dwa foteliki i nic wiecej

bagażnik też szału nie robi lepsze jest berlingo

ale też nie uważam zeby był mały, zwłaszcza jak dzieciak wyrośnie z wózka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Peugeot 807. Kumpel chciał kupić dlatego miałem okazję przyglądnąć się z bliska. Można powiedzieć, że prawie zakochałem się w tym aucie. Bardzo fajne wnętrze, świetne wyposażenie, bardzo dobrej jakości materiały, silnik 2.0 HDI 136 KM ( hmm.gif) zapewnia przyzwoite osiągi. Fajny bajer, odsuwane elektrycznie drzwi boczne. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to kiepski lakier. Uszczelki drzwi i wszystkie gumowe elementy ścierają go do gołej blachy, przynajmniej tak było w oglądanym egzemplarzu. Auto, które oglądaliśmy to firmówka. Rocznik 2006, przebieg 170 000km, cena wywoławcza 18 500 zł. Kierowca, który od nowości opiekował się tym autem bardzo go zachwalał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie lepiej na te kilka wyjazdów w roku kupić bagażnik dachowy?

tak ale to dodatkowe koszta, dodatkowe opory powietrza i jakoś box do mnie nie przemawia, jest to dokładka i już jest inaczej. Wolę wszystko zmieścić do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> Noszę się z zamiarem zakupu auta dla rodziny. Aktualnie powożę Nubira 1.6 w sedanie i jakoś zawsze

> wszystko udało mi się upchać. W drodze 2 dziecko i mam obawy, że na dalszy wyjazd będzie

> ciężko się zapakować. Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie

> alternatywny dla niego?

Mniejsza propozycja: Focus MK2 kombi

Ja się przesiadłem na niego w trakcie powiększania rodziny i miejsca jest bardzo dużo. Zapinasz siatkę za tylną kanapą i pakujesz bagażnik po dach. Mając rodzinkę 2+2 nie ma żadnego problemu ze spakowaniem się. Jest szansa na młodsze auto i z mniejszym przebiegiem. Oczywiście auto jest o klasę niżej w stosunku do S-Maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bierz S-maxa u mnie w rodzinie sa 3 szt.

Jesli chcesz model przed liftem to szukaj 2.0 tdci 140 KM PSA z polskiego salonu sa bez DPFa z D wszystkie mialy DPFa( byly tez stare 2.0 tdci 130 km forda z mundka mk3)

Po lifcie wszystkie mialy DPFa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie mialy DPFa( byly tez stare 2.0 tdci 130 km forda z mundka mk3)

> Po lifcie wszystkie mialy DPFa

Dwulitrówki TDCI były 115,130,136,140 i 163KM ale te 115 i 130 to chyba nie jest to samo co w mundku mk III, przynajmniej tak mi się gdzieś tu obiło. Mamy tu kogoś z forda niech to potwierdzi/zaneguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwulitrówki TDCI były 115,130,136,140 i 163KM ale te 115 i 130 to chyba nie jest to samo co w

> mundku mk III, przynajmniej tak mi się gdzieś tu obiło. Mamy tu kogoś z forda niech to

> potwierdzi/zaneguje.

115 i 130 KM to stara jednostka forda. (mondeo 3)

2.0 TDCi Ford/PSA to moce 110-obniżona moc z automatem,136, 140, 163. Ładowane już do Mondeo 4(110KM, 140 KM i 163 KM po FL), Focusa II (136KM), C-maxa(136KM) i S-maxa (140 KM i 163 KM po FL), Galaxy (140 KM i 163KM)

Chyba się nie myle ... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 115 i 130 KM to stara jednostka forda. (mondeo 3)

> 2.0 TDCi Ford/PSA to moce 110-obniżona moc z automatem,136, 140, 163. Ładowane już do Mondeo

> 4(110KM, 140 KM i 163 KM po FL), Focusa II (136KM), C-maxa(136KM) i S-maxa (140 KM i 163 KM po

> FL), Galaxy (140 KM i 163KM)

> Chyba się nie myle ...

Silnik 115 koni montują do tej pory ze skrzynią Powershift, np. do C-Maxów (np. WF0JXXWPBJBU82619). Nie sądzę, żeby to był "stary" TDCi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik 115 koni montują do tej pory ze skrzynią Powershift, np. do C-Maxów (np. WF0JXXWPBJBU82619).

> Nie sądzę, żeby to był "stary" TDCi...

115KM to jest fordowski silnik (focusy,cmaxy) sięgający konstrukcyjnie drugiej połowy lat 90 ze zmianami osprzętu (dołożony CR itd), wg mechaników z którymi rozmawiałem-poczciwy i porządny motor. Natomiast to co montowane w mondkach to wszystko zapożyczone od PSA. Mamy tu parę osób z forda niech się odzywają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik 115 koni montują do tej pory ze skrzynią Powershift, np. do C-Maxów (np. WF0JXXWPBJBU82619).

> Nie sądzę, żeby to był "stary" TDCi...

Kiedyś były 2.0 TDCi Ford 115 i 130 KM

Teraz są TDCi PSA/Ford 110 czy 115 KM itd.

Szczegółów już do końca nie pamiętam.

Widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś były 2.0 TDCi Ford 115 i 130 KM

> Teraz są TDCi PSA/Ford 110 czy 115 KM itd.

> Szczegółów już do końca nie pamiętam.

> Widzisz różnicę?

Ależ ja to doskonale rozumiem. Niemniej pisanie "silnik 115KM to i tamto" jest lekko nieprecyzyjne... Pokazałem Ci zresztą, że z automatem jest jednostka 115 konna. Szczególnie że dodajesz potem "już do końca nie pamiętam"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 115KM to jest fordowski silnik (focusy,cmaxy) sięgający konstrukcyjnie drugiej połowy lat 90 ze

> zmianami osprzętu (dołożony CR itd), wg mechaników z którymi rozmawiałem-poczciwy i porządny

> motor. Natomiast to co montowane w mondkach to wszystko zapożyczone od PSA. Mamy tu parę osób

> z forda niech się odzywają

Do C-Maxa pakowane są w tej chwili 2.0 TDCi 140PS (np. WF0HXXWPBHCK05527) z manualem oraz 115PS (np. WF0JXXWPBJBE42727) z automatem. Mówisz, że to kompletnie różny silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam c-maxa i spokojnie spełnia twoje założenia,więc w s-maxa zmieścisz się na pewno.

> Co do kosztów to podaj więcej szczegółów,model,skrzynia,paliwo.

dzisiaj przymierzalem tylek do c maxa, stwierdzam ze w srodku jest mniej miejsca niz w skodzie roomster, bagaznik tez jakis taki maly...

s max ok, ale wydawalo mi sie, ze bedzie duzo wiekszy od roomstera i cmaxa... a jest tylko troszke wiekszy... bagaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do C-Maxa pakowane są w tej chwili 2.0 TDCi 140PS (np. WF0HXXWPBHCK05527) z manualem oraz 115PS

> (np. WF0JXXWPBJBE42727) z automatem. Mówisz, że to kompletnie różny silnik?

Pewny nie jestem, nie doktoryzowałem się w temacie bo nie miałem jakoś potrzeby, dlatego wolałbym kogoś z pracujących w fordzie o potwierdzenie, natomiast 2010, 2011 to co pakowali do focusów to był ten stary silnik, co kilkukrotnie potwierdzało i ASO i niezależni mechanicy gdy coś robiłem, czy klienci zabierali na inspekcję.

Coś mi świta, że tu już prowadziliśmy kiedyś dysputę nt silników forda i ktoś właśnie tam pracujacy opisywał co i jak ale nie mogę odkopać tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale jakie odczucia, S-MAX wygrywa czy raczej przereklamowany?

powiem CI tak, na fotelu kierowcy widocznosc super, wygodnie, ok, bagaznik tez nawet ok, ale jak na takie auto myslalem, ze bedzie wiekszy;), przestrzen na tylnych fotelach hmmmm, na nogi w miare ok, ale z tymi 3 fotelami to ciasno troszke sie siedzialo, ogolnie wrazenie lepsze niz w c max i grand c max, myslisz o nowym?

poczekalbym na tourneo custom czy jak to sie tam pisze

jakos nauczylem sie jezdzic auami typu berlingo, roomster, kangoo i w normalnych osobowkach i kombi osobowkach mi malo miejsca he he

mondek kombi wydaje mi sie praktyczniejszy od c-maxa... i s maxa..., z tylu duzo miejsca, a kufer na maxa wielki;) wez pod uwage jeszcze orlando, zafire B nowa tez mozna kupic za nieduza kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondek zdecydowanie nie jest praktyczniejszy od SMaxa...Na Smaxa nie porywał bym się na wersję 7 osobową jeśli nie ma takiej potrzeby (a 2+2 to jak widać nie ma). 5 osobowych jest więcej, zatem łatwiej będzie coś znaleźć i zazwyczaj są o 3-4 tys tańsze od 7 osobowych, do tego więcej miejsca w bagażniku dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrzę na Vany i wpadł mi w oko Ford S-max co sądzicie i jakie

> alternatywny dla niego?

Napiszę Ci z własnego doświadczenia, a nie z "wydaje mi się". Sam jeżdżę vanem, ale to raczej z musu, aniżeli z wyboru. I dlatego twierdzę, że dla rodziny 2+1+1, bo rozumiem, że starsze dziecko ma już kilka latek, bardziej uzasadnionym ekonomicznie będzie kompakt w nadwoziu kombi bądź liftback. Patrząc tylko z punktu widzenia eksploatacji, taki Focus kombi będzie Cię kosztował mniej pod każdym względem, aniżeli S-Max. Bo mniejszy, bo lżejszy, bo inna klasa. A rolę dupowozu spełni bez zarzutu.

S-max jest fajnym samochodem, bo oferuje sporo więcej miejsca, szczególnie w bagażniku, jeśli mówimy o rodzinie z dwójką dzieci. Więc jeśli Ci wyjątkowo zależy na tym, aby przysłowiową "gondolkę" zapakować do bagażnika bez składania, to van będzie bardzo dobrym wyborem. jeśli lubisz wozić ze sobą dużo klamotów i nie chcesz być ograniczany wielkością bagażnika, to van spełni Twoje wymagania. Należy się tylko zastanowić, czy warto dopłacać - na starcie oraz podczas eksploatacji - do vana, aby spełnić ww zachcianki.

S-max (podobnie jak Galaxy) są wśród vanów modelami o prowadzeniu się najbardziej zbliżonym do typowych osobówek. Czyli to duży plus, bo vanowate zazwyczaj prowadzą się jak balie na oceanie. Im większy i im bardziej amerykański, tym gorzej. Ale niektórzy to lubią/cenią.

Mam tez małą podpowiedź, jeśli już zdecydujesz się na vana - tylne odsuwane drzwi to świetne rozwiązanie przy małych dzieciach. Bardzo, ale to bardzo się przydaje w codziennym życiu. Gdyby S-max miał odsuwane drzwi, byłby moim Numero Uno w kategorii vanów.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

junior ma prawie 6 lat, drugie w drodze, często wyjazdy poza miasto 3 dorosłych + będzie 2 dzieci + mnóstwo bagażu - do tego stopnia ze cały kufer sedana Nubiry zabity na max /jezdze na LPG ale bez koła zapasowego smile.gif/ oraz jeszcze po drodze zakupy które lądują w części pasażerskiej. Nie wyobrażam sobie a raczej jest to niewykonalne zapakować jeszcze wózek i inne klamoty małego dziecka nawet do kombi klasy Focus może Mondeo by weszło ale nie sprawdzałem oceniam tak na oko. Auto kupuję z "zapasem" ale jak wyjdzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> junior ma prawie 6 lat, drugie w drodze, często wyjazdy poza miasto 3 dorosłych + będzie 2 dzieci +

> mnóstwo bagażu - do tego stopnia ze cały kufer sedana Nubiry zabity na max /jezdze na LPG ale

> bez koła zapasowego / oraz jeszcze po drodze zakupy które lądują w części pasażerskiej. Nie

> wyobrażam sobie a raczej jest to niewykonalne zapakować jeszcze wózek i inne klamoty małego

> dziecka nawet do kombi klasy Focus może Mondeo by weszło ale nie sprawdzałem oceniam tak na

> oko. Auto kupuję z "zapasem" ale jak wyjdzie zobaczymy.

Do takich wojaży z tyloma bambetlami to tylko Van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwulitrówki TDCI były 115,130,136,140 i 163KM ale te 115 i 130 to chyba nie jest to samo co w

> mundku mk III, przynajmniej tak mi się gdzieś tu obiło. Mamy tu kogoś z forda niech to

> potwierdzi/zaneguje.

Wiem ze takie silniki byly choc raczej nie wszystkie bo 136 km byly w kudze a nie s-maxie

Napisalem jaki silnik jest optymalny i jakipolecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszę Ci z własnego doświadczenia, a nie z "wydaje mi się". Sam jeżdżę vanem, ale to raczej z

> musu, aniżeli z wyboru. I dlatego twierdzę, że dla rodziny 2+1+1, bo rozumiem, że starsze

> dziecko ma już kilka latek, bardziej uzasadnionym ekonomicznie będzie kompakt w nadwoziu kombi

> bądź liftback. Patrząc tylko z punktu widzenia eksploatacji, taki Focus kombi będzie Cię

> kosztował mniej pod każdym względem, aniżeli S-Max. Bo mniejszy, bo lżejszy, bo inna klasa. A

> rolę dupowozu spełni bez zarzutu.

> S-max jest fajnym samochodem, bo oferuje sporo więcej miejsca, szczególnie w bagażniku, jeśli

> mówimy o rodzinie z dwójką dzieci. Więc jeśli Ci wyjątkowo zależy na tym, aby przysłowiową

> "gondolkę" zapakować do bagażnika bez składania, to van będzie bardzo dobrym wyborem. jeśli

> lubisz wozić ze sobą dużo klamotów i nie chcesz być ograniczany wielkością bagażnika, to van

> spełni Twoje wymagania. Należy się tylko zastanowić, czy warto dopłacać - na starcie oraz

> podczas eksploatacji - do vana, aby spełnić ww zachcianki.

> S-max (podobnie jak Galaxy) są wśród vanów modelami o prowadzeniu się najbardziej zbliżonym do

> typowych osobówek. Czyli to duży plus, bo vanowate zazwyczaj prowadzą się jak balie na

> oceanie. Im większy i im bardziej amerykański, tym gorzej. Ale niektórzy to lubią/cenią.

> Mam tez małą podpowiedź, jeśli już zdecydujesz się na vana - tylne odsuwane drzwi to świetne

> rozwiązanie przy małych dzieciach. Bardzo, ale to bardzo się przydaje w codziennym życiu.

> Gdyby S-max miał odsuwane drzwi, byłby moim Numero Uno w kategorii vanów.

> Pozdrawiam

> Bartek

ja jezdze s-maxami z wyboru juz 5 lat

Jezdze w 60% sam (praca) po z synem (6lat) i zona, niedlugo bedzie 2+2 smile.gif

Synek jezdzi wygodnie, ilosc miejsca z tylu nieporownywalna zmondeo a co dopiero z focusem. Jezdzi w duzym foteliku a nozki prawie dochodza do foteli pierwszego rzedu i nie wyobrazam sobie miejszego auta jak te dzieciaki musza kopac w pierwszy fotel i jak im jest tam ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem potrzeba zabrać dziadka czy babcię - lepiej mieć te +2 w bagażniku.

Wiadomo, że lepiej mieć niż nie mieć, ale trzeba postawić sobie pytanie czy warto sobie ograniczać wybór i dopłacać, oraz jak bardzo jest mi to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, że lepiej mieć niż nie mieć, ale trzeba postawić sobie pytanie czy warto sobie ograniczać

> wybór i dopłacać, oraz jak bardzo jest mi to potrzebne.

dokladnie.ja szukajac tourana zrezygnowalem na wstepie z dodatkowych siedzen bo w moim przypadku wazniejsze jest posiadanie kola zapasowego i duzego bagaznika.jezdzimy tylko w opcji 2+2 wiec nie jest to dla mnie zadne utrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.